PDA

Zobacz pełną wersję : Capture One Pro - nie widzi aparatu...



marie21mk
16-03-2007, 19:43
Witam, pierwszy raz używam tego programu w wersji 3.7 (3.7.0.115), mam 350D, sterowniki zainstalowane, zdjęcia normalnie sobie zgrywam, tryb komunikacji PTP powodował, że w programie na liście urządzeń (Reconect camera) było pusto. Zmieniłam tryb komunikacji na PC i na liście pojawił się mój aparat, super...ale po prawej nad przyciskiem Capture mam: "A Canon camera is not connected"...o co chodzi? Aparat jest włączony, RAW ustawiony, aha jeszcze na wyświetlaczu aparatu mam mrugające "busy"...Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Aha jeszcze jedno - nie mam zasilacza, jadę na bateriach to może byc powód?

kaspeed
16-03-2007, 19:52
Nie mam Capture One i nie mam Canona 350D, ale myślę, że czytnik kart rozwiąże twoje problemy, ew. zgrywaj na pomocą Zoom Browsera lub Windows ;-P

marie21mk
16-03-2007, 19:57
:) no właśnie nie chcę zgrywać zdjęć tylko wyzwalać migawkę programem, bo ma taką opcję, tylko mi nie działa :D

Przzed chwilą zresetowałam program i od nowa podłączyłam aparat i w oknie statusu mam już "Camera is ready for capture", ale przycisk Capture jest nieaktywny...

arturs
16-03-2007, 20:43
Sprawdź czy nie musi być też odpalony ten program canona do zgrywania - bo to chyba tak działa - z rok temu się tym bawiłem i o ile pamiętam to steruje się tym orginalnym a do c1 trafiają zdjęcia zamiast do zoombrowsera..

Pozdr
Artur

globus911
21-07-2007, 09:02
Aparat należy podłączyć przez port IEEE1394. Pozdrowienia.