PDA

Zobacz pełną wersję : Program do drukowania...



slawek c1
08-03-2007, 22:01
Poradzcie czy jest jakiś uniwersalny program do drukowania zdjęć?
Miałem dołączony soft do Epsona ale go puściłem i teraz dostałem
do Canona `bide` :? Porównuje z poprzednim programem i brakuje mi paru dupereli ale najbardziej brakuje mi poruszania zdjęciem w stosunku do kartki
do nadruku,oraz zmniejszania obrazka w %

--Dzieki--

chuckyy
08-03-2007, 23:36
Poradzcie czy jest jakiś uniwersalny program do drukowania zdjęć?
Miałem dołączony soft do Epsona ale go puściłem i teraz dostałem
do Canona `bide` :? Porównuje z poprzednim programem i brakuje mi paru dupereli ale najbardziej brakuje mi poruszania zdjęciem w stosunku do kartki
do nadruku,oraz zmniejszania obrazka w %

--Dzieki--

Ty chyba mówisz bardziej o sterowniku drukarki, a nie programie do drukowania :D Bo najbardziej uniwersalnym "programem do drukowania" jest photoshop :D

slawek c1
09-03-2007, 00:42
sterownik sterownikiem,ale oprócz instaluje sie pakiet oprogramowania
pozwalajacy pobawic sie zdjeciem ,przed jego wydrukowaniem.W Canonie mam teraz Canon Easy-PrintToolBox.Dlatego pytam czy znacie cos takiego w czym mozna pocudować ;-)
Poza tym jak daje przez PS czy prawym DRUKUJ to kiszka wychodzi :-(
tylko przez program jest,jak być powinno........ale mieszam :oops:


p.s. pozdrawiam Wrześnie,żona tam rodziła :-)

chuckyy
09-03-2007, 09:15
sterownik sterownikiem,ale oprócz instaluje sie pakiet oprogramowania
pozwalajacy pobawic sie zdjeciem ,przed jego wydrukowaniem.W Canonie mam teraz Canon Easy-PrintToolBox.Dlatego pytam czy znacie cos takiego w czym mozna pocudować ;-)
Poza tym jak daje przez PS czy prawym DRUKUJ to kiszka wychodzi :-(
tylko przez program jest,jak być powinno........ale mieszam :oops:


p.s. pozdrawiam Wrześnie,żona tam rodziła :-)

Jeśli uważasz, że w PS nie możesz zbytnio "bawić się" zdjęciem to nie wiem za bardzo jaki inny program by Ci odpowiadał :D
W PS musisz przed wydrukiem ustawić odpowiedni profil, na jaki chcesz drukowac, a zmniejszanie procentowe, o ktorym mówiłeś wcześniej to typowa sprawa sterownika drukarki.

kaspeed
12-03-2007, 19:10
hej!
W PS wybierz opcję "drukuj z podglądem"/"print with preview" i będziesz mógł sobie wszystko na kartce regulować - a nawet więcej

2marekm
13-03-2007, 22:05
A jak w PS wydrukować cztery różne zdjęcia 15x10,5 na papierze A4 aby nie było pustych przestrzeni ?.
Programem Canonowskim Easy-PrintToolBox robi się to szybko i bez problemu. Minus tego programu... nie można ustawić profilu.

chuckyy
13-03-2007, 22:17
A jak w PS wydrukować cztery różne zdjęcia 15x10,5 na papierze A4 aby nie było pustych przestrzeni ?.
Programem Canonowskim Easy-PrintToolBox robi się to szybko i bez problemu. Minus tego programu... nie można ustawić profilu.

Metod jest wiele - jedna z nich - tworzysz dokument a4, przeciągsz poszczególne zdjęcia do tego dokumentu, ustawiasz - gotowe.

kaspeed
13-03-2007, 23:34
Może być też Stykówka - wybierasz w Bridge zdjęcia które chcesz drukować, wybierasz Narzędzia>Photoshop>Stykówka i wybierasz opcje. To samo z Photoshopa Plik>Automatyzuj>Stykówka.
Jakiś kącik porad się zrobił :)