PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z S1 Is



rafalg
18-03-2007, 19:55
Witam
Mam od jakichś dwóch lat S1. Ostatnimi czasy zaczęły sie problemu polegające na tym że, na ekranie czy wizjerze zamiast podglądu z matrycy lataja jakieś fioletowo-białe paski w poprzek ekranu. Jak trochę dłużej poleży to mu przechodzi ale tylko na chwilę. Po zdrobieniu paru zdjęć jest znowu to samo. Wyczaiłem ostatnio gościa który sprzedaje na allegro taki sam aparat z prawdopodobnie tym samym zjawiskiem. Rozmawiałem z nim i powiedział mi że to kwestia styku lub tkzw. zimny lut. Podobno Canon ten w stolicy tylko to może zrobić i to za kasę która przekracza wartość aparatu. Podobno to jest jakaś pierdoła i oni o tym wiedzą ale walą ściemę że to płyta lub matryca. Już nie wiem co z tym fantem zrobić. Czy próbować naprawiać gdzieś indziej. Proszę o jakieś podpowiedzi może też mieliście podobny temat albo słyszeliście o czymś takim.
Pozdrawiam wszystkich
rafalg

salonmops
18-03-2007, 23:47
najlepiej zadzwońi zapytaj ,ewentualnie wyślij do serwisu ekspertyze robią za free i określa ewentualne koszty naprawy ,nie musisz sie na nia zgodzić ,wysłałem do nich obiektyw i też myślałem że zrujnują mnie finansowo ,a tu niespodzianka miła:D

michcio82
20-03-2007, 21:43
Miałem S1(i chyba ten sam objaw) teraz mam s3, czy filmy kręci bez problemu?

rafalg
21-03-2007, 18:43
Miałem S1(i chyba ten sam objaw) teraz mam s3, czy filmy kręci bez problemu?


Filmy kręci z takim samym obrazem jak na zdjęciu. Czyli filotowo-białe latające paski.

michcio82
21-03-2007, 20:15
Przykro mi to nie mogę pomóc. Mój miał "pasy" na zdjęciach, ale filmy kręcił bez zarzutów. W serwisie powiedzieli, że uszkodzony jest przetwornik obrazu.


Pozdrawiam

rafalg
21-03-2007, 21:33
W serwisie powiedzieli, że uszkodzony jest przetwornik obrazu.


Pozdrawiam

No to mój musi mieć walnięte coś innego.
Pozdrawiam
rafalg

gacman
10-05-2007, 14:13
Witam
Wlasnie googlowalem po usterkach w canonach ,zeby cos znalesc na temat mojej...i widze tutaj w temacie moje objawy.
A wiec poziome paski na zdjeciach a filmy kreci poprawnie.
Jesli to przetwornik obrazu to czy istnieje jakas mozliwosc naprawy tego ustrojstwa ? I czy to w ogole sie oplaca? ;)
(powershot a70)

Pozdrawiam.

gacman
18-05-2007, 16:46
Witam ponownie ;)

Sprawa rozwiazana , wyslalem aparat do http://www.e-csi.pl/ , poszedl przetwornik co bylo spotykane w tym i wielu innych modelach canona , takze naprawa zostanie wykonana za darmo, polecam wyslac do nich aparat, szybka expertyza a jesli poszlo cos innego to jestesmy "w plecy" za paczke.
A i najwazniejsze ta darmowa naprawa obejmuje tez sprzet po-gwarancyjny.

Pozdrawiam i zycze rozwiazan Waszych problemow.