PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy :((....



TomekD
08-02-2005, 20:28
Nie wiem czemu, ale mój Eos Viwer Utility nie chce zgrywać zdjęć. Owszem, widzi je w paracie, da sie je zaznaczyc, ale nie jest aktywna mozliwość zapisywania, napisy w mwnu sa szare,a w aparacie caly czas miga napis bussy.
Przez eos capture wszystko jest ok, zrobione zdjęcia sa zapisywane, zinnymi programami też działa.
Dodam że oprogramowanie zainstalowałem prawidłowo.
Komunikacja - NORMAL
Dodam że program zainstalowany jest prawidłowo
Mam XP
ps. przy okazji powiem że zrobiłem test na chot pixele czyli fotka z czasem 10s przy zakrytym obiektywe.
Mam jednego czerwoniutkiego.... :/
przy 1/30 jest czysto

Shadow
08-02-2005, 20:44
A nie prościej będzie zakupić sobie czytnik kart . Prościej i szybciej. A zdjęcia widzi nawet Wincommander :)

TomekD
08-02-2005, 20:50
teraz też mogę ściahnąc, ale nie programem który jest do tego przeznaczony ...

Kubaman
08-02-2005, 21:01
spróbuj pożyczyć od kogoś inną kartę CF, i sprawdzić czy problem się powtarza. Informacja busy może wskazywać właśnie na wadliwą kartę :roll:

TomekD
08-02-2005, 21:05
tak zrobię, mam nadzieję że nie bo to sandisk extreme III, ale z gwarzncją:)

jadeit
08-02-2005, 22:58
nikt nie czyta moich postów :cry:
pisałem o tym w temacie testów w FVD

spróbuj przestawic tryb transmisji na tą drugą opcje
nie mam teraz body ani instrukcji wiec szczelam jakies PTP :) te 2 literki chyba występują
tak zrobiłem u kumpla na XP i nawet eksplorator widzi foty bezpośrednio z aparatu
przez kabelek USB

dziwne ze w Niemczech na niemieckim XP nie było takiego problemu
testowałem tam 20d przez 2 dni bez zadnego softu bo nie rozpakowywałem woreczka z płytami, czytał RAW'y i jpg'i jak talala :)

pozdrawiam

TomekD
09-02-2005, 00:27
nie ma problemu ze zgraniem przy pomocy windows, choci o to że nie moge tego zroboć oprogramowaniem canona.
Można zaznaczyć. Zdjęcia i przeciągnąć je do katalogu (tam po lewej stronie), ale opcja zapisu nie jest aktywna.
ps. jurtro wezme z pracy inna kartę, zobaczę czy pomoże

Shadow
09-02-2005, 18:14
Jeśli tak to raczej wina softu, a nie karty. Transmisja też nie ma tu nic do rzeczy. Może nieopatrznie zmieniłeś jakieś ustawienia w Eos Viwer Utility. Sprawdź wszystko w opcjach. Ostatecznie usuń i zainstaluj program ponownie.

TomekD
11-02-2005, 01:15
na CF canona jest to samo więc kłopot dotyczt softu. Dziwne że da sie przeiagnąc zaznaczone zdjęcia do jakiegoś katalogu i pieknie sie zgrywaja a opcja sawe nie jest dostepna. Może zamotałem na poczatku podłaczając najpierw aparat póxniej instalując soft. Niby odinstalowałem wszystko i zainstalowałem od nowa ale ni działa.
Za jakis czas jak bedę zmienial twardziela z systemem zrobie wszystko prawidłowo i musi działać !!

Dziś robiłem pierwsze sensowne fotki (120 do tej pory wyspstrkane w mieszkaniu czemu popadnie :-) )
Fotografowałem bez lampy w pokoju oswietlonym dwiema niewielkimi żarówkami (iso1600)
Szumik oczywiście jest ale zdjecia bardzo mi się podobaja, aparat jest boski. :))
Wreszcie się cieszę że go mam

Vitez
11-02-2005, 04:48
Może zamotałem na poczatku podłaczając najpierw aparat póxniej instalując soft.
Ano...


Niby odinstalowałem wszystko i zainstalowałem od nowa ale ni działa.
Ano... smieci w rejestrze zostaly. Windowsy tak maja :?


Za jakis czas jak bedę zmienial twardziela z systemem zrobie wszystko prawidłowo i musi działać !!

Ano musi... o ile tym razem zainstalujesz wg instrukcji a nie wg widzimisie ;)



Dziś robiłem pierwsze sensowne fotki

A juz sie balem ze je pokazesz ;)