PDA

Zobacz pełną wersję : glowica do Manfrotto



slonkaap
06-03-2007, 11:55
http://www.allegro.pl/item171047977_glowica_kulowa_profesjonalna_z_szybk ozlaczka_.html

Witam serdecznie i chcialbym zapytac czy ktos z Was korzystal lub moze powiedziec na temat oferowanej glowicy.Wiadomo ze jest to podrobka Manfrotto tak przynajmniej mi sie wydaje patrzac na ksztalt,ale czy warto ja kupic czy tez dozbierac i pokusic sie o oryginal.Potrzebna mi jest do Manfrotto 190 a calosc do foto ptakow.Pozdrawiam Slonkaap

Canclerz
06-03-2007, 14:40
http://www.allegro.pl/item171047977_glowica_kulowa_profesjonalna_z_szybk ozlaczka_.html

Witam serdecznie i chcialbym zapytac czy ktos z Was korzystal lub moze powiedziec na temat oferowanej glowicy.Wiadomo ze jest to podrobka Manfrotto tak przynajmniej mi sie wydaje patrzac na ksztalt,ale czy warto ja kupic czy tez dozbierac i pokusic sie o oryginal.Potrzebna mi jest do Manfrotto 190 a calosc do foto ptakow.Pozdrawiam Slonkaap

Kawał solidnego żelastwa, w pozytywnym sensie. Mam od niedawna model z dodatkowym pierścieniem do panoram i jestem zadowolony z zakupu.

SimOn!
06-03-2007, 15:03
Mam od dluzszego czasu wieksza "siostre" (http://www.allegro.pl/item171924305_profesjonalna_metalowa_glowica_kulow a_niezbedna.html) i jestem zadowolony. Wykonana dosc precyzyjnie, chodzi plynnie, blokada trzyma dobrze.

TomS
06-03-2007, 16:19
Dobra masywna głowica. Jestem z niej zadowolony.

pantomas
06-03-2007, 20:14
http://www.allegro.pl/item171047977_glowica_kulowa_profesjonalna_z_szybk ozlaczka_.html

Prawdopodobnie jest to kwestia egzemplarza , ale moja głowica ma bardzo dużą bezwładność i korbka do zacisku - jak dla mnie - jest niewygodna . Poza tym smarem z kuli łatwo można się pobrudzić przy manewrowaniu . Ogólnie pomysł dobry ( kopia Manfrotto ) , ale słabe wykonanie . Najlepiej pójść do sklepu lub umówić się z posiadaczem takowego sprzętu z najtrudniejszym ( tele lub mieszek do makro ) zestawem którego się używa i przymierzyć . Ta druga głowica wygląda solidniej i ma dwie korbki zaciskowe , ale może okazać się , że za kilka dni/miesięcy/lat i tak będziesz musiał zmienić ją na lepszą , więc może od razu kupić markową . Unikniesz - być może - błędu który ja zrobiłem ...
Powodzenia , cokolwiek wybierzesz .

Canclerz
19-03-2007, 09:30
...Ta druga głowica wygląda solidniej i ma dwie korbki zaciskowe...
Ta druga korbka pozwala na obrót tylko i wyłącznie w poziomie. Bardzo przydatne w przypadku panoram.


... smarem z kuli łatwo można się pobrudzić przy manewrowaniu...
To prawda i jedyny minus tej głowicy.


Prawdopodobnie jest to kwestia egzemplarza , ale moja głowica ma bardzo dużą bezwładność i korbka do zacisku - jak dla mnie - jest niewygodna ...
Przetestowałem solidnie moją głowicę i faktycznie po zamontowaniu cięższego zestawu (+/- 3,5 kg) czar chwilowo prysł, bezwładność jak ta lala :(
Mam jednak lekarstwo na tą przypadłość :) Po wykręceniu głównej śróby, gdy naciśniesz od góry kulę, to przez otwór po wykręconej śróbie zobaczysz poruszający się metalowy element. :) Można głowicę rozkręcić i umieścić pod nim małą metalową podkładkę, ja jednak po chamsku, bez rozkręcania, umieściłem tam najmniejszego gwoździa jakiego udało mi się znaleść w moich szpargałach. ...Tak w ramach testów ...czy coś to da, a że dało to pewnie posiedzi tam biedaczek do końca żywota głowicy. Wszak prowizorki są najtrwalsze. ;) Podsumowując, po modyfikacji mój ciężki zestaw staje dokładnie wtedy kiedy ja chcę i dokładnie w takiej pozycji jak ja chcę. Cóż więcej może chcieć facet ;)
Po modyfikacji śróba (korbka) zaciskowa nie wymaga zbyt wielkej siły aby unieruchomić głowice, co jest kolejną zaletą.
Polecam ten kawał żelastwa, a za różnicę w cenie w stosunku do manfrotto można pewnie kupić ze 4 GB SanDiska lub złote kolczyki dla małżowinki ;)

enter
19-03-2007, 21:06
jednak proponowałbym Tobie głowicę 486 lub 488 nie lubię półśrodków w podpórce sprzętu

pantomas
22-03-2007, 01:11
Można głowicę rozkręcić i umieścić pod nim małą metalową podkładkę
Operacja udana , pacjent trochę zmarł - udało mi się urwać gwint płyty mocujący ją do kolumny . Po zalepieniu distalem na amen jakoś siedzi .

po modyfikacji mój ciężki zestaw staje dokładnie wtedy kiedy ja chcę i dokładnie w takiej pozycji jak ja chcę.
Mój już też .

za różnicę w cenie w stosunku do manfrotto można pewnie kupić (...) złote kolczyki dla małżowinki
po tym , co usłyszała podczas przeróbki nie mam innego wyjścia , dobrze że dzieciaki spały ... A teraz pozdrawiam majsterkowiczów i idę szorować się ze smaru , ponieważ ...




... smarem z kuli łatwo można się pobrudzić przy manewrowaniu...
To prawda i jedyny minus tej głowicy.
Boję się pomyśleć ile jeszcze minusów mi się trafi ...

Dziękuję za pomocny opis i pozdrawiam .

r65
22-03-2007, 04:37
W mojej za chiny nie dało sie dopasować dobrze płytki. Jak nie zacisnełem to zawsze lekko sie chwiała (w ruch nawet pilniki poszły). Oddałem kumplowi za grosze a sobie kupiłem 486. Nie ma najmniejszego porównania.