PDA

Zobacz pełną wersję : ringflash adapter do 580EX



frikmen
15-03-2007, 13:22
ciekawe ustrojstwo...z Czech
http://www.flaghead.co.uk/pages/ringflash-intro.html
dziwne ze Canon lub Nikon nie zaproponował takiego rozwiązania bo to BARDZO zwiększa możliwości lampy..
pozdrawiam zainteresowanych :)

Allensteiner
15-03-2007, 13:35
:shock: mi się podoba jak cholera, jak bym miał 580 to bym chyba się skusił;

ma ktoś coś takiego "w chałupie" ?
z tych miniaturowych fotek wynika, że nawet ładnie to "rozpyla" światło

kto wie, może sobie kiedyś nawet takiego flesza kupię [ szanse właśnie poważnie wzrosły ]

grebog
15-03-2007, 14:58
Rzeczywiście patent jest niezły :shock: (bardzo mi się podoba) i aż dziwne, że nikt na to nie wpadł wcześniej. Z drugiej strony (może dlatego, że z natury jestem ciut podejrzliwy :!: ) przedstawione zastosowanie jest trochę naciągane. Do takich fotek lepsze efekty daje soft box (np lumiquest), który zwiększa powierzchnię "świecącą" (i pewnie za jego pomocą były zrobione fotki do reklamy :twisted: ). Lampy ring zawsze kojarzyły mi się z rozwiązaniem problemów przy makro gdzie dystans obiektu od szkła obiektywu był niewielki i światło z dużej lampy nie miało szans tam dotrzeć.

Co by nie było patent jest niezły, bo mając go może mieć tylko jedną np 580 Ex i obskoczymy też makro. Nie trza już "flaków wyprówać" żeby kupić orginalnego Canona Ringa.

LemonR
15-03-2007, 15:17
Uważam, że powinni dodawać darmowy soft do redukcji efektu czerwonych oczu.

Vitez
15-03-2007, 16:28
Z drugiej strony (może dlatego, że z natury jestem ciut podejrzliwy :!: ) przedstawione zastosowanie jest trochę naciągane. Do takich fotek lepsze efekty daje soft box (np lumiquest), który zwiększa powierzchnię "świecącą" (i pewnie za jego pomocą były zrobione fotki do reklamy :twisted: ). Lampy ring zawsze kojarzyły mi się z rozwiązaniem problemów przy makro gdzie dystans obiektu od szkła obiektywu był niewielki i światło z dużej lampy nie miało szans tam dotrzeć.

Przeciez to jest sporo wieksze od softboxa lumiquestu a przez to jeszcze szerzej swieci. No i ukierunkowanie swiatla jest zupelnie inne niz w makrowych ringfleszch.

Przyznam sie ze adres laduje do zakladek i moze kupie bo do doswietlania portretow czesto mimo softboxa nie uzyskiwalem zadowalajacych efektow :roll: .


Uważam, że powinni dodawać darmowy soft do redukcji efektu czerwonych oczu.

Ja tam nigdzie nie widze czerwonych oczu :roll: .

stdanielo
15-03-2007, 16:36
Gabaryty tego ustrojstwa ograniczają użycie go wyłącznie na statywie i na pewno utrudniają dostęp do pierścienia ogniskowej. Ciekawi mnie także ile się światła traci. Ale przyznaję, że pomysł naprawdę świetny, jeszcze, żeby cena była taka w złotych a nie w funtach :)

Allensteiner
15-03-2007, 16:42
też uważam, że urządzonko jest wręcz idealne do portretów, zastanawia mnie tylko to co piszą o ogniskowej "Best zoom setting 50 to 70mm " - rozumiem, że to dla klatki 35mm, a co z 85 na cropie, obiektywem, który zamierzam kupić i który do portretu na cropie jest chyba idealny ? mniejszy kąt widzenia chyba nie będzie przeszkadzał ?

a propos frikmen, nie wiesz czy nie da radę to kupić bezpośrednio z Czech ?
129 funciaków + VAT to raczej niemało ( np. w porównaniu z softboxem lumiquestu wspomnianym )

Vitez
15-03-2007, 16:57
zastanawia mnie tylko to co piszą o ogniskowej "Best zoom setting 50 to 70mm " - rozumiem, że to dla klatki 35mm, a co z 85 na cropie, obiektywem, który zamierzam kupić i który do portretu na cropie jest chyba idealny ? mniejszy kąt widzenia chyba nie będzie przeszkadzał ?

Przelicz to sobie po prostu na kat widzenia. Chodzi o to ze rownomierne naswietlenie klatki z takiego kata rozsylu blysku jaki oferuje ten ringflash uzyskasz przy 50-70mm na fullframe ale... szkoda ze nie podali z jakiej odleglosci. Przyjmujac za standardowa odleglosc ok 2 m to przy 85mm na cropie po prostu bedziesz sie musial troszke cofnac.

Allensteiner
15-03-2007, 17:12
w sumie do tego zmierzałem, nie podali odległośći - mam nadzieję, że ustrojstwo nie obniża na tyle "zasięgu błysku" ( nie znam się za bardzo na lampach ), że jak się cofnę, żeby zrobić ciut szerszy portret to wtedy wyjdzie, że lampa z tym zestawem niedoświetli;

58 to spora liczba przewodnia, pytanie o ile zmniejszą ją ten ring - chyba sporo bo powierzchnia jego jest duża w porównaniu do powierzchni palnika lampy + jeszcze trzeba to światłowodami przesłać

do tego zastanawiam się jak jest z równomiernością błysku na powierzchni ringu

TOPOL
15-03-2007, 17:21
Rzeczywiście patent jest niezły :shock: (bardzo mi się podoba) i aż dziwne, że nikt na to nie wpadł wcześniej.

Gdzieś rok temu przewinął mi się "ten patent" przed oczami - na FashionTV w programie o fotografach mody jakiś kolo latał z takim ustrojstwem - nieco większym (wygladało jak zrobione ze styropianu) i dodatkowo ustabilizowanym od dołu na mocowaniu statywowym aparatu.

Allensteiner
15-03-2007, 17:30
hehe, mi się też przewinął, mam nawet link, ale patrzcie tylko na fotografa i jego sprzęt ;)
http://www.youtube.com/watch?v=J4BR9XeHEIk

[ sory za dużo postów, ale ten ostatni to musiałem po prostu :) ]

frikmen
15-03-2007, 20:29
tak jak kilka osób zauważyło do rozjaśniania cieni wydaje sie idealne (a wtrybie HSS....!) Wtedy pieta achillesowa 5D jaka dla mnie jest synchro przy 160 sek nie nie była by taka bolesna.

To "coś" nieźle by sie wpisało pomiędzy malutkie rigflashe do makro a profi modele dużych firm jak Profoto, Broncolor czy Hensel. Ich modele od 1000Ws do 3000Ws!! to za kazdym razem spore "grzmoty" które muszą być zapięte do PowerPacka (kilka kilo). Są oczywiście przeznaczone do innych warunków oświetleniowych, mają olbrzymią moc ...ale kosztem spontaniczności.

Na linku który podesłałeś fotograf używa 1Ds + 70-200 + zapięty ringfash = co w sumie daje konieczność ustawienia tego wszystkiego na statywie.. nie ponosił by tego długo w rekach a tuz za nim musi sie przemieszczać asystent z PowerPackiem. Tam byłą potrzeba tych "watosekund" /dodatkowa wielka okta/ nad głową ale w pomieszczeniu "czeskie coś" z 580-ka dało by radę

Dla mnie gdyby to "ustrojstwo z czech" działało to było by powodem do kupienia 580-tki..

towersivy
15-03-2007, 20:38
Vitez - jeśli zdecydowałbyś się na zakup daj proszę znać, jeśli to będzie możliwe chętnie dołoże sie do zamówienia.

Pzdr.

frikmen
15-03-2007, 21:21
http://www.ringflash.cz/en_index_go.php
160 EU...
jeżeli ktoś niedługo będzie to miał to bardzo proszę o pochwalenie sie
:)

Zielony
15-03-2007, 22:18
Małe info w PDF'ie (jest po polsku): http://www.ringflash.cz/ringflash_manual.pdf

Vitez
16-03-2007, 00:08
Vitez - jeśli zdecydowałbyś się na zakup daj proszę znać, jeśli to będzie możliwe chętnie dołoże sie do zamówienia.


Smialo zamawiaj. Ja sie nad tym zastanawiam na razie tylko. Decyzja (z powodow planow finansowych) w lipcu albo pozniej.

fyrste
16-03-2007, 01:35
bardzo ciekawe ustrojstwo... tańsze i wygodniejsze w użyciu niż zwykły ring... jakby ktoś miał to koniecznie napiszcie.

towersivy
16-03-2007, 07:45
Oki wyślę znajomą z UK aby wybrała się do tamtejszej sieci sklepów bo widzę ze jest to tam dostępne.

Pzdr.

iczek
16-03-2007, 08:59
Pomysl rewelacja! :)
Tylko jakies fotki przykladowe lepsze bym chcial zobaczyc.

LemonR
16-03-2007, 09:40
Ja tam nigdzie nie widze czerwonych oczu :roll: .

No ja też nie, ale nie ufam tym przykładom. Przecież to światło jest idealnie w osi obiektywu. Przy słabszym świetle zastanym efekt murowany. Poczekam na inne testy widzę, że już są chętni z CB.

Vitez
16-03-2007, 12:52
Przy słabszym świetle zastanym efekt murowany.

Nie chcialbym podwazac twojej wiedzy na temat tego jak powstaja czerwone oczy ale podam swoja opinie - jestem przekonany ze z tym ringflaszem czerwone oczy nie maja prawa powstac.

Wyobraz sobie pod jakim kątem i kierunkiem wylatuje swiatlo z wbudowanej lampy blyskowej, jak wylatuje z zewnetrznej lampy blyskowej ustawionej na wprost, a jak sie rozklada swiatlo, pod jakim katem, z tego wlasnie ringflesza.
Owszem, jest idealnie w osi... ale zrodlem swiatla nie jest jeden, dosc maly, prostokatny palnik swiecacy ostro i na wprost. Z jakiegos powodu toto jest okragle i ma w srodku kupe lusterek i rozpraszaczy... pomysl skad taki a nie inny ksztalt i budowa?

iczek
16-03-2007, 13:08
Mnie zastanawia ciezar tego ustrojstwa trzymany na samej glowicy lampy? To wazy 0,5 kg. Troche kurde ciezko... :(

LemonR
16-03-2007, 13:09
Właśnie sobie wyobrażam, że ringflash to takie małe wbudowane lampki dookoła obiektywu. Nie widziałem jak to świeci więc nie umiem sobie wyobrazić jak się rozchodzi światło.

TOPOL
16-03-2007, 13:18
Mnie zastanawia ciezar tego ustrojstwa trzymany na samej glowicy lampy? To wazy 0,5 kg. Troche kurde ciezko... :(

Też o tym myslałem - jak tu robić zdjęcia w pionie? Pasowałoby jakieś dodatkowe, drugie mocowanie.

Magus
16-03-2007, 13:20
Stosuję ringa - tylko o średnicy 90 cm i efekt jest świetny jak dla mnie, ale ten ring pozwoliłby łatwo doświetlać w plenerku bez tachania masy klamotów ze sobą,warte rozważenia, ciekawe jaka jakość wykonania.

Moje foty z ringa przykładowe:
Fotka 1 (http://www.obiektywni.pl/upload/real/16/79195_645984.jpg)
Fotka 2 (http://www.obiektywni.pl/upload/real/16/78119_319212.jpg)
Fotka 3 (http://www.obiektywni.pl/upload/real/16/79589_929924.jpg)

Zielony
16-03-2007, 13:33
Hehe, tylko że tutaj o trochę innym ringu mowa :mrgreen: O typowym ringlight'cie było też sporo na forum. Tego 90cm też mocujesz na lampę (EX'a)? ;)

Propi
16-03-2007, 14:03
Ale ringflash można zrobić własnoręcznie :) Na sieci jest z 5 tutoriali. Wystarczą dwie miski i trochę folii aluminiowej :) Planowałem się dzisiaj wziąć za produkcję tego ustrojstwa, ale okazuje się, że w mieście nie ma u mnie plastikowych misek :? Dam znać jak coś wykombinuję.

SimOn!
16-03-2007, 14:13
Ale ringflash można zrobić własnoręcznie :) Na sieci jest z 5 tutoriali. Wystarczą dwie miski i trochę folii aluminiowej :) Planowałem się dzisiaj wziąć za produkcję tego ustrojstwa, ale okazuje się, że w mieście nie ma u mnie plastikowych misek :? Dam znać jak coś wykombinuję.

Wez miski ze stali nierdzewnej, wtedy nie potrzebujesz folii.

Propi
16-03-2007, 14:20
Miski stalowe będzie trochę trudniej pociąć :) A Niestety nie mam wyrzynarki na stanie.

adalbert
16-03-2007, 15:51
Magus - z jakiej firmy ringiem masz doświadczenia? Zastanawiam się nad bronco i henselem - ale chyba zanim podejmę decyzje to przetestuję bronco w Wawie w Studio NM na Karolkowej...

towersivy
16-03-2007, 16:19
Ja "dużego" ringa zrobiłem na podstawie pomysłu serga, i daje świetnie rade, choć to nie światło błyskowe a ciągłe, na hensela ciągle ciułam mamone, tego ringa na 580ex tez kupie bo wydaje się świetne właśnie w plener, jak Royal Mail się szybko uwinie to w przyszłym tygodniu dojdzie :smile:
btw w zomowaniu nie przeszkadza jak się foci stałkami ;)

Vitez
16-03-2007, 16:44
Mnie zastanawia ciezar tego ustrojstwa trzymany na samej glowicy lampy? To wazy 0,5 kg. Troche kurde ciezko... :(


Też o tym myslałem - jak tu robić zdjęcia w pionie? Pasowałoby jakieś dodatkowe, drugie mocowanie.

No ja sobie inaczej jak podtrzymywanie lewa reka i/lub statyw nie wyobrazam, tym bardziej przy kadrze pionowym.

Magus
16-03-2007, 19:51
Magus - z jakiej firmy ringiem masz doświadczenia? Zastanawiam się nad bronco i henselem - ale chyba zanim podejmę decyzje to przetestuję bronco w Wawie w Studio NM na Karolkowej...

To co mam to samoróbka - słyszałem, że hensel jest świetny, ale nie używałem - choć nie ukrywam, że sprawiłbym sobie coś takiego do studia razem z generatorem :)

kwiatas
20-03-2007, 20:44
Ten adapter to musi byc jakas porazka, jak ring flash moze swiecic rowno skoro zrodlo swiatla jest w jednym miejscu ??to zabija cala idee ringa, nie ulegajcie modzie na ringi, a jesli juz chcecie cos pozadnego to niestety tylko cos co ma zrodlo swiatla na calym obwodzie i odpowiednia moc

Propi
20-03-2007, 20:54
Zdradzę Wam sekret - zrobiłem taki bardzo prowizoryczny adapter ringflashowy i działa jak złoto. Tzn świeci w miarę równomiernie. Jak za 130 euro, nawet bardzo równomiernie :) Jutro postaram się wrzucić jakieś sample.

greg801
27-03-2007, 12:21
Miski stalowe będzie trochę trudniej pociąć :) A Niestety nie mam wyrzynarki na stanie.

tez mialem ten problem ale go rozwiazalem, wystarczy ostre dluto i mlotek i punktowo ponacinac, szybciej mi poszlo niz wyzynarka

Zielony
27-03-2007, 12:26
tez mialem ten problem ale go rozwiazalem, wystarczy ostre dluto i mlotek i punktowo ponacinac, szybciej mi poszlo niz wyzynarka

Dłuto jest do drzewa ;) Do metalu - przecinak 8-)
Bój się Boga jak podwędziłeś dłuto dziadkowi z drewutni i potraktowałeś nim tą michę :lol: ;)

frikmen
15-08-2007, 20:39
odświeżę wątek... może ktoś z tu obecnych używa tej czeskiej nakładki z 580?
http://www.luminous-landscape.com/reviews/accessories/Ringflash.shtml

frikmen
16-08-2007, 14:02
jezeli dobrze zrozumiałem to ta zabawka zabiera lampie 3EV...
zatem lampa ma zmniejszona moc o 3 działki przesłony, ile tego swiatła bedzie w rzeczywistości jeżeli uzyjemy HSS ...przy 1/500?

http://www.fotografovani.cz/art/forec_prislus/ringflash-kruhovy-blesk.html

gwozdzt
16-08-2007, 14:07
jezeli dobrze zrozumiałem to ta zabawka zabiera lampie 3EV...
zatem lampa ma zmniejszona moc o 3 działki przesłony, ile tego swiatła bedzie w rzeczywistości
myśle, że do macro i tak spokojnie wystarczy.
ileż to mają te pierścieniówki do macro? GN12, GN14...


jeżeli uzyjemy HSS ...przy 1/500?
a po kiego używać w tym przypadku HSS?

frikmen
16-08-2007, 14:16
do makro wystarczy.. ale Ja jestem ciekaw jak sobie to poradzi w niwelowaniu kontrastu przy dziennym swietle. Synchro przy 1/160s w 5D to koszmar..
Wiec albo HSS albo flash 1000Ws

towersivy
16-08-2007, 17:39
Ja miałem to w planach, po rzeczowej rozmowie zrezygnowałem, w końcu kupiłem hensela 3000W z generatorem + okte + konieczny adapter...

Pzdr.

bakulik
08-04-2008, 12:12
Witam.

http://www.optyczne.pl/897-nowo%B6%E6-Ray_Flash_-_adapter_ringflash_do_lamp_b%B3yskowych.html

No, może nie z każdą, bo lampy mają różne rozmiary... Cena - 299$.

Allensteiner
08-04-2008, 12:40
z tego co pamiętam, to czesi sprzedawali dokładnie to samo tylko tańsze, było kiedys na forum

ale namotałem, to chyba przez tą pogodę, toż to ta sama firma, tylko model nowy, poprzedni pasił tylko do 580

grzegorzkalisz
26-02-2010, 18:53
Odświeżę wątek, bo szukam szukam i nic nie mogę znaleźć :)
Czy już ktoś w końcu przetestował już porządnie patent z ringflashem ??
http://allegro.pl/item935072416_of170_ring_flash_canon_20d_30d_40d_5 0d_z_580ex_ii.html
Chodzi o zastosowanie do portretów. Czy może ktoś sprawdził światłomierzem ile wskazuje przy max mocy 580ex w odległości 2m od obiektu co pokazuje ??
Jakieś przykłady ??