PDA

Zobacz pełną wersję : PhotoShop czy PhotoStudio?



Pitek
13-03-2007, 22:38
:confused: Mam do Was pytanie jak w temcie. Obecnie do obróbki zdjęć używam dołączonego z aparatem programu PhotoStudio 5.5 oraz Digital Photo Professional. Dużo dobrego słyszałem o PhotoShop i o jego większych możliwościach (głownie fotografuję przyrodę ze szczególnym uwzględnieniem ptaków). Czy warto przejść na PhotoShop i ewentualnie jaką wersję polecacie uczącemu się amatorowi. Gdzie ewentualnie kupować i na jaki wydatek się nastawić?
Dzięki za pomoc!
:-P :-P :-P

Tomasz1972
13-03-2007, 22:40
Photoshop w pełnej wersji to wydatek koło 3tyś zł . Na początek można spróbować photoshopa w wersji elements za około 400zł .

Pitek
13-03-2007, 22:43
a czy jest duża różnica w funkcjach między Photoshop Elements a Photostudio?

Janusz Body
13-03-2007, 22:57
a czy jest duża różnica w funkcjach między Photoshop Elements a Photostudio?


No jest. jakieś 3000 złotych - PS CS2 3500zł a Elements 400zł :) reszta adekwatnie do ceny :)

heniek
14-03-2007, 11:12
to co potrafi nowy Elements 5.0 w zupełności Ci wystarczy, rawy rownież obsługuje, wczoraj zainstalowałem wersję 30 dniową no i jestem mile zaskoczony, szczególnie wyostrzaniem, polecam!

Pitek
14-03-2007, 12:05
to co potrafi nowy Elements 5.0 w zupełności Ci wystarczy, rawy rownież obsługuje, wczoraj zainstalowałem wersję 30 dniową no i jestem mile zaskoczony, szczególnie wyostrzaniem, polecam!

:idea: czyli mam rozumieć, że jest lepszy niż PhotoStudio które daje Canon do aparatów,
dzięki:smile:

Viracocha
14-03-2007, 12:58
:idea: czyli mam rozumieć, że jest lepszy niż PhotoStudio które daje Canon do aparatów,
dzięki:smile:

Ściągnij sobie triala, porównaj sam i zobaczysz czy lepszy.

Shadow
15-03-2007, 11:15
PS to prawdziwy kombajn. Na dzień dobry pewnie z 80% nie będziesz wykorzystywał, ale kiedy zechcesz to nic nie stanie na przeszkodzie. Natomiast soft dedykowany to takie baaardzo okrojone najprostsze funkcje. Zresztą cena mówi sama za siebie. Zależy jak bardzo chcesz ingerować w fotografię.

heniek
15-03-2007, 13:34
:idea: czyli mam rozumieć, że jest lepszy niż PhotoStudio które daje Canon do aparatów,
dzięki:smile:
czy lepszy to zależy od tego co chcesz ze zdjęciami robić, nie znam Photostudio, nawet nie sprawdzałem czy cos takiego z aparatem dostałem:grin:
do podstawowej obróbki się nadaje :wink: