PDA

Zobacz pełną wersję : komp nie widzi mojego canona PS S3



kuti_74
25-03-2007, 22:51
Witam.
Dzisiaj podłączyłem mój aparacik do kompa, a winda xp nie widzi go. Do tej pory wszystko było ok. Myślałem, że to kabel lub port usb w aparacie, ale podłączyłem do innego kompa, i wszystko ok. Co nagle się mogło stać ??? :-(

Ciosna
26-03-2007, 00:19
Próbowałeś przez ZoomBrowse wykryć aparat ?. Przyznam szczerze że nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym aparat miał w tryb odtwarzana zdjęć podłączony do kompa i żeby mi go XP nie wykrył. Jak się automatycznie nie włączył to zawsze w "Moj Komputer" widniał sobie, Chyba że coś masz z systemem XP, jakieś pliki odpowiedzialne za podłączony sprzęt zostały usunięte, Albo coś z USB w kompie nie tak. Może je (USB) odłączyłeś w "Menedżerze urządzeń". Spróbuj podłączyć jakiś inny sprzęt pod USB i sprawdź czy chodzi.

Nawrot
26-03-2007, 13:49
sprawdz port usb w kompie ;)

kuti_74
26-03-2007, 17:07
Próbowałem przez ZoomBrowser'a, ale też go nie widzi. Inny sprzęt na usb działa normalnie. Mam trzy porty usb, i na każdym to samo. Nie wiem, co może być przyczyną. :-( Pierwszy raz takie coś mi się zdarza.... To chyba coś z xp nie tak, ale co ????

Vitez
26-03-2007, 19:36
Przemysl bardzo dokladnie i odpowiedz na to: co sie ZMIENILO/MOGLO zmienic w twoim kompie przez ostatnie... tydzien czy dwa tygodnie?
Instalacja/deinstalacja/czyszczenie/skanowanie, ktos obcy albo mniej ci znany siadal, ktos sie bawil, cokolwiek sie dzialo?

Zawsze jest jakas przyczyna, tu najwyrazniej sterowniki ci mogly zniknac - moze samo odinstalowanie wszystkiego zwiazanego z Canonem i zainstalowanie od nowa pomoze, a moze poszukaj updejtu do sterownikow?

odynka
26-03-2007, 20:37
mam ten sam problem z a75 kupiłam czytnik kart i wszystko ok choc jest wiecej roboty,natomiast u innych po zainstalowaniu oprogramowania działa kabel,niezmieniłeś czasem myszki lub nie dodałes portów usb?mi sie to stało po dodaniu wiekszej ilości usb:)

pietro.s
26-03-2007, 22:17
ja proponuje tak: podłącz aparat, wejdz w menażera udrządzen i rozwiń porty usb i ltp, tak to sie chyba nazywa i zobacz przy którymś prawdopodobnie pojawi sie zółty znak zapytania, spróbuj aktualizować sterownik.
a czy jak podłączasz to xp wydaje standardowy sygnał podłączania sprzętu czy jakiś inny?

kuti_74
26-03-2007, 23:10
Wydaje dwa dźwięki, tzn. jakbym wkładał i wyciągał... :)

kermadec
28-03-2007, 22:48
Ja dzisiaj miałem identyczną sytuację. Kupiłem nowy komputer i dzisiaj naszła mnie ochota zrzucenia fotek na dysk. Zainstalowałem całe oprogramowanie z płytki i klops. Oprogramowanie Canona nie widzi mojego S3 (na poprzednim komputerze wszystko pięknie chodzi). Można zrzucić fotki przez menadżera w XP ale przecież nie o to chodzi.
Proszę o radę.

Pozdrawiam.

pietro.s
29-03-2007, 16:51
jeżeli komputer po podłączeniu sprzętu wydaje takie 2 szybkie jakby to nazwać "tydą-tydą" :) to coś prawdopodobnie ze sterownikami portu usb, lub kabla które przez przypadek mogły zostać wykasowane przez jakieś oczyszczanie dysku lub podobną czynnośc, próbowałeś aktualizować sterowniki?

kuti_74
30-03-2007, 00:28
wiem, że głupie pytanie, ale jak się aktualizuje te stery z portu usb???

pietro.s
30-03-2007, 17:18
wiesz co, kliknij prawym na mój komputer, wybierz właściowści, następnie zakładke sprzęt, menedżer urządzen i znajdź porty com i lpt i tam po rozwinięciu kliknij na któryś z portów com i pokażą Ci sie własciwości i w zakładce sterowiki będziesz miał kilka opcji, może najpierw podłacz aparat i zobacz przy którym z tych portów pokazuje sie znak zapytania taki żółty,

kermadec
02-04-2007, 00:09
U mnie nie ma problemów z USB tylko z oprogramowaniem Canona. Po podłączeniu S3 do komputera wyświetla mi się komunikat "Choose Canon CameraWindow for this camera". [...].
Mea Culpa... Nie pobierałem zdjęć przy pomocy EOS Utility tylko przez CameraWindow. Problem w tym, że CameraWindow się nie uruchamia :/

Pozdrawiam

skyneo
24-01-2008, 22:29
... przez jakiś czas wszystko było OK, mogłem nawet wykonywać fotki zdalnie na PC przez kabelek USB, gdy zainstalowałem update do zoombrowsera wszystko się zmieniło :D , po podpięciu aparatu przez USB - brak akcji , wywoływanie programu też nic nie skutkowało, a EOS utility krzyczał na mnie że ten aparat obsługuje program Camera Window. zmiana portu USB nic nie pomogła.
Więc .. odinstalowałem wszystko co dostałem od Canona :p i zrobiłem czyszczenie rejestru RegCleanerem upewniając się żeby nie został żaden wpis z odinstalowanych programów. Później ponowna instalacja , zainstalowałem tylko Zoom Browsera i Photo Stitcha. .. restart i działa :D

Aszu
24-01-2008, 23:27
Czasami pomaga format i postawienie systemu od nowa.
Wiem że to ostateczność, ale skoro działa na innym PC....