PDA

Zobacz pełną wersję : A-1 a wytrzymalosc migawki (pytanie)



dark4blade
11-03-2007, 21:03
Witam. pisałem w dziale o sprzęcie, w wątku A-1 ale nie diwem dlaczego post nie jest wyświetlany. Odrazu przepraszam jak by co. A wiec pisalem takie pytanie: Dziś w Stodole kupiłem swoja pierwszą lustrzankę Canona A-1 (zdecydowałem sie ze jednak mój system to będzie Canon :-) ). Wiec mam pytanie dotyczące migawki: czy jest ona dość wytrzymała...jak zachowuje sie przy mrozie..wiem ze mróz rożny bywa,..ale jednak. Jakie są wasze opinie??
Chce odrazu przeprosić za możliwe literówki, w Polsce mieszkam od niedawna, i trochę co nieco zapomniałem :oops:

oxeno
11-03-2007, 21:23
Hej, gratulacje. Miałem A-1 przez długi czas, rozbierałem ją i montowałem spowrotem , można powiedzieć. Sama migawka jest praktycznie niezniszczalna. Niestety, szwankuje mechanizm amortyzacji lustra ! Ujawnia się go gwizdem w trakcie wyzwalania migawki, jak sprawdzić, strzelaj na sucho na czasach: 1/1000, 1/15 i 1/4s jak będzie się powiawiał gwiżdzący nasilający się gdzwięk, to masz aparat nadający się na wizytę w serwisie. W Wawie taki koszt to od 100-250pln . Trzeba rozebrać praktycznie 3/4 aparatu aby zrobić to pożądnie. Aparat sam w sobie jest super , brak mu niestety paru rzeczy. Ale ogólnie byłem bardzo zadowolony. Acha jak wygląda Twój A-1 ? Stan, jakieś braki? Jaką ma matówkę? Pozdrawiam

dark4blade
12-03-2007, 01:05
Dzięki...będę musiał sie wsłuchać w ten gwizd :P . Moja nie ma tylko zaślepki tam gdzie jest podłączany przewód od lampy błyskowej. no i to chyba już. Nie ma jakichś takich silnych otarć. Chyba jest spoko. Ale z t migawka to jeszcze popatrzę. Ale facet powiedział ze mam jakiś tydzień czy dwa do sprawdzenia, jak co to sam zreperuje, albo odda kase. Zobaczymy jak to będzie.Wiadomo używka to używka.
Pozdrawiam

Canonek
13-03-2007, 18:56
Na mrozie predzej siada beterie, a nie migawka A-1. A on bez baterii nie dziala wcale niestety. Ale i tak bede go uzywal. :)

tadek
13-03-2007, 20:09
AE-1 bez baterii chodzil na 1/60 i A-1 tez tak ma ( o ile pamietam )

oxeno
13-03-2007, 20:12
Oj chyba cos Ci się nie tak napisało :) Cała seria A działa wyłacznie z baterią. Migawka jest zwalniana przez elektromagnes, drugi elektromagnes odliczas czas przez jaki będzie otwarta. Cała seria A plus T , chyba za wyjątkiem T-60, działa tylko z bateriami . Nikony miały czas mechaniczny .

tadek
13-03-2007, 20:16
Oj chyba cos Ci się nie tak napisało :) Cała seria A działa wyłacznie z baterią. Migawka jest zwalniana przez elektromagnes, drugi elektromagnes odliczas czas przez jaki będzie otwarta. Cała seria A plus T , chyba za wyjątkiem T-60, działa tylko z bateriami . Nikony miały czas mechaniczny .

kurde klocil sie nie bede bo minelo mnostwo czasu, ale maly palec u nogi dal bym sobie uciac ze czas synchronizacji z lampa jako jedyny byl mechaniczny

dark4blade
14-03-2007, 11:25
Dzięki, to żeście mnie pocieszyli :-D . To mam jeszcze jedno pytanie, jak napisał oxeno, to jeden z tych elektromagnesów odlicza ile migawka ma być otwarta, a jak z trybem B wtedy podobnie ma działać to inaczej na ile mi sie to wydaje. Czy jak będę otwierał migawkę kilka razy powiedzmy tak po 7 godzin to to chyba nie ma wielkiego wpływu na baterie, czy sie mylę??
No i trochę taki offtop: czy możecie doradzić jakiś lab do odbitek kolorowych w Warszawie, najlepiej na Bielanach, ale może być i gdzieś w centrum oby był dobry.
Acha no i jeszcze jedno małe pytanko a nawet 2. 1- ile w wawie będzie kosztować zamienić "gąbkę" w aparacie (na gorze, gdzie lustro sie amortyzuje i z tyłu gdzie ta klapka zamykająca film) ile taki "zabieg" by kosztowal?? 2- Widziałem na gildzie taki obiektyw FD chyba 85 F1,2 !!! bylhyba nawet z taka opaska czerwona ja "L" facet powiedział ze zadka rzecz i td i tp, kolekcjonerska i takie tam. kosztował bodajże 1600zl. Wiecie cos o tym obiektywie??