PDA

Zobacz pełną wersję : zakaz przejścia na Vistę, Office 2007 i IE7



strus_pedziwiatr
08-03-2007, 18:27
za http://di.com.pl/news/16017,1.html
Nie ma sensownych technicznych i biznesowych podstaw, by szybko przechodzić na system Windows Vista - uważają przedstawiciele niektórych amerykańskich korporacji oraz urzędów, w których na razie zakazano zmiany oprogramowania. Wydaje się, że Microsoft wpadł w sidła braku kompatybilności Visty z wieloma aplikacjami, wysokich kosztów związanych z aktualizacją, a także kiepskich procedur wewnętrznego audytu bezpieczeństwa nowego systemu.

Na Vistę nie zamierza przechodzić na razie Intel. Potwierdził to niedawno dyrektor Intela Paul Otellini, który powiedział, iż nie zna żadnej organizacji, która dokona przejścia na Vistę przed pierwszym Service Packiem (SP). Co ciekawe, SP1 dla Windows Vista ponoć będzie "ważył" aż 500MB.

itd. itp.

Okazuje się, iż także amerykański Departament Transportu (DOT) nie jest zachwycony nowym systemem Microsoftu. W związku z tym 15.000 komputerów departamentu nie otrzyma ani nowej platformy, ani Office 2007, ani przeglądarki Internet Explorer 7. Poinformował o tym sam dyrektor Departamentu Transportu Daniel Mintz, twierdząc, iż "nie ma żadnych sensownych technicznych i biznesowych podstaw do aktualizacji systemu do Windowsa Visty. Są natomiast powody aby nie tego nie robić". Wymienił tutaj ogromne koszty oraz problemy z kompatybilnością w stosunku do programów wykorzystywanych w departamencie.
Według szefa ds. technologii Departamentu Transportu Tima Schmidta rozważane jest przejście na Linux Suse oraz częściowo na Apple Mac. Najprawdopodobniej jest to jedynie sposób wywarcia nacisku na Microsoft, aby ten dołożył starań i usunął problemy z kompatybilnością - na własny koszt.

Warto jeszcze spojrzeć tu:
http://di.com.pl/news/16002,1.html
Microsoft zapewniał, że 7 wersja przeglądarki wprowadzi wiele innowacji i ułatwień dla internautów. Miał to być początek odzyskiwania przez Microsoft rynku, tymczasem wbrew woli giganta internauci coraz częściej wybierają konkurencyjne programy.
....
Wśród polskich użytkowników internetu również zauważalny jest stały trend spadkowy korzystania z rodziny przeglądarek Microsoftu - wynika ze statystyk podawanych przez Ranking.pl. Przeglądarka z Redmond w ostatnim tygodniu miała już tylko 62,5% udziału w rynku. Na drugim miejscu utrzymuje się, zyskująca sobie coraz większą popularność rodzina Firefox - w ostatnim tygodniu lutego 2007 korzystało z niej już 29,5% polskich internautów. Trzecia pozycja od wielu miesięcy należy do Opery, która ostatnio nieco przyhamowała i od kilku miesięcy utrzymuje się na podobnym poziomie - ostatnio 6,8%.

Jak widać wprowadzenie Internet Explorera 7 nie wpłynęło do tej pory na zmianę trendów ani na rynku światowym, ani na polskim. Wkrótce internauci otrzymają do dyspozycji nową wersję przeglądarki Firefox, o roboczej nazwie Gran Paradiso. W tym przypadku również nie powinniśmy spodziewać się odwrócenia proporcji, a raczej ugruntowania się coraz silniejszej pozycji produktów ze stajni Mozilla Corporation.

Gran Paradiso, czyli przyszły Firefox 3.0 jest pierwszą przeglądarką od Mozilli poprawnie przechodzącą test Acid2, stworzony przez organizację WaSP. Test ten ma na celu spełnienie standardów internetowych stworzonych przez W3C jak np. poprawność interpretowania CSS-ów lub obsługa przezroczystości obrazów PNG.

Znawcy tematu dobrze wiedzą, że IE7 wspomniany test przechodzi fatalnie. Ponadto program Microsoftu ma problemy z obsługa ramek, co jest niedopuszczalne w zaawansowanych przeglądarkach, za jaką IE7 jest przez giganta z Redmond uznawana. Trudno zatem wróżyć jej świetlaną przyszłość i można śmiało powiedzieć, że wciąż nie daje rady przy konkurencji, a swoją wysoką pozycję zawdzięcza jedynie popularności systemu, w którym jest domyślną przeglądarką stron WWW.

popmart
08-03-2007, 18:42
zobaczymy co bedzie jak pojawia sie gry DX10 i duuuza częś userów grzecznie zainstaluje vistę ... ;)

Janusz Body
08-03-2007, 20:36
Sterowniki, sterowniki, sterowniki... nic nie ma. Żeby było fotograficznie (cytat z Akustyka :) ) to nie ma sterowników do kalibratorów ekranu i jeszcze trochę nie będzie. Adobe i CS3? Czyżby opóźnienia spowodowane Vista. Czyli "na dzień dobry" vista-wio... czekam na SP1 :)

Wiesiek_TGT
08-03-2007, 20:52
Sterowniki, sterowniki, sterowniki... nic nie ma. Żeby było fotograficznie (cytat z Akustyka :) ) to nie ma sterowników do kalibratorów ekranu i jeszcze trochę nie będzie. Adobe i CS3? Czyżby opóźnienia spowodowane Vista. Czyli "na dzień dobry" vista-wio... czekam na SP1 :)

Chyba już gdzieś pisałem o tym. Od 4 tygodnii pracuję z Vista Business na notebooku T60. Nie mam z niczym problemów.
Zalety:
- poprawna obsługa dwóch monitorów i ich profili - tego nie miałem w XP. Wewnętrzna matryca IPS i zewnętrzny monitor - kalibrowany - Spectraview 1990. Kalibrator (X-Rite DTP 94) i oprogramowanie Spectraview Profiler 4.1X działają poprawnie
- znacznie efektywniejsze zarządzanie pamięcią - w XP pracując z PS CS2 po pewnym czasie, w którym obrabiałem dużo plików, przejście do obróbki pojedyńczego pliku czasami powodowało, że proste operacje trwały bardzo długo. Nie pozostawało nic innego jak zamknąć aplikacje i uruchomić ją ponownie. W Vista efekt nie występuje.
TYLKO DLA TYCH DWÓCH POWODÓW PRZESIADKA MIAŁA SENS
- sterowniki i aplikacje do mojego telefonu SAMSUNF D600E działają
- sterowniki i aplikacje do MP3 Creativa ZEN 4GB plus działają
- stare programy od edycji plików muzycznych typu WMA Workshop działają
- sterowniki do komputera są wszystkie przepisane pod Vistę i działają
O innych elementach jak znacznie większe bezpieczeństwo i znacznie lepszy mechanizm wyświetlania nie piszę.

Pozdrawiam

Wiesiek

Tomasz Golinski
08-03-2007, 21:20
Gran Paradiso, czyli przyszły Firefox 3.0 jest pierwszą przeglądarką od Mozilli poprawnie przechodzącą test Acid2, stworzony przez organizację WaSP. [...]

Znawcy tematu dobrze wiedzą, że IE7 wspomniany test przechodzi fatalnie.
Dowód:
http://osiolki.net/acid2/

akustyk
08-03-2007, 21:33
ale co, dziwicie sie?

XP nadal dziala. drewnianie bo drewnianie, ale dla pani Kasi w biurze sie nada (z calym szacunkiem dla pan Kasi). no nie chce byc inaczej. wejscie nowego-hiper-mega-wypasionego-bog-jeden-wie-jak-zajefajnego wodowytrysku Microsoftu tego nie zmieni.

a zaden rozsadny admin nie poniesie kosztow zmiany systemu tylko po to, zeby rozwalic workflow w firmie i dorobic sobie czyrakow na dupie w zwiazku z brakiem kompatybilnosci i koniecznoscia poteznych upgrade'ow sprzetowych.

w imie czego? latajacych pieskow i spinaczy? gimme a break... :)

a ze z Linuksow to bylby akurat SuSE to mnie bynajmniej nie dziwi. chyba najpowazniejszy komercyjny support, co w wielkich firmach jest wazne.

iREM
09-03-2007, 10:52
Dowód:
http://osiolki.net/acid2/

Oo! Safari na pierwszym. Zawsze myślałem, że to safari źle wyświetla (inaczej niż u "wszystkich") a tu o... ;-)

popmart
09-03-2007, 11:01
tak to już jest z tymi testami przeglądarek niby kompatybilność i wogóle a jak przyjdzie co doczego to i tak IE najlepiej wyświetla strony.... miałem wiekszość tych przeglądarek i jedynie IE otwierał wszystkie strony prawidłowo (bez rozsypki, zmiany fontów, krzaczenia ramek itp .....) widać ani www nie jest takie "kompatybilne i standardowe" a IE pomimo braku zgodności ze standardami najlepiej sobie z tą rzeczywistością radzi ....

akustyk
09-03-2007, 11:07
tak to już jest z tymi testami przeglądarek niby kompatybilność i wogóle a jak przyjdzie co doczego to i tak IE najlepiej wyświetla strony.... miałem wiekszość tych przeglądarek i jedynie IE otwierał wszystkie strony prawidłowo (bez rozsypki, zmiany fontów, krzaczenia ramek itp .....) widać ani www nie jest takie "kompatybilne i standardowe" a IE pomimo braku zgodności ze standardami najlepiej sobie z tą rzeczywistością radzi ....
ja mam dokladnie przeciwne wrazenie, tzn. to co wyzej odnosze do Mozilli, a w zadnym wypadku do Explodera.

moze zostaw ta republike i stronki klepane po nocy we frontpage'u czy innym gownie?

strus_pedziwiatr
09-03-2007, 11:09
IE pomimo braku zgodności ze standardami najlepiej sobie z tą rzeczywistością radzi ....
Radzi sobie prawdopodobnie przez dość łagodne traktowanie błędów na stronach www, inne przeglądarki bardziej rygorystycznie do tego podchodzą i stąd być może te problemy. Czasem wystarczy porównać kod źródłowy niby pobrany przez przeglądarkę z oryginalnej strony i faktyczny kod źródłowy którym dysponujemy - różnice często są ogromne. Czy to oznacza, że np. IE przerabia sobie kod na taki który jest dla niego bardziej "strawny" i stąd wyświetla mniej błędów niż inne przeglądarki? Być może...

popmart
09-03-2007, 11:21
ja mam dokladnie przeciwne wrazenie, tzn. to co wyzej odnosze do Mozilli, a w zadnym wypadku do Explodera.

moze zostaw ta republike i stronki klepane po nocy we frontpage'u czy innym gownie?

eee , propaganda ja mówię o wszystkich stronach jakie otwierałem .... nie zdażyło mi się widzieć takiej która była źle otwarta na IE a alternatywy no cóż róznie bywało

acha i nie mówie tylko o byle czym ...korporacyjne strony , portale najczęściej się sypia pod nimi, ale cóz szanuje zwolenników rozwiazań alternatywnych...



Radzi sobie prawdopodobnie przez dość łagodne traktowanie błędów na stronach www, inne przeglądarki bardziej rygorystycznie do tego podchodzą i stąd być może te problemy. Czasem wystarczy porównać kod źródłowy niby pobrany przez przeglądarkę z oryginalnej strony i faktyczny kod źródłowy którym dysponujemy - różnice często są ogromne. Czy to oznacza, że np. IE przerabia sobie kod na taki który jest dla niego bardziej "strawny" i stąd wyświetla mniej błędów niż inne przeglądarki? Być może...

właśnie nie rzecz w tym jak , dlaczego i po co tylko rzecz w tym jaki jest tego efekt i jedynie to się liczy

muflon
09-03-2007, 11:25
Oo! Safari na pierwszym. Zawsze myślałem, że to safari źle wyświetla (inaczej niż u "wszystkich") a tu o... ;-)
Taaa... safari.. Przez godzinę próbowałem, na domyślnym, gołym MacOS 10.4 znaleźć taką kombinację CSS, która wyświetli biały napis na czarnym tle, czcionką 'sans', tak żeby nie wyglądało na bolda. Odpuściłem :(

akustyk
09-03-2007, 11:26
acha i nie mówie tylko o byle czym ...korporacyjne strony , portale najczęściej się sypia pod nimi, ale cóz szanuje zwolenników rozwiazań alternatywnych...

korporacje to sa takie podmioty, ktore maja robic forse i jesli nie chce gora przyjsc do Mahometa, to Mahomet sam do niej rusza d..., zeby mu wyszlo taniej. webmasterzy maja jasno powiedziane, ze jakkolwiek *(#@ nie bylby software klienta koncowego, to produkt (www) ma dzialac. koniec i kropka.

w zaden sposob nie zmienia to sytuacji, ze Microsoft jest swietny w olewaniu ogolnie przyjetych standardow i przeciskaniu na sile wlasnych, wiec ich produkty czesto i gesto smierdza pod wzgledem bezpieczenstwa czy kompatybilnosci (nawet same ze soba). co ma swoje dobre strony, bo generuje mnostwo miejsc pracy w segmencie IT :)

popmart
09-03-2007, 11:30
safari - standardowa przegladarka na OSX ???

buchhchchchcaaaaaa

ten złom nie umie poprawnie wyświetlić 80% stron kiszka straszna, korzystać się nie da , masakra poprostu

i 1 miejsce właśnie widac wartość tych testów jedynie co mozna o nich powiedziś że są maksymalnie oderwane od rzeczywistości ...



korporacje to sa takie podmioty, ktore maja robic forse i jesli nie chce gora przyjsc do Mahometa, to Mahomet sam do niej rusza d..., zeby mu wyszlo taniej. webmasterzy maja jasno powiedziane, ze jakkolwiek *(#@ nie bylby software klienta koncowego, to produkt (www) ma dzialac. koniec i kropka.

w zaden sposob nie zmienia to sytuacji, ze Microsoft jest swietny w olewaniu ogolnie przyjetych standardow i przeciskaniu na sile wlasnych, wiec ich produkty czesto i gesto smierdza pod wzgledem bezpieczenstwa czy kompatybilnosci (nawet same ze soba). co ma swoje dobre strony, bo generuje mnostwo miejsc pracy w segmencie IT :)

wiesz przeglądarki nie są po to aby: były maksymalnie kompatybilne, przechodzily wyimaginowane testy i były alternatywa czegokolwiek .
przegladarka ma mi wyswietlic maksymalnie prawidłowo strone reszta NIEISTOTNE !

akustyk
09-03-2007, 11:40
wiesz przeglądarki nie są po to aby: były maksymalnie kompatybilne, przechodzily wyimaginowane testy i były alternatywa czegokolwiek .
przegladarka ma mi wyswietlic maksymalnie prawidłowo strone reszta NIEISTOTNE !
mam z tego rozumiec, ze nigdy nie robiles sam jakiejs zaawansowanej strony www?

z punktu widzenia uzytkownika to co piszesz moze byc prawda.
natomiast z punktu widzenia firmy, ktora ponosi potezne koszty zatrudnienia webmasterow babrajacych sie w gownie, zeby wszystko dzialalo tak jak graficy sobie zamarza... sory bejbe, ale to sa spore koszta, ktore biznes kopia po kieszeni. kazdy kij ma dwa konce i oprocz ogladajacych sa tez ci co cos robia. im wiecej maja takiej kompletnie niepotrzebnej, wtornej i odmozdzajacej roboty przy zgadywaniu "jakby to zrobic, zeby dzialalo w IE", tym wiecej schodzi im na to czasu. a czas to pieniadz. ktory ktos musi zaplacic

popmart
09-03-2007, 11:46
tak nie robiłem zaawansowanych ston ...jestem powiedzmy zwykłym userem i mam gdzieś co robia firmy, webmasterzy itp ... a jak IE bedzie wyswietlal źle strony to bez mrugnięcia zamienie go na inną. na razie jednak sie nie zanosi na to
;)

akustyk
09-03-2007, 11:57
tak nie robiłem zaawansowanych ston ...jestem powiedzmy zwykłym userem i mam gdzieś co robia firmy, webmasterzy itp ... a jak IE bedzie wyswietlal źle strony to bez mrugnięcia zamienie go na inną. na razie jednak sie nie zanosi na to
;)
to mysle, ze masz za malo danych, zeby oceniac znaczenie takich produktow dla biznesu. nie upieram sie ze ja mam, ale mysle ze jednak blizej temu wszystkiemu do rachunku zyskow i strat niz zwyczajnego "dobrzemiboumniedziala" :)

a w watku tym de facto mowimy o tym softwarze w kontekscie integracji w wielkich firmach

iREM
09-03-2007, 12:59
Taaa... safari.. Przez godzinę próbowałem, na domyślnym, gołym MacOS 10.4 znaleźć taką kombinację CSS, która wyświetli biały napis na czarnym tle, czcionką 'sans', tak żeby nie wyglądało na bolda. Odpuściłem :(

A bo Ciebie maki już znają i nie lubią ;-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

tak nie robiłem zaawansowanych ston ...jestem powiedzmy zwykłym userem i mam gdzieś co robia firmy, webmasterzy itp ... a jak IE bedzie wyswietlal źle strony to bez mrugnięcia zamienie go na inną. na razie jednak sie nie zanosi na to
;)

Oj chyba nie masz pojęcia na ten temat...


Taaa... safari.. Przez godzinę próbowałem, na domyślnym, gołym MacOS 10.4 znaleźć taką kombinację CSS, która wyświetli biały napis na czarnym tle, czcionką 'sans', tak żeby nie wyglądało na bolda. Odpuściłem :(

Takie?:

DoMiNiQuE
09-03-2007, 13:09
Safari rulez! Nie znacie sie panowie i tyle a maki was po prostu nie lubia <foch>
;)

popmart
09-03-2007, 13:11
Oj chyba nie masz pojęcia na ten temat...

ba ja nawet nie chce miec pojęcia na ten temat ... patrzę i widzę ... jest albo nie i to jest jedyny wymierny dlamnie aspekt

iREM
09-03-2007, 13:19
ba ja nawet nie chce miec pojęcia na ten temat ... patrzę i widzę ... jest albo nie i to jest jedyny wymierny dlamnie aspekt

Tak, tylko to troszkę za mało żeby wypowiadać się na ten temat (nie chcę Cię oczywiście urazić). Nauka twierdzi że widzimy świat do góry nogami. Nam się wydaje że tak nie jest, więc oni pewnie nie mają racji...

muflon
09-03-2007, 13:28
Takie?:
Hihi :-D A wiesz co? Dziś mi ten sam kod zadziałał porządnie :mrgreen: Chyba Safari się wstyd zrobiło ;-)

iREM
09-03-2007, 13:45
Hihi :-D A wiesz co? Dziś mi ten sam kod zadziałał porządnie :mrgreen: Chyba Safari się wstyd zrobiło ;-)

:-) Albo się zaktualizowało.

Andee
09-03-2007, 15:47
ba ja nawet nie chce miec pojęcia na ten temat ... patrzę i widzę ... jest albo nie i to jest jedyny wymierny dlamnie aspekt

Jezeli nie masz i nie chcesz miec pojecia na ten temat, to nie mozesz wypowiadac sie arogancko w tym temacie...

Strony wyswietlaja sie poprawnie w IE bo to koderzy tych stron znaja bledy IE i omijaja je dbajac o to zeby uzytkownicy (lub zleceniodawcy), dla przykladu portalu bankowego nie posadzili ich o brak umiejetnosci w konstruowaniu ston www.

To ze zaawansowane strony wogole dzialaja na IE to tylko i wylacznie dobra wola ludzi ktorzy je pisza.

P.S. Zaawansowane wizualne (i inne) edytory stron www, maja w wiekszosci wbudowane korektory kodu tak aby mogly "spieprzyc" poprawny kod wynikowy zeby zadzialal "poprawnie" na IE...

popmart
09-03-2007, 16:00
jak arogancko !?

jestem uzytkownikiem i mam to poprostu w nosie coś jak samochód wsiadam i jade nie jade sprzedaje .... mylicie skutek z przyczyną w tym kontekście ..

a programiści robią to nie z dobrej woli, tylko dbając o własne interesy ... rozumiem że programista jest w tym zestawieniu ważniejszy od usera ??

niestety to pozory i to programista jest dla usera a nie user dla programisty ... ja osobiście nie jestem propagatorem jakiś rozwązań mam to gdzieś dopuki spełniaja moje wymagania jako usera.

a niestety zawiodły mnie alternatywne przeglądarki bo nie mam sie zamiaru zastanawiać czy jest ona dobrze czy źle dostosowana ma obiektywnie i dobrze spelniać swoja role (nie weryfikatora jakiś testów tylko przegladarki stron)...

dobrym przykładem jest ów safari ... testy super . rzeczywiste działani poprostu masakra ...

DoMiNiQuE
09-03-2007, 16:30
dobrym przykładem jest ów safari ... testy super . rzeczywiste działani poprostu masakra ...
Jestem uzytkownikiem i mam odmienne zdanie.

kaen
09-03-2007, 16:39
Andee - po części masz racje. Należy jednak pamiętać, że bardzo wiele wartościowej treści w internecie tworzona jest przez ludzi nie mających pojęcia o standardach W3 ani o samych przeglądarkach. Strony mają zazwyczja bardzo wiele błędów, a jednak potrafią się wyświetlić poprawnie pod IE (gdy pod np. FF jest biala plama). I nie dzieje się to dlatego, że oni znają błędy/odstępstwa od standardów i wiedzą jak je obchodzić, a tylko dlatego, że tworcy znienawidzonego IE włożyli sporo wysiłku, by przeglądarka umiała odczytać taki zrypany kod i poprawnie go wyświetlić. I nie chce wdawać się w dywagację, czy to dobrze, czy źle. Po prostu tak jest - IE ma być przeglądarką potrafiącą przeczytać błędny kod i poprawnie go wyświetlić, zaś FF ma być przeglądarką bardzo restrykcyjną, czułą na błędy. W niczym nie przeszkadza to temu, by obie były zgodne ze standardami w równyn stopniu.

Wracając do sedna wątku - o ile uważam, że specjalna przesiadka na Vistę i Office 2007 aktualnie nie ma żadnego uzasadnienia, to jednak zalecałbym aktualizacje IE6 do IE7. Owszem - sporo ludzi rzuci się na Vistę i nowego Office'a tylko dlatego, że jest nowy (oni już tak mają;), ale wiele osób/firm traktuję komputer jako narzędzie pracy, potrzebuje stabilnego środowiska i nie może narażać się nawet na hipotetyczne problemy. Lepiej jest poczekać przynajmniej ten rok zanim przesiądzię się na nowszą wersje (ja czekam ok. 2 lat). A za 2 lata będzie już pewnie SP2 do Visty :).

Reasumując myś o przeglądarkach - przeglądarki są dla ludzi, by mogli oglądać strony, a nie dla Twórców strony, by Ci mogli sobie je testować i ulegać fanatycznym wyznaniom religii Jednej Słusznej Przeglądarki (nieważne jakiej). Inna sprawa, że twórcy stron nie mają lekkiego życia i sporo pary idzie na szukanie/tworzenie rozwiązań, które zadziałają dobrze pod każdą przeglądarką. Dlatego im szybciej IE7 wyprze IE6, tym lepiej zarówno dla zwykłych użytkowników jak i twórców. IE7 jest dalece bardziej zgodny ze standardami niż wersja 6.

kaen

popmart
09-03-2007, 17:00
o i to jest to o co mi chodziło.

zwolennikom alternatyw proponuje strone www.jaguar.com

na IE choć pokazuje mnustwo błędów stona nie traci ani treści ani formy ... a to że jest źle napisana... cóż idąc waszym tropem to albo moge sie obrazić na jaguara i nie oglądac ich strony albo zadzwonić domagająć się poprawnie napisanego kodu (ciekawe gdzie i z jakim skutkiem) ... albo mieć IE i nie tracic czasu na walkę z wiatrakami (ja wybieram ostatnie szkoda moich nerwów)

pozdro

CoNic
09-03-2007, 17:06
zwolennikom alternatyw proponuje strone www.jaguar.com



Na FF2 wygląda, że jest ok...

DoMiNiQuE
09-03-2007, 17:16
zwolennikom alternatyw proponuje strone www.jaguar.com

No ale ze niby co z nia ma byc nie tak? Obklikalem nia wzdluz i wszerz i nie widze zadnych bledow :cool:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img249.imageshack.us/my.php?image=picture1ip3.png)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img181.imageshack.us/my.php?image=picture2cm9.png)

kaen
09-03-2007, 17:17
Nie ma powodu by wyglądało źle. Nie podejrzewam, by taka firma jak Jaguar pozwoliła sobie na taką wpadkę. Błędy na tej stronie są niegroźne - po prostu niechlujny kod.

kaen

popmart
09-03-2007, 17:25
cos może poprawili bo jak otwierałem ostatnio na safari to raczej niewiele tam było ;)

tu chyba była totalna kiszka z tego co pamiętam :

http://www.jaguar.co.uk/uk/en/_useful_links/design.htm

i pomanipulujcie tymi pokazówkami samochodów

ewg
09-03-2007, 18:04
Na miejscu Microsoftu podesłałbym pisarzom "najpoczytniejszych" wirusów świata parę luk we własnym oprogramowaniu z czasów XP i ogłosił, że tylko Vista jest tu rozwiązaniem. - Obym się mylił, bo na razie byle jak najdalej od Visty! Zdaje się, że XP powinien mieć jeszcze wsparcie łataczy z Microsoft przez parę lat, ale monopolista przecież może wszystko...

DoMiNiQuE
09-03-2007, 18:15
cos może poprawili bo jak otwierałem ostatnio na safari to raczej niewiele tam było ;)

tu chyba była totalna kiszka z tego co pamiętam :

http://www.jaguar.co.uk/uk/en/_useful_links/design.htm

i pomanipulujcie tymi pokazówkami samochodów

Dziala wszystko ladnie peknie. Obracam furami, zmieniam kolor nadwozia, fele, wykonczenie itd. :smile: Cos mi sie wydaje, ze miales do czynienia z jakims kwasnym jablkiem ;) Jaki to byl mak, jaka wersja systemu i jaka wersja safari? Zaloze sie ze to byl jakis nieupdatowany dinozaur :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img117.imageshack.us/my.php?image=picture1gq5.png)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img63.imageshack.us/my.php?image=picture2uz8.png)

RafalK
09-03-2007, 20:44
Jaki to byl mak, jaka wersja systemu i jaka wersja safari? Zaloze sie ze to byl jakis nieupdatowany dinozaur :)


Taki to już los mało popularnych systemów. Ktoś miał do czynienia w szkole z jakimś Systemem 8 i już wie wszystko o Makach ;)

A poważniej - ja z problemem spotykam się z dość specyficznej strony. Czasem mianowicie mam do czynienia z umowami, jakie różne instytucje zawierają na opracowanie systemu świadczenia usług przez internet /np. bankowych, maklerskich itp./ I jest tak, że kiedyś w ogóle w tych umowach nie pisano z jaką przeglądarką należy zachować zgodność, bo rozumiało się to samo przez się, że z NS i IE. Później pojawiła się lista - najpierw doszła Opera, później doszedł FF. Więc to nie jest tak, że nawet kiepskie strony są czytane przez IE, ale ktoś zapłacił za to, żeby konkretna strona była czytana właśnie przez konkretne przeglądarki. Podobnie jest z popularnymi edytorami, w których domyślnie zahaczona jest w preferencjach zgodność z IE. Podobnie gdyby Maki były popularniejsze, wszystkie strony otwierałyby się w Safari nawet gdyby przeglądarka ta w środku miała kłębek drutu a nie kod :)

iREM
09-03-2007, 21:14
jak arogancko !?
a niestety zawiodły mnie alternatywne przeglądarki bo nie mam sie zamiaru zastanawiać czy jest ona dobrze czy źle dostosowana ma obiektywnie i dobrze spelniać swoja role (nie weryfikatora jakiś testów tylko przegladarki stron)...
dobrym przykładem jest ów safari ... testy super . rzeczywiste działani poprostu masakra ...

Fakt, arogancko. I zupełnie się z tobą nie zgadzam. A fakt, że masz w d... to, że ktoś musi się zdrowo napocić, żeby zbudować www, które nie rozpieprza się pod syfiastym exploderem to twoja ogromna satysfakcja. No cóż...

Jac
10-03-2007, 01:13
- poprawna obsługa dwóch monitorów i ich profili - tego nie miałem w XP.

dziwne, bo w moich XP dziala bez zastrzezen :mrgreen: zarowno z dodatkowym apletem ze strony MS, jak i bez niego :twisted:

Przemo(c)
10-03-2007, 06:35
Tak, czy siak, Mili Państwo, czeka nas wszystkich przesiadka na Vistę prędzej, lub później. Tak samo, jak przesiedliśmy się z 95 na 98, z 98 na XP (co poniektórzy na Millennium:lol: ) i tak samo przerzucimy się z XP na Vistę, czy tego chcemy, czy nie. Zakład?:mrgreen: To jest po prostu nie-u-nik-nio-ne.

Wiesiek_TGT
10-03-2007, 08:22
dziwne, bo w moich XP dziala bez zastrzezen :mrgreen: zarowno z dodatkowym apletem ze strony MS, jak i bez niego :twisted:

Być może w stacjonarnym PC z kartą z dwoma wyjściami na minitor tak ale sprawdź to w NOTEBOOKu !

Wiesiek

popmart
10-03-2007, 08:45
no i zostałem arogantem bo ŚMIĘ twierdzić że może nie obchodzić mię los BIEDNYCH twórców stron Internatowych którzy musza sie napocić przy swojej robocie ... tak się składa że większość profesji tak ma ....

-jaki biedny ten rzeźnik bo musi mieć spełnione 1000 warunków aby pracować - hmm a mnie niewiele to obchodzi chcę mieć dobrą kiełbasę ...

-jaki biedny ten producent samochodów musi zrobić je tak aby nie rozpadły się w rok na polskich drogach ...hmmm mam to gdzieś mam mieć samochód i na polskie i na niemieckie drogi

Wiecie co (tu mowa o tych co mnie z aroganta mają) sami jesteście aroganccy powiem wam ... bierzecie forsę to jak pies który się najął do szczekania macie szczekać dla 60% userów www czyli dla większości a jak wam się nie podoba to won do innego zajęcia ...

o i to było aroganckie dopiero, bo aroganckim to można być w stosunku do ludzi a nie innych przeglądarek internetowych, standardów ... bo one naprawdę nie muszą obchodzić przeciętnego użytkownika

i sorry ale dlamnie (i dla wiekszości) www to nie : kod, standardy , css, i inne techniczne zagadnienia tylko: informacje, filmiki, fora, i co tam jeszcze. Jesli tego nie rozumiesz (cie) to sami jesteście aroganccy i poprostu naiwni w tym co robicie.

pa

PS. moim zdaniem najszybszym powodem instalacji Visty w domach będzie DX10, bo gry odkąd pamiętam były głównym powodem takich masowych wymian ...

Jac
10-03-2007, 11:19
Być może w stacjonarnym PC z kartą z dwoma wyjściami na minitor tak ale sprawdź to w NOTEBOOKu !

Wiesiek

no wlasnie dlatego napisalem "moich XP" a nie "moim XP" - zarowno w laptopie jak i na stacjonranym dwa monitory z roznymi profilami to nie problem, wystarcza taki patch
LINK (http://www.microsoft.com/windowsxp/using/digitalphotography/prophoto/colorcontrol.mspx)

iREM
10-03-2007, 12:11
i sorry ale dlamnie (i dla wiekszości) www to nie : kod, standardy , css, i inne techniczne zagadnienia tylko: informacje, filmiki, fora, i co tam jeszcze. Jesli tego nie rozumiesz (cie) to sami jesteście aroganccy i poprostu naiwni w tym co robicie.
pa
PS. moim zdaniem najszybszym powodem instalacji Visty w domach będzie DX10, bo gry odkąd pamiętam były głównym powodem takich masowych wymian ...

Arogantem zostałeś nazwany przede wszystkim przez sposób w jaki się wypowiadasz. Ale może ja staroświecki jestem ;-)
Co do instalacji visty. Mnie na szczęście to nie grozi, przynajmniej dopóki żyje Steve Jobs, niedościgniony idol Billa Gatesa.

Jeżeli zaś chodzi o standardy, to chciałbym powiedzieć, że najgorsze jest to, jeśli twórcy lub współtwórcy standardów sami ich nie przestrzegają. Vide firma ADOBE. Ci, którzy mieli do czynienia z bibliotekami firmy adobe przy programowaniu - wiedzą o co chodzi. Tu pozwolę sobie przytoczyć przykład programów impozycyjnych, które opierają się na adoboskich standardach pdf, a w praktyce okazuje się, że nawet programy typu Acrobat czy Reader nie są zgodne z tymi ustaleniami.

Dla przykładu podam sposób wyświetlania pedefa z cieniami przez dwa ww. programy. Zupełnie odmienny widok. I tu też można powiedzieć GÓWNO MNIE TO OBCHODZI - ma działać i już. Ale tak właśnie nie jest, bo ktoś, kto jest monopolistą ma to w dupie. I to jego to nie obchodzi. A stwierdzenie, że microsoft zrobił tak doskonałą przeglądarkę, że jest aż odporna na błędy to po prostu dziecinada i kpina. Szkoda że nie jest tak odporna na cały syf z netu jaki przyłazi na kompa. Proponuję jednak trochę pokory... ;-)

janosik121
26-05-2008, 11:29
mam pytanie czy ps 7.0 będzie działał pod vista???

werek
26-05-2008, 11:52
niestety nie bedzie