PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 20D i E-TTL



mcdenko
18-02-2005, 18:03
Witam pieknie,

Mam pytanie, czy EOS 20D z obiektywem, ktory nie wysyla informacji o odleglosci do body (np EF 50/1,8 II) przechodzi automatycznie w tryb E-TTL przy wspolpracy z lampa?
Czy cos innego robi? :)

Pozdrawiam

mcdenko

KuchateK
18-02-2005, 18:44
E-ttl II bedzie nadal dzialal, nie beda brane jedynie informacje o odleglosci z obiektywu. Pomiar wielosegmentowy nadal dziala.
Zreszta informacje o odleglosci i tak sa olewane przy blyskaniu lampa w inna strone niz "na wprost".

http://photonotes.org/articles/eos-flash/#ettlii

kavoo
18-02-2005, 19:36
E-ttl II bedzie nadal dzialal, nie beda brane jedynie informacje o odleglosci z obiektywu. Pomiar wielosegmentowy nadal dziala.
Zreszta informacje o odleglosci i tak sa olewane przy blyskaniu lampa w inna strone niz "na wprost".

http://photonotes.org/articles/eos-flash/#ettlii
Fajnie, ze przeczytales o co mcdenko pyta ;-)

KuchateK
18-02-2005, 19:42
Fajnie ze przeczytales moja odpowiedz... :)

Nie... aparat nie przechodzi do E-ttl'a... Nadal bedzie pracowal w E-ttl II i korzystal z jego najwiekszej zalety, czyli pomiaru wielosegmentowego zamiast punktowego stosowanego w E-ttl'u... Obiektyw tutaj nie ma znaczenia.

kavoo
18-02-2005, 22:40
Fajnie ze przeczytales moja odpowiedz... :)
Odpowiedz przeczytalem, ale zamotal mnie tytul topicu jednoznacznie wskazujacy ze autorowi chodzi tylko o E-TTL a nie o przelaczanie sie miedzy E-TTL II a E-TTL ;-)

Zas wracajac to tematu to zgadza sie - dziala wszystko tak samo z wyjatkiem kontroli sily blysku w zaleznosci od odleglosci ostrzenia :-)

KuchateK
18-02-2005, 22:56
Fakt... tytuly watkow zwykle sa do **** :D

muflon
18-02-2005, 23:05
Mcdenko: O widzisz, to jest nawet lepiej niż Ci mówiłem na GG :-) To jeszcze się zapytaj dokładnie jak to z tym twoim Metzem ;-)

Krzychu
18-02-2005, 23:06
Fajnie ze przeczytales moja odpowiedz... :)

Nie... aparat nie przechodzi do E-ttl'a... Nadal bedzie pracowal w E-ttl II i korzystal z jego najwiekszej zalety, czyli pomiaru wielosegmentowego zamiast punktowego stosowanego w E-ttl'u... Obiektyw tutaj nie ma znaczenia.

W E-TTL'u nie było żadnego pomiaru punktowego, był cały czas matrycowy z największą wagą przyłożoną do pól pomiarowych w pobliżu aktywnego punktu ostrości (nie wspominając już o tym że większość korpusów E-TTL'owych w ogóle nie posiada czegokolwiek co można by nazwać pomiarem punktowym).
E-TTL II ma zmieniony algorytm i tyle...

mcdenko
18-02-2005, 23:20
Mcdenko: O widzisz, to jest nawet lepiej niż Ci mówiłem na GG :-) To jeszcze się zapytaj dokładnie jak to z tym twoim Metzem ;-)

:) Dzieki za wszystkie odpowiedzi... Troche mi sie "przetarło":) Metz 44AF-4C powinien pracowac bez problemu.

/mcdenko