PDA

Zobacz pełną wersję : Karty CF i czytnik do nich



Cychol
14-02-2005, 17:53
Tak ku przestrodze dla Was opiszę moją przygodę z powyższym zestawem. W moim 10D mam kartę "CF ELITE PRO 1024MB KINGSTON" ostatnio parę razy zdarzyło się uszkodzenie pliku. Po lekturze między innymi na tym forum opinii o kingstonie postawiłem szybką diagnozę - karta do d... . Bez zastanowienia kupiłem SanDisk 2 GB. Parę dni robiłem zdjęcia i dzisiaj chciałem to pozgrywać. Wkładam kartę do czytnika i co? to samo co z Kingstonem 1 plik walnięty. Włożyłem kartę do aparatu. Podłączyłem aparat do komputera i plik jest OK.
Wniosek: nie trzeba od razu wymieniać karty, czasem taniej wymienić jest czytnik :lol:

Ted
14-02-2005, 18:17
Ale za to karta duzo lepsza no i 2 gb tez sie sprzyda ;) ja wlasnie dzis biore sobie nowy czytnik do testow predkosci, bo mam wrazenie ze moj stary troche wolniejszy od tych najnowszych.

Tomasz Golinski
14-02-2005, 20:57
Cychol, zabrakło podstawowej informacji. Jaki to był czytnik?

Cychol
14-02-2005, 21:23
Czytnik kupiłem dobre 4-5 lat temu. Jego nazwa to: LEAD DATA, a tak wygląda:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.cychol.net/pliki/czytnik.jpg)

Vitez
14-02-2005, 21:37
Czytnik kupiłem dobre 4-5 lat temu.

Nie sadzisz ze tu moze tkwic problem?

Cychol
14-02-2005, 21:57
Czytnik kupiłem dobre 4-5 lat temu.

Nie sadzisz ze tu moze tkwic problem?
Nie o to mi chodziło. Problem nie jest w czytniku (tzn jest w czytniku :lol:), ale mi chodziło o diagnostykę. Zazwyczaj kiedy ktoś zgłasza problem z odczytywaniem plików to problemów szukamy:
1. W wadliwej karcie pamięci.
2. W błędach zapisu aparatu,

a tu doszedł jeszcze czytnik, zawsze mi się wydawało, że to najpewniejszy (najmniej awaryjny) element tego układu. Właśnie dlatego tak się zdziwiłem :D :mrgreen:

Vitez
15-02-2005, 00:49
zawsze mi się wydawało, że to najpewniejszy (najmniej awaryjny) element tego układu.

An jest. Tyle ze kazde urzadzenie elektroniczne starzeje sie i psuje z wiekiem. Czytnik to dosc male i podatne na uszkodzenia ustrojstwo. Twoj jest na tyle stary ze naprawde nie nazwalbym go "najpewniejszym elementem ukladu" :roll: .

Jurek Plieth
15-02-2005, 08:56
Tyle ze kazde urzadzenie elektroniczne starzeje sie...
A co dokładnie starzeje się? Elektrony, czy dziury?

muflon
15-02-2005, 09:09
Tyle ze kazde urzadzenie elektroniczne starzeje sie...
A co dokładnie starzeje się? Elektrony, czy dziury?
Styki :) Ale pointa celna :-D

Jurek Plieth
15-02-2005, 09:27
Tyle ze kazde urzadzenie elektroniczne starzeje sie...
A co dokładnie starzeje się? Elektrony, czy dziury?
Styki :)
Mechanika jest zawsze najsłabszym elementem każdego urządzenia elektronicznego. Nie można jednak moim zdaniem uogólnić problemu do 'urządzenia elektronicznego' :shock:

Tomasz Golinski
15-02-2005, 13:48
Tyle ze kazde urzadzenie elektroniczne starzeje sie...
A co dokładnie starzeje się? Elektrony, czy dziury? :lol: :lol: :lol: dobre

Vitez
15-02-2005, 21:49
Mechanika jest zawsze najsłabszym elementem każdego urządzenia elektronicznego. Nie można jednak moim zdaniem uogólnić problemu do 'urządzenia elektronicznego' :shock:

No widzisz a wg mnie mozna :roll: . I nic z tym nie zrobisz :P

tomsong
18-02-2005, 17:24
Witam,
dzis zakupilem czytnik, ale mam nastepujacy problem, iz nie czyta on karty CF 128M Lexar. Karta jest sprawna, przynajmniej aparat na niej zapisuje i mozna robic podglad zdjec.

Ale co ciekawe, czytnik czyta inna karte, tj. CF 1024MB Kingston Elite pro.
Lexar ma juz rok czasu, Kingston z tydzien czasu.

Czyzby jednak niezawodny Lexar ma wade??


Pozdrawiam

Tomasz Golinski
18-02-2005, 18:13
Hm, może przeformatuj kartę w kompie. Ja bym sprawdził pod jakimś systemem operacyjnym, który jest bardziej verbose, z czym jest problem, tzn. czy nie widzi jej jako dysku, czy np. system plików siada...