PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie-Pół Twarzy



sharesnake
31-03-2007, 16:33
Witam Wszystkich, chciałbym się was doradzić jak zrobić zdjęcie żeby pół twarzy było w świetle a drugie pół w cieniu, coś takiego jak na obrazku. Jeżeli ktoś już robił takie zdjęcia to proszę o pomoc.

http://images21.fotosik.pl/130/68cf5608183bfd42m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68cf5608183bfd42.html)

pozdro

crater
31-03-2007, 16:58
https://canon-board.info/imgimported/2007/03/ja1-2.jpg
źródło (http://www.piotrszmidt.com/images/ja1.jpg)

Czy takie zdjęcie cię satysfakcjonuje??

Zrobiłem je sobie ustawiając swiatlo centralnie z boku twarzy a drugie obok skierowane do góry (tez po lewej stornie stała lampa) odbita od sufitu (może być blenda - biała)

sharesnake
31-03-2007, 17:43
http://www.piotrszmidt.com/images/ja1.jpg

Czy takie zdjęcie cię satysfakcjonuje??

Zrobiłem je sobie ustawiając swiatlo centralnie z boku twarzy a drugie obok skierowane do góry (tez po lewej stornie stała lampa) odbita od sufitu (może być blenda - biała)


A czy da rade zrobić tylko z jedną lampą centralnie z boku twarzy? i w aparacie robiłeś zdjęcie beż lampy błyskowej?

Krisspy
31-03-2007, 20:23
da sie z jedną lampą

a potrafisz wyłączyć lamę błyskową na jedną połowę twarzy, tak by była nieoświetlona?

kjoanna
31-03-2007, 20:30
Zastosuj tylko glowne swiatlo ustawiajac je pod katem 45 stopni do twarzy.
Jezeli chcesz rozjanic delikatnie cienie po drugiej stronie to uzyj blendy zamiast drugiej lampy.
Powodzenia:)

pzdr

schabu
31-03-2007, 21:04
doświetl z dwóch stron i resztę zrób w fotoszopie jeżeli nie masz opanowanego światła.tak będzie szybciej.

sharesnake
31-03-2007, 23:05
A mógł by mi ktoś napisać jak ustawić lampę błyskową w aparacie żeby oświetliło połowę twarzy. Mam ixusa 65
pozdro

Vitez
01-04-2007, 00:28
A mógł by mi ktoś napisać jak ustawić lampę błyskową w aparacie żeby oświetliło połowę twarzy. Mam ixusa 65
pozdro

Nie da sie. Musisz miec zewnetrzna i to doslownie lampe blyskowa - czyli odpalana spoza aparatu. Lepiej wylacz lampe w ixusie i sprobuj umiescic zrodlo swiatla halogenowego (np lampke biurkowa) tak jak ci wyzej radza.

crater
01-04-2007, 00:31
hehe sharesnake sorry ale to byl joke z tym ustawieniem lampy na świecenie na polowe twarzy :-D Ja skorzystałem z 2 lamp. Jedna centralnie od boku tak zeby światło nie przechodziło na druga polówkę twarzy. Druga skierowana w sufit (biały - działał jak blenda) tak żeby oświetliło ta polówkę twarzy ukrywając oczodoły w cieniu a jednocześnie oswietalalo "worki" pod oczami :)

sharesnake
01-04-2007, 01:36
Oki dzięki będę próbował.
pozdro

Orks
01-04-2007, 13:39
"Zrobiłem je sobie ustawiając swiatlo centralnie z boku twarzy a drugie obok skierowane do góry (tez po lewej stornie stała lampa) odbita od sufitu..."

ZROBILES TO TY SOBIE JEDNA WIELKA FARSE WSTAWIAJAC FOTKE KTORA NIE JEST TWOJEGO AUTORSTWA PODPISUJAC SIE POD NIA SWOIMI IMIENIEM

JaBlam
01-04-2007, 13:47
Orks. z takimi postami to bym uwazal. Jak moje owoce zostaly opublikowane w magazynie foto to kilka wspisow na mojej stronie byly zarzuceniami ze skopiowalem fotki z magazynu i wstawilem bezczelnie na moja strone. Jesli juz komus zarzucasz taka rzecz to podaj link gdzie jest takie foto podpisane inaczej (i czy napewno to nie ten sam autor tylko o roznych nickach) .


CHyba ze twoj post ma zwiazek z 1 kwietnia

Orks
01-04-2007, 14:54
Myślę ,że Crater powinien się wypowiedziec sam na temat tego zdjęcia i jego autora:) i powiedziec kto robił zdjęcie i kto światło ustawiał:)
tyle ode mnie.

JaBlam
01-04-2007, 16:16
No juz chyba domyslam sie ze to pewnie i ty robiles i ty ustawiales. No coz jesli mam racje to faktycznie przydalaby sie drobna korekcja tekstowa. Myslalem ze wypatrzyles foto gdzie indziej

Orks
01-04-2007, 16:48
czekam więc na sprostowanie...
A swoja drogą naprawdę nie rozumiem takiego zachowania...

edit:

Widzę że Pan Crater był ale nie raczył sprostować.
zdjęcia nie są mojego autorstwa tylko Michała Olejniczaka(Wykrzyknik) model Piotr Schmidt(Crater)
A propo oświetlenia nie były użyte dwie lampy tylko jedna,nie było żadnej na sufit.
Ot tyle!
A zachowanie uważam za bardzo szczeniackie!

crater
01-04-2007, 19:59
Ok sprostuje. Zdjecie zrobione mi (Piotr Szmidt) przez Michala Olejniczka (wykrzyknika) na wspolnej sesji - zdjecie raczje dla funu, przy okazji. Co do lamp wczoraj rozmaiwlame z Michalem i powiedzial ze to ktore mam to bylo to z jedna lampa. Z teog co pamietam byly tez wersje z dwiema lampami.

A teraz sprostowanie. Fakt blad ze nienapisalem autorstwa zdjecia, ale niemailem na celu przysporzenie sobie zadnej chwaly. Chcialem pokazac jak mozna zroibc takie zdjeice skoro ktos sie zapytal. W sposob jaki opisalem sam roibe zdjecia. Niemi9alem akurat lepszego przykladu.

W takim razie przepraszam jeszcze raz urazone osoby, a mysle ze z michalem sam zalatwie sobie sprawe.

energia_ki
01-04-2007, 22:23
Ok sprostuje. Zdjecie zrobione mi (Piotr Szmidt) przez Michala Olejniczka (wykrzyknika) na wspolnej sesji - zdjecie raczje dla funu, przy okazji. Co do lamp wczoraj rozmaiwlame z Michalem i powiedzial ze to ktore mam to bylo to z jedna lampa. Z teog co pamietam byly tez wersje z dwiema lampami.

A teraz sprostowanie. Fakt blad ze nienapisalem autorstwa zdjecia, ale niemailem na celu przysporzenie sobie zadnej chwaly. Chcialem pokazac jak mozna zroibc takie zdjeice skoro ktos sie zapytal. W sposob jaki opisalem sam roibe zdjecia. Niemi9alem akurat lepszego przykladu.

W takim razie przepraszam jeszcze raz urazone osoby, a mysle ze z michalem sam zalatwie sobie sprawe.


probujesz bagatelizowac sprawe, crater
ale moim zdaniem mocno dales ciala

gdyby nie Orks, nikt na tym forum nie wiedzialby
ze potrafisz pokazac cudza fotografie jako swoja
- przeciez napisales pod nia: "zrobilem sobie to zdjecie..."
- i nie ma znaczenia, czy to "zdjecie dla funu, przy okazji"
czy fotografia, ktorej zrobienie wymagalo wynajecia studia,
oplacenia asytenta i wizazystki, etc.

czyjes to czyjes, kropka

w dodatku podajesz informacje niemajace zwiazku z rzeczywistoscia:
zdjecie bylo zrobione z 2 lampami...
a tymczasem lampa byla 1

"z tego co pamietam byly tez wersje z dwiema lampami"

wybacz, takie tlumaczenie naprawde nie brzmi powaznie

niestety, ta sprawa stawia pod znakiem zapytania wiarygodnosc
wszystkich innych Twoich wypowiedzi na forum
wiec dla tych, ktorzy zajrza na ten watek
bedziesz w wiekszym lub mniejszym stopniu spalony

oczywiscie jest szansa, ze niewiele osob tu zajrzy
wiec Ci sie upiecze...

w sumie przykra sprawa

Vitez
02-04-2007, 12:02
w sumie przykra sprawa

Sprawca ukarany, oby taka nauczka wystarczyla i miejmy nadzieje ze takie incydenty jak najrzadziej beda pojawiac sie na forum.

A dziwie sie ze np watek http://canon-board.info/showthread.php?t=20796 niczego niektorych nie nauczyl :( .

anna binkiewicz osta
05-04-2007, 07:35
więc w końcu jak z ta lampą Crater, nie ładnie robić braciom po fachu wode z móżgu, kolega zapytał trza od razu odpowiadać.