PDA

Zobacz pełną wersję : Który: Ds MK II vs D MK III ?



Lulu1988
02-03-2007, 20:47
Jako niedoświadczony w lustrzankach chciałbym poprosić o opinie osób , które mają szeroką wiedzę na temat FF i "karabinów", który z nich będzie lepszy jako aparat , że tak powiem uniwerslany, którym fotki będę robił od urodzin, poprzez portrety w "studiu domowym", po rajdy samochodowe. Pewnie polecą teksty typu "na co ci chłopcze taki aparat", więc już teraz można ich zaoszczędzić, bo chcę mieć coś czym będę cykał fotki przez długie lata i jeżeli spadnie nagły deszcz nie padnie po kilku minutach.
Z góry dziekuję za wszelkie info od użytkowników tych i PODOBNYCH sprzętów :)

kjoanna
02-03-2007, 21:13
hi hi ale sie bedzie dzialo...;)
Sprawdz specyfikacje tych aparatow-jeden z nich nadaje sie bardziej do studia a drugi do reporterki, wiec jesli urodziny to Ds a jesli rajdy to D niekoniecznie III.

pzdr

JurekGR
02-03-2007, 21:27
Gratuluję finansów i problemów :-)
Mercedes S-klasa na zakupy :-)

Skipper
02-03-2007, 21:36
jak dla mnie mitoman zmienił nicka ale moge sie mylic :) w kilku innych postach kupował coraz to inny sprzet :]

Lulu1988
02-03-2007, 21:37
Wiem jakie są ich specyfikacje i mniej więcej do czego się nadają.....Ale zastanawiam się , który będzie bardziej "uniwersalny", a nie wiedząc co będę robił w przyszłości nie mam zielonego pojęcia co będzie lepsze, ale Joanno raczej kierowałbym się na MK III a nie II, jednak szybciej zapisuje na karcie i przyda się LiveView do niektórych macro

Janusz Body
02-03-2007, 21:39
Najlepiej obydwa i najlepiej po dwie sztuki.

Skipper: mam podobne wrażenia :) Proponuje zamknąć bo się faktycznie będzie działo :)

Zielony
02-03-2007, 21:43
Myślę, że powinieneś kupić na dzień dzisiejszy DIII. Jakość Ci wystarczy na to co planujesz focić, a jest nowszy i ma fajne ficzery. Albo poczekać ew. jak Ci się nie śpieszy na nowego DS'a.


Jeszcze coś?

Lulu1988
02-03-2007, 21:44
Ale ja się serio pytam co będzie lepsze. Jakbym miał na tyle to bym od razu brał obydwa bez żadnego "ale" i cały komplecik szkieł.... ;]
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
na Ds III to raczej już zabraknie funduszy

emisiaczek
02-03-2007, 21:53
Musisz koniecznie opisac jak Twoi rodzice zarabiaja na zycie w odpowiednim watku ktory dzis powstal ulatwisz wielu osobom zycie ;)

Janusz Body
02-03-2007, 21:55
Ale ja się serio pytam ...

Jeśli pytasz na serio to serio odpowiedź brzmi - ŻADNEGO z wymienionych. Kup sobie coś w rodzaju 30D, może 5D a reszte kasy wydaj na szkła. Jak troche popstrykasz to sam będziesz wiedział co jest lepsze. Tylko, ze wtedy będzie już MK VI ;)

Lulu1988
02-03-2007, 21:55
Należy przyjechać do Grecji , popracować 12 lat u jednego Greka i z każdym kolejnym będzie coraz lepiej ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Janusz Body : 5D kosztuje około 2500 euro , MK III z tego co mówią to wydatek mniej więcej 3000, więc można powiedzieć że różnica nieznaczna. A Ds II też się zmieści w tym przedziale... ;]

yogi-bear
02-03-2007, 22:04
Panowie dajcie spokój z tymi złośliwościami. Jeśli kogoś stać to niech kupuje (i bardzo słusznie).

Jeśli już mowa o uniwersalności (szeroko pojętej) obstawiał bym 1DmkIIn / mkIII z uwagi na uszczelnienia, szybkość, precyzję AF. Myślę że te 3 własności "jedynki" zdecydowanie częściej przydadzą się w codziennej pracy z aparatem niż "wyższa jakość" FF czy też brak cropa.

Lulu1988
02-03-2007, 22:11
Dzięki za pierwszą poradę. Może ktokolwiek ma doświadczenie z szybkostrzelnymi ? np jakie wychodzą portrety , jakość seryjnych itp... :)

gietrzy
02-03-2007, 22:24
Należy przyjechać do Grecji , popracować 12 lat u jednego Greka i z każdym kolejnym będzie coraz lepiej ;)
Lulu, komu i po co się tłumasz?!
Z jakiegoś powodu 12 wyjechałeś z Polski. Kojarzysz o czym mówię? Polskie Piekiełko. Z autoposji wiem, że również w Atenach występuje...
Idź na dpreview (ang. pewnie znasz) i tam zapytaj. Tam nikt w twoją kieszeń zaglądać nie będzie. Nikt nie będzie ci pisał, że na chrzciny to 400D spokojnie wystarczy.

Odnośnie aparatów:
Jeśli tylko cię stać kupuj uszczelniony korpus, mieszkasz w Atenach! Nie rezygnowałbym również ze sprzątaczki matrycy. W tym mieście kurz daje ostro w ****.
Rajd Akropol też do czystych nie należy ;-)

Jeśli chcesz tu, na CB poczytaj posty kolegów "amber" i "Arkan" o wadach i zaletach 1D series. Z rzadka tu pisują, mało postów, ale warto przeszukać forum.
Często na forum pisuje "muflon", jeden z moderatorów. Ma 2eN. Napisz na PM, powinien odpisać ;-)

Mi (miałem 1D2N) nie pasował przede wszystkim układ AF, który (dosłownie) nie łapie ostrości (nawet z 85L, 135L) w ciemności. Ciężar aparatu/wielkość ładowarki (rozmiarem przypomina cegłę :) ) też mi nie pasił.
W knajpach u ciebie (byłem) powinien dać radę.
W skrócie: jeśli nie potrzebujesz ogniskowych poniżej 16, 17mm x 1.25 to kupuj Marka III

emisiaczek
02-03-2007, 22:27
na dpreview nikt nie zarabia 300$ miesiecznie
a kolega ma 19 lat skoro pracowal juz 12 to bardzo mu gratuluje :)

gietrzy
02-03-2007, 22:29
na dpreview nikt nie zarabia 300$ miesiecznie
a kolega ma 19 lat skoro pracowal juz 12 to bardzo mu gratuluje :)

Podaj jeszcze jego PESEL.

Lulu jakby co pisz na PM

Z mojej strony EOT

Lulu1988
02-03-2007, 22:31
a czy powiedziałem , że podaję mój przykład? ;P

emisiaczek
02-03-2007, 22:38
z mojej strony tez eot niech kupi mk III i sie nie przejmuje, nie tracilbym nawet czasu na gadki forumowe tylko planowal juz podroze albo umowy z modelkami ;)

Pikczer
03-03-2007, 01:00
Panowie dajcie spokój z tymi złośliwościami. Jeśli kogoś stać to niech kupuje (i bardzo słusznie).
Pewnie - ale jak ktos zadaje pytanie, czy kupic Mercedesa E klase czy Subaru Impreze, to rozmowa nie ma sensu, bo i tak, to jest loteria o co gosciowi chodzi i do czego ma zamiar sprzet wykorzystac. W przeciwnym razie niech kupuje co chce, bo i tak po czasie wyjdzie, czego potrzebowal 8-)

Skipper
03-03-2007, 16:01
a dla mnie to tak czy tak troling z tego co pisze mozna wysnuc wniosek ze nie bardzo ma pojecie o fotografii a raczej chciał błysnąc...
a Tobie Geitrzy proponuje troche dystansu bo to ze ktos smie powątpiewac w realnosc tego posta, nie znaczy ze chce komus do kieszeni zaglądac lub motywuje nim zazdrosc czy zawisc. wielu z tych ktorzy wątpią, juz nawet nie pisząc o sobie, ale np Janusz Body mogłoby kupic tego dzieciaka kilkukrotnie i troche w zyciu widziało by realnie takie cos oceniac.
nawet jesli go stac na ten zakup czego mu zycze to nie ma on najmnieszego sensu bo zniszczy ta puszke nim zrozumie na czym polega fotografia... to jak ze sportowym wozem jak nie potrafisz jeździc to nie kupuj ferrari bo sie zabijesz i nie zawisc tu przemawia tylko rozsądek... tym bardziej ze koles w jakims innym watku kupował juz własnie na dniach 5D i cos chyba nie kupił :] wyszła nowa puszka kupuje ją i wcale sie nie zdziwie jak ogląsza wejscie nowego nikona ze bedzie tego nikona kupował :lol:

Lulu1988
03-03-2007, 19:02
Widzę że tu są same forumowe mądrale. Chyba nie bardzo pasuje mówić na poście jaki wystawił o mnie jako o osobie trzeciej?? Wielkie pozdro dla wszystkich.... I dzięki za serdeczne porady.....nie ma co....

MARANTZ
03-03-2007, 19:10
Na Twoim miejscu bym kupił po prostu 5D. Wystarczy w zupełności. No chyba że jesteś spotterem, fotoreporterem itd. Wtedy Mark III ma rację bytu. Zamiast super body naprawdę warto w to miejsce mieć super obiektywy. Kiedyś miałem niezłe body i słoiki. Koszmar, jakość zdjęć jak z telefonu komórkowego. Postaw na szkła chłopie. Pozdrawiam.

Lulu1988
03-03-2007, 19:27
różnicę w cenie pomiędzy 5D a MKIII zalepię w jakiś sposób, o to nie ma się co martwić. A pracując dla magazynu sportowego 5tka raczej mniej mi się przyda. I chodzi o to , że testują ją do 100 a nie 300tys.

Nemeo
03-03-2007, 19:52
Ja na twoim miejscu kupiłbym 1D MkIII , na rajdy przyda ci się szczelny, szybki "karabin" a jeśli chodzi o portret czy jakieś imprezy rodzinne to też 1D sobie poradzi.
Oczywiści to co mówi MARANTZ o bardzo dobrym szkle to podstawa, mieć 1D MkIII z podpiętym jakimś gównianym szkłem to moim zdaniem szczyt głupoty.:lol:

Lulu1988
03-03-2007, 19:54
przecież nie będę kupował do tego kitu za nie wiem.....300 euro ;)

Skipper
03-03-2007, 20:10
lulu sorrki nie kupuje ciebie :) zrobiles w zyciu jakies zdjęcia? kit za 300 euro? stary za 300 euro kupujesz np 50 1.4 czy 80 1.8 ktore sa bardzo dobrymi szklami...

pitolisz stary... kup sobie 400d i zobacz czym w ogole jest fotografia. jesli stac cie na wydatki rzedu 4-5 tys euro to 400d kupisz z kieszonkowego :]

Lulu1988
03-03-2007, 20:18
przecież napisałem "kitu za NIE WIEM...". Rozglądałem się jak narazie za zmiennoogniskowymi , stałka przyjdzie z czasem....A co do zdjęć to udało mi się kilka do tej pory zrobić (przykład http://www.galeria.cyfrowe.pl/author.php?aid=3065 )

Skipper
03-03-2007, 20:22
wrzuc ktoras z tych fot z exifem na www.imageshack.us to moze przestane byc sceptyczny :) bo jesli to naprawde twoje fotki to jeszcze mniej rozumiem twoje posty :D

Jester
03-03-2007, 20:27
A co do zdjęć to udało mi się kilka do tej pory zrobić (przykład http://www.galeria.cyfrowe.pl/author.php?aid=3065 )

Większość to kwiatki.
Kup sobie Sony R1, nie będziesz się musiał kłaść w trawie.

J

Lulu1988
03-03-2007, 20:27
a dlaczego jeszcze mniej? :|
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
fotki to raczej moje, nie jestem z tych co ściągają z neta i wystawiają, chociaż podczas konkursu szkolnego trafiłem na kilku co tak mówili i to przy mnie ;]

Skipper
03-03-2007, 20:51
wrzuc fote w pelnym rozmiarze z exifem tam gdzie dalem linka tak by mozna było zobaczyc czym i kiedy to zrobione było a zaczne cie moze traktowac powazniej :)

Lulu1988
03-03-2007, 20:53
Narazie nie mam na to czasu, jeżeli chcesz żebym Ci udowodnił że to moje to mogę napisać do Ciebie z nr GG który jest na tej stronce...

Skipper
03-03-2007, 20:55
ale to nie wymaga czasu... skoro siedzisz na forum to masz czas wiec równie dobrze moze sie to w tle wrzucic nie trzeba sie logowac zakładac konta czy czegokolwiek robic ekstra... wystarczy wrzucic...
generalnie to banał dla kogos kto nie ma nic do ukrycia :]

Lulu1988
03-03-2007, 21:00
Spox, próbowałem ale stronka mi gaśnie. Narazie mogę do Ciebie napisać. Jeżeli siedzisz przy kompie to masz czas odpisać do mnie na GG ;]

adamek
03-03-2007, 21:01
jesli pracujesz dla magazynu sportowego i masz kasę - to 1d.
i tyle.
Całe stada fotoreporterów nie mogą się mylić.
;)

Lulu1988
03-03-2007, 21:12
Skipper : jeżeli chcesz wiedzieć czym robione to przecież możesz zobaczyć na str co podałem (żebyś nie musiał szukać: http://www.galeria.cyfrowe.pl/author.php?aid=3065 )

Driver
03-03-2007, 21:24
a dlaczego jeszcze mniej?

Pewnie dlatego że człowiek z takim doświadczeniem dokładnie wie czego mu potrzeba, a już na pewno nie spytałby o coś tak absurdalnego



Dzięki za pierwszą poradę. Może ktokolwiek ma doświadczenie z szybkostrzelnymi ? np jakie wychodzą portrety , jakość seryjnych itp...

W sumie to ci odpowiem. 1 D MK III portrety robi baznadziejne.

Łukasz Unterschuetz
03-03-2007, 21:25
jakiś pic na wodę fotomontaż tutaj jest uskuteczniany... Już mniejsza z tym, skąd 19 latek ma tyle kasy na taki sprzęt (posiadanie bogatych starych nie jest grzechem) ale zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz takiego sprzętu? Myślę, że jak na twoje potrzeby 30D ci spokojnie starczy (do tego dokupisz jakieś fajne obiektywy). No chyba, że właśnie idziesz na studia, i musisz zalansować, to bierz jedynkę...

Lulu1988
03-03-2007, 21:28
P.S. Dlaczego nie wierzysz że to są moje zdjęcia? PLS odpowiedz, bardzo mnie to ciekawi
Ad.1 doświadczenia z lustrzankami nie mam więc się pytam. A ogólnie też jest małe, jeszcze zbyt często łapię się na błędach
Ad.2 Driver: przecież w samplach jest tylko jeden , to skąd wiesz że bawiąc się ustawieniami nie zrobisz nic dobrego?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Imiennik trafil w sedno ze studiami ;]

Łukasz Unterschuetz
03-03-2007, 21:33
Sam podkreślasz, że masz zerowe doświadczenie w lustrach.. Kupując 1D xxxx zanim nauczysz się wykorzystywać połowę jego możliwości miną lata.. a wtedy będzie to już przestarzały sprzęt.. Myślę, że lepiej kupić coś tańszego, dla lansu dopiąć grip (wierz mi, laski NIE widzą różnicy...) a jak już stwierdzisz, że to coś dla ciebie, nauczysz się obsługiwać amatorskie body, to warto sięgnąć po coś więcej..

Lulu1988
03-03-2007, 21:37
Będę miał teraz rok przerwy przed studiami a to oznacza codzienną zabawę aparatem i wyjścia na miasto, byćmoże jeszcze jakąś koleżankę się namówi na portrety ;)

Driver
03-03-2007, 21:43
Ad.2 Driver: przecież w samplach jest tylko jeden , to skąd wiesz że bawiąc się ustawieniami nie zrobisz nic dobrego?




He he. No widzisz ? Tak cie po prostu z lekka wypuszczam. Nie ma aparatów mniej lub więcej nadających się do portretu. Puszka to puszka.



Imiennik trafil w sedno ze studiami ;]


Aaaaa, no skoro tak to olej to który leszy !! patrzn to który drozszy !! No i koniecznie nie rób tego błędu co by metke z ceną odczepiać :lol: :lol:

Skipper
03-03-2007, 21:46
pitolisz chlopie... daj fote z exifem :] bo to ze tam gdzies jest napisane ze to jakims aparatem robione to nie musi to oznaczac ze rzeczywiscie nim :]

a do sprzetu trzeba dorosnac w sensie doswiadczenia i kolega ci dobrze radzi... sam zreszta rowniez to pisalem kup sobie jakas prosta lustrzanke najpierw zobacz jak sie to je... naucz sie obslugiwac bo kupujac MK III i tak nie zrobisz lepszych fotek jak ktos 300D kto wie jak sie zdjecia robi... sprzet to troche malo najlepsi i tak robia sprzetem maksymalnie prostym mając gora 3 stalki czesto bez AF

Lulu1988
03-03-2007, 21:52
Jeżeli mi nie wierzysz....nie musisz, Twoja sprawa. To są moje foty i nie musisz w to wierzyć, a robione były tymi aparatami jakie są tam podpisane....Myślisz że każdy oszukuje? może Ty też tak robisz(?)....A na pytanie dalej nie odpowiedziałeś...

Skipper
03-03-2007, 21:58
odpowiedzialem juz kilka razy... kup sobie najpierw lustro i sie naucz wogole z czym to sie je...
poza tym człowieku ty zejdź na ziemie...
pytasz o aparat który moze kilka osob stąd widziało na zywo a nikt nie miał okazji go używac... NIKT kompletnie NIKT nier jest w stanie udzielic ci tu sensownej autorytarnej odpowiedzi, bo kazda z nich to wieksze czy mniejsze chciejstwo lub czyjesz oczekiwania...

stad twoje pytanie nie ma sensu i nie moze byc powaznie traktowane

Łukasz Unterschuetz
03-03-2007, 22:02
Dodam jeszcze tylko, że mając profesjonalny sprzęt utoniesz, jeśli wejdziesz w towarzystwo ludzi znających się na fotografii.. Mając taki sprzęt, ludzie oczekują od ciebie zdjęć tej samej klasy co sprzęt... Nie raz miałem na koncercie ubaw z poważnego pana z Jedynką, jakąś L'ką i fleszem ustawionym "na wprost" i robiącym tak koncertówki...

Lulu1988
03-03-2007, 22:02
Miałem na myśli pytanie odnośnie tego , dlaczego nie wierzysz że to są moje fotki ;) >>Chyba jest kilku użytkowników MKII, który jest przecież porównywalny

Skipper
03-03-2007, 22:04
moj brak wiary wynika z tego ze piszesz tak jakbys pojecia o foto nie mial zadnego... ja nie mam za duzego a to widze...

hal
03-03-2007, 22:06
Sam podkreślasz, że masz zerowe doświadczenie w lustrach.. Kupując 1D xxxx zanim nauczysz się wykorzystywać połowę jego możliwości miną lata.. a wtedy będzie to już przestarzały sprzęt.. Myślę, że lepiej kupić coś tańszego, dla lansu dopiąć grip (wierz mi, laski NIE widzą różnicy...) a jak już stwierdzisz, że to coś dla ciebie, nauczysz się obsługiwać amatorskie body, to warto sięgnąć po coś więcej..

Święta racja najpierw doświadczenie później sprzęt się liczy w moim przypadku to ewolucja zaczynałem fotografować zenitem 122 później był Canon AE-1 a teraz jest eos 33 a dalej się uczę na miejscu twoim kupił bym lepszy sprzęt niż mam teraz ale nie taki ze nie wiedział bym co z nim zrobić a jak masz kasę to lepiej kup sobie dobre szkła bo to się liczy najbardziej a korpus zawsze będziesz mógł zmienić ale to moje zdanie.

popmart
03-03-2007, 22:24
1 . bez przesady fotki są nienajgorsze ale i także nie jakieś rewelacyjne ... byłem w Atenach w zeszłe wakacje i uwierzcie mi łatwo tam o fajne ujęcia szczególnie dla ludzi z Polski, a zwirzyna przedstawiona jest racej pospolita ... sam nie wiem dlaczego nie robiłem za bardzo owadów są bajeczne w Grecji i w dodatku wszędzie...

2: koledzy mają racje 30D i fajne szkła - masz co rozgryzać przez 2 lata ... a jeśli naprawde masz sporo luźnej kasy to 5d i bez przesady z klimatem mój 300D przez 3 tygodnie jakoś w plecaku wytrzymał ...

3: zgiń przepadnij jeśliś trolem jest .

eko-mar
03-03-2007, 22:56
Czytając niektóre posty nie moge się powstrzymać.....większość z was foci 20D lub 30D tylko dlatego, że nie stać na poważniejszy wydatek więc nie wmawiajcie nikomu , że jakość posiadanego sprzętu powinna zależeć od doświadczenia....tak jak by nie można było uczyć się na dobrym sprzęcie (oczywiście jak ktoś ma kasę) - totalna bzdura. Jak ktoś pisze,że poznanie wszystkich funkcji w 1D Mark III zajmie komuś parę lat, to widocznie wypowiada się na podstawie własnego doświadczenia. Nie sądzę żeby 19-latkowi (przyszłemu studentowi) rozgryzanie wszystkich funkcji zajęło więcej niż parę miesięcy....więc nie przejmuj się Lulu, kup 1D3 i napewno będziesz zadowolony, chyba że poczekasz i zobaczysz co wykluje się u konkurencji.
Pozdrawiam...

popmart
03-03-2007, 23:01
trochę co innego rozgryzanie funkcji a co innego realne i praktyczne zastosowanie do uzyskania właściwych i zmierzonych efektów

poza tym zgadzam się całkowicie ale uważam że jak na pierwsze lustro to strata kasy nawet jak się ją ma w nadmiarze ...

Driver
03-03-2007, 23:03
Nie sądzę żeby 19-latkowi (przyszłemu studentowi) rozgryzanie wszystkich funkcji zajęło więcej niż parę miesięcy..


Parę to fakt ale myśle ze godzin. A ilez tych funkci tam niby jest ? 75 % z nich ustawiasz raz i koniec.

Wszystkie aparaty na świecie bez wzgledu na cene rządzą sie tymi samymi prawami

czułość - przysłona - czas

eko-mar ma racje. bierz MK 3. A jak ci sie znudzi za poł roku i bedziesz sie chciał tanio pozbyć to "stuknij" do mnie PMa :mrgreen: :mrgreen:

Jac
03-03-2007, 23:08
a dlaczego wlasciwie 35mm? moze odrazu sredni format z cyfrowa scianka, skoro kogos stac? nie ma co sie hamowac i ograniczac...

jesli sie ktos nie zna na fotografi to nie ma sensu inwestowac w super sprzet - wystarczy kupic "dobry" sprzet i zobaczyc czy nas to kreci jesli nie - to poprostu szkoda kasy lepiej pojechc sobnie na wycieczka np do Tokyo ;-)

Lulu1988
03-03-2007, 23:08
A czy nie jest stratą wydanie np 1600zł na 350tke? Przecież tym się pofoci kilka miesięcy, może rok, poddenerwuje że czegoś tam nie ma a powinno być i w końcu kupi ten lepszy a 350tke odda starszej siostrze ;]
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jac: fotografia kręci mnie od 8 roku życia, jak bum bum, i tyle już wydałem na szmelce że chcę mieć w końcu coś porządnego...

popmart
03-03-2007, 23:11
miedzy 350/400d a Markami są jeszcze 30d , i 5d i w to pole celuj jeśli cię stać IMHO

Jac
03-03-2007, 23:14
Jac: fotografia kręci mnie od 8 roku życia, jak bum bum, i tyle już wydałem na szmelce że chcę mieć w końcu coś porządnego...
jesli bys sie znal na fotografii to bys sie nie pytal co wybrac - dla mnie EOT

Lulu1988
03-03-2007, 23:17
;/ Pytam się ponieważ moje doświadczenie polega na zabawie lustrzankami w sklepach (nieraz i godzinnych ;] ) a ostatnio na FotoVision. O, mogę się pochwalić że widziałem już MK III na żywo ;) szkoda tylko że za szkłem był wystawiony ;/
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
źle sformułowałem: chodzi o dośw z lustrzankami of course

Tomasz1972
03-03-2007, 23:21
Moim zdaniem nic nowego z wątku nie wyniknie .
Wszystkie kryteria wyboru zostały omówione .
ZAMYKAM