PDA

Zobacz pełną wersję : 30D i RawShooter - nie działa



gustaff
20-03-2007, 09:17
Proszę o pomoc
Mam RawShootera z którego bardzo lubie korzystać i z plikami mojego Dynaxa 7D radzi sobie super, natomiast z rawami z 30D dyieje sie cos takiego

1. otwiera pliki i wyswietla je poprawnie
2. kaszani po kolei kazdy plik
3. efekt koncowz to jakby poszarpane pliki.

Co zrobic bz nadal RawShooter dzialal mi z 30D :?: :?:

Janusz Body
20-03-2007, 09:26
Proszę o pomoc ...

Co zrobic bz nadal RawShooter dzialal mi z 30D :?: :?:

Obawiam się, że niewiele da się zrobić. Adobe kupił Pixmanteca http://www.adobe.com/special/pixmantec/ zanim ukazał się 30D więc RSP/E nie ma mapy matrycy od tego aparatu.

Słyszałem, że gdzieś, komuś, coś... ale RSP/E to "melodia przeszłości" - trzeba się chyba na trwałe z nim pożegnać

gustaff
20-03-2007, 16:53
Buuuu :( A to takie fajne jest cudo :( Jak włączam lightrooma to mnie krew zalewa.... :(

mjastrzebski
20-03-2007, 17:47
Buuuu :( A to takie fajne jest cudo :( Jak włączam lightrooma to mnie krew zalewa.... :(
Z 5D dziala RSP/RSE ;-)

Podzielam zdanie, ze lightroom to przerost formy nad trescia, choc same pliki jakie produkuje sie podobuja.

Marcin

marekb
20-03-2007, 19:16
sprawdz sobie wersje, miałem tak i pobrałem 1.2.1 i działa bez zarzutu..

Janusz Body
20-03-2007, 20:18
Jeszcze podaj skąd ściągnąć :) - strony pixmanteca nie istnieją w wszystko jest przekierowywane do Adobe a tam LightRoom za 199$ i to w promocji do końca kwietnia. Potem straszą że będzie o 100$ droższy!!! - w to akurat nie wierzę ale na tym zwariowanym świecie wszystko możliwe.

marekb
20-03-2007, 21:34
za dobrą radą Tomka Golińskiego zostawiłem sobie instalke i jak ktoś potrzebuje to moge przesłać, ale już nie dzis bo mam jeszcze z5godz roboty (ver: 1.2.1.72)

Vitez
20-03-2007, 23:01
za dobrą radą Tomka Golińskiego zostawiłem sobie instalke i jak ktoś potrzebuje to moge przesłać, ale już nie dzis bo mam jeszcze z5godz roboty (ver: 1.2.1.72)

To ja poprosze bo mam 1.2.0.

_invictus
20-03-2007, 23:28
link (http://www.download.com/RawShooter-Essentials-2006/3000-12511_4-10518796.html?tag=all-titles-R-1)

link (http://software-portal.faz.net/file.phtml?&id_file=40294&action=view&view=downloads)

jeszcze jak by któryś z pow. nie działał, to wrzucę na serwer swój RSE

mkwiek
21-03-2007, 00:00
tylko ostatnia wersja RawShootera obsługuje 30D. 400D np wogóle nie jest obsługiwany.

marekb
21-03-2007, 00:02
no i invictus załatwił problem, gdyby jednak cos nie teges, służe pomoca albo na maila albo jak kto wie jak inaczej..:)

gustaff
21-03-2007, 00:06
Ufff a więc jednak się da :) Juz zwątpiłem... bo naprawdę lightroom jest mi zbędny.

Do prawidłowej grzebaniny w RAWach RawShooter jest idealny. Niewielki szybki programik :)

marekb
21-03-2007, 10:28
i co też ważne ta wersja działa z 5D..:))

Janusz Body
21-03-2007, 11:08
i co też ważne ta wersja działa z 5D..:))

Z 5D to działa mi i wersja 1.0.3 build 77 :) - bo 5D ukazało się przed sprzedażą pixmanteca no to i mapa matrycy jest zaimplementowana. Program i tak nie jest i nie będzie rozwijany i uaktualniany o nowe aparaty na rynku (np. 400D albo 1DMKIII) chyba, ze ktoś coś wykombinuje i znajdzie sposób umieszczania nowych map. Raczej wątpię bo bez kodu źródłowego to może być paskudnie ciężkie a zapewne kod źródłowy został sprzedany Adobe wraz z całą firmą.

Anzelm
28-03-2007, 17:42
a ja pobrałem, zainstalowałem, uruchomiłem ... i mam zdjęcie rozwalone na cztery osobne, do niczego nie podobne w różnych tonacjach obrazki.
Co robić?
Zaznaczam, że jestem laikiem :)
aparat 30D

wprawka
31-03-2007, 00:39
a ja pobrałem, zainstalowałem, uruchomiłem ... i mam zdjęcie rozwalone na cztery osobne, do niczego nie podobne w różnych tonacjach obrazki.
Co robić?
Zaznaczam, że jestem laikiem :)
aparat 30D

u mnie jest tak samo, skąd to?

:confused: :confused: :confused:

wprawka
31-03-2007, 00:48
u mnie to wygląda tak:::

Tomasz Golinski
31-03-2007, 00:50
http://www.foto-freeware.de/raw-shooter-essentials.php

wprawka
01-04-2007, 23:00
http://www.foto-freeware.de/raw-shooter-essentials.php
Wiellkie DZIĘKI Tomaszu, teraz działa należycie :):):)

remol71
04-04-2007, 21:44
tylko ostatnia wersja RawShootera obsługuje 30D. 400D np wogóle nie jest obsługiwany.

No niestety. Bardzo często używałem RSE, a po przesiadce na 400D klapa :(

maciegg
10-04-2007, 21:49
za dobrą radą Tomka Golińskiego zostawiłem sobie instalke i jak ktoś potrzebuje to moge przesłać, ale już nie dzis bo mam jeszcze z5godz roboty (ver: 1.2.1.72)

Jeżeli mógłbyś mi też podesłać - byłoby super. Ściągałem wersję z adresu podanego przez _invictusa, ale efekt jest mizerny. Natomiast link podany przez Tomka Golińskiego odpowiada mi Method not implemented .
Dzięki z góry i pozdrawiam

Tomasz Golinski
10-04-2007, 22:02
Umieściłem dobrą wersję RSE na swojej stronie. Mam nadzieję, że nie jest to nielegalne.

http://tomaszg.pl/RawShooterEssentials_2006_1.2.1.exe

maciegg
10-04-2007, 22:30
Ściągnąłem; działa i jeszcze jak..
Dzięki i ukłony

solti
22-04-2007, 12:34
Sam programik wywołuje rawy bez problemów. Ale kłopot mam z czymś innym.
Z rejestracją.:wink:
Czy ktoś z was uporał się z zarejestrowaniem RSE? Wnerwia mnie już, że przy każdym uruchomieniu programu pojawia się prośba o zarejestrowanie, klikam zarejestruj, ale niestety zawsze pojawia się komunikat "registration failed". Zna ktoś sposób, żeby pozbyć sie tego upierdliwego okienka przy starcie, skoro normalna rejestracja nie działa? Domyślam się, że to przez to, że wykupił ich Adobe. Niemniej przydałoby się jakoś to 'zarejestrować':)
Pomóżcie!:D

Janusz Body
22-04-2007, 12:43
Sam programik wywołuje rawy bez problemów. Ale kłopot mam z czymś innym.
Z rejestracją.:wink:
Czy ktoś z was uporał się z zarejestrowaniem RSE? Wnerwia mnie już, że przy każdym uruchomieniu programu pojawia się prośba o zarejestrowanie, klikam zarejestruj, ale niestety zawsze pojawia się komunikat "registration failed". Zna ktoś sposób, żeby pozbyć sie tego upierdliwego okienka przy starcie, skoro normalna rejestracja nie działa? Domyślam się, że to przez to, że wykupił ich Adobe. Niemniej przydałoby się jakoś to 'zarejestrować':)
Pomóżcie!:D

Pixmanteca już nie ma. Kupiony przez Adobe. RSE/RSP to raczej dogorywające programy bez wsparcia w przyszłości. Zarejestrowac się normalnie nie da bo nawet strona nie istnieje. Nie słyszałem, zeby ktoś crakował darmowe programy :) RSE był darmowy.

solti
22-04-2007, 12:57
Pixmanteca już nie ma. Kupiony przez Adobe. RSE/RSP to raczej dogorywające programy bez wsparcia w przyszłości. Zarejestrowac się normalnie nie da bo nawet strona nie istnieje. Nie słyszałem, zeby ktoś crakował darmowe programy :) RSE był darmowy.
Dzięki Janusz! Wszystko to wiem, niemniej RSE jakoś mi po prostu leży. Nie widzę na razie potrzeby przesiadania się na inny konwerter RAW. Wiem, że darmówek sie raczej nie crackuje, ale tutaj byłoby to pożądanym rozwiązaniem:-D Może jednak ktoś będzie potrafił rozwikłać ten problem?

Janusz Body
22-04-2007, 14:27
.... Nie widzę na razie potrzeby przesiadania się na inny konwerter RAW. ....

Im później się będziesz przesiadał tym boleśniejsze będą zmiany :) zresztą ostatnie ACR (4.0 od CS3) i LR tak ogromnie zwiększają możliwości obróbki, że mało mają konkurencji. Capture One ma wypuścić wersje 4.0 ponoć w czerwcu. Ja tam nikogo nie namawiam ale chyba pora odpuścić sobie RSE. DPP nie jest taki ostatni - z Canonem całkiem przyzwoity i "widzi" ustawienia aparatu. Też darmowy bo jest na płytce z aparatem i wcale nie gorszy.

:)

pst
28-04-2007, 10:04
Umieściłem dobrą wersję RSE na swojej stronie. Mam nadzieję, że nie jest to nielegalne.

http://tomaszg.pl/RawShooterEssentials_2006_1.2.1.exe

tomku jestes jedyny w sowim rodzaju :gratz!:
:)

MARANTZ
28-04-2007, 14:36
Janusz, RSE ma tę niezaprzeczalną zaletę, że świetnie się na nim ogląda i sprawdza RAW-y. Szybko można sobie posprawdzać czy zdjęcie nadaje się do dalszej obróbki. DPP jest też tutaj niezły, niemniej dla mnie RSE dużo lepszy. A najlepszy efekt obróbki to jednak C1.

Janusz Body
28-04-2007, 19:44
...RSE ma tę niezaprzeczalną zaletę, że świetnie się na nim ogląda i sprawdza RAW-y. Szybko można sobie posprawdzać czy zdjęcie nadaje się do dalszej obróbki.

Od szybkiego oglądania RAWów to jest FastStone - ma tę niezaprzeczalną zaletę :) :), że nie czekasz jak w RSE na przemielenie zdjęć i "wypracowanie" podglądówek. Ewentualnie Bridge - jak zapłaciłem za PS to dlaczego miałbym go nie używać? :) Nowy Bridge od CS3 jest, po małym przyzwyczajeniu, wygodniejszy od RSE/RSP i co najważniejsze mocno powiązany z PS. Same zalety. :) Wada oczywiście też jest - trzeba poświęcić trochę czasu, żeby się go nauczyć ale opłaca się. :)


... A najlepszy efekt obróbki to jednak C1.

Też tak myślałem. Ba byłem zagorzałym fanem C1... do czasu kiedy nie zacząłem się bawić ACR 4.0. :)

Można się spierać co do jakości renderingu, odwzorowania barw, neutralnych szarości ale nowy ACR daje tak ogromne możliwości strojenia tonalnego, że żaden inny program się nie umywa. ACR sygnowany "trójką" to przy "czwórce" zamierzchła epoka - naprawdę warto spróbować.

No i to co już pisałem - RSE/RSP to już przeszłość - im później się przesiądziesz tym gorzej. Nawyki zostają i te najtrudniej zwalczyć. O tym to akurat coś wiem :)

Mac
28-04-2007, 19:52
Janusz tak zachwalasz ACR, że chyba trzeba będzie faktycznie przejść na ten soft.

MARANTZ
28-04-2007, 20:34
Mnie w Bridge najbardziej brakuje możliwości szybkiego powiększenia 1:1 bez włączania właściwego PS-a i szybkiej kontrolnej korekty. W RSE mogę błyskawicznie sprawdzić, czy zdjęcie "DA SIĘ POPRAWIĆ". A ACR 4 nie znam jeszcze, mam nadzieję że jest lepszy od C1 bo ergonomia tego ostatniego nie jest dla mnie idealna.
Dzięki Janusz za cenne uwagi.

Janusz Body
28-04-2007, 20:38
Mnie w Bridge najbardziej brakuje możliwości szybkiego powiększenia 1:1 bez włączania właściwego PS-a i szybkiej kontrolnej korekty. ....

W nowym Bridge jest lupka - to niby nie to samo co cały obrazek ale wystarczy do oceny ostrości. Lupke można sobie ustawiać od 1:1 do chyba max 8:1.