PDA

Zobacz pełną wersję : Do posiadaczy legalnego PhotoshopCS2 EN



perqsista
13-03-2007, 11:04
Mam kilka pytań do posiadaczy legalnego Photoshopa CS2 EN w wersji BOX:

1) czy plastikowe pudełko z płytą instalacyjną jest na 1 czy na 2 CD
2)czy numery na tylnej okładce od CD (printed in NazwaKraju tutajNR) są takie same jak na podręczniku użytkownika i papierowej wkładce (taka z listkiem z napisami: Your're just seconds away)
3) czy ktoś spotkał się z problemem z aktywacją polegającym na braku możliwości wywołania okienka aktywacji

Czemu pytam:
Kupiłem program na Allegro od sprzedawcy handlującego różnym softem niby z bardzo pozytywnym skutkiem. Otrzymałem Fakturę VAT. Program przyszedł zafoliowany wyglądał jak nowy (taki zresztą miał być). Zainstalował się bez problemu. Zdziwiło mnie, ze po instancji nie monitorował o aktywację. Przy próbie ręcznej aktywacji opcja aktywacji jest aktywna ale po kliknięciu na nią nic sie nie dzieje. Nie wyskakuje okno służące do wprowadzenia danych aktywacyjnych. Nie dzieje się absolutnie nic. Zaczynam nabierać podejrzeń, że kupiłem dość dobrze podrobioną piracką wersję. Jestem po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą -na razie spokojnej. Do południa ma sie odezwać jego pracownik w celu ewentualnego wyjaśnienia bądź przyjęcia reklamacji. Dzwoniłem do Wimala ale nikt nie był w stanie udzielić mi sensownej informacji ponieważ ich dział support jest na 2-dniowym szkoleniu.

Tomasz1972
13-03-2007, 12:14
Próbowałeś ściagnąć szopa ze strony adobe i podać swój nr seryjny do aktywacji ?

perqsista
13-03-2007, 13:42
Nie spróbowałem. Generalnie tak czy tak to nie byłoby dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie. Ewentualna odsprzedaż takiej wersji z nośnikiem, z którego nie można bezpośrednio aktywować programu automatycznie powoduje że tracę o wiele więcej.
Jestem obecnie w trakcie negocjacji ze sprzedawcą na temat reklamacji - nie będę chwilowo nic pisał do póki sprawa się nie wyjaśni na 100%.

bonk
13-03-2007, 14:55
mam caly Adobe Creative Suite CS2 na pierwsze pytnaie nraczej nie odpowiem - caly pakiet jest zapakowany w jedno duze pudleko jak od plyt dvd
ale numery na okladce i pudleku sa inne.
trzecie pytania - problemu z aktywacja mialem jakis miesiac temu podczas reinstalu systmu.

za pierwszym razem (kilkanascie miesiecy temu) jak instalowalem pakiet nie mialem zadnych problemow z instalacaja ale ostatnio owszem.
pomogl dopiero telefon do callcenter adobe gdzie powiedzeli mi ze moj serial jest na czarnej liscie.
pan z silnym pakistanskim akcentem najpierw zadawal kila pytan po czym wytlumaczyl mi dokaldnie co mam robic, - kombinacje kalwiszy, zdalna aktywacja i poszlo.

iREM
13-03-2007, 15:57
Mam kilka pytań do posiadaczy legalnego Photoshopa CS2 EN w wersji BOX:

1) czy plastikowe pudełko z płytą instalacyjną jest na 1 czy na 2 CD
2)czy numery na tylnej okładce od CD (printed in NazwaKraju tutajNR) są takie same jak na podręczniku użytkownika i papierowej wkładce (taka z listkiem z napisami: Your're just seconds away)
3) czy ktoś spotkał się z problemem z aktywacją polegającym na braku możliwości wywołania okienka aktywacji

Czemu pytam:
Kupiłem program na Allegro od sprzedawcy handlującego różnym softem niby z bardzo pozytywnym skutkiem. Otrzymałem Fakturę VAT. Program przyszedł zafoliowany wyglądał jak nowy (taki zresztą miał być). Zainstalował się bez problemu. Zdziwiło mnie, ze po instancji nie monitorował o aktywację. Przy próbie ręcznej aktywacji opcja aktywacji jest aktywna ale po kliknięciu na nią nic sie nie dzieje. Nie wyskakuje okno służące do wprowadzenia danych aktywacyjnych. Nie dzieje się absolutnie nic. Zaczynam nabierać podejrzeń, że kupiłem dość dobrze podrobioną piracką wersję. Jestem po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą -na razie spokojnej. Do południa ma sie odezwać jego pracownik w celu ewentualnego wyjaśnienia bądź przyjęcia reklamacji. Dzwoniłem do Wimala ale nikt nie był w stanie udzielić mi sensownej informacji ponieważ ich dział support jest na 2-dniowym szkoleniu.
Prosta sprawa - skontaktuj się z wimalem. To jest przedstawiciel adobe w daczlandii.

perqsista
13-03-2007, 16:05
Bonk,ale ja nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy mam jakiś problem z samą aktywacją - ja nie jestem aktywacji w stanie w ogóle uruchomić-opcja w menu jest aktywna-po kliknięciu nic się nie dzieje.

iREM - napisałem w pierwszym poście -dzwoniłem do Wimala ale przez najbliższe kilka dni nikt nie będzie ze mną rozmawiać bo wszyscy którzy coś wiedzą są na szkoleniu.

bonk
13-03-2007, 16:29
sorr, zle sie wyrazilem. nie chodzilo mo o aktywacje a o sam serial.
moj serial byl do kitu chociaz wczesniej dzialal.

ja tam proponuje zadzwonic do zródla (czyt. adobe)
z wiamlem mam niemile doswiadczenia, tak jak z SADem i serwisem canona w polsce.

iREM
13-03-2007, 22:33
Bonk,ale ja nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy mam jakiś problem z samą aktywacją - ja nie jestem aktywacji w stanie w ogóle uruchomić-opcja w menu jest aktywna-po kliknięciu nic się nie dzieje.

iREM - napisałem w pierwszym poście -dzwoniłem do Wimala ale przez najbliższe kilka dni nikt nie będzie ze mną rozmawiać bo wszyscy którzy coś wiedzą są na szkoleniu.
Przepraszam - przeoczyłem to zdanie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

sorr, zle sie wyrazilem. nie chodzilo mo o aktywacje a o sam serial.
moj serial byl do kitu chociaz wczesniej dzialal.

ja tam proponuje zadzwonic do zródla (czyt. adobe)
z wiamlem mam niemile doswiadczenia, tak jak z SADem i serwisem canona w polsce.

Jeśli chodzi o sprzęt, też miałem nie miłe, ale jeśli chodzi o soft - pomogli mi kilka razy bez problemu. Miałem nietypowy upgrade (Adobe Collection 3.0, photoshop 6 upgr. i Adobe CS 2 Premium upgr od PS.) Istna kombinacja alpejska, kiedy zmieniłem kompa musiałem od nich dostać wygenerowany dodatkowy numer. Nawet nie pamiętam jak to się nazywało.
Proponuję poczekać jednak i zadzwonić. Jeśli chcesz, mogę podać Ci 3 adresy mailowe do konkretnych panów z wimala od softu. Może akurat ktoś odpisze szybciej. Daj znać jeśli chcesz.

perqsista
13-03-2007, 23:01
Proponuję poczekać jednak i zadzwonić. Jeśli chcesz, mogę podać Ci 3 adresy mailowe do konkretnych panów z wimala od softu. Może akurat ktoś odpisze szybciej. Daj znać jeśli chcesz.

Generalnie w chwili obecnej usiłuję załatwić sprawę bezpośrednio u sprzedawcy.
Jednym z głównych powodów dla których zdecydowałem się na wersje BOX był brak konieczności kombinowania z aktywacjami lub deaktywacjami programu.
Cały czas liczę naiwnie na to, że otrzymam wreszcie komplet który umożliwi mi swobodne korzystanie z pełni licencji bez konieczności każdorazowego angażowania supportu. Mój pech polega na tym ze nie trawię polskojęzycznego interfejsu i upieram się przy wersji EN.
Mimo wszystko jeżeli możesz to prześlij proszę na PW te kontakty.

iREM
14-03-2007, 00:00
Mój pech polega na tym ze nie trawię polskojęzycznego interfejsu i upieram się przy wersji EN.
Mimo wszystko jeżeli możesz to prześlij proszę na PW te kontakty.
Mam dokładnie tak samo. tylko EN. :-) Kontakty poszły.

perqsista
15-03-2007, 18:54
Obiecałem, że napiszę jak sprawa się wyjaśni.
Dzisiaj się wyjaśniła na szczęście pozytywnie:D
Sprzedawca przysłał nowego boxa CS2 tym razem z dystr. europejskiej.
Aktywacja działa jak powinna można aktywować/deaktywować do woli.