PDA

Zobacz pełną wersję : Serwisy z Warszawy



tygryssssss
11-02-2005, 11:23
Witam

Chciałbym sie podzielić moimi pierwszymi wrażeniami co do serwisów z ul. Żytniej i ul. Nowogrodzkiej

do http://www.fvs.pl/ puściłem maila z zapytaniem co do orjentacyjnej ceny naprawy (chodzi konkretnie o wbudowaną lampę) po kilku dniach dostałem odpowiedż:
moja usterka nie jest typowa i nie mogą określić orjentacyjnych kosztów ale stawiają na GENERATOR BŁYSKU i proponują wysłanie aparatu do ekspertyzy ...

po tym mailu łapię za słuchawkę i dzwonię na http://www.e-csi.pl/ z zapytaniem ile kosztuje wymiana GANERATORA BŁYSKU !

Szczena mi opadła jak Pan z serwisu poinformował mnie że nie wie o co chodzi ??? bo nazwa GENERATOR BŁYSKU to nie jest fachowa NAZWĄ :shock:

Qurde zgupiałem !

Nie wiem czy SERWISY CANONA operują innymi nazwami ? Co oni mają za szkolenia ? :evil:

I jeszcze jedna uwaga: cena ekspertyzy na Żytniej jest gratis bez względu na decyzję o naprawie (TYLKO KOSZT ODESŁANIA 22,00 zł) ! Na Nowogrodzkiej jeśli nie zdeklarujemy chęci naprawy po wycenie, koszt ekspertyzy wynosi 97,00 zł !

pozdrawiam

P.S. Jeszcze nie wysłałem sprzętu do naprawy ... ale może się wreście zdecyduję !

:mrgreen:

Jac
11-02-2005, 20:31
do http://www.fvs.pl/
(...)Już od 30 lat specjalizujemy sie w najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologiach w dziedzinie mikromechaniki, elektroniki i optyki. (...)

ciekawy jestem co to za specjalizacja ze od 30 lat jej nie wkuli to nawet studia sa krotsze :-)

Madroz
11-02-2005, 22:40
http://www.fvs.pl/
najbardziej się uśmiałem z cennika naprawy EOSa 10D expres 1351.23 zł :shock: :lol: :lol: :lol:

krecio
17-02-2005, 20:25
A ja dzis zadzwonilem na Zytnia i przyznam, szczeka mi lekko opadla. Pytalem jak dlugo potrwa czyszczenie matowki. Odpowiedz brzmiala - na poczekaniu. Zachecony spytalem "co jesli trzeba ja wymienic i dmuchnac tez i matryce"? Odpowiedz - a, to troche potrwa. Pytam - jak dlugo. Odp. - godzine, dwie. No i koszt - 80 zl za wymiane matowki. Samo czyszczenie za darmo. Markenting, czy dzien dobroci dla klienta? Jutro sie tam udaje.

Vitez
17-02-2005, 21:39
Krecio... przeciez spytales o naprawde drobnostki i banalne naprawy ktore mozna bez problemu od reki zrobic... wg mnie nie ma co sie dziwic odpowiedziom serwisu.

Jac
18-02-2005, 00:31
wg mnie nie ma co sie dziwic odpowiedziom serwisu.
jesli....
Samo czyszczenie za darmo
.....
to jest normalne to ja sie temu dziwie.... powinno byc w ramach gwarancji taki przeglad powiedzmy po 6 i 11 mies. ale tak 'z ulicy' kazdemu to dziwne

krecio
24-02-2005, 13:09
Bylem dzis na Zytniej. Z "ulicy". Z drobnostka w postaci zasyfionej matowki i matrycy. Od reki i za darmo wyczyscili mi to. Ja jestem z kontaktu (pierwszego) zadowolony. Nie odczylem, ze jestem jakims natretem czy im glowe zawracam. I NIE ROBIE ZADNEJ REKLAMY. Takie sa po prostu moje wrazenia z wizyty w serwisie.
pozdr.

DoMiNiQuE
24-02-2005, 13:12
Z drobnostka w postaci zasyfionej matowki i matrycy. Od reki i za darmo wyczyscili mi to.
widziales moze czym to czyscili?

krecio
24-02-2005, 13:35
czym to robili? tego nie widzialem bo aparat powedrowal na zaplecze. Natomiast chlopak, ktory przyjmowal to ode mnie, juz po czyszczeniu dal mi do zabawy kilka szkielek typu L zebym porobil sobie probki. No i jestem pod wrazeniem, zwlaszcza tych "stalek". Ale pewnie to zadna nowina :oops:
pozdr.

[ Dodano: 24-02-2005 ]
Aha, musze dodac, ze w domu oczywiscie wzialem do reki lupe i potwierdzam - jest czyste.

Auwo
04-03-2005, 17:09
Bylem dzis na Zytniej. Z "ulicy". Z drobnostka w postaci zasyfionej matowki i matrycy. Od reki i za darmo wyczyscili mi to. Ja jestem z kontaktu (pierwszego) zadowolony. Nie odczylem, ze jestem jakims natretem czy im glowe zawracam. I NIE ROBIE ZADNEJ REKLAMY. Takie sa po prostu moje wrazenia z wizyty w serwisie.
pozdr.

podzielam Twoje zdanie - dzisiaj przerabialem to samo i nie mam zadnych zastrzezen - za totalna darmoche wyczyscili wszystko jak trzeba - a jakie bylo ich zdziwienie gdy zobaczyli polish menu :) heheheheh

muflon
04-03-2005, 17:16
podzielam Twoje zdanie - dzisiaj przerabialem to samo i nie mam zadnych zastrzezen - za totalna darmoche wyczyscili wszystko jak trzeba - a jakie bylo ich zdziwienie gdy zobaczyli polish menu :) heheheheh
Hej, moment, Panowie, czy wy na pewno mówicie o tym samym serwisie? ;-) Bo czy to na forum, czy to na prf(c) to można znaleźć głównie inwektywy pod ich adresem :)

tak cichutko pod nosem: a może stał się cud? ;- )

Auwo
04-03-2005, 17:20
muflon, na 100% o tym samym - Warszawa ul. Zytnia
malo tego w srode zamawialem stopke do 550EX - zlamala sie w wyniku "testu" wytrzymalosci wykonanego przez moja zonke w zestawieniu 10D+70-200/f4L+550EX i przewrocenie statywu :) - i dzisiaj odebralem zgodnie z obietnica :), gdyby ktos szukal stopke do 550EX jest do nabycia w serwisie cena 120 pln

krecio
04-03-2005, 18:10
Muflon, byc moze trendy jest szczekac na serwis, ale ja nie mam powodu. Potraktowany zostalem jak klient i jestem zadowolony. A, to, ze komus cos sie nie podobalo kiedys?
No, ja mysle, ze na podstawie kilku uogolnionych wypowiedzi nie mozna dokonywac stwierdzen, ze serwis jest "be". W koncu oni jakby nie bylo dziennie wykonuja jak mysle kilkanascie (moze wiecej) uslug i fakt niezadowolenia paru osob nie moze decydowac o etykietce.
pozdr.

Chris
04-03-2005, 18:25
Muflon, byc moze trendy jest szczekac na serwis, ale ja nie mam powodu. Potraktowany zostalem jak klient i jestem zadowolony. A, to, ze komus cos sie nie podobalo kiedys?
No, ja mysle, ze na podstawie kilku uogolnionych wypowiedzi nie mozna dokonywac stwierdzen, ze serwis jest "be". W koncu oni jakby nie bylo dziennie wykonuja jak mysle kilkanascie (moze wiecej) uslug i fakt niezadowolenia paru osob nie moze decydowac o etykietce.
pozdr.

dobra, dobra ale tez nie mozna oceniac serwisu po takiej usludze .... to tak jakby oceniac serwis samochodowy po tym , ze umieja zmieniac kolo w samochodzie :mrgreen: ...i nawet zrobili to za DARMO !!!! :lol:

krecio
04-03-2005, 19:09
Powiem tak - gdyby w serwisie samochodowym podczas zmiany kola niedokrecono by mi sruby albo zerwano gwint albo.... to moja noga wiecej by w takim kowalskim warsztacie nie postala. Ja opisalem swoje doswiadczenia z obcowaniem z ta placowka i uwazam, ze mimo pozornie drobnej sprawy - nie mam powodu na nich szczekac. Nie uwazam tez, ze o serwisach czy o punktach uslugowych wogole nalezy mowic tylko zle. W koncu sa one po to aby swiadczyc uslugi nam - uzytkownikom. Jesli mozna ich ganic (co, jak zauwazylem stalo sie tu norma) to mozna tez chwalic. Dla zwyklej przyzwoitosci.

Auwo
04-03-2005, 19:31
Chris, ale mozna zmienic zdanie o niemilej obsludze klientow w tamtejszym serwisie :) - z tego co widac zarowno krecio, jak i ja obsluzeni zostalismy w przyzwoity sposob - a powiem wiecej - na pytanie czy mozna przeczyscic matryce i matowke ? - odpowiedz brzmiala : jasne, nie ma sprawy - na kolejne ile place ? - nie placi pan, nie ma sprawy. Przede mna byly w serwisie dwie osoby - obsluzone zostaly w rownie mily sposob. nie wiem jak serwis radzi sobie z powaznymi naprawami - ale pierwsze wrazenie jest bardzo pozytywne.

Jac
05-03-2005, 00:50
a moze cos poprostu drgnelo na zytniej, ktos sie wziol za serwisantow i teraz sa mili z urzedu :-)

Chris
05-03-2005, 01:57
a moze cos poprostu drgnelo na zytniej, ktos sie wziol za serwisantow i teraz sa mili z urzedu :-)

heheheh pewnie ktorys z nich czyta nasze forum i chce lekko przytuszowac "grubsze wpadki" :mrgreen:

osobiscie nigdy nie korzystalem z tego serwisu - i obym nigdy nie musial - ale to co sie czyta w necie o zytniej nie napawa optymizmem

..... choc moze to zmowa nikoniarzy :?: kto wie .... 8)

krecio
05-03-2005, 09:03
Chris, poczytaj sobie na forum "nikosia" ich opinie o swoim warsztacie. Takie samo biadolenie. To chyba jest nasza cecha narodowa, ze musimy od rana do wieczora jeczec i stekac i wskazywac, ze inni to maja lepiej a u nas to.... :(

Tomasz Golinski
06-03-2005, 16:50
krecio, a może cecha narodowa, ze ci w serwisie to lenie i obiboki?

krecio
06-03-2005, 18:12
Mysle, ze jednak narzekanie, biadolenie i negowanie jakosci tego co nasze jest raczej przynalezne nam. Nie moge sie zgodzic z wysuwaniem jednoznacznie brzmiacej tezy na podstawie kilku opinii niezadowolonych klientow. Cudow nie ma.... nie jest mozliwym aby w prowadzeniu takiej dzialalnosci jak uslugi wszyscy byli zadowoleni. Ja mysle, ze kazdy z nas ma prawo do posiadania wlasnego zdania na temat jakosci obslugi w serwisie, ale nie moge sie zgodzic z powszechnym narzekaniem i stawianiem a priori tezy o tym, ze nasz serwis to bubel. Zreszta, uwazam, ze akurat my, canonowcy na swoim forum powinnismy nawet w jakis sposob wspomagac i wplywac na prace serwisu :mrgreen: Tyle, ze nie poprzez agresywna i totalna negacje, a raczej perswazje i lagodniejsze srodki.
A zeby juz postawic kropke nad "i" to powiem, iz "nikosie" tez narzekaja na swoj warsztat kowalski. To co? Mamy sie do nich upodobnic? W koncu to u nas jest "L"-klase czyli jakosc wykonania :lol: :lol: :lol:
pozdr.