PDA

Zobacz pełną wersję : 20D jpeg --> raw



Mateusz J
17-02-2005, 15:02
witam
Odrazu mowie ze przelecialem calą instrukcje i nic.
Chodzi o to czy jest jakiś patent:
Jak zrobie zdjęcie w jpeg, to czy mozna za pomocą jednego przycisku zaprogramować aparat tak aby zgrał dany plik nie jako jpeg ale w rawie? juz po zrobieniu zdjęcia?
Taka funkcja była w canonie G3, dlatego pytam się...

Z góry dzieki za info

DoMiNiQuE
17-02-2005, 15:14
jesli juz zrobiles zdjecie w jpg to 'po zawodach' - mozesz je zgrac tylko w jpg.

pozdrawiam :)

kavoo
17-02-2005, 15:18
Chodzi o to czy jest jakiś patent:
Jak zrobie zdjęcie w jpeg, to czy mozna za pomocą jednego przycisku zaprogramować aparat tak aby zgrał dany plik nie jako jpeg ale w rawie? juz po zrobieniu zdjęcia?
Ja znam taki patent na zapis w RAW-ie i nawet dziala po zrobieniu zdjecia... ale "programuje" sie go zdecydowanie przed ;-)

Jac
17-02-2005, 15:47
Jak zrobie zdjęcie w jpeg, to czy mozna za pomocą jednego przycisku zaprogramować aparat tak aby zgrał dany plik nie jako jpeg ale w rawie?
niestety trzeba kupic wieksza CF :-)

Vitez
17-02-2005, 21:14
Jak zrobie zdjęcie w jpeg, to czy mozna za pomocą jednego przycisku zaprogramować aparat tak aby zgrał dany plik nie jako jpeg ale w rawie? juz po zrobieniu zdjęcia?
Taka funkcja była w canonie G3, dlatego pytam się...


Tak, w G3 bylo rzeczywiscie, ale pod jednym warunkiem - musiales nacisnac konkretny przycisk (chyba JUMP) w trakcie trwania podgladu zdjecia tuz po jego zrobieniu.
Jesli nie zdazyles - to po ptokach...
Ewentualnie mozna bylo review time wydluzac 8) .
Wydaje mi sie ze w 20D nie ma tej opcji (rowniez przejrzalem instrukcje).

Tytus
18-02-2005, 19:58
Jak zrobie zdjęcie w jpeg, to czy mozna za pomocą jednego przycisku zaprogramować aparat tak aby zgrał dany plik nie jako jpeg ale w rawie? juz po zrobieniu zdjęcia?
Taka funkcja była w canonie G3, dlatego pytam się...


Tak, w G3 bylo rzeczywiscie, ale pod jednym warunkiem - musiales nacisnac konkretny przycisk (chyba JUMP) w trakcie trwania podgladu zdjecia tuz po jego zrobieniu.
Jesli nie zdazyles - to po ptokach...
Ewentualnie mozna bylo review time wydluzac 8) .
Wydaje mi sie ze w 20D nie ma tej opcji (rowniez przejrzalem instrukcje).

znaczy się z buforu dało sie jeszcze raw wyciągnąć...w sumie fajna sprawa, widzisz, że zdjęcie będzie potrzebowało powiedzmy korekty barwy światla, to cyk i masz jednak raw...ale ja i tak cykam raw+ duży jpeg, jak nie trzeba to rawa nie tykam, ale tak 20% to wywołuję jednak z raw...