PDA

Zobacz pełną wersję : Przekonajcie mnie do lustrzanek Canona



Piotrek74
04-03-2007, 00:14
Pewnie było 100.000 razy ale spróbuję kolejny:)

Zaczynałem od Canona a510, teraz mam canona s2 i nadszedł czas na pierwsze lustro, którego nie zmienię zbyt szybko. Od kilku tygodni moje poszukiwania były skupione na Nikonach (d50 i d70s) z uwagi na spory spadek ich cen i na to, że (tak mi sie przynajmniej wydaje) mam niezłe rozeznanie w obiektywach do Nikonów i cos już sobie w nich upatrzyłem. Ale przypomniałem sobie, że są też Canony :) Dlatego proszę o podanie orgumentów za Canonami. Zastanawiam się nad 350D ale nie mam kompletnie wiedzy na temat obiektywów do niego. Znam tylko ogólną opinię, co do tego, że kitowe obiektywy Canona do najlepszych nie należą.

Z grubsza przedstawię moje priorytety :

- duży i jasny wizjer (nosze okulary)
- dobra jakość zdjęć w formacie jpeg (na obrabianie RAWu brak czasu)
- dostęp do dobrych (oczywiście w klasie amatorskiej) obiektywów za rozsądną cenę
- czytelne menu ( ma jakieś podobieństwa do s2 ?, czy jest po polsku?)
- solidność wykonania i awaryjność
- jakość pracy serwisu Canona (Nikon ma kiepskie opinie i mam nadzieję, że u Canona jest lepiej)

i pytania:

- czy Canon ma jakieś szkło odpowiadające cenie/jakości mającego dobre opinie Nikora 18-70 ?
- jakie argumenty przekonały Was do Canona a zniechęciły do Nikona ?

Nie bijcie zbyt mocno;-)
pozdrawiam

Jac
04-03-2007, 00:18
napisz najpierw co chcesz kupic u Nikona pozniej za ile kasy wtedy ci powiemy co za to kupisz u canona i co zyskasz a co stracisz

Piotrek74
04-03-2007, 00:35
Masz rację, juz zapodaję co u Nikona mnie interesuje:

Body:

Nikon d70s (cena ok. 1750 zł) lub Nikon d50 (ok. 1900 zł)

Obiektywy:

Nikkor AF 50f/1.8 (ok. 530 zł)
Nikkor AF-S DX 18-70mm F 3,5-4,5 G IF-ED (ok. 1250 zł)
Sigma 70-300mm f/4-5,6 APO DG Macro Super II (ok. 850 zł)

Ten ostatni ma również mocowanie do Canona więc proszę o zamienniki tych dwóch pierwszych. Chociaż stałka Canona 50mm tez jak mi sie zdaje jest ok i w podobnej cenie. Ewentualnie możecie podpowiedzieć coś stałego do portretu w cenie do 1000 zł. Obiektywy kitowe odpadają niestety.

Lampa SB 600 (ok. 800 zł)

P.S. Mała prośba, jesli będziecie pisali o obiektywach to podawajcie możliwie pełne nazwy bo tego szkła jest tyle, że laik sie nie połapie:)

konradl
04-03-2007, 02:28
- 350d 1900-2100 zl
- 50mm f1.8 canona 340 zl
- Tamron 17-50 f2,8 1200 zl
- Lampa 830 EX(900zl) lub sigma ef500 dg super(950zl), albo uzywane ex550, ex420, chociaz lamp uzywanych raczej nie polecam po moich przygodach.

Ceny zweryfikuj, bo niektore z pamieci bralem, wiec moze byc troche drozej lub taniej.

PS. A o co chodzi w tym nikonie ze (rownie stary/nowy) wyzszy model jest tanszy od nizszego?

PS2. Zaraz beda na mnie krzyczec, ale 350d jest imo nietrzymalny, przynajmniej ja tego pewnie nie moge chwycic, przed zakupem sugerowalbym jakas wizyte w mm zeby wziac do reki to cudo ergonomii...

suchyHc
04-03-2007, 04:14
- Lampa 830 EX(900zl) lub sigma ef500 dg super(950zl), albo uzywane ex550, ex420, chociaz lamp uzywanych raczej nie polecam po moich przygodach.


430ex :-)

Kolekcjoner
04-03-2007, 08:19
Z grubsza przedstawię moje priorytety :

- duży i jasny wizjer (nosze okulary)
- dobra jakość zdjęć w formacie jpeg (na obrabianie RAWu brak czasu)
- dostęp do dobrych (oczywiście w klasie amatorskiej) obiektywów za rozsądną cenę
- czytelne menu ( ma jakieś podobieństwa do s2 ?, czy jest po polsku?)
- solidność wykonania i awaryjność
- jakość pracy serwisu Canona (Nikon ma kiepskie opinie i mam nadzieję, że u Canona jest lepiej)

i pytania:
- czy Canon ma jakieś szkło odpowiadające cenie/jakości mającego dobre opinie Nikora 18-70 ?
- jakie argumenty przekonały Was do Canona a zniechęciły do Nikona ?

Nie bijcie zbyt mocno;-)
pozdrawiam



Nikon d70s (cena ok. 1750 zł) lub Nikon d50 (ok. 1900 zł)
Obiektywy:
Nikkor AF 50f/1.8 (ok. 530 zł)
Nikkor AF-S DX 18-70mm F 3,5-4,5 G IF-ED (ok. 1250 zł)
Sigma 70-300mm f/4-5,6 APO DG Macro Super II (ok. 850 zł)

Wg. Twoich kryteriów.
- to o jasnym i dużym wizjerze w przypadku tych puszek zapomnij.
- lepsze gotowe jpg-i produkuje D50.
- u nikona jest ok.
- nie ma po polsku (w D70/50), co do czytelności - rzecz gustu
- podobna wszędzie
- podobno lepsza nie miałem przyjemności ;):)

Mnie do Canona przekonało to, że niecałe 17 lat temu kupiłem sobie 650 - tkę :mrgreen: dlatego ja mało wiarygodny jestem :). Co nie zmienia faktu, że z Nikona też można czerpać masę radochy.

Janusz Body
04-03-2007, 10:16
Niech będzie, że się narażę :)

Ergonomia jest lepsza u Nikona. I to jest jedyna lepsza rzecz, no może parę szkiełek Nikona (ale to te z bardzo górnej półki). Reszta to już C wymiata :)

Za 4-5k zł nie poszalejesz. Decydując się na C albo N wybierasz SYSTEM - to przywiązanie na długo, długo... Poszperaj po necie, porównaj ceny (nawet na www.pstryk.pl) będziesz miał jakieś relacje.

- jasny wizjer to masz od 5D w górę
- dobre, amatorskie i tanie obiektywy nie istnieją w żadnym z systemów. Dobre i tanie to M42 - w obydwu systemach działają tak samo.
- solidność wykonania jest podobna, serwis (polski) w obydwu systemach jest podobnie gówniany.

Postawienie tematu "...przekonajcie mnie..." pachnie mi wojną systemową i ma nieco pejoratywny wydźwięk. Sądzę, że nikt nie będzie Cię próbował przekonać. Twoja kasa, Twoje zmartwienia. Byłoby znacznie milej gdybyś najpierw sam spróbował odpowiedzieć na swoje pytania i pytał o szczegóły a nie w stylu "udowodnijcie mi"...

Z powodów j/w więcej się w tym wątku nie odezwę :)

popmart
04-03-2007, 10:35
Dobre i tanie to M42 - w obydwu systemach działają tak samo.


tu pozwole sobie się nie zgodzić i to bardzo na rzecz Canona :

po pierwsze : pomiar i potwierdzenie (taki mały dzyndzel na adapter za całe ok 100pln)

po drugie: adaptuje bez elementów optycznych prawie każdy system : M42, Pentax K, NIKON , OM, Contax/Yashica, Roleii, ostatnio nawet Praktica PB i wszystkie sredniaki ale to już każdy sytem para 35mm może ...

canon jest ZNACZNIE lepszy w tym temacie ... nikon nawet ma trudności z adaptowaniem niektórych swioich szkieł manualnych na bagnet N sic!

Janusz Body
04-03-2007, 11:02
...
po pierwsze : pomiar i potwierdzenie (taki mały dzyndzel na adapter za całe ok 100pln)...
canon jest ZNACZNIE lepszy w tym temacie ... nikon nawet ma trudności z adaptowaniem niektórych swioich szkieł manualnych na bagnet N sic!

o, to, to :) nie wiedziałem - mam kolejny argument do rodzinnej "wojny systemowej" :)

Nikon ma "ogólny" problem z telecentrycznościa swojego starawego bagnetu. Canon zrobił ten krok dość dawno przechodząc na system EF.

Cholera miałem się nie odzywać :)

popmart
04-03-2007, 11:23
to nie wojne chodzi tylko o obiektywną prawde ... Canony są 10x lepsze od Nikona do manuali i to nie gdybanie tylko fakty ....

przez poprawność polityczną można doprowadzić do błędnych wniosków

Piotrek74
04-03-2007, 12:32
dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem

konradl - no tak to faktycznie jest, że d70s jest tańszy od d50. Ja osobiście chyba wolałbym d50 bo jest troszke mniejszy. Nie zależy mi na wielkiej puszce. Dzięki za przedstawienie Twojej wersji "odpowiednika" rozpatrywanego przeze mnie zestawu.

Kolekcjoner - woelkie dzięki, właśnie na takich opiniach mi zależało.

Janusz Body - "wojna systemowa" to chyba lekka przesada, dość jasno określiłem swoje priorytety i nie na wojnie mi zależy. "wybierasz system" - wiem i dlatego pytam o obiektywy. "Za 4-5k zł nie poszalejesz" - też wiem ale za tyle chce kupić lustro i cieszyć się fotografowaniem. "udowodnijcie mi" - o to akurat nie prosiłem. Przekonać kogos a cos mu udowadniać to zupełnie inna bajka. Nie wciskaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałem. Fajnie, że masz kase na super sprzęt i pewnie robisz super zdjęcia ale jeśli Twoim zamiarem było zniechęcenie ludzi do kupna amatorskiego lustra to prawie Ci sie udało. Gratuluję !

Chodziło mi o odczucia i opinie osób, które też kiedyś stały przed takim wyborem. To chyba nic dziwnego, że pytam o Canony na forum Canona ?

Może ktos jeszcze się wypowie ?

Mac
04-03-2007, 13:31
Tak naprawdę to powinieneś "pomacać" puszki obu producentów i zobaczyć co Ci bardziej leży i jakie będziesz miał koszta rozbudowy systemu w czasie.
D50 to raczej skromna puszka a D70s ma małą mocno zaszumioną matrycę, cena niska ale jakość i możliwości adekwatne do niej.
Przy skromnym budżecie trudno jest poszaleć nie mniej argumenty dotyczące jakości matrycy CMOS (niskie szumy), dobra współpraca z szkłami M42 z możliwością potwierdzenia ostrości (obniża to koszta szkieł przy zachowaniu dobrego komfortu fotografowania), szybsze szkła Canona EF, że nie wspomnę o USMach, Nikon w większość używa "wiertarki" do napędzania szkieł.
Serwis obu firm to spora bolączka ale ponieważ miałem okazję poznać oba to Canon wypada jednak lepiej niż konkurent.

Janusz Body
04-03-2007, 13:32
... "udowodnijcie mi" - o to akurat nie prosiłem. Przekonać kogos a cos mu udowadniać to zupełnie inna bajka. Nie wciskaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałem. Fajnie, że masz kase na super sprzęt i pewnie robisz super zdjęcia ale jeśli Twoim zamiarem było zniechęcenie ludzi do kupna amatorskiego lustra to prawie Ci sie udało. Gratuluję !....

Widzisz jakąś większą różnicę pomiędzy "przekonajcie" a "udowodnijcie"? Bo ja akurat nie bardzo.

Pozostałe uwagi na temat kasy, sprzętu itp. są co najmniej nie na miejscu - u mnie masz PLONKa

Bye

PS. Uwielbiam facetów co najpierw zadają pytanie a potem na każdą odpowiedź walą "wiem", "też wiem" itd.

Kolekcjoner
04-03-2007, 13:36
Widzisz jakąś większą różnicę pomiędzy "przekonajcie" a "udowodnijcie"? Bo ja akurat nie bardzo.

Pozostałe uwagi na temat kasy, sprzętu itp. są co najmniej nie na miejscu - u mnie masz PLONKa

Bye

PS> Uwielbiam facetów co najpierw zadają pytanie a potem na każdą odpowiedź walą "wiem"

Janusz miałeś sie już nie odzywać :lol:.

mkwiek
04-03-2007, 13:59
D70s ma małą mocno zaszumioną matrycę
taka sama jak w d50, rozmiarami WIĘKSZA od tej w 350d/400d/30d.
chyba, że chodziło Ci o liczbę pikseli?


cena niska ale jakość i możliwości adekwatne do niej
nie przesadzaj, to bardzo dobry sprzęt, jego możliwości się nie pogorszyły wraz z obniżeniem ceny


Nikon w większość używa "wiertarki" do napędzania szkieł
przynajmniej nie ma problemu z FF/BF w tamronie :)

ja miałem kiedyś kupować D70s :) sprzęt marzenie, dla mnie nie było wtedy nic lepszego. mając 30D faktycznie D70s wygląda jakoś miernie, ale to nadal dobry aparat. a cenę ma znakomitą :)

CeErIOiKs
04-03-2007, 14:04
Ja sie za przeproszeniem "transferowałem" z N do C ... miałem D50 i gdyby nie to ze musiałem sie jej pozbyc pewnie został bym w systemie. Jakość zdjec jak dla mnie udana, ergonomia prawie wzorowa, funkcjonalnośc/możliwości ... średnie jesli nie niskie.
Na przełomie 06/07 miałem wybór. Wybrałem C a dokładnie to co mam niżej... Milowy skok to nie był i choc brakuje mi klku rzeczy z D50 to cieszy mnie to co wychodzi z 400-etki...i nie mówie o jpg-egach.
Miałem o tyle ułatwione zadanie ze sprzedawałem ten "badziew" takze załapałem sie na bezstresowe badanie organoleptyczne kilku innych rzeczy typu Sony czy D80. Gdy trzymałem C nie wypadał mi z ręki , nie przerazała "wydepilowana" obudowa co z porównaniu z D50 było dla mnie kiedys dziwne.

Nie ma innego wyjscia jak dotknąc. Efekt i tak bedzie zależał od Ciebie, wybór sprzętu jedynie ułatwi Ci to lub utrudni.

Zapewne interesują Cię fakty a nie osobiste wrażenia, a najlepsze fakty to fakty namacalne :D

Ceny już znasz...

Piotrek74
04-03-2007, 14:39
CeErIOiKs, Mac co do "macania" macie 100% racji. Jak na razie miałem w rękach d50 i d70s, a więc pora na Canony.

Janusz Body już 3 razy złamałeś dane nam słowo mimo zapewnienia, że nie będziesz sie więcej odzywał. Dla mnie jesteś kompletnie niewiarygodny więc proszę, żebyś wrzucił na luz i dał sobie spokój z dalszymi tekstami. Pewnie jesteś nauczycielem albo członkiem partii rządzącej -oni tak mają, że wszystkich pouczają i wszędzie widzą wojny, układy i ostatnie zdanie musi należeć do nich.
Piszesz, że uwielbiasz facetów, no cóż chyba fora pomyliłeś.
Dla dobra czytających i dla Twojego dobra nie pisz więcej bo tylko się kompromitujesz.

Proszę rozmawiajmy o fotografii

Mac
04-03-2007, 14:47
taka sama jak w d50, rozmiarami WIĘKSZA od tej w 350d/400d/30d.
chyba, że chodziło Ci o liczbę pikseli?


Może nieprecyzyjnie się wyraziłem ale miałem na myśli ilość pikseli w matrycy. Poza tym CMOS zdecydowanie mniej szumi.



nie przesadzaj, to bardzo dobry sprzęt, jego możliwości się nie pogorszyły wraz z obniżeniem ceny


Na dziś ten sprzęt wart jest swoich pieniędzy, jaka cena taka jakość. Za więcej dostajesz więcej.



przynajmniej nie ma problemu z FF/BF w tamronie :)


Ha, ha, ha kolejny onanista sprzetowy i poszukiwacz FF/BF ;)
Dla mnie ważna jest szybkość i pewność ostrzenia, nie narzekam na swojego T 28-75 oraz inne szkła. FF/BF to stały temat do dyskusji na forum.



ja miałem kiedyś kupować D70s :) sprzęt marzenie, dla mnie nie było wtedy nic lepszego. mając 30D faktycznie D70s wygląda jakoś miernie, ale to nadal dobry aparat. a cenę ma znakomitą :)

Nie mówię, że D70s to zły aparat ale Canon bije go technicznie na głowę, sorry Vinetou.

szandor
04-03-2007, 15:00
Janusz Body[/B] już 3 razy złamałeś dane nam słowo mimo zapewnienia, że nie będziesz sie więcej odzywał. Dla mnie jesteś kompletnie niewiarygodny więc proszę, żebyś wrzucił na luz i dał sobie spokój z dalszymi tekstami. Pewnie jesteś nauczycielem albo członkiem partii rządzącej -oni tak mają, że wszystkich pouczają i wszędzie widzą wojny, układy i ostatnie zdanie musi należeć do nich.
Piszesz, że uwielbiasz facetów, no cóż chyba fora pomyliłeś.
Dla dobra czytających i dla Twojego dobra nie pisz więcej bo tylko się kompromitujesz.
[/B]

Moim zdaniem trochę przesadziłeś pisząc ten tekst. Tak wychodzi jak się szybciej pisze niż mysli.

mkwiek
04-03-2007, 15:03
Mac, źle się zrozumieliśmy :)
ja nie narzekam na tamrona, mam idealny egzemplarz :)
tylko jak czytam nasze forum to po prostu wszyscy na to narzekają:)
a to, że C bije N to wiem :) z jakiegoś powodu go kupiłem :)

Kolekcjoner
04-03-2007, 15:10
Janusz Body już 3 razy złamałeś dane nam słowo mimo zapewnienia, że nie będziesz sie więcej odzywał. Dla mnie jesteś kompletnie niewiarygodny więc proszę, żebyś wrzucił na luz i dał sobie spokój z dalszymi tekstami. Pewnie jesteś nauczycielem albo członkiem partii rządzącej -oni tak mają, że wszystkich pouczają i wszędzie widzą wojny, układy i ostatnie zdanie musi należeć do nich.
Piszesz, że uwielbiasz facetów, no cóż chyba fora pomyliłeś.
Dla dobra czytających i dla Twojego dobra nie pisz więcej bo tylko się kompromitujesz.

Proszę rozmawiajmy o fotografii

Kolego szanujmy się troszkę nawzajem. Moim zdaniem tego typu wycieczki osobiste są niedopuszczalne :evil:. Niezbyt pięknie rozpoczynasz swoją bytność na tym forum :(. Powściągnij troszkę emocje.

Jarko3City
04-03-2007, 15:13
OT
Piotrek74 - pomyśl ile w ciągu działania forum było pytań "o udowodnienie/przekonanie " - stąd zrozumiała irytacja "starszyzny". Ale takie wycieczki personalno/polityczne :-/
Ja też nie rozumem połowy postów Janusza :roll: ... tych w dziale z technikaliami ... ale staram się i mam nadzieję, ze będzie pisał jak najwięcej :-D
EOT

Mac
04-03-2007, 16:05
Spoko, nic się nie stało. Nieporozumienia czasem się zdarzają miedzy ludźmi. Ja popieram merytoryczne argumenty a zawsze byłem i jestem przeciwnikiem onanistycznych dyskusji.

qwerty1237
04-03-2007, 17:21
przynajmniej nie ma problemu z FF/BF w tamronie :)


No nie do konca... Na forum Nikona mozna poczytac troche postow odnosnie problemow tej natury. Nie zebym sie onanizowal sprzetowo...

Piotrek74
04-03-2007, 17:30
Pewnie macie racje, bo większość z reguły ją ma. Poniosło mnie z lekka.

Przepraszam Janusza Body

Obiecuję, że więcej nie będę wymagał od innych forumowiczów realizacji obietnic.

Na usprawiedliwienie napiszę, że nie mam 16 lat i nie lubię jak mnie ktoś "ustawia" i odnosi sie do mnie z góry bo jest "starszy rangą" na forum i wciska mi w usta coś, czego nie powiedziałem. Zastanawiam sie nad kupnem Canona bo mam do tego sprzętu pewien sentyment, zadałem pytanie, zostałem ustawiony w szeregu. Ok, zrozumiałem i przyznaję się do błędu (na razie tylko do błędu odnośnie niestosownej wypowiedzi ale jeszcze nie do błędu odnośnie wyboru sprzętu;-) )

mkwiek
04-03-2007, 21:21
Ja popieram merytoryczne argumenty a zawsze byłem i jestem przeciwnikiem onanistycznych dyskusji.

onanizm sprzętowy? broń boże :) ja tylko robię zdjęcia.

Bajo
04-03-2007, 21:56
A co do rzekomej wojny Między C a N to wogule czegos takiego niema aparaty obu tych firm sa na porównywalnie wysokim poziomie i bezpodstawnym bedzie powiedziec ze d70s bedzie gorsze od 400D bo zależy to od upodobań - zwracam uwage na to bo dużo ludzi ma d70s i czy należy uznac ich jako gorszych to samo sie tyczy innych modeli. warto porównywać ale może w nikonach jest coś czego canon nie ma co do urzytkownika Janusza Body to szacunek dla takich osób bo on na ban sie fotografią nie zajmuje od wczoraj

cybulski
04-03-2007, 22:00
pomiędzy C 350D a N D70 według mnie nie ma nic, w jakosci obrazu, co przemawiałoby jednoznacznie na korzyść Canona lub Nikona. D70s nie miałem okazji próbowac. W mojej subiektywnej ocenie, nawet z D70 obrwaz jest lepszy i bardzeij szczegółowy niż z większej matrycy 350D... ale to moja subiektywna ocena tego co widzę na codzień...

Bajo
04-03-2007, 22:05
Przywiązanie gra tu główne skrzypce bo jak ktos robi dużo nikonem i sie okaze ze taki Canon albo inny penatx ma 500 uszczelek nie szumiaca matruce i 20 mpix i jest prawie za darmo to i tak nie zniemi systemu bo sie przyzwycził nauczył wie co może wycisnąc z puszki ma osprzętowanie. decyzja na system jest ważna a co do pantaxa K10D to też można sie zastanowić jeśli by cie interesowało jeszcze co innego to olek E500 jest fajny ergonomicznie ale ma najbardziej szumiąca matryce jaką znam ale dodają do niego 2 szkła !

qwerty1237
04-03-2007, 22:12
pomiędzy C 350D a N D70 według mnie nie ma nic, w jakosci obrazu, co przemawiałoby jednoznacznie na korzyść Canona lub Nikona. D70s nie miałem okazji próbowac. W mojej subiektywnej ocenie, nawet z D70 obrwaz jest lepszy i bardzeij szczegółowy niż z większej matrycy 350D... ale to moja subiektywna ocena tego co widzę na codzień...

subiektywnie mowiac... szczegolnie na wysokich ISO... ;-)

cybulski
04-03-2007, 22:44
subiektywnie mowiac... szczegolnie na wysokich ISO... ;-)

za pierwszym razem byłem naprawdę zaskoczony gdy zobaczyłem fotki z
350D. tzw jakość canona o której się pisze, to tak naprawdę między bajki mozna włozyć ..... nie zauwazyłem wyższości średniej półki canona nad nikonem ani odwrotnie :)

Piotrek74
04-03-2007, 22:56
Przywiązanie gra tu główne skrzypce bo jak ktos robi dużo nikonem i sie okaze ze taki Canon albo inny penatx ma 500 uszczelek nie szumiaca matruce i 20 mpix i jest prawie za darmo to i tak nie zniemi systemu bo sie przyzwycził nauczył wie co może wycisnąc z puszki ma osprzętowanie. decyzja na system jest ważna a co do pantaxa K10D to też można sie zastanowić jeśli by cie interesowało jeszcze co innego to olek E500 jest fajny ergonomicznie ale ma najbardziej szumiąca matryce jaką znam ale dodają do niego 2 szkła !

O Pentax'ie też myślałem (myślę). Ale z przedziału cenowego porównywalnego z wymienionymi Nikonami w grę wchodzi tylko K100D, bo K10D jest niestety za drogi jak dla mnie. Niestety jeśli chodzi o szkła Pentaxa to już kompletnie nie mam o nich pojęcia. Ponieważ nie mam jakichkolwiek szkieł i mam zamiar kupić pierwsze lustro to system jest mi obojętny, byleby zaspokoił wymagania amatora, przy uwzględnidniu priorytetów, o których pisałem na początku.

qwerty1237
04-03-2007, 23:03
za pierwszym razem byłem naprawdę zaskoczony gdy zobaczyłem fotki z
350D. tzw jakość canona o której się pisze, to tak naprawdę między bajki mozna włozyć ..... nie zauwazyłem wyższości średniej półki canona nad nikonem ani odwrotnie :)

:-) http://canon-board.info/showthread.php?t=20037&highlight=d200 :-)

Ja tam roznice widze odrazu... ale nie ma co bic piany bo i tak "Slowacki wieszczem byl..."

Bajo
04-03-2007, 23:15
Jeżeli pentax okaze sie dla ciebie lepszy to go wez to dobry aparat ładny ergonomiczny nawet niezla alternatywa dla canona tylko szkoda ze nie ma takiego zaplecza obiektywów jak canon czy nikon. a o olympusie e500 nie myslales? tam dostajesz 2 obiektywy i jest tylko 3 polowy af ale i tak zawsze urzywa sie czentralnego

Piotrek74
04-03-2007, 23:22
Jeżeli pentax okaze sie dla ciebie lepszy to go wez to dobry aparat ładny ergonomiczny nawet niezla alternatywa dla canona tylko szkoda ze nie ma takiego zaplecza obiektywów jak canon czy nikon. a o olympusie e500 nie myslales? tam dostajesz 2 obiektywy i jest tylko 3 polowy af ale i tak zawsze urzywa sie czentralnego

Poczekaj chwilke z tym Olympusem, bo jeszcze Pentaxa dokładnie nie rozpracowałem;) Poczytuję sobie właśnie forum Pentaxa i pierwsze co się rzuca w oczy to fakt, że lepsze obiektywy są niestety duużo droższe. Poza tym trudno o oceny, bo na przykład optyczne.pl nie mają testów tej optyki.

Zaraz nam postawią zarzut, że wszczynamy wojnę Nikonowo-Canonowo-Pentaxowo-Olympusową :mrgreen:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
kurcze, zapomniałem o Sony :))

Bajo
04-03-2007, 23:33
słuchaj to nie jest tak jak ty myslisz ze jak kupisz canona pentaxa czy innego stwora to odrazu sobie wezmiesz obiektyw ze swiatlem 2.8 i jeszcze ze stabilizacja wcesniej robiles małpką i jak dostaniesz lustro z kitem to zoabzaczysz jak sie bedziesz czieszył. ja swoje pierwsze szkłó do canona kupie jak uzbieram kase i jak sie naucze tym co mam. sam sprzet nie jest najwazniejszy. kiedys ludzie robili zenitami i wygrywali konkursy wiec kupujac nowy aparat nie mysl nawet o obiektywach z wysokiej polki jesli nie miales tak naprawde stycznosci z lustrami. pozatym bardziej przydatne moga okazac sie inne rzeczy jak naprzykład lampa czy statyw czy bóg wie co jeszcze

konradl
05-03-2007, 01:02
430ex :-)

no niech Ci bedzie ;)

mkwiek
06-03-2007, 19:10
jakość canona o której się pisze, to tak naprawdę między bajki mozna włozyć ..... nie zauwazyłem wyższości średniej półki canona nad nikonem ani odwrotnie :)
różnica pomiędzy obrazem generowanym przez matryce nikona a canona na wysokich ISO widać gołym okiem na korzyść canona oczywiście.

roofman
07-03-2007, 08:17
różnica pomiędzy obrazem generowanym przez matryce nikona a canona na wysokich ISO widać gołym okiem na korzyść canona oczywiście.
Nie, nie... tak nie powinno się pisać :)
Powinno się pisać:
różnica pomiędzy obrazem generowanym przez matryce i elektronikę nikona a canona na wysokich ISO widać gołym okiem na korzyść canona oczywiście. :mrgreen:
Zauważ że sygnał z matryc cmos i ccd jest "zbierany" i obrabiany zupełnie inaczej.
Po prostu na chwilę obecną komplet cmos canonowy + DIGIC nie ma konkurencji. :grin:

arra
07-03-2007, 09:10
Nie, nie... tak nie powinno się pisać :)
Powinno się pisać:
różnica pomiędzy obrazem generowanym przez matryce i elektronikę nikona a canona na wysokich ISO widać gołym okiem na korzyść canona oczywiście. :mrgreen:
Zauważ że sygnał z matryc cmos i ccd jest "zbierany" i obrabiany zupełnie inaczej.
Po prostu na chwilę obecną komplet cmos canonowy + DIGIC nie ma konkurencji. :grin:

CMOS i CCD inaczej interpretuja padajace na nie swiatlo - to tak z wlasnego doswiadczenia.

Kolekcjoner
07-03-2007, 10:01
CMOS i CCD inaczej interpretuja padajace na nie swiatlo - to tak z wlasnego doswiadczenia.

A byłeś/jesteś pixelem ;) :lol:?

slawi_3000
07-03-2007, 10:30
Dla fotografa w zakresie 100-400 nie ma różnic w jakości między Nikonem DX a Canonem APS. Jest różnica w cenie (dla zoomów 2.8 30% - 50% na niekorzyść Nikona). Jeśli jakiś fotograf może powiedzieć - nie potrzebuję ISO większegom jak 800 (???) - może wybierać. Ja, mimo że jestem amatorem mam 2 galerie, których bym nie zrobił nie mając w pełni użytecznego ISO 1600. Nie mam wyboru. Górna półka amatorska (5D) i segment profi niestety, u Nikona nie istnieje, co nie jest dobre także dla użytkowników Canona. Niestety, cena MIII będzie swobodna, niekontrolowana przez mechanizm konkurencyjny.

Edit:
http://www.pbase.com/slawi_3000/image/75161602

eko-mar
07-03-2007, 10:31
:-) http://canon-board.info/showthread.php?t=20037&highlight=d200 :-)

Ja tam roznice widze odrazu... ale nie ma co bic piany bo i tak "Slowacki wieszczem byl..."

chyba przesadziłeś porównując puszkę ponad dwukrotnie droższą

arra
07-03-2007, 10:46
A byłeś/jesteś pixelem ;) :lol:?

Hehehe, nie ale wiem co one czuja (za wyjatkiem tych martwych) :)
Co nie zmiania faktu ze CMOSy w moim odczuciu inaczej rejestruja fotony (zwlaszcza jezeli jest ich malo), roznica jest subtelna, ale jest.

qwerty1237
07-03-2007, 13:46
chyba przesadziłeś porównując puszkę ponad dwukrotnie droższą

OK. To byl pierwszy lepszy przyklad jaki ostatnio znalazlem na forum, ale takie mozna dac na kazdej "polce" cenowej. Niskiej, sredniej i wysokiej. Cena aparatu nie wplywa na poziom szumow ale matryca tak. Wiec nie zgadzam sie z twierdzeniem kolegi ze nie widac roznic w obrazowaniu obydwu matryc C i N. Ostatnio ktos tez forsowal teorie ze w zasadzie foty z D80 i C400D (chyba ta sama polka cenowa) sa w zasadzie takie same i C szumi nawet bardziej. Hmmm... to takie teorie ja moge miedzy bajki wlozyc...

eko-mar
07-03-2007, 14:30
Dla fotografa w zakresie 100-400 nie ma różnic w jakości między Nikonem DX a Canonem APS. Jest różnica w cenie (dla zoomów 2.8 30% - 50% na niekorzyść Nikona). Jeśli jakiś fotograf może powiedzieć - nie potrzebuję ISO większegom jak 800 (???) - może wybierać. Ja, mimo że jestem amatorem mam 2 galerie, których bym nie zrobił nie mając w pełni użytecznego ISO 1600. Nie mam wyboru. Górna półka amatorska (5D) i segment profi niestety, u Nikona nie istnieje, co nie jest dobre także dla użytkowników Canona. Niestety, cena MIII będzie swobodna, niekontrolowana przez mechanizm konkurencyjny.

Edit:
http://www.pbase.com/slawi_3000/image/75161602

Nikor AF 80-200 f/2,8D ED 3399-4600 PLN
Nikor AF-S 70-200 f/2,8 IF ED VR 6150-9415 PLN
Canon EF 70-200 f/2,8L USM 4600-5833 PLN
Canon EF 70-200 f/2,8L IS USM 6799-9965 PLN
Jeżeli to mają być ceny 30-50% na niekorzyść Nikona to gratuluję znajomości zagadnienia.

bebesky
07-03-2007, 15:29
jeśli można wtrącić:

a po co mamy kogokolwiek przekonywać do kupna czegokolwiek???
Mnie osobiście w ogóle nie zależy na tym żebyś kupił canona, w ogóle nie zależy mi na tym żeby ktokolwiek kupował cokolwiek.
Może powinieneś się zgłosić do sprzedawcy aparatów marki Canon - jemu bedzie zależało na tym żeby cię przekonać.

PRZEKONAJ NAS ŻE POWINIŚMY CIĘ PRZEKONAĆ :)))

slawi_3000
07-03-2007, 15:40
@ eko-mar

No fakt, dawno nie zaglądałem do cen i widzę, że Nikkory istotnie potaniały :D , chciałbym takiej obniżki u Canona. Choć 30% różnicy ciągle dotyczy niektórych obiektywów, np. AF-S 28-70 mm i EF 24-70.

towersivy
07-03-2007, 20:20
Nikor AF 80-200 f/2,8D ED 3399-4600 PLN
Nikor AF-S 70-200 f/2,8 IF ED VR 6150-9415 PLN
Canon EF 70-200 f/2,8L USM 4600-5833 PLN
Canon EF 70-200 f/2,8L IS USM 6799-9965 PLN
Jeżeli to mają być ceny 30-50% na niekorzyść Nikona to gratuluję znajomości zagadnienia.

1 to śrubokręt więc jego porównanie do C mija się z celem, raczej powinno się postawić 80-200 AF-S który juz kawał czasu nie jest robiony.

Podałeś bardzo lakoniczne porównanie, popatrz na ceny takiego 300/2.8 w C i N dodam tylko że w ce masz oczywiscie IS czego w N nie da się uświadczyć.
Pzdr.

Frg
07-03-2007, 23:12
dodam tylko że w ce masz oczywiscie IS czego w N nie da się uświadczyć.

Ale VR = IS, czyż nie? :confused:

JaBlam
07-03-2007, 23:35
Kup koniecznie Canona. Przekonalem cie? Pedz do sklepu :)

eko-mar
08-03-2007, 02:42
1 to śrubokręt więc jego porównanie do C mija się z celem, raczej powinno się postawić 80-200 AF-S który juz kawał czasu nie jest robiony.

Podałeś bardzo lakoniczne porównanie, popatrz na ceny takiego 300/2.8 w C i N dodam tylko że w ce masz oczywiscie IS czego w N nie da się uświadczyć.
Pzdr.

Po pierwsze: poz.2 i poz.4 to najpopularniejsze obecnie tele (z wyższej półki)-poczytaj sobie recenzje na temat AF-S VR 70-200/2,8G IF-ED mozna go kupić sporo taniej niż Canona (każdy posiadacz szklarni N albo go ma albo chce go mieć)
Po drugie: albo nie jesteś doinformowany, albo nie zupełnie znasz symbolikę Nikkora bo AF-S VR Nikkor 300/f2,8 G IF-ED jest jak najbardziej produkowany i ma tą przewagę nad Canonem, że jest zbudowany z 11socz./8gr. (Canon 17/13) -każdy kumaty wie co to oznacza
Po trzecie: różnica cen (300/2,8) jest kosmetyczna przy tak wysokim pułapie (ok.80PLN)
Po czwarte: są obiektywy Nikkora, których z kolei nie uświadczysz w Canonie
-choćby AF-S VR Nikkor 200-400/4G IF-ED...przykłady można by mnożyć.

arra
08-03-2007, 06:59
Po czwarte: są obiektywy Nikkora, których z kolei nie uświadczysz w Canonie


I na odwrot. Np. Canon 85 1.8 USM, 85 1.2 USM, 50 1.2 USM, 35 1.4 USM, 100-400 USM IS, nie mowiac juz od dlugich tele z IS-em, czy o szklach TS, MP-E, itd itp.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ale VR = IS, czyż nie? :confused:

No tak, ale czy Nikon ma 300/2.8 VR?!?!??!?!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Po drugie: albo nie jesteś doinformowany, albo nie zupełnie znasz symbolikę Nikkora bo AF-S VR Nikkor 300/f2,8 G IF-ED

Ty chyba nie rozumiesz o czym pisze Towersivy.
1. Napisal ze porownujesz 1 i 3, a to zupelna przepasc bo Nikon nie ma AF-Sa.
2. Nie pisal ze Nikkor 300 nie ma AF-S tylko ze nie ma VR-a, co rowniez go dyskfalifikuje w porownaniu cenowym (i soczewkowym)

Poczytaj uwaznie, bo manipulujesz informacja jak rzecznik rzadu.

eko-mar
08-03-2007, 09:13
No tak, ale czy Nikon ma 300/2.8 VR?!?!??!?!

Ty chyba nie rozumiesz o czym pisze Towersivy.
1. Napisal ze porownujesz 1 i 3, a to zupelna przepasc bo Nikon nie ma AF-Sa.
2. Nie pisal ze Nikkor 300 nie ma AF-S tylko ze nie ma VR-a, co rowniez go dyskfalifikuje w porownaniu cenowym (i soczewkowym)

Poczytaj uwaznie, bo manipulujesz informacja jak rzecznik rzadu.

Następny niedoinformowany....jak nie wiesz co jest w ofercie Nikkora to nie zabieraj głosu, chyba jasno napisałem, że AF-S VR 300/2,8G IF-ED (to że ktoś nie widziałeś słonia w polskim lesie to nie znaczy, ze ich nie ma wogóle na świecie)
Co do pkt.1 i 3 to wyjaśnię dlaczego porównałem te obiektywy. Dlaczego kupują ludziska 5D ??? ...z prostej przyczyny, nie ze względu na puszke tylko na efekt końcowy bo jeżeli chodzi o samą puszkę (bez matrycy) to w porównaniu do D200 marnie wypada. Podobnie jest w tym przypadku, różnica owszem jest pod względem użytej technologii ale nie w obrazowaniu. Wolniejszy jest AF, jest głośniejszy i to wszystko. Sam użytkuję takie szkło i wiem jak działa i jaki jest efekt końcowy.
Co do tego "rzecznika" to się wygłupisłeś bo to nie ja dałem plamę tylko ty.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

@ eko-mar

No fakt, dawno nie zaglądałem do cen i widzę, że Nikkory istotnie potaniały :D , chciałbym takiej obniżki u Canona. Choć 30% różnicy ciągle dotyczy niektórych obiektywów, np. AF-S 28-70 mm i EF 24-70.

Nikkor jest droższy od C z tej samej przyczyny, dla której AF-S 17-35 f/2,8 jest droższy o 730PLN od AF-S 17-55 f/2,8 ...kumasz temat ???

slawi_3000
08-03-2007, 09:21
Eko-mar, zamiast tu toczyć walki wesprzyj raczej psychicznie kolegów na forum Nikona, bo tam w podobnym wątku zgrzytanie zębów i wezwania do pokory przed SZTUKĄ fotografii (myślę że ta sztuka to raczej frajda:shock: :grin: , niezależnie od tego w jakim systemie się pracuje, no ale widać można różnie).

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=20695&page=1

eko-mar
08-03-2007, 11:43
Eko-mar, zamiast tu toczyć walki wesprzyj raczej psychicznie kolegów na forum Nikona, bo tam w podobnym wątku zgrzytanie zębów i wezwania do pokory przed SZTUKĄ fotografii (myślę że ta sztuka to raczej frajda:shock: :grin: , niezależnie od tego w jakim systemie się pracuje, no ale widać można różnie).

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=20695&page=1

Jak zauważyłem ich nie trzeba wspierać, maja się bardzo dobrze czego życzę im nadal i wam również. Przecież to jakiś desperat z CB próbuje nawrócić kogo sie da z NF. Takie posty sie zdarzają ale nikt nie traktuje tego poważnie (popatrz sobie na ta wypowiedź z pieskiem)....ot taka sobie wojenka podjazdowa.
Czy nadal obstajesz przy tym, że Nikkor 300 f/2,8 jest bez VR ???:-D

slawi_3000
08-03-2007, 12:29
Czy nadal obstajesz przy tym, że Nikkor 300 f/2,8 jest bez VR ???:-D

Hm,
1. nie wypowiadałem się nigdy na tym forum co do Nikkora 300/2.8
3. o ile wiem jest AF-S 300mm f/2.8G AF-S ED-IF VR. Z tego, co słyszałem VR oznacza vibration reduction, czyli jakąś stabilizację obrazu.
Jest też wersja bez stabilizacji AF-S 300mm f/2.8D ED-IF II, nie wiem, czy o tą ci chodzi?

Pozdrawiam.

Kolekcjoner
08-03-2007, 12:46
Po drugie: albo nie jesteś doinformowany, albo nie zupełnie znasz symbolikę Nikkora bo AF-S VR Nikkor 300/f2,8 G IF-ED jest jak najbardziej produkowany i ma tą przewagę nad Canonem, że jest zbudowany z 11socz./8gr. (Canon 17/13) -każdy kumaty wie co to oznacza

A co oznacza? :D Ja nie kumaty :). Chyba nie chcesz przez to powiedzieć że 300/2.8 to słaba optyka :lol:.


Po czwarte: są obiektywy Nikkora, których z kolei nie uświadczysz w Canonie
-choćby AF-S VR Nikkor 200-400/4G IF-ED...przykłady można by mnożyć.

No to każdy system tak ma i co z tego wynika :D?



Co do pkt.1 i 3 to wyjaśnię dlaczego porównałem te obiektywy. Dlaczego kupują ludziska 5D ??? ...z prostej przyczyny, nie ze względu na puszke tylko na efekt końcowy bo jeżeli chodzi o samą puszkę (bez matrycy) to w porównaniu do D200 marnie wypada.
A jaki jest w ogóle sens takich porównań i takich dywagacji. Przecież to puszki z zupełnie innej bajki.


Podobnie jest w tym przypadku, różnica owszem jest pod względem użytej technologii ale nie w obrazowaniu. Wolniejszy jest AF, jest głośniejszy i to wszystko.
Ale co jest wolniejsze i głośniejsze AF w puszce :confused:, bo już zupełnie się pogubiłem w Twoich dywagacjach.

bebesky
08-03-2007, 16:23
zaryzykuję stwierdzenie że z niezbyt mądrze zadanego pytania znowu rozgorzała równie mądra dyskusja :)
Mam tylko nadzieję że autorowi nie chodziło o wywołanie takiej dyskusji choć sposób w jaki sformułował pytanie może zastanawiać ....

Piotrek74
08-03-2007, 16:38
zaryzykuję stwierdzenie że z niezbyt mądrze zadanego pytania znowu rozgorzała równie mądra dyskusja :)
Mam tylko nadzieję że autorowi nie chodziło o wywołanie takiej dyskusji choć sposób w jaki sformułował pytanie może zastanawiać ....

Zapewniam, że nie było moim zamiarem wywoływanie "takiej" dyskusji.
Prosiłem o Wasze odczucia i doswiadczenia. Watek nazwałem tak jak nazwałem, jesli sie komus nie spodobał ... no cuż, nic na to nie poradzę. Tytuł chyba nie był zły, bo na forum Nikona ktos założył analogiczny wątek zastepując słowo "Canon" słowem "Nikon" :lol: No ale to juz nie moja robota.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Kup koniecznie Canona. Przekonalem cie? Pedz do sklepu :)

Dziękuję ! Właśnie o takie inteligentne wypowiedzi mi chodziło :p

eko-mar
09-03-2007, 00:50
A co oznacza? :D Ja nie kumaty :). Chyba nie chcesz przez to powiedzieć że 300/2.8 to słaba optyka :lol:.

tego nie powiedziałem, ale nie jest tajemnicą, że ilość soczewek ma wpływ na jakość rysowania i nie tylko.

No to każdy system tak ma i co z tego wynika :D?
Nic z tego nie wynika, chyba tylko to, że to nie ja zacząłem te bezsensowne porównania.....ja tylko do nich się odniosłem

A jaki jest w ogóle sens takich porównań i takich dywagacji. Przecież to puszki z zupełnie innej bajki.
Jeżeli nieprecyzyjnie się wyraziłem to sory, nie miałem na myśli puszki jako całości tylko starałem się spojżeć na nią dwutorowo, czyli z jednej strony efekt końcowy(czyli obrazowanie) a z drugiej strony solidność (?) wykonania i jej funkcje

Ale co jest wolniejsze i głośniejsze AF w puszce :confused:, bo już zupełnie się pogubiłem w Twoich dywagacjach.

Myślałem, ze wyrażam się jasno ciągnąc cały wątek o szkle, ale zakładam, że to był żart z twojej strony.

Poza tym nie jest bynajmniej moją intencją kogoś urazić a już napewno nie powodować zgrzytów...lubię wypowiedzi z dozą dobrego humoru (nie mylić z wyśmiewaniem się) NIe jestem zapatrzony w jeden punkt, stąd też moje wizyty na tym forum

Slawi_3000 sory, to faktycznie nie miało być do ciebie
Pozdrawiam

nor
14-03-2007, 14:57
Za Nikonem: lepiej w łapie leży (szczegolnie jeśli nie chcesz 20D lub 30D Canona tylko 350)
Za Canonem: wieksza dostępność szkieł, szczególnie na r. wtórnym (porównaj liczbę ofert na allegro)

lukep
14-03-2007, 15:35
W!

Odpowiedz na Twoje pytanie z watku, zalezy w duzym stopniu od tego ile masz pieniedzy i ile bedziesz je mial w najblizym czasie i po drugie w jaki sposob chcesz wykorzystywac system.

Jezeli chcesz robic zdjecia profesjonalnie, zarbiac na nich, reklamowac, pokazywac, upubliczniac w agencjach -> Canon w obecnej chwili ma lepsze puszki (1D oraz 5D, szybka reporterka bojowa 30D), no i szkla Canona do tego typu zastosowan, szczegolnie reporterskich sa naprawde wysmienite (16-35; 24-70 oraz 70-200 ///2.8). Tyle ode mnie, jezlei chodzi o rynek profi i reporterke.

Jezeli chcesz wykonywac zdjecia glownie dla wlasnej satysfakcji, rodzinnych uroczystosci, artystyczne, z podrozy, etc... I raczej nie bedziesz 'robi' zdjec w ciezkich warunkach oswietleniowych to jak najbardziej system Nikona, ze swietna ergonomia, dobrymi i tanimi szklami podstawowymi, bardzo dobra plastyka...

Ostatni posuniecia Nikona sugeruja ze raczej Nikon zamierza skupic sie na rynku low entry (obnizki sprzetu i glownie reklamowanie najtanszego sprzetu oraz rozwoj sprzetu low entry), wiec podejrzewam ze moze sie okazac ze rynek sam sie w jakis sposob podzieli (na rynku profi juz to nastapilo, przewaga Canona jest uderzajaca).

Tyle od skromnego posiadacza systemu Canona i procujacego na codzien z system Canona, ale majacego dostep do najwyzszych modeli i szkiel Nikona (w robocie leza i puchy i szkla -> leza).


Zdrowko

FilipL
15-03-2007, 17:22
Osobiście pracowałem i na Nikoni i na Canonie... Pare lat temu przesiadłem się z Nikona na Canona. Powiem, że decyzji nie żałuje. Obecnie, gdyby ktoś miał mnie namówić na Nikona, miał by pewne problemy, ponieważ jedyne co podoba mi się w tych aparatach to ergonomia. Jednak to co najważniejsze, matryce moim zadniem leżą i piszczą. Nie mówie tu o topowych modelach Nikona tylko właśnie o D70 - tce. Robiąc zdjęcia częso używam wyższych iso, i posiadając matryce CCD, pewnie bym się zajechał. Niemniej jednak, zawsze jak wychodzi coś nowego z stajni Nikona chętnie to ogloądam, bo niema marki lepszej, gorszej... Wszystko ma swoje PLUSY i MINUSY. Decyzja zależy od ciebie. Tylko rozważ wszystkie ZA i PRZECIW...
Tyle z mojej strony ;)

M@riusz
15-03-2007, 22:55
Przekonajcie mnie do lustrzanek Canona

Przekonuję Cię :!:
Naprawdę warto :!:

M@riusz

Obiektyw
27-03-2007, 11:37
W!

Jezeli chcesz wykonywac zdjecia glownie dla wlasnej satysfakcji, rodzinnych uroczystosci, artystyczne, z podrozy, etc... I raczej nie bedziesz 'robi' zdjec w ciezkich warunkach oswietleniowych to jak najbardziej system Nikona, ze swietna ergonomia, dobrymi i tanimi szklami podstawowymi, bardzo dobra plastyka...

Ostatni posuniecia Nikona sugeruja ze raczej Nikon zamierza skupic sie na rynku low entry (obnizki sprzetu i glownie reklamowanie najtanszego sprzetu oraz rozwoj sprzetu low entry), wiec podejrzewam ze moze sie okazac ze rynek sam sie w jakis sposob podzieli (na rynku profi juz to nastapilo, przewaga Canona jest uderzajaca).


Zdrowko

Pierwszy akapit o fotkach rodzinnych i satysfakcji, i O OSWIETLENIU:
no niestety grupa dzieci,lub doroslych pod zyrandolem i wokol tortu, to kompozycyjnie i oswietleniowo naprawde scena dosyc trudna do ladnego oddania. Czy Nikon bedzie akurat dobry do tego celu? Obawiam sie, ze do fotek rodzinnych lepiej zainwestowac w jakiegos rozsadnego szybkiego kompakta z 5megapx niz gimnastykowac sie z lustrzanka wogole. ...chyba, ze robi sie jednak troche wiecej fotek niz uroczystosci rodzinne.

Drugi akapit o low entry:
Nikon potrzebowal aparatu na poziomie plastikowych Canonow. Niestety po pirwsze wystrzelil modelem d40, malym, z mniejsza bateria bez firmowego "srubokreta" czym bardzo ograniczyl ilosc kombinacji korpus+obiektyw.
Teraz wlasnie wypuszcza 40x ...i jak to fajnie ujeto w magazynie "Réponses Photo" stworzono pierwsza lustrzanke o mozliwosciach bridge'a. Po prostu modele z serii 40 jak kupisz z kitem... to juz prawdopodobnie bedziesz tak uzywac.

Kolekcjoner
27-03-2007, 12:39
(...)
Teraz wlasnie wypuszcza 40x ...i jak to fajnie ujeto w magazynie "Réponses Photo" stworzono pierwsza lustrzanke o mozliwosciach bridge'a. Po prostu modele z serii 40 jak kupisz z kitem... to juz prawdopodobnie bedziesz tak uzywac.

Nie bardzo to tak jest. D40 to klasyczna lustrzanka gdzie np. widzisz te możliwośći jakie daje np. R1? Odwrotnie oczywiście też to działa.

eko-mar
05-04-2007, 01:43
W!

Odpowiedz na Twoje pytanie z watku, zalezy w duzym stopniu od tego ile masz pieniedzy i ile bedziesz je mial w najblizym czasie i po drugie w jaki sposob chcesz wykorzystywac system.



Mało prawdopodobne aby gość mając G5 myślał o profesjonalnej reporterce
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

W!


Ostatni posuniecia Nikona sugeruja ze raczej Nikon zamierza skupic sie na rynku low entry (obnizki sprzetu i glownie reklamowanie najtanszego sprzetu oraz rozwoj sprzetu low entry), wiec podejrzewam ze moze sie okazac ze rynek sam sie w jakis sposob podzieli (na rynku profi juz to nastapilo, przewaga Canona jest uderzajaca).



Typowe podejście Canonowicza:-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

W!

Tyle od skromnego posiadacza systemu Canona i procujacego na codzien z system Canona, ale majacego dostep do najwyzszych modeli i szkiel Nikona (w robocie leza i puchy i szkla -> leza).



Czy chcesz ludziom wcisnąć kit, że leży sobie na półce D2Xs z podpiętym 17-55 f/2.8 lub 70-200 f/2,8 i niekt go nie używa??? :D :D :D

lukep
05-04-2007, 08:16
W!


Tak, leza dwa body Nikona, gdyz szef kiedys na targach sie podniecil i dal przekonac, po miesiacu przyjechaly body i troche szkiel. Oba body maja po jakies kilka, kilkanascie tysiecy klatek. U nas jakos nikt nie chce w pracy korzystac z tego sprzetu... A co w tym dziwnego?? Leza u nas takze body innych producentow. I wiele, wiele innego sprzetu foto, z ktorego nie pamietam kiedy ostatnio ktokolwiek korzystal. Co do Nikona, raz wzialem do pracy i nie przekonalem sie do niego, choc nadal uwazam ze analogi reorterskie Nikona sa z zupelnie innego swiata! Tego lepszego. I to nie jest wylacznie moja opinia, do reporterki Canon nadaje sie po prostu lepiej, aktualnie.

Zdrowko

Canon EOS System
06-04-2007, 21:36
Po co ktoś miałby cię przekonywać. Kup Nikona to będzie mniejsza konkurencja :P

perqsista
06-04-2007, 22:40
http://groups.google.pl/group/pl.rec.foto.cyfrowa/browse_thread/thread/164fc165eed40025/51ed6da760efccb3?#51ed6da760efccb3

fotosc
09-04-2007, 13:34
no i po co to namawiac kogos na zmiane sprzetu , czy kupno akurat canona :) chcesz nikona kup nikona , kazdy foci tym co lubi , od siebie moge powiedziec ze mam nikona ,canona ,fujii a nawet i minolte , robie zdjecia canonem :)

TiTeUF
11-04-2007, 11:21
Dobre i tanie to M42 - w obydwu systemach działają tak samo.

Ooo nie ... Nie sluchaj Janusza w sprawach Nikon'a bo jesli zna dobrze system Canon'a to juz ktorys raz widze ze pisze o Nikon'ie rzeczy ktore nie sa calkiem takie jak w rzeczywistoci ;) .

Jesli chodzi o M42 to zapomnij o uzywaniu tych obiektywow z Nikon'em ponizej D200 gdyz nie pozwalaja one na pomiar swiatla z tymi obiektywami. Tak wiec nie dosc ze nie bedziesz mial AF to w dodatku nie bedzie pomiaru swiatla i dostepny bedzie jedynie tryb M. Wszystkie inne beda dawaly ERROR :(

Janusza natomiast polecem w sprawach softwre, obrobki fotek, sprzetu Canon'a itp :-)