PDA

Zobacz pełną wersję : wyświetlacz A710 IS ustawienia jasności



felis
24-03-2007, 21:33
Witam
Od wczoraj mam Canona A710 IS. Dzisiaj poszedłem zrobić trochę zdjęć testowych w terenie i okazało się, że na wyświetlaczu LCD wszystko jest bardzo słabo widoczne. A gdy ma się słońce od tyłu to trzeba się nieźle wpatrywać by w ogóle zobaczyć cokolwiek Parametry ekspozycji i ustawienia są prawie niedostrzegalne, a w przypadku szczegółowych obiektów czasem nawet trudno kadrować.
Niestety nigdzie w menu nie mogą znaleźć regulacji jasności (kontrastu) wyświetlacza. Może ktoś jest w stanie wskazać gdzie się ten parametr ustawia.
Pozdrawiam

pionaj
28-03-2007, 09:23
może w tej instrukcji bedzie podpowiedż?
http://www.fotobasia.pl/instrukcje/download/Canon%20A700.pdf

felis
28-03-2007, 10:16
Witam
Dziękuję za odpowiedź.
Instrukcję czytałem bo mam oryginał, ale nie mogłem nic tam znaleźć na temat regulacji wyświetlacza.
Podejrzewam, że nie ma takiej opcji, ale na wszelki wypadek pytam, bo nieraz ktoś zna jakieś dodatkowe rozwiązania.
Pytałem też na innych forach i tam odpowiadają, że większość LCD tak ma.
Większość ale nie wszystkie, bo ktoś od Canona A640 odpisał, że ma metalizowaną powłokę i nawet w słońcu dobrze widać.
Wniosek z tego, że A710 to bubel, który mimo kilku zalet nie jest godny polecenia.
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestię to proszę o napisanie.
Pozdrawiam

silver76
06-04-2007, 14:43
A710 IS nie ma regulacji jasności wyświetlacza.
felis, dlaczego mowisz ze to bubel, tylko przez te jedną wadę? W sumie nie jest dziwne. ze w mocnym slońcu nie widac na ekranie za bardzo :) Wtedy mozesz skorzystac z wizjera, jeśli chodzi o kadrowanie, zobaczysz tam to samo co na ekranie. A wg mnie to lepiej ze nie ma regulacji wyswietlacza, bo jak np. rozjasnisz to nie wiesz czy taki jasny masz tylko obraz na wyswietlaczu, czy zdjecie tez takie jasne wyjdzie.
Mam ten sprzecik i mi sie podoba :)

Tomek_S
06-04-2007, 16:28
Parę dni temu kupiłem A710IS żonce na imieniny.
Nie uważam żeby brak regulacji jasności podświetlenia był aż takim niedociągnięciem. Tak jak pisał silver76: jak słabo widać na ekranie to użyj wizjera :)

A710 to naprawdę fajny aparat kompaktowy. Bardzo duża funkcjonalność i dobra jakość zdjęć w przystępnej cenie.

felis
06-04-2007, 17:08
Witam

Parę dni temu kupiłem A710IS żonce na imieniny.
Nie uważam żeby brak regulacji jasności podświetlenia był aż takim niedociągnięciem. Tak jak pisał silver76: jak słabo widać na ekranie to użyj wizjera :)

Za złą regulacją jasności ekranu LCD, kryje się jeszcze jedna wada. Na tym ekranie wyświetlają się parametry ekspozycji takie jak czas, przysłona oraz inne ustawienia. Oczywiście tych ustawień nie ma na wizjerze więc trzeba korzystać z LCD. Nie wiem jak inni, ale ja potrzebuję wiedzieć na jakich parametrach fotografuje. Inaczej nie potrzebne by mi były ustawienia inne niż pełen automat, a w A710 jest nawet pełen manual.
Natomiast gdy fotografowany obiekt jest jasny, a wokół słońce to białych piktogramów oraz innych ustawień nie widać, lub prawie wcale nie widać.

I jeszcze co do wizjera. Miałem kiedyś kompakt Canona na filmy. Miał jasny, duży i wyraźny wizjer, a w tym modelu jest mały i niewygodny.
To dla mnie też wada.

Nie czepiałbym się tego LCD, gdyby nie fakt, że można go zrobić lepiej. Patrz opinia o A640 i jego metalizowanej powłoce. Ponadto mam też fuji. Jest regulacja jasności, która trochę pomaga, a ustawienia pokazują się na półprzezroczystym tle przez są łatwiej dostrzegalne.

Moja opinia jest taka, jeżeli w innych aparatach da się zrobić coś dobrze, to znaczy, że ten w którym jest inaczej to kiepski produkt.
A są też inne wady tego aparatu, ale to nie ten wątek.
Pozdrawiam

martini
07-04-2007, 21:52
masz ci los, wniosek taki że chyba pozostaje tylko dslr.

felis
07-04-2007, 22:58
Witam

masz ci los, wniosek taki że chyba pozostaje tylko dslr.

No bez przesady, zależy do czego ktoś potrzebuje aparatu i jak zasobną ma kieszeń.
Tego Canona kupiłem, bo potrzebowałem drugiego aparatu o małych gabarytach. Szkoda, że zawiódł mnie takimi szczegółami, które firma mogła zwyczajnie dopracować, zapewne niewiele zwiększając koszt urządzenia.

Na szczęście z posiadanego fuji s9600 jestem o wiele bardziej zadowolony. Pewnie, że to nie to samo co prawdziwa lustrzanka, ale niestety nie stać mnie było na dobre obiektywy do lustra, a jak mam używać tylko kitowego z krótkim zakresem zoom-a i bez makro to wolę już swoją hybrydę.
Pozdrawiam

pionaj
08-04-2007, 14:44
,, bo ktoś od Canona A640 odpisał, że ma metalizowaną powłokę i nawet w słońcu dobrze widać.,,
eee tam mam A640 i w słońcu guzik widać :-)

felis
08-04-2007, 17:34
eee tam mam A640 i w słońcu guzik widać :-)
Ciekawe czy tak samo źle, jak w A710.
A w A640 jest regulacja jasności? Oraz czy wszelkie ustawienia również wyświetlają się bez żadnego tła i są źle widoczne na tle jasnych obiektów?
Pozdrawiam

Arturek
08-04-2007, 22:13
Też mam czasami problem z widzeniem przez ten lcd, ale przecież to nie ta klasa cenowa, żeby mieć wszystko komfortowe ;)

felis
09-04-2007, 11:20
Też mam czasami problem z widzeniem przez ten lcd, ale przecież to nie ta klasa cenowa, żeby mieć wszystko komfortowe ;)
Ale kto mówi, że wszystko? Nie wymagam jakiś cudów właściwych dla wyższej klasy aparatów, a jedynie tego bym dobrze widział to co fotografuje i jakie są warunki ekspozycji. Chcę zwyczajnej funkcjonalności urządzenia niezbędnej do wygodnej pracy. A da się to zrobić z pewnością bez większych nakładów finansowych. Bo regulacja jasności i kontrastu wyświetlacza oraz dodanie tła do elementów ekspozycji to chyba nie jakiś wyczyn skoro znajduje go w prostych aparatach fuji lub panasonica? Nie mówię tu, że te rozwiązania całkowicie rozwiązują problem ekranów LCD, ale przynajmniej trochę pomagają.
Albo jasny wygodny wizjer? Canon montował taki w modelu prima zoom 85, który kupiłem parę lat temu za około 500zł. Czyżby technologia przez ten czas uczyniła krok do tyłu?
Moje osobiste odczucie jest takie: skoro klienci nie wymagają to można ich lekceważyć.
Szkoda, że takie podejście wykazuje firma Canon, do której nabrałem niegdyś dużego zaufania używając tradycyjnych lustrzanek serii EOS oraz czasami prostych kompaktów.
Pozdrawiam

kraktus
17-04-2007, 15:54
na pocieszenie moge dodać że w PS S3 jest regulacja ale i tak guzik ona daje w starej G5 było duuuuuużo lepiej.
pzdr

mor_feusz
17-04-2007, 16:14
zawsze mozna wyszperac cos takiego. http://www.dealtime.com/xPP-digital_camera_accessories--screen_glare_filter___hood W A530 i A540 na sloncu tez malo co widac, powiem wiecej w 350D tez nie jest za ciekawie jak Ci slonce daje po monitorze

felis
17-04-2007, 17:02
Witam

na pocieszenie moge dodać że w PS S3 jest regulacja ale i tak guzik ona daje w starej G5 było duuuuuużo lepiej.
pzdr
Właśnie: "dużo lepiej", czyli jednak Canon zaczyna olewać jakość swych produktów.


powiem wiecej w 350D tez nie jest za ciekawie jak Ci slonce daje po monitorze
Ale 350D o ile Canon czegoś nie spaprał, ma podstawowe informacje w wizjerze. Jak pamiętam ze swojego dawnego EOS 50, mogłem tam odczytać czas, przysłonę, czy ustawił ostrość, gotowość lampy i coś tam jeszcze.
A w kompaktach w wizjerze nie ma nic, a ekran mało czytelny lub wcale.
Dlatego uważam, że coś powinno się z tym zrobić, bo inaczej wszelkie zaawansowane ustawienia stają się mało potrzebnym gadżetem.
Pozdrawiam

kraktus
17-04-2007, 19:33
W PS S3 jest o tyle dobrze że ma on wizjer elektroniczny EVF na którym są wszystkie parametry ekspozycji analogicznie jak na LCD i w sumie na dworze tylko ten jest sens używać w słoneczny dzień. Oczywiście do lustra to on się nie umywa .A tak naprawdę zdjęcie można sprawdzić dopiero w domu na kompie.
pzdr

Misiaque
27-04-2007, 19:30
Wyświetlacza 350D nie ma co porównywać, jest gorszy niż w kompaktach (bo mniej potrzebny). Na słońcu nie widać zupełnie nic :D

o_andrzej
18-05-2007, 17:20
A w kompaktach w wizjerze nie ma nic, a ekran mało czytelny lub wcale.
Dlatego uważam, że coś powinno się z tym zrobić, bo inaczej wszelkie zaawansowane ustawienia stają się mało potrzebnym gadżetem.

Felis, zauwazylem, ze na kilku forach narzekasz na jakosc LCD w A710. Nieslusznie. Wlasnie w A710, oczywiscie w porownaniu z innymi kompaktami, jest on stosunkowo jasny, choc rozdzielczosc ma niezbyt wysoka. Jego jasnosc zmienia sie w zaleznosci od warunkow swietlnych i wzrasta, gdy jest ciemno. Niektore kompakty, np. ogladany przeze mnie ostatnio Nikon S10, maja co prawda regulowana jasnosc LCD, coz z tego jednak, gdy przy ustawieniu max. jasnosc wygladaja nie jasniej niz te z A710. Po prostu LCD jest bardzo ograniczonym rozwiazaniem. Chwala Canonowi za to, ze w wiekszosci kompaktow montuje, marne bo marne, optyczne wizjery, nawet w swoich malutkich IXUS-ach (z wyjatkiem 3-calowych LCD). One maja swoje powazne wady, sa niezbyt wygodne, pokrywaja tylko 80% prawdziwego pola widzenia, ale sa i mozna sie nimi ratowac.

Przyznam sie Ci, ze i mnie w kompaktach brakuje skuteczniejszego rozwiazania. W zupelnosci zadowolilbym sie elektronicznym wizjerem, ale wtedy rosnie wielkosc i ciezar aparatu i przestaje on byc porecznym kompaktem. A moze sie myle, moze juz istnieja, lub wkrotce sie pojawia, malutkie aparaty z wizjerem elektronicznym?