PDA

Zobacz pełną wersję : Plener w Szczecinie



Voytas
07-02-2005, 23:34
Czy ktoktokolwiek organizuje plenery w Szczecinie lub w jego okolicy?
A może są chętni do zorganizowania tak owego. Może udałoby się spotykac w miarę regularnie. byłoby świetnie.

hmmm... ciekawe czy coś z tego wyjdzie...na forum nie ma dużo osób ze Szczecina :(

Leprekan
08-02-2005, 08:40
Witam.
Za dwa trzy miesiące będzie wystawa "Prawobrzeże".
Prawdopodobnie będziemy z fotoklubem organizować plenerek w tamtych okolicach.
Jak bardzo chcesz to możesz się przyłączyć.

Voytas
08-02-2005, 12:32
Super. prosilbym jeszcze tylko o dlokładniejsze namiary wystawy

szkoda ze tak późno

Leprekan
08-02-2005, 13:00
To są dane jakie znam:

Konkurs fotograficzny
pn. "Osiedla Prawobrzeża"

Intencją artystyczno-edukacyjną organizatorów konkursu jest zatrzymać
w kadrze i utrwalić na błonie fotograficznej krajobraz Prawobrzeża,
walory osiedli, ich zalety i mankamenty. Pragniemy razem z uczestnikami konkursu podjąć próbę artystycznego udokumentowania tego miejsca w Szczecinie.

Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież (od 16-19 lat) i dorosłych (od 20 lat). Technika wykonania prac dowolna, a iIlość prac nieograniczona.
Tematyka prac - zgodna z tytułem konkursu.

Każdy fotogram, oprawiony w passe-partout powinien zawierać:
imię, nazwisko i wiek autora, tytuł pracy oraz miejsce wykonania zdjęć.

Formaty prac : 15x20, 18x24, 24x30 lub 30x40 cm

Nadsyłanie prac na adres organizatora do : 10 maja 2005 r.

Organizator :
Fundacja Kultury i Sportu "Prawobrzeże"
ul. Seledynowa 91a
70-781 Szczecin
tel. (091) 463 17 44 w godz. 9.00-14.00

e-mail : biuro@prawobrzeze.org.pl


Jak będzie plenerek to dam znać.

[ Dodano: Wto Lut 08, 2005 11:04 am ]
Generalnie różne informacje co do imprez fotograficznych można zanleść na stronie Fotoklubu:

http://www.zamek.szczecin.pl/FOTOKLUB

Niektóre sa ogólne, a niektóre tylko dla członków.
Pozdrawiam.
Leprekan

Maćkowsky
01-03-2008, 21:19
Witam, ja jestem chętny na plenerki w Szczecinie. Może uda mi się jeszcze namówic kolegę (co prawda nikonowiec) ale zawsze...:).
Niech odezwą się wszyscy chętni ze Szczecina i okolic, może coś ustalimy :)

tasia
13-03-2008, 00:38
voytas - my czasem w Maszewie się spotykamy

www.okgim.com/foto

diabel_jr
06-04-2008, 02:09
W razie jakiegos pleneru pamietajcie jeszcze o mnie (+ moj kumpel z akademika)...Jak cos,to sie piszemy...

bvq
06-04-2008, 11:16
no zapewne kilka osób ze szczecina jest............ :P

Janusz Body
06-04-2008, 11:37
no zapewne kilka osób ze szczecina jest............ :P


Nooooo... i niektórzy nawet zdjęcia robią :mrgreen:

diabel_jr
06-04-2008, 14:34
No to trzeba sie jakos szybko zebrac i zorganizowac jakis plener! Jesli chodzi o sama organizacje,to moge sie tego podjac,tylko,ze jako nie jestem mieszkancem Szczecina,to nie znam tu odpowiednich miejsc! Dlatego potrzebuje jakiejs wspolpracy...Co Wy na to?

bvq
06-04-2008, 14:46
Nooooo... i niektórzy nawet zdjęcia robią :mrgreen:


a nawet wieczorami sie szlajaja i marzna........ :mrgreen:

Michał Dobrowolski
19-04-2008, 19:44
....możecie mnie dopisać do listy. Może majówka? Pewnie wielu z nas będzie miało więcej czasu w tych dniach, niż na codzień.

Slomkowski
22-04-2008, 23:33
Rowniez bylbym zainteresowany jakims plenerkiem jesli jeszcze aktualne.
Przy okazji witam sie!

Mellan
23-04-2008, 00:31
Jakby w lipcu to chętnie bym przystał. Nie zna ktoś jakiegoś ładnego hoteliku-dworku na uboczu w ładnej okolicy? Znam parę modelek.... można coś zorganizować do fotografowania, bo te osiedla...hmmm

twardymt
23-04-2008, 08:06
no to kurczę pamiętajcie jeszcze o mnie, też się piszę i czekam na dokładniejsze info co i kiedy, było by miło czegoś nowego się nauczyć i trochę podpatrzeć fachowców, mieszkam 100 km od Szczecina ale jak dostanę info to będę :-)

piotrr
23-04-2008, 09:03
ja tez ja tez :) chętnie się dołączę - nie ukrywam, że wymiana doświadczeń bardzo mnie interesuje, jestem raczej początkującym a mam mało okazji pofocić z braku czasu - praca.

Elandril
23-04-2008, 09:36
I ja chetnie sie przylacze :)

drakon
23-04-2008, 11:25
Pogoda się zaczyna robić, aż ciężko w domu usiedzieć Z przyjemnością do Was dołączę.
Wczoraj pochodziłem trochę w okolicach ul. Wyszyńskiego i zamku, hmm pomału pieknieje nam Szczecin :)
Niedaleko mamy Ogród Dendrologiczny w Przelewicach w maju będzie tam przepięknie ja się wybieram

thedoc
23-04-2008, 15:20
zgłaszam się również

barced
23-04-2008, 17:07
a polecam okolice szczecina - Cedynia , rezerwat bielinek . wrzosy Cedynskie , rozlewiska kostrzyneckie :)

piotrr
25-04-2008, 00:13
na ryby tam jeździłem :) ...

Mellan
25-04-2008, 01:13
OK, zero ryb...darujcie chłopaki...
Zaproponuję termin 5-6 lipca. Inwazja na centrum miasta i street grupowy :lol:, w alternatywie jakiś motel na uboczu i parę modelek. Tak, ale nie mam motelu na uboczu do zaproponowania, oczywiście w korzystnych okolicznościach przyrody.
Nawet nie przypuszczałem, że taki odzew będzie!
Zróbmy coś, na litość boską...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nabrałem zapału do tego pomysłu na street... można zrobić trochę szumu wokól, jakieś ogłoszenia w prasie, może dzieciaki z plastyka zrobiłyby jakiś happening na podzamczu?... córa się tam uczy, więc coś by zorganizowała, mimo że wakacje, jestem pewien.

twardymt
25-04-2008, 08:17
to co mówi "Mellan" - myślę, że się przyjmie, kurczę skoro Warszawa, Kraków itd. mogą to co Szczecin i okolice gorszy ma być.....

A więc do rzeczy - konkrety: termin i miejsce - czy 5 - 6 wszystkim odpowiada? brakuje jeszcze dokładnego miejsca i programu....

Przyznam się,że nie miałem jeszcze okazji brać udziału w podobnym plenerze, ale systematycznie otrzymuję zaproszenia na plener do Warszawy i innych miast z www. e-cyfrowe.pl - http://www.e-cyfrowe.pl/baza-wiedzy.php?wf=1#ecFotografowanie - gdzie bardzo profesjonalnie jest to przygotowane, oczywiście z wpisowym i to nie małym, ale sama koncepcja i plan jest godny polecenia, myślę, że "MY" nie będziemy gorsi :-)

drakon
27-04-2008, 21:55
W lipcu bardzo chętnie ale dlaczego mamy odpuścic piękny maj?

Slomkowski
27-04-2008, 23:09
Swego czasu bylo cos takiego jak foto-day organizowane poprzez portal mmszczecin.pl Nawet jakies konkursy na najlepsze foty byly organizowane.
Z ciekawych miejsc moge polecic stara fabryke (ruiny juz w zasadzie) w okolicach osiedla Reda. Przy ogrodkach dzialkowych.

Taryll
27-04-2008, 23:43
ja proponuje najpierw spotkać sie w realu porozmawiać o pomysłach i potem ustalać co i jak na lipiec, wiec kto jest ze szczecina i okolic-spotkanie organizacyjne bo tak przez pisanie postów na forum to widzę ze juz kilka miesięcy sie zbieracie na ten plener:)

Mellan
27-04-2008, 23:59
Wiele osób wyraża zainteresowanie i akces, myślę że impreza ma szansę wypalić. Forum daje tą fajną możliwość by w jednym miejscu powiedzieć coś do wszystkich. Mam pewne doświadczenia w organizowaniu, tylko tak się składa, że jestem nieco "wyjechany" i na ew. spotkanie org. teraz nie przyjadę.
Myślę, że żeby coś dobrze przygotować musi być na to trochę czasu. 2 miesiące jest w sam raz, jak dla mnie.

ddarc
28-04-2008, 00:01
Majjj

Kamyczek
28-04-2008, 13:56
...
Zaproponuję termin 5-6 lipca. Inwazja na centrum miasta i street grupowy :lol:, w alternatywie jakiś motel na uboczu i parę modelek. Tak, ale nie mam motelu na uboczu do zaproponowania, oczywiście w korzystnych okolicznościach przyrody.
Nawet nie przypuszczałem, że taki odzew będzie!
Zróbmy coś, na litość boską...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nabrałem zapału do tego pomysłu na street... można zrobić trochę szumu wokól, jakieś ogłoszenia w prasie, może dzieciaki z plastyka zrobiłyby jakiś happening na podzamczu?... córa się tam uczy, więc coś by zorganizowała, mimo że wakacje, jestem pewien.

To ja z troszkę innej beczki.
Wczoraj, w bardzo malowniczej okolicy odbył się Gryf Maraton MTB. Nic nie sfociłem, bo byłem po drugiej stronie obiektywu, ale przynajmniej trzech canonierów do mnie (i mojego syna mierzyło). W związku z tym mam 2 pytania:
1. Koledzy canonicy, pochwalicie się dorobkiem z imprezy?
2. Skoro lipiec jest daleeeko przed nami i niektórzy nieśmiało proponują maj, to może pomyślmy o 18-tym maja. Będzie wtedy okazja sprawdzić się w trakcie drugiej edycji Gryfa.
Na taki plener zapiszę się chętnie, ale raczej na modela :wink: - mój pięciolatek "załapał" właśnie "korbę" i od wczorajszego popołudnia czeka na kolejną edycję :grin:

To jak? Piszecie się na mniej industrialny a bardziej plenerowy plener? :twisted: Przyznam się, że chętnie zobaczyłbym jego efekty:)

Mellan
28-04-2008, 17:53
Zaproponowałem lipiec, bo będę miał czas i sposobność.
Ale myślę, że więcej okazji jak ta, którą proponuje Kamyczek to tylko lepiej, by środowisko w Szczecinie zyskało na możliwościach wymiany doświadczeń i poznania się. Tylko przyklasnąć :!:

Kamyczek
28-04-2008, 22:02
Tylko bardzo żałuję, że proponuję plener, w którym nie wezmę czynnego udziału :sad: a mam ogromną chrapkę na pofocenie rowerzystów in action.
Wiem, wiem - trąci to trochę hipokryzją :oops: . Ale cóż, skoro klonik dostał zapału do ścigania się, to obiecuję być po drugiej stronie obiektywu;) (choć uprzedzam - nie jestem prześliczny :mrgreen: ).

drakon
29-04-2008, 19:06
Tylko napisz gdzie i kiedy ma się odbyć ten rajd, jeśli tylko mnie praca nie dopadnie to się pojawie no i jak niebo nie będzie przeciekało bo trochę sprzętu szkoda :)

Kamyczek
29-04-2008, 21:35
Miejsce: róg Batalionów Chłopskich i Kopalnianej (to droga do hoteliku/knajpki nad jeziorem Szmaragdowym). Tutaj mapka trasy: http://www.gryfmaraton-mtb.pl/source/mapa_s2.html
Czas: 18.05.2008 r. start wyścigów około godziny 11.00.

Moim zdaniem, warto być tam wcześniej po to, aby znaleźć ciekawe miejsce na trasie i je obstawić. Sprzyja to na pewno pedałującym fotografom :mrgreen: , ale myślę, że i piechurzy spokojnie dadzą radę.
Z tego, co widziałem w minioną niedzielę, właśnie piechurom polecałbym obstawiać trasę Gryfika. No chyba, że ktoś ma ambicję focić jedynie robocopy jadące dystans 70 km :twisted:

drakon
06-05-2008, 23:23
Taki mały OT byłem dzisiaj w Przelewicach i stwierdzam że jeszcze trochę za wcześnie, jeszcze ze 2-3 tygodnie zanim wszystko na dobre rozkwitnie
Z roku na rok wygląda ten park coraz gorzej :(

Kamyczek
07-05-2008, 09:46
Zasmuciłeś mnie tymi Przelewicami :( . Ostatnio odwiedzałem tamtejszy ogród jakieś 3 lata temu. Bywałem tam bardzo regularnie a właśnie przełom kwietnia i maja był zawsze najpiękniejszy. Aż mnie kusi, aby pojechać i sprawdzić osobiście, czy faktycznie jest coraz gorzej. Szkoda jedynie, że doba ma tylko 24 godziny a tydzień tylko 7 dni :(.

Ale kończąc OT, pisze się ktoś na plener na GryfMaratonMTB?

Kamyczek
13-05-2008, 10:27
No cóż... czas mija a chętnych brak. :cry: Czyżby sprawił to sportowy charakter proponowanego przeze mnie pleneru? Czy faktycznie wszyscy wolą stacjonarne, miejskie focenie:confused:
Jako, że pedałować i focić równocześnie mi się nie uda, to tak czy owak wręczę aparat żonie i zobaczymy co z tego wyjdzie.8)

piotrr
14-05-2008, 00:50
BTW czy ktoś wie coś na temat możliwości wynajęcia studia w Sznie ? Chodzi mi po głowie taki pomysł na warsztaty. Oczywiście jako słuchacz :D - może jest ktoś chętny na poprowadzenie ?

Mellan
14-05-2008, 13:10
BTW czy ktoś wie coś na temat możliwości wynajęcia studia w Sznie ? Chodzi mi po głowie taki pomysł na warsztaty. Oczywiście jako słuchacz :D - może jest ktoś chętny na poprowadzenie ?

Też myślę o tym. Wysłałem maila do pewnego człowieka z zapytaniem o poprowadzenie warsztatu, ale z przyczyn obiektywnych kontakt z nim jest dość utrudniony, więc czekam.
Wcześniej zaproponowałem termin 5-6 lipca, ale zaszły drobne zmiany i byłoby to możliwe jak dla mnie w dn. 12-13 lipca. To tak prywatnie z mojej strony.
Oczywiście gorąco popieram zorganizowanie czegoś wcześniej, bez mojego udziału. Ważne, by coś zaczęło się dziać w Szczecinie. Później zawsze będzie już łatwiej slrzyknąć ludzi i się zorganizować.

KvM
15-05-2008, 09:07
Jak kto ma chęć niech wpadnie w sobotę o 9tej na Różankę. Będzie prawdopodobnie kilka osób z CF. No i moja skromna osoba.

thedoc
15-05-2008, 13:51
Byłem ostatnio w Przelewicach... cieniutko, nie ma fotografować, możecie iść również dobrze do Kasprowicza, jestem mega rozczarowany!

piotrr
16-05-2008, 16:04
eee. mmm... uuu.. wstyd mi ale nie wiem nic o Różance ;) co tam fajnego i jak, ogród jakiś ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a Przelewice faktycznie lipa, potwierdzam. Oprócz średniego miejsca na plener dla Młodych to ta se..

KvM
16-05-2008, 21:48
http://www.marplus-szczecin.yoyo.pl/rozanka.html

Mellan
16-05-2008, 23:19
Ostatnia z tej galeryjki tak mnie wciągnęła geometrycznie....Wiesz, to ciekawe miejsce!...Jeszcze fajną buzię by wstawił....hmmm.

drakon
17-05-2008, 20:35
Na różankę tez jeszcze za wcześnie zupełny brak kolorów poza dwoma drzewami
Trzeba czekać aż różyczki zaczną kwitnąć
A co do plenerku z rowerami w tle to zaczęło właśnie padać co za pech no ale zobaczymy jutro

Kamyczek
19-05-2008, 15:01
...
A co do plenerku z rowerami w tle to zaczęło właśnie padać co za pech no ale zobaczymy jutro

No i nie padało:grin: .

Jestem wściekły, bo 5 minut przed startem rozwaliłem sobie rower:cry: . Na szczęście znajoma odstąpiła mi swój rezygnując ze startu, więc mogłem pojechać:razz: .
Nie mniej jednak, pomimo wściekłości przysłaniającej mi drogę, zauważyłem dwójkę kanonierów przy trasie. Mam nadzieję, że udały wam się fotki. Hmm... kto wie... może zobaczymy tutaj efekty :rolleyes:

BeatX
18-06-2008, 14:09
Czesc :)

Refresh.
Znajda sie chetni do wspolnego pleneru w Szczecinie lub okolicy?
Generalnie najbardziej pasowalby mi plener polaczony z sesja portretowa jakiejs mlodej babki ;]

mort_subite
18-06-2008, 14:39
Czesc :)

Refresh.
Znajda sie chetni do wspolnego pleneru w Szczecinie lub okolicy?
Generalnie najbardziej pasowalby mi plener polaczony z sesja portretowa jakiejs mlodej babki ;]

Niżej podpisany byłby chętny, niezależnie, czy w grę wchodziłby plener w S. czy gdzieś poza. Tyle tylko, że z tzw. wolnym czasem ostatnio trochę krucho, poza tym Euro2008 zdecydowanie nie sprzyja praktykowaniu hobby (znaczy - innego, niż picie piwa i gapienie się w ekran pokazujący biegających za piłką facetów w kolorowych wdziankach :mrgreen:). Najłatwiej będzie mi się zorganizować w jakiś weekend po 29. czerwca. Z tym, że jeśli jacyś forumowicze będa się umawiać wcześniej, to prosiłbym o info na priv - może udałoby mi się tak poukładać sprawy, żeby też się poudzielać podczas takiego spotkania.
PS. Niestety nie mam "na stanie" młodej babki chętnej do bycia ofiarą mniej, lub bardziej licznej grupy facetów mierzących do biedaczki z rur o różnej długości :razz:

BeatX
18-06-2008, 21:05
no dobra, ale dwie osoby to chyba troche za malo na plener...
prosba do reszty zainteresowanych:
- napiszcie chociaz, ze sie piszecie na taki event.
jak zbierze sie powiedzmy... 5 osob, to bedziemy mysleli nad konkretnym miejscem i terminem :)

Mellan
18-06-2008, 21:55
7-8 lub 11-12 lipca. W tych dniach będę w Szczecinie i jakby był ciekawy pomysł, to się piszę. A jak nie, to chętnie porozmawiam przy piwku :)

Elandril
19-06-2008, 10:11
Ja też się piszę. Termin do uzgodnienia :)

BeatX
19-06-2008, 11:05
juz cztery osoby! ;]
jeszcze ktos chetny? ;)

lempl
19-06-2008, 11:29
ja!:)

Svolken
19-06-2008, 11:35
Pewnie w lipcu bede w Szczecinie, ale na albo albo trudno sie zadeklarowac.

piotrek72t
19-06-2008, 11:42
Wstępnie też się piszę, ale z względu na obowiązki domowe 100 % pewność będę miał na 48 h przed ustalonym terminem spotkania8-) .
pozdrawiam

mort_subite
19-06-2008, 11:57
7-8 lub 11-12 lipca. W tych dniach będę w Szczecinie i jakby był ciekawy pomysł, to się piszę. A jak nie, to chętnie porozmawiam przy piwku :)

11.-12. lipca byłoby OK, na chwilę obecną mogę stwierdzić z dużą dozą pewności, że żadnych nieprzesuwalnych planów na te dni raczej mieć nie będę. To weekend, więc łatwiej wygospodarować trochę czasu na przyjemności, niż 7.-8. lipca. Z tym, że 11. (piątek), to będę wolny wieczorem dopiero (po 20ej a najlepiej po 21ej), więc chyba w grę wchodziłby tu nocny plener w jakimś pubie :mrgreen: natomiast sobota, to luz-blues: miałbym czas od rana.

ddarc
19-06-2008, 14:47
Witam. Przybyłbym ale będe akurat 1300km dalej..chyba że przestawicie po 14-tym

Mellan
19-06-2008, 15:02
Ok, wobec tego wstępnie możemy ustawić się na 12-go. Pozostaje tylko jakiś pomysł na miejsce i temat.
Po 14 będę już w Alpach, więc odpadam.

BeatX
19-06-2008, 15:41
cholera, ja akurat pracuje zarowno 11 jak i 12 lipca...
najbardziej mi pasuje 8 lipca.
jednak kiedy spotkanie odbedzie sie na 100% i przyjdzie chociaz z 5 osob, to na upartego wezme jednodniowy urlop na zadanie, lub zwolnienie lekarskie :D
ale musze miec pewnosc, ze moja ofiara nie pojdzie na marne, dlatego bede sledzic bieg wydarzen co do w/w spotkania 12-go lipca.
moje propozycje co do miejscowki (bo caly czas mam na uwadze, ze spotkanie polaczymy z sesja fotograficzna jakiejs dziewczyny): (?)
- rozanka,
- dziedziniec zamkowy,
- park kasprowicza,
- jakas "polana" ze zbozem itp, za szczecinem

dajcie jakies swoje typy na miejscowke :)

GoRo3
19-06-2008, 16:17
Witam
Ja chętnie bym wzioł udział w takim evencie. Co prawda moje doświadczenie jest bliskie zeru ale chętnie skorzystam z rad bardziej doświadczonych kolegów.
Jak chodzi o mnie to jestem elastyczny i w zasadzie jeśli mówimy o lipcu to karzdy termin min pasuje.

Pozdrawiam!

Mellan
19-06-2008, 20:26
Jak dla mnie może być i ósmy, i dwunasty.
Polana ze zbożem...:) to już lepiej w pasku Kasprowicza, czy na Różance. Też jakoś nie bardzo sobie wyobrażam, żeby do jakiejś dziewczyny z pięciu na raz "strzelało"...łatwo byłoby wejść sobie w kadry i koncepcje.
Jednak chyba krajobraz, architektura czy natura...

fotik
19-06-2008, 21:22
Na wstępie witam serdecznie.
Mam na imię Jarek. Co prawda mnie nawet amatorem trudno nazwać ale chętnie spotkałbym się w gronie bardziej doświadczonych kolegów :) .
pozdrawiam serdecznie
J.

GoRo3
19-06-2008, 22:10
Ja byłbym za architekturą. Uważam ,że w Szczecinie jest mnóstwo pięknych "budowli" które mają duży potencjał.

Pozdrawiam!

Mellan
19-06-2008, 22:29
Z tym "mnóstwo" to bym raczej nie przesadzał :lol: coś tam jednak znajdzie do focenia. W perspektywie możnaby battla zrobić w sierpniu na Szczecin.

Vizzle
20-06-2008, 06:56
Jakby można zorganizować wejściówki na stocznie Szczecińską, to dopiero ciekawe miejsce...Ktoś się orientuje czy coś takiego jest w ogóle możliwe (dobrze by było samemu, oczywiście po przeszkoleniu BHP szybkim) ?

Art Mag
24-06-2008, 16:11
Do stoczni najłatwiej wejść jak jest wodowanie, wtedy wpuszczaja bez przepustki i można focic do woli.

piotrek72t
24-06-2008, 18:32
A może, wynająć w ciekawych ( fotograficznie ) godzinach statek wycieczkowy . Co prawda standardowa trasa wycieczki jest trochę sztampowa, ale przy czarterze pewnie by można ją nieco uatrakcyjnić.
pozdrawiam

Tanto
24-06-2008, 19:01
O stoczni na grupowy plener można zapomnieć jeśli nie ma się poparcia kogoś wysoko postawionego. Jedna osoba może by coś sobie załatwiła, ale wątpie czy znajdzie się odwarzny który weźmie na siebie odpowiedzialność za grupę nieznajomych osób 'napalonych' na zdjęcia.

Lepiej pomyślcie o "Wiskordzie" ...puki jeszcze coś tam jest, bo złomiarze nie zasypują gruszek w popiele.

Mellan
24-06-2008, 20:57
A może, wynająć w ciekawych ( fotograficznie ) godzinach statek wycieczkowy ...

A to jest bardzo ciekawa myśl! Wiesz jaki to mógłby być koszt? Możesz się zorientować?

GoRo3
24-06-2008, 20:57
Witajcie!

Niestety musze się zgodzić z kolegą wyżej, bez wójka czy ojca w stoczni niema szans na to żeby wejść bezproblemowo:-|....ale zawsze można skorzystać z dziur w ogrodzeniu i wejść niedokońca legalnie:twisted:


Pozdrawiam

Mellan
24-06-2008, 21:01
To odpada GoRo... dla mnie przynajmniej. Nie lubię żadnych takich na krzysia. Zresztą może to dobre dla innego jak się "upodobni". Wątpię by zdało to egzamin np. dla grupy 6 facetów z lufami :lol: afera będzie niepotrzebna kompletnie bez gwarancji na coś ciekawego. To już wolę "Rejs". Mogę robić za KaOwca :lol:

piotrek72t
24-06-2008, 21:25
Tak na szybko za stroną www.statki.net.pl koszt godzinnego czarteru stosunkowo dużej jednostki to 1500 pln/h do negocjacji, wiem że rejsy po porcie organizuje też inna firma bodaj "Ship-Service" ale na ich stronie nic na ten temat nie znalazłem. Ewentualnie przy niewielkiej liczbie uczestników można poszukać prywatnie mniejszej " łajby" myślę że koszt nie przekroczyłby 200-300 pln za dzień ale to muszę potwierdzić.

lempl
24-06-2008, 21:30
Mi też pomysł rejsu się podoba, a jak jeszcze będzie KaOwiec na pokładzie, to nie może nie wypalić:mrgreen:

Mellan
24-06-2008, 22:39
Inżyniera brakuje, poety jeszcze...jakiś quiz ze znajomości odgłosów można zrobić :grin:

Mellan
01-07-2008, 01:30
Nie wiem jak inni, ale ja chętnie bym się przepłynął jakimś wycieczkowcem, niekoniecznie w czarterze. Od czwartku jestem off-line, od soboty w Szczecinie (nie licząc 1,5-dniowego wypadu do Bydgoszczy) tydzień czasu.
8-)

lempl
01-07-2008, 01:44
Jeśli się nie uda załatwić w miarę tanio czarteru, to zwykly rejs mi też pasuje.

piotrek72t
02-07-2008, 08:31
Wywołany przez Mellan-a do tablicy :) musze przeprosić gdyż na skutek pewnych zawirowań nie zająłem sie do końca tematem, alllllle "cóś" tam znalazłem. O ile grupa fotografujących nie przekroczy 12 osób. Myślę , że ciekawym rozwiązaniem i prawdopodobnie najtańszym ( tu proszę o cierpliwość postaram się jeszcze dziś podać dokładne koszty ) jest instytucja pt "wodny tramwaj" LINK (http://www.wodnytramwaj.pl/Witam.html) . Jak tylko się dodzwonię podam dokładne koszty i warunki czarteru.

Mellan
02-07-2008, 09:01
:)
Wątpię by liczba chętnych przekroczyła 12, zobaczymy. Ten tramwaj to ciekawa opcja. Ciekawe jak jest z drganiami na czymś takim, prawdopodobnie trzeba liczyć się z krótkimi czasami. Ja od piątku będę off-line. W sprawie kontaktu liczę na Lempl'a (wymieniliśmy nr tel).

piotrek72t
02-07-2008, 12:36
Drgania to niestety zmora większości małych i średnich jednostek, ze swojego skromnego doświadczenia, stanowczo odradzam stosowanie statywów, przy robieniu z ręki problem nie jest aż tak dokuczliwy. Inna sprawa że od rana próbuję sie dodzwonić do armatora bez skutku....

Mellan
02-07-2008, 22:23
Mi pasuje 7-8, 11-12 lipca :)

Parteq
02-07-2008, 22:58
Mi pasuje 7-8, 11-12 lipca :)

No i się nie załapię, szkoda.
Ale czekam na relacje - nawet jak będzie 'bujało' :)

Mellan
02-07-2008, 23:11
Nie, nie...te daty jedynie mi odpowiadają. Nie mam pojęcia co inni na to. Być może ustalą coś innego i ja też się nie załapię.
Szkoda Parteq...jest jeszcze 27, 28 lipca :) gdybyś przypadkiem był w Szczecinie :wink:

Parteq
02-07-2008, 23:35
...Szkoda Parteq...jest jeszcze 27, 28 lipca :) gdybyś przypadkiem był w Szczecinie :wink:

Ooo tak, wtedy będę, jeśli tylko syn nie będzie się pchał na świat (termin 2 sierpnia) to będę do dyspozycji :)

pawel-foto
02-07-2008, 23:51
Jakbyście myśleli o tym plenerku na początku sierpnia to bym się chętnie załapał.Będę tylko 50km od Szczecina.

GoRo3
05-07-2008, 12:09
Czyli co możemy wstępny termin ustalić na 27-28lipca??

mort_subite
05-07-2008, 18:12
Czyli co możemy wstępny termin ustalić na 27-28lipca??

Jak dla mnie - OK. Byle nie tydzień wcześniej, bo będę sobie Drawą spływał 8-)

BeatX
05-07-2008, 19:09
to w koncu jaka data ostatecznie?
bo nie wiem kiedy mam sobie zalatwiac wolne z pracy.
dla scislosci: 28-go lipca mam wolne, z grafiku - natomiast 29-go ide do pracy na 15:00 i musialbym zalatwiac sobie urlop jednodniowy...
... dlatego mi pasuje 28 lipiec 2008 :)

GoRo3
06-07-2008, 13:08
Mi równierz w 100% 28 pasuje, mam nadzieję że kolegom z wyrzszą rangą równierz bedzię ten termin pasował i wkoncu dojdziemy do jakiegoś porozumienia.

pozdrawiam

Mellan
06-07-2008, 22:28
Witam ze Szczecina! Byłem wczoraj na Jasnych Błoniach i widziałem paru chłopoków z canonkami :) Sam byłem zbyt zmęczony podróżą by cokolwiek fotografować, nie mówiąc że sama impreza mnie zaskoczyła, trafiłem tam z córką przypadkiem.
27-28 jeszcze będę w Szczecinie, 29 z rana już wracam do siebie, więc chyba 28 poświęcę na pakowanie manatków :(
A może w piątek 11 lub sobotę 12 wybierzemy się w ten rejsik?

Mellan
08-07-2008, 10:50
Rzucam hasło: piątek 11 lipca, 16.00 Dworzec morski? Jasne Błonia? Schody na Wałach?

piotrek72t
08-07-2008, 11:51
Wszystko mi pasuje poza godziną jestem dyspozycyjny od 19.30-20.00
pozdrawiam

lempl
08-07-2008, 20:45
Może umówimy się na ostatni rejs który jest zdaje sie o 18.00, a potem można zaatakować np. Wały. Może Piotrek72t wyrobisz się na 18?

piotrek72t
08-07-2008, 22:24
W najgorszym wypadku , dojadę nieco później :) mam nadzieję ,że plener nie skończy sie przed 20.

BeatX
08-07-2008, 23:14
ja z kolei pracuje w piatek do 20:00 wiec jak poczekalibyscie chwile na mnie, to tez bym wpadl :)

Mellan
09-07-2008, 00:35
Propozycja Lempl'a wydaje się ciekawa i mogę być tak jak pisałem, czyli na ten rejs o 18 bankowo. Później to chyba tylko Wały w kierunku nowej starówki i może jakiś browarek :)

lempl
10-07-2008, 18:42
W takim razie proponuję zbiórkę przy dworcu morskim o godz 17.30, będzie na pewno Mellan i ja. Panowie i Panie którzy nie mogą się pojawić na statku proszeni są o podanie godziny i miejsca przegrupowania w celu rozpoczęcia najazdu na miasto i przybytki:)

BeatX
10-07-2008, 21:15
mi pasuje od 20:00 wzwyz, bede bankowo na schodach - na walach ;)

Parteq
10-07-2008, 21:29
Ja to sie bankowo nie wyrobie :)
ale 'blizniaczo' wybieram sie jutro po 15.00 w plener obfocic doki Sw. katarzyny, wiec bede w Waszym klimacie :)

Jak ktos chce sie dolaczyc to zapraszam na PW.

Mellan
11-07-2008, 00:33
Więc jutro 17.30 na dworcu morskim. Dołączy też moja córa - hooney.
A kto może dołączyć później, też fajnie :)

tasia
11-07-2008, 18:22
W niedzielę o 10.oo w Kluczu na poligonie będzie duża gra paintballowa w lesie jakby ktoś chciał strzelić jakieś fotki dla potomnych.

BeatX
12-07-2008, 10:07
fajnie sie piwkowalo i gawedzilo o fotografii ;)
oby wiecej takich meetingów!
dzieki za spotkanie :D

Parteq
12-07-2008, 10:16
fajnie sie piwkowalo i gawedzilo o fotografii ;)
oby wiecej takich meetingów!
dzieki za spotkanie :D


Zdjeeeecia! :) :) ;)

lempl
12-07-2008, 10:34
Cholera zdjęcia! Wiedziałem, że o czymś zapomnieliśmy!:-|
Plener, khem (jak się chrząka na piśmie?) 'plener' przez pogodę i kapitana który razem ze statkiem dał dyla przed czasem był wybitnie stacjonarny i sprowadzał się głównie do gawędzenia i uzupełniania płynów:)
Niemniej było bardzo sympatycznie i mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie!:)

Parteq
12-07-2008, 10:38
Cholera zdjęcia! Wiedziałem, że o czymś zapomnieliśmy!:-|
Plener, khem (jak się chrząka na piśmie?) 'plener' przez pogodę i kapitana który razem ze statkiem dał dyla przed czasem był wybitnie stacjonarny i sprowadzał się głównie do gawędzenia i uzupełniania płynów:)
Niemniej było bardzo sympatycznie i mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie!:)

Ja wiedziałem że tak będzie :)
Typowo szczeciński plener :) :) ;)

Mellan
12-07-2008, 13:04
:)
Trochę późno było i pogoda nie dopisała. W sumie było parę zdjęć, testowych oczywiście
Beatx miał ze sobą tamiego 70-200, a lempl konweter kenko, chętnie podpiąłem by mieć jakieś zdanie.
Ogólnie oceniam spotkanie b.pozytywnie, to miłe pogadać o naszym hobby w gronie paru osób.
Może 28-go spotkamy się wcześniej i coś się uda "strzelić"?

piotrek72t
12-07-2008, 13:21
Spotkanie było bardzo miłe , gawędziło sie "uroczo" ( jeśli można tak określić gawędzenie ). Pomacaliśmy trochę sprzętu, zyskaliśmy sporo wiedzy na temat "firm kurierskich". Dzięki wszystkim za spotkanie i do następnego !

lempl
24-07-2008, 22:24
Co tak cicho? Gdzie się panowie umawiamy tym razem?

mio1
24-07-2008, 23:07
Czy ktoktokolwiek organizuje plenery w Szczecinie lub w jego okolicy?
A może są chętni do zorganizowania tak owego. Może udałoby się spotykac w miarę regularnie. byłoby świetnie.

hmmm... ciekawe czy coś z tego wyjdzie...na forum nie ma dużo osób ze Szczecina :( Wiesz nie liczy sie ilość ludzi ze Szczecina a jakość:)Pozdrawim szczecinianin:)

BeatX
26-07-2008, 11:56
Co tak cicho? Gdzie się panowie umawiamy tym razem?
no wlasnie :D
cos tam byla opcja, zeby sie spotkac 28-go sierpnia aye? dalej aktualne?

Svolken
26-07-2008, 14:16
Akurat 16-18 sierpnia wpadam do Szczecina i gdyby w tym terminie było spotkanie, to chętnie się przyłączę.

Mellan
27-07-2008, 14:08
Witam!
Jestem znów w Szczecinie na chwilkę. Dziś córka rezerwuje u mnie cały dzień. Jutro t.j. 28 będę miał trochę zamieszania związanego z wyjazdem powrotnym we wtorek rano i nic w związku z tym nie mogę obiecać :(. Jakby co jestem na tel.