PDA

Zobacz pełną wersję : 20D i wgrywanie fotek do PC



kuba1961
25-03-2007, 13:35
Zmienilem komputer i na nowym wgralem caly soft otrzymany razem z aparatem. Niestety za wgrywanie zdjec odpowiada teraz modul bedacy czescia systemu. Moge wybrac nazwe zdjecia i podpis.Do tej pory podlaczenie aparatu powodowalo wyswietlanie sie okna z informacja czy wgrywac czy nie (element softu canona). Brak mi takiego sposobu ktory zgrywane zdjecia umieszczal w katalogu z aktualna data a zdjecia numerowal kolejno. Jak i gdzie ustawc taki system przenoszenia zdjec.

Vitez
25-03-2007, 16:00
Kup czytnik.
A potem jakis downloader np mxw fotoloader: http://canon-board.info/showthread.php?t=6462

kuba1961
25-03-2007, 16:55
Czytnik mam. Taki sposob jaki mialem bardzo mi odpowiadal. Jak do tego wrocic?
I gdzie pobrac ten program ??

Vitez
26-03-2007, 13:05
Czytnik mam. Taki sposob jaki mialem bardzo mi odpowiadal. Jak do tego wrocic?

Gdzies w panelu sterowania w aparatach i skanerach po podlaczeniu a nawet moze bez podlaczania - we wlasciwosciach aparatu powinno dac sie wybrac opcje co system ma robic po podlaczeniu danego urzadzenia. Pobaw sie jesli czujesz sie na silach. Mi tam bardziej odpowiada Total Commander, ctr+b i zgrywam zdjecia do wlasnorecznie przygotowanych wczesniej folderow, bez zmiany nazwy.


I gdzie pobrac ten program ??
Wyslij prywatna wiadomosc do autora programu.

kuba1961
26-03-2007, 13:15
Tak tez zrobilem. Mail poszedl. A zdjecia przewalam TC.

Vitez
26-03-2007, 15:43
Cos tu nie gra... piszesz ze masz czytnik i ze zdjecia zgrywasz TC, a jednoczesnie piszesz ze podlaczasz aparat:


Do tej pory podlaczenie aparatu powodowalo wyswietlanie sie okna z informacja czy wgrywac czy nie (element softu canona).

To jak jest naprawde?

Krzych
26-03-2007, 16:18
Vitez - męczysz użytkowników tekstami w stylu "Kup czytnik" Ja jako użytkownik sprzetu za który zapłaciłem dużo pieniędzy,chce by mój aparat działał tak jak opisano w instrukcji(wkładam wtyczke ,naciskam "tak")i pięknie pliki układają się w własciwym katalogu,poobracane i z zmianiona nazwą.
Miałem tak w 300D a z 20D jakoś nie moge sobie poradzić.Przestudiowałem kilka wątków na ten temat i dalej muszę ręcznie foty obracać.

kuba1961
26-03-2007, 18:09
Najpierw uzywalem kabla. Po przeinstalowaniu systemu wszytko pokopalo sie. Kablem tez moge zgrac zdjecia ale ten sposob nieodpowiada mi (nieodpowiednie nazwy fotek). Wiec uzywam TC i czytnika. Wolalbym sposob ktory dzialal przed reinstalacja. Szukam wiec sposobu na wlasciwa instalacje softu Canona lub jakiegos programu. Np. takiego jak zapropopnowales mi. Taka to jest zawila prawda.

Vitez
26-03-2007, 19:48
Vitez - męczysz użytkowników tekstami w stylu "Kup czytnik" Ja jako użytkownik sprzetu za który zapłaciłem dużo pieniędzy,chce by mój aparat działał tak jak opisano w instrukcji(wkładam wtyczke ,naciskam "tak")i pięknie pliki układają się w własciwym katalogu,poobracane i z zmianiona nazwą.
Miałem tak w 300D a z 20D jakoś nie moge sobie poradzić.Przestudiowałem kilka wątków na ten temat i dalej muszę ręcznie foty obracać.

Czyli jestes z gatunku (bez urazy) masochistow "bo ja zaplacilem i MUSI dzialac".
Mimo ze sa szybsze i latwiejsze sposoby na zgrywanie zdjec ale najlatwiej zwalic wine ze drogi sprzet to musi byc idealny.
Niestety - nie pomoge w tej kwestii. Porada "kup czytnik" pojawia sie od poczatkow istnienia tego forum i 99.9% uzytkownikow ktorzy skorzystali z tej porady bylo bardzo wdziecznych i zadowolonych. Zawsze pozostaje ten 0.1% "bo place i wymagam" - trudno.
Niemniej pozdrawiam.

Krzych
26-03-2007, 20:14
Kupując 20D decydowalem się na całość zalet i "wad" i tylko się dziwię że w 300D można a w 20D się nie da.Oczywiście mam czytnik i jakoś sobie radzę ale uważam że coś "skopali" w sofcie.Pozdrawiam.

kuba1961
26-03-2007, 20:22
To dziwne. Ale Czlowiek od ktorego mam 20D mial podobnie. Pierwsze wgranie wszystko OK. Zmiana softu przy zmiane aparatu na 5D i podobnie. Problemy z zgrywaniem.

Vitez
27-03-2007, 10:46
tylko się dziwię że w 300D można a w 20D się nie da.

Da sie, tylko tobie sie jakos nie udaje.

kuba1961
27-03-2007, 11:02
Chlopaki mniej zlosliwosci. Wiecej pary w kola mniej w gwizdek. :)