PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcez raz o kartach pamieci



karbain
13-02-2005, 14:55
Planuję kupić kartę pamieci (128 lub 256MB) do aparatu Canon A400, jednak zupełnie nie orientuje sie w tej materii.
Tak wiec prosze o radę: na co powinnam zwrócić szczególna uwagę przy zakupie owej karty :?: Karty jakich firm byście polecili :?:

Z góry bardzo dziekuję za odpowiedzi i wszelkiego rodzaju sugestie :D

Tomasz Golinski
13-02-2005, 19:05
rada 1. "szukaj" na forum
rada 2. sandisk zwykły

karbain
13-02-2005, 21:09
rada 2. sandisk zwykły a co to takiego??????????

karbain
13-02-2005, 22:17
Drodzy panowie, może odrobinkę wyrozumiałości dla kobietki, która prawie zupełnie nie orientuje się w tym temacie, :( dlategoteż prosi osoby znacznie bardziej obyte w tej materii o porade.
Wydaje mi się także, że nie są to zbyt skomplikowane pytania dla osób które fotografią zajmują się znacznie dłużej ode mnie :wink:

Tomasz Golinski
13-02-2005, 23:11
rada 2. sandisk zwykły a co to takiego??????????
Jest to to, czego pytanie dotyczy. Firma produkująca karty pamięci.

Wisozup
13-02-2005, 23:16
sandisk to firma...a zwykly to znaczy ze nie niezwykly...ale tez dobry :wink:

Gugi
18-02-2005, 01:15
A czy HITACHI to dobra firma jeśli chodzi o karty, a MICRODRIVE (CF) II 4GB dobrze będzie ogarniała S1 IS? :oops:

muflon
18-02-2005, 08:56
Drodzy panowie, może odrobinkę wyrozumiałości dla kobietki, która prawie zupełnie nie orientuje się w tym temacie, :( dlategoteż prosi osoby znacznie bardziej obyte w tej materii o porade.
Wydaje mi się także, że nie są to zbyt skomplikowane pytania dla osób które fotografią zajmują się znacznie dłużej ode mnie :wink:
Toteż dostałaś najprostszą i najbardziej łopatologiczną odpowiedź. Może ewentualnie można dodać, że "zwykły" = "nie Ultra", ale to to już sprzedawca w sklepie powinien wiedzieć.

karbain
18-02-2005, 18:00
Toteż dostałaś najprostszą i najbardziej łopatologiczną odpowiedź

Wspaniałe określenie odpowiedzi "łopatologiczna" - czyzbyśmy tworzyli nowy polski;)

Nie bedę ciagnęła tego tematu tylko uciekam stąd, bo jakoś z wypowiedzi wnioskuję, że forum nie zosało stworzone dla laików :( A szkoda, bo nie wątpię, że wielu tu takich jak ja zagląda i szuka porad fachowców, jednak kiedy czyta jak się to co ja "usłyszałam" to aż odechciewa się prosić o pomoc. :|

Tomasz Golinski
18-02-2005, 18:10
karbain, nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Pytasz, jaką kartę kupić. Dostałaś jednoznaczną i konkretną odpowiedź. Wpisz na allegro Sandisk to może się czegoś dowiesz więcej...

Vitez
18-02-2005, 23:56
jakoś z wypowiedzi wnioskuję, że forum nie zosało stworzone dla laików :( (...)to co ja "usłyszałam" to aż odechciewa się prosić o pomoc. :|

Ale naprawde dostalas najprostsza, najkroitsza, gotowa do zastosowania odpowiedz "Sandisk zwykla" . W kazdym sklepie sprzedawca by zrozumial o jakiego typu karte chodzi.
Jesli takiej odpowiedzi nie uznajesz za odpowiedz "dla laikow" to podaj prosze przyklad, jakiej odpowiedzi sie spodziewalas? Bysmy wiedzieli na przyszlosc jak formulowac swoje odpowiedzi :roll: .