PDA

Zobacz pełną wersję : G7 i 420EX?



steku
18-03-2007, 01:32
W instrukcji do G7 pisze, że współpracuje z zewn. lampami 220EX, 430EX, 580EX.

A co z 420EX?
Na stronie 145 polskiej instrukcji piszą, że dla lamp innych niż 220EX, 430EX, 580EX błysk jest zawsze wyzwalany z pełną mocą lampy i należy dokonywać nastaw przysłony jak dla lampy manualnej.

Tak na marginesie: Czy taki G7 używa E-TTL czy jakiegoś innego patentu?

RafalK
18-03-2007, 01:57
W instrukcji do G7 pisze, że współpracuje z zewn. lampami 220EX, 430EX, 580EX.

A co z 420EX?



Używałem jej z G2 i działała (prawie) świetnie. Prawie - bo bez wspomagania ostrzenia, ale canony z serii G nie potrafią wykorzystać doświetlacza z żadnej zewnętrznej lampy (chyba, żeby coś ostatnio się zmieniło). Więc nie sądzę, żeby z G7 nie banglała. Pewnie w instrukcji wymieniają jedynie aktualnie produkowane urządzenia.

serhij
18-03-2007, 08:13
G7 i 420EX dzialaja absolutnie bezproblemowo. Pojawia sie tylko pewna dodatkowa specyfika pracy z tym zestawem:

- E-TTL dziala bez problemu w trybach automatycznych i polautomatycznych (P, Av, Tv). Nie ma niestety mozliwosci (a przynajmniej mi nie udalo sie do tego dojsc) ustawienia z gory zalozonego czasu migawki jak to jest w lustrzankach, przez co przy kiepskim oswietleniu wygodniejsze jest uzywanie Tv lub manuala.

- w trybie M w zwiazku z brakiem odpowiednich przelacznikow na lampie zestaw wspolpracuje w pelni manualnie (sila blysku ustawiana jest recznie w aparacie, bez E-TTL)

Pozdrowienia,
serhij

steku
18-03-2007, 09:40
A czy jest dostępna korekcja błysku dla lampy zewn. (jak w lustrzankach)?

serhij
18-03-2007, 13:20
Tak, w trybach E-TTL dostępna jest korekcja błysku (lub można zmienić m menu i wymusić manualne sterowanie lampą), w trybie manualnym dostępne jest tylko manualne sterowanie lampą. Moc lampy reguluje się od 1/1 do 1/64.

steku
18-03-2007, 22:02
Jeśli 420EX rzeczywiście działa prawidłowwo z G7 to znaczy, że Ci skubańcy w Canonie od marketingu i pisania instrukcji to chyba w jakiejs odmiennej rzeczywistości żyją. Świadomie wprowadzają klientów w błąd. Gnojki liczą na to, że posiadacz np. 380EX czy 420EX (które działają z praktycznie wszystkimi lustrzankami z A-TTL lub E-TTL), po zakupie G7 i przeczytaniu instrukcji, poleci do sklepu kupić kolejna lampę (430EX). :evil:

Ciekawe czy taki sam numer zrobią teraz z nowymi wersjami lustrzanek? A może także starsze obiektywy przestaną pracować z nowymi lustrzankami?

serhij
19-03-2007, 11:51
Podpinałem do G7 430EX i działa dokładnie tak samo jak 420EX, po prostu część funkcji lampy jak np. E-TTL II i tak nie jest wykorzystywana. A w instrukcji, myślę że po prostu wpisali produkty z bieżącej oferty, nic więcej.