PDA

Zobacz pełną wersję : [Warszawa] Propozycje ciekawych okolic na plenery



kavoo
07-02-2005, 11:46
Jako, ze bedzie to moja pierwsza wiosna z aparatem w reku, jestem jeszcze dosc kiepsko zorientowany jesli chodzi o mozliwe do zaliczenia okolice Wawy. Jesli wiec ktos z mieszkancow 100licy zna juz z autopsji jakies fajne lokalizacje, ktore mozna odwiedzic - bylbym wdzieczny za rzucenie propozycji ;-) Oczywiscie chodzi mi o landszafty, ciekawe miejsca na wschody/zachody itepe ;-)
W gre wchodza miejsca, do ktorych mozna dojechac na rowerze (biorac poprawke na fakt, ze forma "troche" odbiegam od Lance'a Armstronga :lol:) albo pociagiem podmiejskim - nie jestem zmotoryzowany.

Z gory dzieki :-)

Vitez
07-02-2005, 17:08
http://fotowawa.prv.pl - tam sie pan zapyta ;) . "W sezonie" wypady plenerowe sa praktycznie co weekend roznym kierunku/odleglosci . Niestety na zadnym nie bylem bo zwykly byly sie zaczynac w godzinach w ktorych ja zwyklem chodzic spac ;) (4-5 rano).

kavoo
08-02-2005, 15:47
Vitez ja nie szukam "wspolnikow" ;-) do plenerow, bo - jak juz w innym topicu pisalem - sam nie wiem czy na wiosne bede mial w ogole czas focic :|
Rzucilem zapytanko bo moze ktos z forumowiczow ma zaliczone fajne plenery w okolicy Wawy i moglby z czystym sumieniem je polecic - wtedy, jesli uda mi sie wygospodarowac chwile czasu, skorzystam z podpowiedzi i pojade sobie w ciemno na focenie... a nie na poszukiwanie fajnych widokow.

Na razie mam dwie miejscowki ktore chcialbym odwiedzic, ale ostatni raz bylem tam tak dawno, ze nie jestem pewien czy nadal tak samo tam okolica wyglada ;-) Na szczescie te dwa miejsca sa na tyle blisko, ze mozna na rowerku smignac bez obawy o to, ze jesli juz nie ma tam czego focic to bede mial caly dzien w plecy ;-)
Ale dwie miejscowki to troche krotko, przydaloby sie cos wiecej do wyboru ;-) A jak na wiosne sie nie uda pofocic to zawsze bede mial w czym wybierac w lato, jak bedzie wiecej czasu ;-)

Vitez
08-02-2005, 21:13
Vitez ja nie szukam "wspolnikow" ;-) do plenerow

A zajrzales chociaz pod ten link co ci podalem?
Nie wciskam ci wspolnikow na sile.. ale sa tam galeryjki z tych plenerow ktore sie juz odbyly, wraz z krotkim opisem miejsc - mozesz skorzystac wlasnie z tej rozpiski "tu bylismy" :roll: .

Krzychu
08-02-2005, 21:18
Ja ostatnio bywam nad Bugiem, niedaleko okolic gdzie wpada do Narwii - Arciechów, Załubice Stare, Popielarze itp. Potencjał spory, na wiosnę na pewno będzie ciekawie, szczególnie że rzeka często wylewa...

Z tym że tam generalnie samochodem... Rower to IMHO porażka - jestem stary rowerzysta, robię kilka tysięcy rocznie (jeżdzę do pracy a mam 27 km w jedną stronę) ale pleneru na rowerze sobie nie wyobrażam - Manfrotto 055 ProB + 029 raczej nie nadaje się do wożenia rowerem...
Generalnie jakbyś był chętny to zapraszam, jestem zmotoryzowany, często jeźdżę na wschody bo później to już nie ma po co...

Jurek Plieth
08-02-2005, 21:23
Z tym że tam generalnie samochodem... Rower to IMHO porażka - jestem stary rowerzysta, robię kilka tysięcy rocznie (jeżdzę do pracy a mam 27 km w jedną stronę) ale pleneru na rowerze sobie nie wyobrażam - Manfrotto 055 ProB + 029 raczej nie nadaje się do wożenia rowerem...
Wszystko da się przwieźć rowerem, nawet szafę :wink: ale na pewno nie góralem ani kolarką!

kavoo
08-02-2005, 22:38
A zajrzales chociaz pod ten link co ci podalem?
Trafilem tam juz dawno, jak tylko nabylem aparat i zaczalem metodycznie przeczesywac net w poszukiwaniu wiedzy wszelakiej :lol: Myslalem, ze proponujac link masz na mysli grupe na googlach - ale skoro chodzilo ci o sam sajt to w wolnej chwili zajrze tam ponownie i popatrze na galeryjki, thx :-)


Generalnie jakbyś był chętny to zapraszam, jestem zmotoryzowany, często jeźdżę na wschody bo później to już nie ma po co...
Dzieki za propozycje, jak sie zaopatrze w statyw to chetnie skorzystam przy sprzyjajacych okolicznosciach... czyli w sytuacji, gdy o wolnym dniu bede wiedzial z x-dniowym a nie x-godzinnym wyprzedzeniem :lol:
Niestety na wiosne mam przewaznie tak, ze ten dzien wolny musze sobie dzien wczesniej wypracowac :| Ale nie poddaje sie, trzeba twardym byc a nie "mietkim" :twisted:


Wszystko da się przwieźć rowerem, nawet szafę :wink: ale na pewno nie góralem ani kolarką!
I pod warunkiem, ze ten rower pisze sie przez V ;-)

Krzychu
08-02-2005, 23:10
Dzieki za propozycje, jak sie zaopatrze w statyw to chetnie skorzystam przy sprzyjajacych okolicznosciach... czyli w sytuacji, gdy o wolnym dniu bede wiedzial z x-dniowym a nie x-godzinnym wyprzedzeniem :lol:
Niestety na wiosne mam przewaznie tak, ze ten dzien wolny musze sobie dzien wczesniej wypracowac :| Ale nie poddaje sie, trzeba twardym byc a nie "mietkim" :twisted:


Polecam się ;-) Aczkolwiek też się zdarza tak że człowiek w jedyny dzień w tygodniu kiedy może się wyspać zrywa w połowie nocy a pogoda taka że żadnego zdjęcia się nie zrobi...

Jurek Plieth
08-02-2005, 23:30
Wszystko da się przwieźć rowerem, nawet szafę :wink: ale na pewno nie góralem ani kolarką!
I pod warunkiem, ze ten rower pisze sie przez V ;-)
Tu akurat się mylisz :mrgreen: Moja z'Rover'owana rodzina ma o tym pojeździe nie najlepsze zdanie :wink: