PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 1Ds MKII Problemik



towersivy
20-03-2007, 19:00
Witam

Mam mały problem z ową puszką, tzn każde moje szkło z podpisu generuje na tym body BF około 3,4 cm chciałbym się poradzić czy wysłanie samej puszki do regulacji poprawi sytuacje?? osobiście myślę że tak ponieważ każde szkło generuje BF.....:/ czy orientujecie się może czy stawka za naprawę tej usterki rośnie wraz z klasą body??....oby nie :/

PS. chciałem coś poszukać na ten temat na forum jednak baner sigmy zasłania szukajke i za każdym razem wchodzę w niego......:/ (przeglądarka firefox)

Pzdr.
tow

KMV10
20-03-2007, 19:37
A czy te obiektywy poddawane już były kalibracji do jakiegoś innego korpusu?

qwerty1237
20-03-2007, 20:38
Witam

Mam mały problem z ową puszką, tzn każde moje szkło z podpisu generuje na tym body BF około 3,4 cm chciałbym się poradzić czy wysłanie samej puszki do regulacji poprawi sytuacje?? osobiście myślę że tak ponieważ każde szkło generuje BF.....:/ czy orientujecie się może czy stawka za naprawę tej usterki rośnie wraz z klasą body??....oby nie :/

PS. chciałem coś poszukać na ten temat na forum jednak baner sigmy zasłania szukajke i za każdym razem wchodzę w niego......:/ (przeglądarka firefox)

Pzdr.
tow

Najlepiej szkla razem z body. Moga wtedy sprawdzic na miejscu czy wszystko OK. Poszperaj na forum. Bylo milion razy.

P.S. ...dlatego uzywam Opery...

towersivy
20-03-2007, 20:57
KMV10 - nie szkiełka nigdy nie były kalibrowane z innym korpusem chodzą rewelka.

qwerty1237 - własnie nie chce wysyłać szkieł, dlatego zadałem pytanie czy w obecnym problemie wystarczy skalibrować samą puszkę.

Pzdr.

comatus
20-03-2007, 21:01
PS. chciałem coś poszukać na ten temat na forum jednak baner sigmy zasłania szukajke i za każdym razem wchodzę w niego......:/ (przeglądarka firefox)


Otwieraj w nowym oknie i będzie git :) Mnie też te reklamy wkurzają ;)

c42
20-03-2007, 21:02
PS. chciałem coś poszukać na ten temat na forum jednak baner sigmy zasłania szukajke i za każdym razem wchodzę w niego......:/ (przeglądarka firefox)


maly offtop ale autor topica pewnie sie nie obrazi, zainstaluj sobie darmowy plugin do mozzili do blokowania niechcianych okienek/reklam... masz go tutaj http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/baza_dodatkow/rozszerzenia/inne/adblock_plus
potem tylko dodasz baner sigmy do "nie lubianych" i problem sie rozwiaze :-)

qwerty1237
20-03-2007, 21:15
KMV10 - nie szkiełka nigdy nie były kalibrowane z innym korpusem chodzą rewelka.

qwerty1237 - własnie nie chce wysyłać szkieł, dlatego zadałem pytanie czy w obecnym problemie wystarczy skalibrować samą puszkę.

Pzdr.

To slij puche. Wykalibruja Ci z referencyjnym szklem (bodajze 85mm) i powinno byc git.

KMV10
20-03-2007, 21:26
Też tak mi się naiwnie wydaje.

Przy czym jednak wydaje się wskazane zadzwonienie do serwisu i uzgodnienie sprawy - wiem, że niekiedy serwis nalegał na otrzymanie kompletu do regulacji - korpusu i szkieł. Przy czym podobno regulowano jedynie szkła. Byłem świadkiem odpowiedniej rozmowy na ten temat. To byłby oczywiście antywariant dla Twojej sprawy.

szymcik
21-03-2007, 19:07
P.S. ...dlatego uzywam Opery...

ja używam opery i mi też zasłania...8)

qwerty1237
21-03-2007, 19:23
ja używam opery i mi też zasłania...8)

Uzyj funkcji prawy myszy -> block content to nie bedzie...

towersivy
22-03-2007, 10:17
Puszka spakowana, szkieł za ch@#$ nie wyśle bo z innymi puszkami chodzi cacy tzn z moim 5D i 300D żonki w punkcik a w topowym modelu kicha ehhhhh. Z rozmowy wynikło że zrobią wszystko gut i będzie chodzić w punkt a przy okazji zmapują matryce i wyczyszczą w środku :)

Dzięki za rady.

Pzdr.

No i wszystko zrobili, maszynka działa gut a i wypucowali mi ja tak że nawet gumy się świeciły.

Pzdr.