PDA

Zobacz pełną wersję : Myślęcinek - odkrycie roku



micles
24-03-2007, 20:04
Polecam wszystkim mieszkających w okolicach Myślęcinka na wybranie się w plener. Nie wiedziałem że tam jest aż tak ładnie i fotogenicznie! Gdyby nie ograniczenia sprzętowe to fotki byłyby miodzio. Jednak nadal A95 utwierdza mnie, że powinienem zamienić go na lepszy model :D

-=Festyk=-
24-03-2007, 21:29
No co Ty mnie powiesz:) Mieszkam na osiedlu Leśnym.Jak się orientujesz to będziesz wiedział,że do myśla to ja sobie mogę chodzić codziennie na spacery;) Odkryłeś to miejsce dopiero po 16 latach życia?

micles
24-03-2007, 21:33
No właśnie z dziecinnych spacerów jak miałem ~5 lat to pamiętałem tylko górki bo pewnie to było dla mnie największą atrakcją, teraz światopogląd się zmienił i widzimy piękno w rzeczach kiedyś będących normalką i na odwrót.

rysib
24-03-2007, 21:47
lepiej poźno niż wcale :wink: ale plenerek tam wychodzi fajny.

leon28
24-03-2007, 23:05
ale plenerek tam wychodzi fajny. tak jest, najlepiej jednak jesienia, super kolorki, szczegolnie przy ladnej pogodzie.

-=Festyk=-
25-03-2007, 11:35
A uruchomili już wodospad w ogrodzie botanicznym czy jeszcze nie?

micles
25-03-2007, 14:14
Jeszcze nie.

pawel_mo
25-03-2007, 15:09
Polecam wszystkim mieszkających w okolicach Myślęcinka na wybranie się w plener. Nie wiedziałem że tam jest aż tak ładnie i fotogenicznie!

Myślęcinek jest niczego sobie, ale osobiście wolę park w Ostromecku :wink: Jeżeli nie byłeś to warto się tam przejść. Szczególnie, gdy się już trochę zazieleni oraz kwiatki zaczną kwitnąć.

rysib
25-03-2007, 21:42
za Ostromeckiem jest podobno super punkt widokowy na Wisłe. Skocze do kumpla to przypomni mi nazwę.

-=Festyk=-
25-03-2007, 22:20
Jeszcze nie.
To żałuj!Super sprawa.Do tego niesamowite są tereny leśne w okolicy ,,źródełka''(kawałek za tym ośrodkiem ekologicznym czy jak mu tam).Głównie jeżdżą tam rowerzyści samobójcy,a labirynt dróg zjazdowych może przerazić.W Ostromecku za to ja nie byłem,ale z tego co kojarzę to jest to za fordonem?Czyli po drugiej stronie miasta:)

pawel_mo
26-03-2007, 09:41
W Ostromecku za to ja nie byłem,ale z tego co kojarzę to jest to za fordonem?Czyli po drugiej stronie miasta:)

To zależy po której stronie miasta się mieszka :rolleyes: Jestem z Fordonu więc dla mnie jest tuż obok :mrgreen:

-=Festyk=-
26-03-2007, 09:48
Czyli dla Ciebie Ostromeck(tak to się odmienia?) jest jak dla mnie Myślęcinek:)

pawel_mo
26-03-2007, 10:20
Można to tak ująć :-D W Myślęcinku też czasem bywam tylko tam za dużo ludzi włazi mi w kadr ;)

Nemeo
26-03-2007, 13:32
Polecam wszystkim mieszkających w okolicach Myślęcinka na wybranie się w plener. Nie wiedziałem że tam jest aż tak ładnie i fotogenicznie!

Pokaż jakieś foty z tego miejsca.

-=Festyk=-
26-03-2007, 16:06
Można to tak ująć :-D W Myślęcinku też czasem bywam tylko tam za dużo ludzi włazi mi w kadr ;)
Zależy;) Jak jesteś w środku tygodnia to jest raczej spokojnie.A najlepiej to wybrać się zimą!Wtedy wszędzie pustki,a jak pięknie wyglądają ośnieżone górki w botaniku!:)

micles
26-03-2007, 17:10
Kurdę, zawsze mam niechęć do pokazywania zdjęć, bo zazwyczaj 2 dni później pasują one do battle'a, więc najlepsze zostawiam dla siebie, pokażę po którymśtam kwietnia("sam się postrzeliłem") :

http://www.micles.ovh.org/galeria/categories.php?cat_id=2

P.S. Możecie się rejestrować i komentować, a jak wam się nie chce to zapraszam do :

http://canon-board.info/showthread.php?p=298959

fICHU
27-03-2007, 18:40
:) jak tak czytam, to czuje sie troszke rozbrojony tym odkryciem :)
ale lepiej pozno niz wcale :)
btw... polecam wizyte nad ranem albo poznym wieczorem :) tylko nie samotnie :) lepiej wtedy we 2 - 3 osoby sie przejechac np rowerem :)

Pozdrawiam.
f.

-=Festyk=-
27-03-2007, 20:01
Eee...przesadzasz.Ja wczoraj byłem koło 20 z dziewczyną i było bardzo spokojnie.Raczej nie ma czego się bać.

micles
27-03-2007, 20:24
Ale i tak ja wymiatam najbardziej. Jakoże najciekawszym punktem w Myślęcinku są skałki, to zamiast pociskać z buta spowrotem na przystanek przy zoo lub co gorsza do pętli tramwajowej, idę do góry do głównego wejścia do botanika i zakładam rolki. Dzisiaj mierzyłem czas : 123 sec od początku spadku promenady do zjazdu na parkink przy zoo.

Jest ktoś chętny by zmierzyć mi ten dystans rowerem/samochodem? Bo jestem ciekaw ile mogę wyciągnąć na rolkach.

fICHU
27-03-2007, 23:20
festyk - teraz bydlu jeszcze sie za bardzo nie chce... ale niech tylko wieczory sie cieplejsze zrobia. uwierz mi wiem co mowie :)

-=Festyk=-
28-03-2007, 12:17
fICHU-zgadzam się,ale w dnie powszednie można iść bez obaw.Może ja jakiś szczęśliwy jestem,ale jak długo tam łażę to jeszcze nie spotkała mnie żadna niemiła sytuacja.
Micles-nie kojarzę o który kawałek Ci chodzi,ale jeśli szukasz dobrego miejsca na rolki w myślu to odwiedź dróżkę prowadzącą od różopola do restauracji.Bardzo gładki asfalt i latem można spotkać grupkę wymiatających gości na rolkach.

micles
28-03-2007, 12:37
Chodzi mi o ten kawałek gdańskiej co jest taka wyrąbana górka jak się jedzie z Bydgoszczy w stronę osielska.

A co do tego asfaltu koło baru i koło zoo, to wiem że tam się jeździ na rolkach, ale ostatnimi czasy jest tam za dużo wiatru i w jedną stronę tylko jest fajnie, a spowrotem to już nie.

Edit : zmierzyłem już ten kawałek : 1200m. Czyli 10m/s średnio jechałem = 36km/h = dość szybko jak na rolki :D

Edit 2: odziwo sprawdziłem jaką wyciągam prędkość na tym asfalcie koło zoo : 32km/h
Trochę mnie to dziwi, że taka mała różnica, może szybciej już się nie da jechać?

Michu (Pentax)
28-03-2007, 15:49
Swego czasu na Przemysłowej (za izdebką) znajdowało się rewelacyjne miejsce - w XIXw spływiano tam drewno. Do niedawna pozostawione były tam zabudowania z tamtego okresu (prawie jak Łódź w Ziemi obiecanej) oraz nieomalże dziewicze (jak na ten region) plaże. Niestety, teraz ma tam siedzibę hurtownia Lewiatan i trudno mi coś więcej powiedzieć o tym, co z tego zostało.