PDA

Zobacz pełną wersję : program do redukcji szumów



szalony jack
19-02-2005, 22:02
Na wstepie witam wszystkich uzytkowników.
Slyszalem ze jest programik do redukcji szumow czyli podrasowania zdjecia. Jezeli moge poprosic weteranow o wskazowki gdzie szukac bede wdzieczny

gietrzy
19-02-2005, 23:16
wskazowki gdzie szukac
google plus
noiseware, noise ninja, neat image

Pszczola
20-02-2005, 07:52
Zdecydowanie Neat Image.

filip71
20-02-2005, 23:17
Zdecydowanie Neat Image.

popieram - wg mnie jest to jeden z najlepszych programów

szalony jack
21-02-2005, 18:43
wielkie dzieki za podpowiedz.
Mam jeszcze dwa pytania
1. jezeli zrobie fotke o pojemnosci np 3 mb i przy obrobce zmniejsze ja do np 1 mb czy to powoduje straty jakoscia zdjecia. Jezeli nie to do jakiem max najmniejszej pojemnosci mozna zmniejszyc zdjecie aby przy formacie 10x15 bylo ok.
2. wersja programiku ktory sciagnalem jets to 30 dniowe demo. Jak mozna przedluzyc waznosc dalej

Z gory dziekuje

Tomasz Golinski
21-02-2005, 19:05
Ad.1 Nawet jak zapiszesz w jpg 3mb albo i 10mb to będzie strata jakości. Zeby nie było, to trzeba zapisywać np. do TIFF.
Ad. 2. Kupić.

Madroz
21-02-2005, 19:14
Ninja też dobra, jako plug do PS lub program.

Shadow
21-02-2005, 19:35
Zdecydowanie NoiseWare.

szalony jack
21-02-2005, 20:20
a skad mozna sciagnac programik

Kubaman
21-02-2005, 20:30
Zaciekawiły mnie tak dobre opinie Neat Image :roll: . Według mnie program jest dosyć średni. Skomplikowany, nieprzejrzysty, zrobienie najprostszego odszumiania zajmuje sporo czasu, i to wszystko okraszone koszmarną pamięciożernością. Działa powoli jak ruska machina.

Według mnie najlepszy jest NoiseWare. Wersja Community, okrojona ale darmowa do znalezienia w sieci. Wersja pro niestety kosztuje :( ale jak już ktoś kupi, to istnieje również wersja jako wtyczka do PS.

Shadow
21-02-2005, 21:06
Dobrze chłop gada. Polejcie mu :)

Pszczola
22-02-2005, 20:13
Zaciekawiły mnie tak dobre opinie Neat Image :roll: . Według mnie program jest dosyć średni. Skomplikowany, nieprzejrzysty, zrobienie najprostszego odszumiania zajmuje sporo czasu, i to wszystko okraszone koszmarną pamięciożernością. Działa powoli jak ruska machina.

Tak bylo z NI w wersji 3.x. W wersji 4.0 Pro+ jako plugin do PS dziala znacznie szybciej

eternus
24-02-2005, 13:33
Według mnie najlepszy jest NoiseWare. Wersja Community, okrojona ale darmowa do znalezienia w sieci. Wersja pro niestety kosztuje :( ale jak już ktoś kupi, to istnieje również wersja jako wtyczka do PS.

Wersja darmowa jest bardzo dobra. Ja jestem z niej niezwykle zadowolony. Dosc skuteczna, a i jak na tego typu aplikacje, dziala bardzo szybko. Zdecydowanie moj faworyt!

cybulski
26-02-2005, 12:47
polecam też program Helicon. Jest szybszy niż Neat Image.

Wersja darmowa Helicona ma możliwość wyboru jakosci zapisu zdjęcia.
Darmowy NeatImage nie ma. Mam wersję NI 4 pro i uważam że mimo powolności jest lepszy od helicona.

a jeszcze co do powolnosci NI - należy wgrać profile szumów albo stworzyć własne - będzie wtedy szybszy i skuteczniejszy. Ale i tak jest chyba najlepszy z wymienionych tutaj.

Kubaman
28-02-2005, 14:06
dodam jeszcze jeden mały kruczek - Noiseware Community, czyli darmowa wersja, została okrojona w wersjach powyżej 1.1b. Usunięto możliwość zapisu jpeg bez starty jakości. W poprzednich wersjach nie było tego ograniczenia i jedynymi różnicami w stosunku do pełnej wersji były bark zapisy metadanych oraz brak możliwośći uruchamiania jako wtyczki do PS.

Jeśli ktoś jest zainteresowany wersją 1.1b to mogę podesłać, bo mam.