PDA

Zobacz pełną wersję : Vista i Photoshop



stdanielo
22-03-2007, 01:37
http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=12607


Posiadacze produktów Adobe takich jak Photoshop, InDesign czy Dreamweaver, chcący żeby ich programy nie sprawiały żadnych problemów na komputerach z systemem Windows Vista, będą musieli zaczekać na ich nowe wersje. Firma Adobe nie planuje bowiem żadnych uaktualnień obecnych wersji tak, aby były one kompatybilne z Windows Vista. Adobe informuje również o znanych problemach z kompatybilnością jej produktów z Windows Vista. Dla przykładu, uruchomienie Photoshopa pod Vistą wymaga od użytkownika za każdym razem rejestracji programu - nawet, jeżeli już został on zarejestrowany. Dreamweaver może zawieszać się podczas przeglądania plików a użytkownicy InDesign mogą otrzymywać fałszywy komunikat o niewystarczającej ilości miejsca na twardym dysku, aby uruchomić program. Adobe zrobi wyjątek tylko dla Acrobat 8, do którego darmowego patcha można spodziewać się jeszcze w pierwszej połowie 2007 roku. Niestety, użytkownicy starszych wersji innych programów będą musieli poczekać na nowe wersje kompatybilne z Windows Vista lub używać ich na systemach XP.

konradl
22-03-2007, 03:07
przy takiej cenie programow adoba to lekko chore...

akustyk
22-03-2007, 03:58
monopolista pseud-systemow operacyjnych i monopolista programow graficznych. jeden i drugi leje szerokim lukiem na uzytkownikow :(

z drugiej strony, nikt nikogo nie zmusza do instalacji Visty. a jak ktos koniecznie chce "nowe, magiczne, latajace spinacze" to niech nie placze, ze nie dziala... sa inne systemy operacyjne na rynku, nawet w wykonaniu MS

stdanielo
22-03-2007, 08:37
przy takiej cenie programow adoba to lekko chore...

Autodesk też nie wspiera starszych wersji AutoCada dopiero wersja 2008 jest (czy ma być w pełni kompatybilna). Żeby odpalić Autocada 2005 na Viscie (oba legalne) trzeba się trochę nakombinować, szary użytkownik nie da rady. Nie dziwię się Adobe i Autodeskowi, że olewają to system powinien być kompatybilny wstecz.

cytat ze strony o Cadzie niestety nie mam już linka do źródła


Serwis Tom's Hardware ( http://www.tomshardware.com/ ) opublikował wyniki benchmarku CAD dla systemów Windows XP i Vista. Wyniki testu, są bardzo zadziwiające - przy zmianie wykorzystywanego systemu operacyjnego z Windows XP na Windows VISTA użytkownik traci ponad 90% wydajności sprzętu przy wykonywaniu tych samych zadań.

DoMiNiQuE
22-03-2007, 09:02
Podobna sytuacja byla gdy apple przeszlo na intele. Uzytkownicy intelomakow musieli czekac ponad rok na natywne wersje produktow adobe (zreszta nie tylko). No ale juz niedlugo natywny CS3 :)

Co do Visty Vio - trzeba byc sadomasochistycznym kamikadze zeby w tej chwili ten system instalowac :P

chuckyy
22-03-2007, 09:22
Podobna sytuacja byla gdy apple przeszlo na intele. Uzytkownicy intelomakow musieli czekac ponad rok na natywne wersje produktow adobe (zreszta nie tylko). No ale juz niedlugo natywny CS3 :)

Co do Visty Vio - trzeba byc sadomasochistycznym kamikadze zeby w tej chwili ten system instalowac :P

Podobnie było z XP. Wielu ludzi na niego narzekało kiedy wszedl. Ale po latach - trzeba było na niego przejść i go polubić ;) Tak samo będzie z vistą.

DoMiNiQuE
22-03-2007, 09:23
Dokladnie, Vista Vio bedzie w miare uzyteczna nie wczesniej niz za rok-poltora.

Jarek Jaworski
22-03-2007, 09:29
Z drugiej strony moze byc w przyszlosci taka sytacja jak mam teraz. Zeby uzywac Lightroom'a musze zmienic system z Windows 2000 na XP. Raczej kupie nowy komputer z Vista

Vitez
22-03-2007, 13:25
Zeby uzywac Lightroom'a musze zmienic system z Windows 2000 na XP. Raczej kupie nowy komputer z Vista

Ja wlasnie miesiac temu zmienilem 2000 na XP przy okazji kupna nowego komputera. 2 lata temu XP nadal nie zachwycaly (opinie o stabilnosci, wstepne problemy z SP2) i bralem wtedy sprawdzony Win2000 z SP4. Teraz - nie zaluje XP dzialaja nawet nieco sprawniej niz 2000, choc wymagaly wiekszej ilosci zabiegow kosmetycznych (glownie wylaczenie wodotryskow oraz uslug probujacych myslec za uzytkownika).
Vista? Za dwa lata moze...

Krisspy
23-03-2007, 12:19
Jeszcze ze dwa miesiące i z nowym sprzętem tylko vista będzie dostępna. Już teraz kiepsko to wygląda...
Wracając do tematu, czy ktoś uruchomił CS2 na viście?

mor_feusz
23-03-2007, 12:31
Wracając do tematu, czy ktoś uruchomił CS2 na viście?

CS2 nie ale Elements4 chodzil (update do Vista Business).

Reason
23-03-2007, 12:45
A mi tam Flashe, Photoshopy, itp od Adobe działają na Viscie bez problemu.

piast9
23-03-2007, 12:52
Podobnie było z XP. Wielu ludzi na niego narzekało kiedy wszedl.
Ale chyba nie na kompatybilność wstecz.

stdanielo
23-03-2007, 18:05
Ale chyba nie na kompatybilność wstecz.

No dokładnie, mi na XP wszystko chodziło a na 2000 były czasami problemy

Biperek
26-12-2008, 00:07
Odświeżę nieco wątek. Czy ktoś próbował używać pod Vistą PSa 7 ? Właśnie próbuję oswoić się z pracą na laptopie (jeszcze nie moim) z dwoma monitorami. Zaczyna mi kaszanić obraz przy pracy na warstwach i nie wiem, czy problem jest softowy czy sprzętowy :(