PDA

Zobacz pełną wersję : Ktoś się ostatnio chwalił że ....



scooter
01-03-2007, 19:05
... kupił 5d bez amortyzacji na 3 fakturki....

Czy mogę tą osobę prosić o kontakt ??

Jac
01-03-2007, 19:12
a po co na trzy f-rki?? przeciez sa nowe przepisy podatkowe i mozna sobie odliczyc dowolna kwote - jedyny limit to 50k ojro w ciagu roku... no chyba ze masz juz przekorczone te 50k ojro to 3.5k netto nadal obowiazuje...

pazurek
01-03-2007, 19:14
1d + 1d + 3d? ;)

krwisty
01-03-2007, 19:23
ale mozna bezposrednio w koszty? bez dluzszego czasu amortyzacji? bo z tego co pamietam to mozna bylo, ale do 3,5k pln netto.

scooter
01-03-2007, 19:39
kiedy zmieniły się przepisy ??

gkocur
01-03-2007, 20:04
kiedy zmieniły się przepisy ??

Od początku tego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące amortyzacji. Potwierdzam, można jednorazowo pod warunkiem bycia "małym podatnikiem".
Szczegóły:
http://www.msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/amortyzacja;w;2007;roku;-;nowe;zasady,31,0,208927.html

rysiaczek
01-03-2007, 22:11
a po co na trzy f-rki?? przeciez sa nowe przepisy podatkowe i mozna sobie odliczyc dowolna kwote - jedyny limit to 50k ojro w ciagu roku... no chyba ze masz juz przekorczone te 50k ojro to 3.5k netto nadal obowiazuje...

Jac a nie mylisz Ty amortyzacji z kosztami? Wg nowych przepisow mozna jednorazowo zamortyzowac zakup do _iluś_tam zł (wysoka kwota). Zamortyzowac, a nie wrzucic w koszty (vat, podatek). Popraw mnie prosze, jesli sie myle:confused:

Jac
01-03-2007, 22:15
Jac a nie mylisz Ty amortyzacji z kosztami? Wg nowych przepisow mozna jednorazowo zamortyzowac zakup do _iluś_tam zł (wysoka kwota). Zamortyzowac, a nie wrzucic w koszty (vat, podatek). Popraw mnie prosze, jesli sie myle:confused:

nie raczej nie myle ;-)


* Wprowadzenie nowej metody amortyzacji
[...]
Łącznie odpisy amortyzacyjne dokonane tą metodą nie mogą przekroczyć w roku podatkowym równowartości 50.000 euro.

w koszty mozesz sobie wrzucic dowolna kwote - bo to sa koszty ;-)

Rpoto
05-03-2007, 00:40
Wprowadzenie nowej metody amortyzacji
[...]
Łącznie odpisy amortyzacyjne dokonane tą metodą nie mogą przekroczyć w roku podatkowym równowartości 50.000 euro.
Tak, ale ten rodzaj amortyzacji jest zaliczny do pomocy de minimis.

Sumuje się z innymi o tym charakterze np. dotacjami.

Które mają kwotę ograniczjącą też w euro XXX na X lat działaności gosp.:confused: nie wiem ile

Przez przypadek można się zdziwić, że się osiągneło max pomocy tego rodzju, lub ją przekroczyło.

Jac
05-03-2007, 00:54
Tak, ale ten rodzaj amortyzacji jest zaliczny do pomocy de minimis.

Sumuje się z innymi o tym charakterze np. dotacjami.

Które mają kwotę ograniczjącą też w euro XXX na X lat działaności gosp.:confused: nie wiem ile

Przez przypadek można się zdziwić, że się osiągneło max pomocy tego rodzju, lub ją przekroczyło.

no wlasnie, ceny jachtow ostatnio podskoczyly :mrgreen: ;-)

zycze kazdemu zeby rocznie odpisywal sobie wiecej niz 50k ojro ;-), i mial ksiegowego ktory bedzie oblatany - przy zakupie aparatu i szkielek nie przekroczysz raczej 10k ojro ;-)

lukep
05-03-2007, 01:11
W!

Jezeli kupujesz aparat dla dzialanosci firmowej to w takich cenach musisz go wrzucic 'na' srodki trwale i amortyzowac... Oczywiscie w przypadku obrotu sprzetem - juz nie.

Zdrowko

Rpoto
05-03-2007, 14:05
no wlasnie, ceny jachtow ostatnio podskoczyly :mrgreen: ;-)

zycze kazdemu zeby rocznie odpisywal sobie wiecej niz 50k ojro ;-), i mial ksiegowego ktory bedzie oblatany - przy zakupie aparatu i szkielek nie przekroczysz raczej 10k ojro ;-)

:lol: znalazłem:mrgreen: Oto mi chodziło.
"Pomoc de minimis w okresie trzech lat nie przekroczy 100 000 euro"

Na koniec przykładam się do życzeń Jac, czyli wszystkim sprzętu za 100 000 euro w 3 lata.