PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka z D200 na MK II



kamael
03-03-2007, 20:04
Witam
Zamierzam przesiąść sie z D200 na MK II (ale tego bez N). Czy ktoś potrafi napisać jakie są różnice pomiędzy nimi, chodzi mi bardziej o te rzeczy, których nie można porównać w specyfikacji technicznej. I o wrażenia pozytywne i nie pracy MK II.

Mac
03-03-2007, 20:32
Chyba najlepiej gdybyś sam mógł pomacać tę puszkę i wyrobić sobie zdanie. Najłatwiej porównać specyfikacje inne cechy użytkowe raczej trudniej.

oszołom
03-03-2007, 21:05
Poszukaj lepiej N. Większy monitor z tyłu, zawsze to trochę większy komfort pracy na tym sprzęcie, ceny N trochę teraz spadną, bo wchodzi nowszy model.

Myszoor
03-03-2007, 21:29
Witam
Zamierzam przesiąść sie z D200 na MK II (ale tego bez N). Czy ktoś potrafi napisać jakie są różnice pomiędzy nimi, chodzi mi bardziej o te rzeczy, których nie można porównać w specyfikacji technicznej. I o wrażenia pozytywne i nie pracy MK II.
W dobrej cenie : http://foto.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=779 :)

O wrażenie zapytaj Dutego - jest na tym forum :)

:D

Łukasz Unterschuetz
03-03-2007, 21:37
"dwuletni, zrobione 6200 zdjęć."
chyba dziennie...

Myszoor
03-03-2007, 23:32
"dwuletni, zrobione 6200 zdjęć."
chyba dziennie...
Chyba pitolisz - za przeproszeniem :)
Duty ma konkretne powody by go gonić i nie chodzi o jakąś usterkę, tylko właśnie o specyfikę pracy z tym korpusem - z jego zawodowego punktu widzenia jak widać dyskwalifikującą ten aparat. Po szczegóły odsyłam do sprzedającego :)

Jac
03-03-2007, 23:37
"dwuletni, zrobione 6200 zdjęć."
chyba dziennie...

w jedynkach mozna sprawdzic nr zdjeca, kazdego zdjecia wiec nie ma problemu ze sprawdzeniem poza tym DUTY to jest powazna firma, znana i zasluzona dla forum

popmart
03-03-2007, 23:40
widziałem na allegro :

takze wątpie w te 6200

ma wrecz wytartą rękojeść ...

choć oczywiście mogę się mylić

http://www.allegro.pl/item170440425_canon_eos_1d_mark_ii.html

to ten czy rozmnożyły sie marki z przebiegiem 6200 ?

Łukasz Unterschuetz
03-03-2007, 23:41
Wybaczcie, ale już widziałem niejedną aukcję, gdzie to sprzedają np dwu letnią jedynkę, używaną oczywiście w studio, oczywiśćie tylko 1k klapnięć i w ogóle stan igła.. stąd ten sarkazm

po drugie, czemu "6200" klapnięć, a nie 6300? Dziwne zaokrąglenie.. jak się naprawdę nie wie to się raczej zaokrągla do połówek, czyli np 6500... po drugie, można to sprawdzić na żytniej, więc czemu nie podali 6198? Nie mówię, że ściemniają, ale mówię, żeby uwazać..

Myszoor
03-03-2007, 23:51
widziałem na allegro :
takze wątpie w te 6200
ma wrecz wytartą rękojeść ...
choć oczywiście mogę się mylić
http://www.allegro.pl/item170440425_canon_eos_1d_mark_ii.html

to ten czy rozmnożyły sie marki z przebiegiem 6200 ?
raczej ten :)


po drugie, czemu "6200" klapnięć, a nie 6300? Dziwne zaokrąglenie.. jak się naprawdę nie wie to się raczej zaokrągla do połówek, czyli np 6500... po drugie, można to sprawdzić na żytniej, więc czemu nie podali 6198? Nie mówię, że ściemniają, ale mówię, żeby uwazać..
Wolę z Dutym zgubić niż z tobą znaleźć + to co napisał Jac.
Z mojej strony - dobranoc

Łukasz Unterschuetz
04-03-2007, 00:09
I od razu milej się robi na forum... nie wiem, czym sobie zasłużyłem na taką wrzutę? Czy obraziłem kogoś? To tylko świadczy o koledze...

gietrzy
04-03-2007, 01:14
"dwuletni, zrobione 6200 zdjęć."
chyba dziennie...
Są ludzie, którzy kupują 1D/2/2N/3 nie dla 8/10 kl/s!

Wybaczcie, ale już widziałem niejedną aukcję, gdzie to sprzedają np dwu letnią jedynkę, używaną oczywiście w studio, oczywiśćie tylko 1k klapnięć i w ogóle stan igła.. stąd ten sarkazm
Uważać każdy powinien i msz słusznie, że to zauważasz.

[autopsy on]Można kupić szmelc od bardzo szanowanego forumowicza[/autopsy off]



po drugie, czemu "6200" klapnięć, a nie 6300? Dziwne zaokrąglenie..
Ty jesteś dziwny :)

po drugie, można to sprawdzić na żytniej, więc czemu nie podali 6198?
Można też poprosić o .tif/.cr2 i w CS2 (tylko 1Dynki) samemu sprawdzić.

I od razu milej się robi na forum... nie wiem, czym sobie zasłużyłem na taką wrzutę? Czy obraziłem kogoś? To tylko świadczy o koledze...
Nie, poprostu za krótko jesteś na forum i nie znasz Duty. To wszystko.

Kolekcjoner
04-03-2007, 07:57
Ja myślę że nie ma co się spierać o pierdoły :).
Co do tematu wątku kamael napisz więcej o co Ci konkretnie chodzi, jakie są Twoje priorytety, jakie robisz zdjecia. Ogólnie to można powiedzieć, że te body dzieli przepaść pod większością względów.
Co do "N" czy bez "N" to różnice główne na plus dla 1D mkIIn to:
- większy wyświetlacz 2.5"
- większy bufor 48/40 JPG i 22/20 RAW
- możliwość zapisaywania JPG na jednej karcie, a raw na drugiej

kamael
04-03-2007, 13:43
Z całym szacunkiem, ale strasznie odbiegliście od wątku. Poza tym napisałem,że specyfikację potrafię sam porównać i jest ona powszechnie dostępna. Moja prośba jest taka, żeby pisać w miarę konkretnie na temat, a nie mnożyć strony, bo już są 2 a sensownych może 3 posty.

Duty
04-03-2007, 21:54
Witajcie!

Odpisałem Kamaelowi na jego PM - mam nadzieje, że sensownie.
Aparat nalezy do mojego wspólnika.
Rzeczywiście od roku lezy w pudełku i ma na liczniku coś między 6200 a 6300 klatek (bliżej 6200). Sprawdzaliśmy to ostatnio na jesieni, na prosbę Toma 20D, bo był zainteresowany jego zakupem (wcześniej kupił mój egzemplarz 1D MKII z przebiegiem ok. 12700).
Sami się zdziwilismy, że ma tak mało, ale to prawda.
W tym czasie robiliśmy też zdjęcia Canonami: D60 (sprzedany za 800 zł), 20D (nota bene kupiony od Janusza Body) i dwiema sztukami 350D.
Od roku fotografujemy głównie przy użyciu 5D - taka jest specyfika pracy ślubnej (4 szt.). I tak nie mam siły nosić torby ze sprzętem przez cały dzień - więc waga 5D przeważyła w porównaniu z 1DMKII.
Poza tym dodatkowe baterie też ważą inaczej.
Aparat nie ma zatartej rękojeści - po prostu kolega miał tylko kilka minut na sfotografowanie go po wyjęciu z opakowania - to są ślady po wcześniejszymdotykaniu palcami. Dają się spokojnie odczyścić, ale potem i tak powracaja. Właściciele jedynek znają ten efekt.
Nie było czasu na powtarzanie zdjęć - zresztą po stopce lampy widać, że przy jakimś przekręcie byłaby o wiele mocniej zużyta.

Tu są zdjęcia (w dużej rozdzielczości) mojego aparatu, sprzedanego wcześniej:

przód (http://www.duty.adstudio.com.pl/_MG_4872.jpg)

tył (http://www.duty.adstudio.com.pl/_MG_4889.jpg)

baterie (http://www.duty.adstudio.com.pl/_MG_4891.jpg)

Całkiem możliwe, że niedługo znowu wrócimy do serii 1D - ale raczej do 1DS MKIII - bo przywykliśmy już do FF :) w studiu.

KKE
05-03-2007, 22:39
Moje doswiadczenia z 1d2n (1d2 jest identyczny, poza ww roznicami, plus niektorzy twierdza ze N produkuje w aparacie nieco lepsze jpegi):
- AF jest bardzo szybki i precyzyjny, bardzo malo robi sie fotek z nietrafionym fokusem w porownaniu z aparatami klasy 20D
- ustawienia zmiania sie inaczej niz w wiekszosci lustrzanek, trudno o jakies przypadkowe przestawienie parametrow, pierwsze zetkniecie to maly szok ktory mija po godzinie / dwoch
- wzbudza zainteresowanie postronnych osob, szczegolnie z bialym obiektywem :o)

8750 zl to dobra cena za 1d2 z pewnego zrodla,