PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze softem w 20D



Mateusz J
12-02-2005, 16:43
WItam
Wlasnie odebralem moj dawno oczekiwany 20D :)
Mam pierwszy problem.
Jakiego programu uzywacie do przesylania zdjec z canona?
Wczesniej w G3 uzywalem dolaczonego ZoomBrowser, a teraz nie mam tego na zadnej plycie. Problem jest z rawami, poniewaz nie moge ich sciagnac na dysk...

Prosze o pomoc!

Jurek Plieth
12-02-2005, 17:01
Jakiego programu uzywacie do przesylania zdjec z canona?
Najprościej, najszybciej i najskuteczniej - czytnik karty CF podłączony do portu USB.

kavoo
12-02-2005, 17:07
Bylo juz o tym na forum, polecam lekture FAQ (http://canon-board.info/search.php)... mozna sie naprawde wiele dowiedziec ;-)
Zas co do pytania to ja np. uzywam czytnika zewn. USB i softu cam2PC.

Vitez
12-02-2005, 18:59
Koledze z S1 to darowalem bo to aparat dosc niskiej polki cenowej... ale tobie nie daruje - jesli stac cie na 20D to nie wmowisz mi ze nie stac cie na czytnik kart CF za ok 50zl, co szczerze polecam by bez problemu i blyskawicznie zgrywac wszelkie pliki w obie strony karty (na/z) 8) .

Hint ogolniejszy - odpal cos co sie nazywa EOS Viewer.

Wisozup
12-02-2005, 20:20
Rowniez polecam czytnik kart:) jest o wiele szybciej i skuteczniej...niestety ja sie jeszcze wstrzymam jakis czas :wink: <---Kolega z S1

Kubaman
12-02-2005, 21:59
wspomniany cam2pc da ci możliwość zgrywania zdjęć raw z aparatu. Niestety nie jest to rozwiązanie najlepsze, bo z powodu jakiegoś bug'a musisz potwierdzą po każdym zgranym zdjęciu chęć kontynuacji :cry:

kavoo
12-02-2005, 23:01
Niestety nie jest to rozwiązanie najlepsze, bo z powodu jakiegoś bug'a musisz potwierdzą po każdym zgranym zdjęciu chęć kontynuacji :cry:
Mozesz rozwinac ta mysl?
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/emoticons2/supressed.gif)
Uzywam wersji 4.4.4 i pierwsze slysze o czyms takim...

Jedyne, co musze zrobic po przyjsciu do domu z focenia to wsadzic karte do czytnika i po automatycznym uruchomieniu sie downloadera cam2PC nacisnac "OK". Potem moge isc zrobic sobie kawe, obejrzec Teleexpress... cokolwiek, bo reszta robi sie automatycznie - downloader sam w odpowiednim miejscu zaklada nowy katalog z data zrobienia zdjec, kopiuje do niego wszystkie RAW-y i zmienia im nazwe wg zdefiniowanego przeze mnie szablonu.

Pelen komfort przy minimalnej fatydze 8)

Mateusz J
13-02-2005, 02:29
mam ten program (dzieki) ale nie moge zgrywac rawow....

[ Dodano: 13-02-2005 ]
już jest wszystko OK, jeszcze raz dzieki, program naprawde znakomity!

Yooreck
14-02-2005, 10:04
Dla mnie to bez sensu. Kupuje sie aparat za ok 6 tys zł i trzeba się jeszcze nakombinowac by to ściągnąc na dysk. To lekkie przegięcie.

DoMiNiQuE
14-02-2005, 10:27
Dla mnie to bez sensu. Kupuje sie aparat za ok 6 tys zł i trzeba się jeszcze nakombinowac by to ściągnąc na dysk. To lekkie przegięcie.

Dla mnie jest bez sensu kupno aparatu za 6k i oszczedzanie na czytniku kart za 50 PLN.
Poza tym nie sadze aby byly to jakies kombinacje - dla mnie to sa podstawy obslugi komputera. Takie 'kombinacje' to jest normalna sprawa - gorzej jak ktos czeka az wszystko zostanie podane mu na 'tacy'.

Pawel Woo
14-02-2005, 14:46
Jasne, ze czytnik. Szczególnie gdy masz kilka aparatów z różnymi kartami. ;-)

Jurek Plieth
14-02-2005, 15:01
Jasne, ze czytnik. Szczególnie gdy masz kilka aparatów z różnymi kartami. ;-)
To wtedy czytnik Combo :mrgreen:

Vitez
14-02-2005, 21:20
Dla mnie to bez sensu. Kupuje sie aparat za ok 6 tys zł i trzeba się jeszcze nakombinowac by to ściągnąc na dysk. To lekkie przegięcie.

Musisz sie nakombinowac jesli masz alergie na przeczytanie instrukcji i zainstalowanie/podlaczenie wszystkiego dokladnie tak jak to w instrukcji aparatu/software wytlumaczono.

Jesli uzytkownik probuje isc na skroty i/lub jest dosc cienki w obsludze komputera to jego wina ze musi sie nakombinowac jesli nie przeczytal instrukcji i prosi by mu podac na tacy - praktycznie piszac to samo co jest w instrukcji tzn kolejnosc wkladania plytek do kompa, kolejnosc odpalania programow i w ktorym momencie i w jakim trybie podpiac aparat - wszystko w zaleznosci od tego jaki komputer i system operacyjny sie posiada - wszystko to JEST w instrukcji... jesli ktos chce podlaczac bez instrukcji albo juz cos udalo mu sie skiepscic - to niech to robi czytnikiem za grosze bo inaczej sterowniki mu sie pogryza i bedzie narzekal ze cos mu czegos nie widzi/nie dziala.

tomsong
15-02-2005, 13:13
mam ten program (dzieki) ale nie moge zgrywac rawow....

[ Dodano: 13-02-2005 ]
już jest wszystko OK, jeszcze raz dzieki, program naprawde znakomity!

tez kupilem 20D jakis tydzien temu..jedyny feler, to instrukcja dotyczaca oprogramowania jest do 300d. Tak to wszystko chodzi, zgrywaja sie RAWy.

Uzyj EOS Viewer Utility, zobaczysz zdjecia, zaznacz je i przeciagnij je myszka do swojego wybranego katalogu. A potem sobie spokojnie na kompie obrabiaj rawy.
Jeszcze inna kwestia, czy masz dobre ustawienia w aparacie, czy na normal czy na tez PTP.


A teraz ja mam takie pytanie. W tej dolaczonej instrukcji z 300d jest jakis opisany program remotecapture. Na dolaczonej plytce nie ma takiego czegos. Ciekawi mnie tylko jak to sie robi foty poprzez kompa ;) ktos uzywal tego wynalazku?

DoMiNiQuE
15-02-2005, 13:35
A teraz ja mam takie pytanie. W tej dolaczonej instrukcji z 300d jest jakis opisany program remotecapture. Na dolaczonej plytce nie ma takiego czegos. Ciekawi mnie tylko jak to sie robi foty poprzez kompa ;) ktos uzywal tego wynalazku?

bardzo fajny programik.
Ustawiasz sobie wszystkie paramatry ekspozycji w kompie. Masz tez mozliwosc robienia tzw. time-lapsow czyli mozesz sobie zaprogramowac, ze aparat przez 2 doby bedzie Ci robil co godzine zdjecie :D i w ten sposob mozesz obserwowac jak np rosnie kwiatek ;)
Mozna tez ustawic, aby zdjecia bezposredni zgrywaly sie na HDD a nie na karte pamieci.

Lord Rayden
15-02-2005, 14:24
Czytnik kart CF a nawet czytnik 12 w 1 można dostac już za 30-45 zł. To żaden wydatek, kupiłem taki na USB 2.0 i mojego (tu się sam ocenzurowałem,żeby Was nie denerwować) jeszcze nie podłączałem do kompa. Czytniki można dostac na Allegro albo w MediaMarkecie. W MM są droższe. Ja swój kupiłem po prostu w firmie o której poczytałem na Allegro.

Pozdrawiam Kanonierów !

Rayden

Vitez
15-02-2005, 21:51
A teraz ja mam takie pytanie. W tej dolaczonej instrukcji z 300d jest jakis opisany program remotecapture. Na dolaczonej plytce nie ma takiego czegos.

Na pewno jest - poszukaj dobrze. Canon Remote Capture sie nazywa. Ewentualnie znajdziesz go i updejty na www.canon.com :roll: .


Czytnik kart CF a nawet czytnik 12 w 1 można dostac już za 30-45 zł.

Szczerze polecam jednak czytniki 1 w 1. Te "masowki" czasem niezbyt powaznie traktuja pliki i sa problemy z odczytem/uszkodzone/nie do konca zgrane pliki. Nie jest to regula - sa czytniki typu wiele w 1 ktore dzialaja OK, ale jednak problem jest zauwazalny, podczas gdy z czytnikami 1 w 1 (nie liczac tych juz nieco starszych i zuzytych ;) ) nie zauwazono takich problemow. Podobnie jak z kartami pamieci Kingstona - sa wsrod nich zle ale sa i dobre... ryzyko zawsze jest, wieksze niz z kartami innych producentow/typow.

tomsong
16-02-2005, 02:27
Na pewno jest - poszukaj dobrze. Canon Remote Capture sie nazywa. Ewentualnie znajdziesz go i updejty na www.canon.com :roll: .

bylem na stronie, ale niestety nie ma prog...

ale zaczalem googlowac i sa juz wyniki,
znalazlem taki programik : http://www.breezesys.com/DSLRRemotePro/

Pozdrawiam

Vitez
16-02-2005, 03:19
Na pewno jest - poszukaj dobrze. Canon Remote Capture sie nazywa. Ewentualnie znajdziesz go i updejty na www.canon.com :roll: .

bylem na stronie, ale niestety nie ma prog...

ale zaczalem googlowac i sa juz wyniki,
znalazlem taki programik : http://www.breezesys.com/DSLRRemotePro/

Pozdrawiam

A teraz ci udowodnie ze wraz z 20D masz na CD programik do Remote Capture:

"The EOS 20D comes bundled with three software CDs, Canon's Digital Photo Professional (Version 1.1), the EOS Solution Disk (Version 8.0), and Photoshop Elements 2.0"

"EOS Solution Disk

The EOS Solution Disk includes EOS Viewer Utility, which provides dedicated support for downloading, remote control operation via EOS Capture and simple RAW image adjustment"


Czyli: instalujesz wszystko co znajdziesz na plytce podpisanej EOS Solution Disk. Odpalasz EOS Viewer Utility, otwierasz instrukcje do Software (nie do aparatu, ta druga ksiazeczke - zapewne jeszcze zapakowana w folijke ;) ) i szukasz w niej jak odpalic remote Capture i jak podlaczyc aparat by z tego korzystac, albo w EOS Viewerze szukasz gdzies po menu opcji do remote Capture.

fl0r
16-02-2005, 12:50
ja używam wyłącznie czytnika kart, cały soft canona wywaliłem z kompa jako kompletnie zbędny... teraz jest czytnik -> ctl+c/ctrl+v -> photoshop i taki zestaw najbardziej polecam :)

tomsong
16-02-2005, 15:01
Dzieki Vitez
Ja wczesniej wspominalem,ze intrukcje od programow dali mi od EOSa 300d, tam nawet byly calkiem inny opis instalacji itp. niz bylo w rzeczywistosci ;)


Ale mniejsza z tym, wazne ze jest ta funkcja :)

Pozdrawiam

Vitez
16-02-2005, 21:19
ja używam wyłącznie czytnika kart, cały soft canona wywaliłem z kompa jako kompletnie zbędny... teraz jest czytnik -> ctl+c/ctrl+v -> photoshop i taki zestaw najbardziej polecam :)

To tez... tyle ze Remote Capture sluzy do czegos innego niz tylko zgrywania zdjec z aparatu 8) .

fl0r
16-02-2005, 22:52
oczywiście :)

Kubaman
04-03-2005, 17:50
Dla wszystkich użytkowników 20D, którzy mili kiedykolwiek kłopot ze zgraniem RAW prosto z aparatu. Rozwiązanie jest banalne, przeczytałem kilka tygodni temu o tym w necie i aż usiadłem. Jeden z kolegów wcześniej o tym pisał, ale przeoczyłem, więc powtórzę, bo może ktoś jeszcze przeoczy:

W Canon EOS Viewer po wejściu do katalogu znajdującego się na karcie w aparacie, należy zaznaczyć wszystkie pliki i najzwyczjniej w świecie przeciągnąć je myszką do dowolnego katalogu na dysku. W błąd wprowadza wielu użytkowników fakt, że nie działają żadne standartowe komendy (kopiuj, ctrl+c itp.), jedyne co działa to ctrl+a i myszka.

Kurczę a ja się trzy miesięce męczyłem z cam2pc!

Vitez
05-03-2005, 10:07
Kurcze a ja sie zamierzalem meczyc czytnikiem a tu wystarczy tylko podpiac aparat, odpalic EOS Viewera, przeciagnac myszka i cieszyc sie kilkukrotnie wolniejszym transferem ;) :lol:

kavoo
05-03-2005, 10:39
Dla wszystkich użytkowników 20D

Kurcze a ja sie zamierzalem meczyc czytnikiem a tu wystarczy tylko podpiac aparat, odpalic EOS Viewera, przeciagnac myszka i cieszyc sie kilkukrotnie wolniejszym transferem ;) :lol:
Tym razem "exclusive LOL" dla ciebie Vitez :lol: :D

20D ma USB 2.0 :P No, chyba ze porownujesz predkosc transferu do FireWire w serii 1D... ale jakos nie wydaje mi sie, zeby takie byly twoje pierwotne intencje ;-)

Kubaman
05-03-2005, 10:43
Kurcze a ja sie zamierzalem meczyc czytnikiem a tu wystarczy tylko podpiac aparat, odpalic EOS Viewera, przeciagnac myszka i cieszyc sie kilkukrotnie wolniejszym transferem
wiedziałem, że ktoś na mnie wsiądzie :P

miałem przez tydzień czytnik USB 2.0 przez tydzień i różnica szybkości odczytu nie przekraczała 10% przy mojej karcie. Czyli zamiast jednej minuty transfer trwał 1m 6s, zamiast pięciu minut trwałby 5m 30s. Wydawanie 50 PLN jest w takiej sytuacji bez sensu :roll: , dopóki nie stosujesz CF jako przenośnego dysku (ale naprawdę są lepsze rozwiązania).

Pamietaj, że twoje doświadczenia z 10D są zgoła inne, bo ten aparat nie ma możliwości wykorzystania zalet kart wykonanych w technologii SLC (tak jak 300D). Dlatego w czytniku nawet na tym samym USB różnica transferu jest ogromna.

Vitez
05-03-2005, 12:24
Nadal wole wyciagac karte niz podlaczac aparat... a dopiero jak sie sam przekonam (a pomierze, a co :P ) ze predkosc zgrywania z 20D jest taka sama (porownywalna) jak z czytnika 2.0 to dopiero odszczekam :P

Mateusz J
05-03-2005, 12:28
Zgadzam sie. Kupilem czytnik, i powiem ze predkos zgrywania jest powalająca!!
Pozatym prosciej, szybciej i bezpieczniej jest wyciagnac karte z aparatu niz meczyc sie gumową zaślepką w 20D oraz z małym wtykiem USB do tego. Tak sobie pomyslalem czy canon nie zrobil tego umyslnie...Wkoncu w aparacie za nie male pieniadze, taki maly smieszny kabelek, ktory mam wrazenie ze zaraz ma sie rozpasc...

kavoo
05-03-2005, 12:42
Nadal wole wyciagac karte niz podlaczac aparat... a dopiero jak sie sam przekonam (a pomierze, a co :P ) ze predkosc zgrywania z 20D jest taka sama (porownywalna) jak z czytnika 2.0 to dopiero odszczekam :P
Wierz mi, jest porownywalna 8-) Mam czytnik zewn. 2.0 i nie ma zauwazalnej roznicy w stosunku do 20D (ze stoperem nie mierzylem, nie jestem onanista sprzetowym :lol:).

Co do wyciagania karty i korzystania z czytnika - sure, ja tez wole i tak robie, jest wygodniej.

Kubaman
05-03-2005, 13:22
Tak sobie pomyslalem czy canon nie zrobil tego umyslnie...Wkoncu w aparacie za nie male pieniadze, taki maly smieszny kabelek, ktory mam wrazenie ze zaraz ma sie rozpasc...

acha, spiskowa teoria dziejów :roll: :wink:
ile razy już zgrywałeś zdjęcia z karty? Ja zrobiłem już 3500 zdjęć i zgrywałem (podłczałem kabel) ze sto razy. Nie ma żadnych oznak używania, a jak się pojawią, to zawsze mogę czytnik dokupić,. Na razie mam inne priorytety 8) i ograniczone możliwości.

cała ta polemika rozpoczęla się od mojego postu opisującego jak łatwo zgrać RAW z aparatu bez dodatkowego softu. Nie przekonujkę nikogo, żeby nie kupował czytnika, przecież taka sytuacja może się zdarzyć nawet komuś kto czytnik ma (na wakacjach). A tu od razu wielka konfrontacja (sprowokowana przez Moderatora :wink: )

Vitez
05-03-2005, 19:50
dopiero jak sie sam przekonam (a pomierze, a co :P ) ze predkosc zgrywania z 20D jest taka sama (porownywalna) jak z czytnika 2.0 to dopiero odszczekam :P


Wierz mi, jest porownywalna 8-) Mam czytnik zewn. 2.0 i nie ma zauwazalnej roznicy w stosunku do 20D (ze stoperem nie mierzylem, nie jestem onanista sprzetowym :lol:).

Gratuluje czytania ze zrozumieniem :? ... dopiero jak sie sam przekonam to uwierze... ile razy mam to jeszcze powtorzyc bys to zauwazyl?



sprowokowana przez Moderatora

Juz tyle razy prosilem - to co pisze ma sie nijak do stanowiska technicznego na forum :? . Prosze nie patrzec na moje slowa w stylu "oooo, Wielki Moderator napisal" , chyba ze sa to wyrazne upomnienia regulaminowe/technicznoforumowe a nie zwykle opinie zwyklego uzytkownika aparatow marki Canon :roll: .
To ze jestem Moderatorem nie znaczy ze nie mam prawa miec wlasnego zdania, wyrazac je czy uczestniczyc/rozpoczynac dyskusje - to ma sie naprawde nijak do tego. Nastepnym razem pomin prosze tego typu uwage albo zamiast Moderatora uzyj mojego nicka po prostu :? .

Kubaman
06-03-2005, 10:55
forumowiczu Vitez :D ,
po pierwsze moja intencja była łatwa do zrozumienia - żartowałem, zaczepiałem a ty się dałeś sprowokować - niepotrzebnie :P .

Po drugie mówisz jak pan prezydent reklamujący okna, zarzekający się, że reklamuje je jako użytkownik okien a nie jako pan prezydent RP. Nie da się tego oddzielić i zawsze będziesz postrzegany jako Moderator Vitez, nie ma na to rady.

pozdrawiam

Vitez
06-03-2005, 13:54
Nie da się tego oddzielić i zawsze będziesz postrzegany jako Moderator Vitez, nie ma na to rady.


A ja twierdze ze sie da. Wystarczy odrobina dobrej woli i zrozumienia :roll: .