PDA

Zobacz pełną wersję : software 30D -photoshop elements 5.0



doman
28-02-2007, 07:36
Witam serdecznie,
Czy można porównać software zakupiony razem z C 30D do obróbki zdjęć (zoombrowser, digital photo professional) do Adobe Photoshop Elements 5.0? Czy to można
porównać? Czy software C30D jest wystarczające? Jeżeli są porównywalne to który program polecacie?

To mój pierwszy post .
Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich, do usłyszenia
Doman

Janusz Body
28-02-2007, 10:12
Witam serdecznie,
Czy można porównać software zakupiony razem z C 30D do obróbki zdjęć (zoombrowser, digital photo professional) do Adobe Photoshop Elements 5.0? Czy to można
porównać?


Można. Tylko po co - to raczej nieporównywalne.



Czy software C30D jest wystarczające?

To zależy. Od potrzeb zależy ;)



Jeżeli są porównywalne to który program polecacie?


Photoshop CS2 - jak poczekasz z miesiąc to bedzie Photoshop CS3 - ok 3000 PLN





To mój pierwszy post .


To widać :mrgreen: - zadając pytanie mógłbyś je bardziej precyzyjne sformułować

Pozdrawiam i witamy na forum

gwozdzt
28-02-2007, 10:44
Ja do 300D dostałem Elements.
Do 30D juz nie dają?

ErnestPierwszy
28-02-2007, 11:25
Witam serdecznie,
Czy można porównać software zakupiony razem z C 30D do obróbki zdjęć (zoombrowser, digital photo professional) do Adobe Photoshop Elements 5.0? Czy to można
porównać? Czy software C30D jest wystarczające? Jeżeli są porównywalne to który program polecacie?

I tak i nie:)
DPP lepiej wywołuje RAW-y niż pluginy w PSE 5.0 i PS CS2
http://canon-board.info/showpost.php?p=276596&postcount=1

PSE5.0 jest lepszy we wszystkim innym. PSE to taki lekko okrojony CS2, plus bajery do zarządzania zdjęciami. Szybko obrobisz zdjęcia, korekta kolorystyczna jest superdobra. Możesz zapisywać pliki bez EXIFA (mniejsze pliki), kompreaja JPG jak w CS2, krzywe, warstwy, setki opcji, świetne wyostrzanie...

Warto kupić. Ja kupiłem i jestem zadowolony, choć RAWy wywołuję w DPP...

rolaj
28-02-2007, 11:36
Ja do 300D dostałem Elements.
Do 30D juz nie dają?
Owszem, nie dają......

Zodiakalny Rak
28-02-2007, 12:13
Witam serdecznie,
Czy można porównać software zakupiony razem z C 30D do obróbki zdjęć (zoombrowser, digital photo professional) do Adobe Photoshop Elements 5.0? Czy to można
porównać? Czy software C30D jest wystarczające? Jeżeli są porównywalne to który program polecacie?

To mój pierwszy post .
Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich, do usłyszenia
Domanskoro pytasz to znaczy, ze wystarczy
a kiedy bedziesz wiedzial, ze juz nie ... zobaczysz

witaj na canon-board

Janusz Body
28-02-2007, 13:15
...
DPP lepiej wywołuje RAW-y niż pluginy w PSE 5.0 i PS CS2
...

Mocne stwierdzenie. Problem w tym, że niestety NIEPRAWDZIWE.

doman
01-03-2007, 02:29
Dzieki Wszystkim za odpowiedz.

fotol
01-03-2007, 21:55
Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Czy Photoshop Elements 5.0 obsługuje pliki RAW??, bo gdzieś tutaj na forum wyczytałem, że w najnowszej wersji photoshop elements nie ma obsługi raw-ów. Z góry dzięki za odpowiedź.

tomaj_2
01-03-2007, 22:15
... Czy Photoshop Elements 5.0 obsługuje pliki RAW??, bo gdzieś tutaj na forum wyczytałem, że w najnowszej wersji photoshop elements nie ma obsługi raw-ów. Z góry dzięki za odpowiedź.
Oczywiście, że tak...wystarczy poczytać na TEJ stronie forum na której teraz jesteś:mrgreen:

fotol
01-03-2007, 22:25
No faktycznie, trochę się pospieszyłem z zadaniem pytania.

SdoubleU
02-03-2007, 01:10
skoro pytasz to znaczy, ze wystarczy
a kiedy bedziesz wiedzial, ze juz nie ... zobaczysz

witaj na canon-board

W pełni popieram to stwierdzenie ! Na początek to doskonały program pozwalający w pełni na zaspokojenie potrzeb amatora fotografii - na każdym poziomie.
W miarę rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności, być może zaczniesz zarabiać na życie fotografią, to wtedy możesz myśleć o Photoshopie CSX za XXXX$

Paprochwbody
23-04-2007, 08:58
Czy można z poziomu Elements 5.0 drukować zdjęcia z przypisanym profilem drukarki, tak jak w PS CS2? Nie miałem okazji bawić się "elementami"...
Pozdrawiam,
Tomek

mor_feusz
23-04-2007, 09:22
A ja powiem tak. PSE 5.0 w zupelnosci Ci wystarczy (jesli nie potrzebujes pelnej wersji PS) Ja mam 4.0 i uwazam ze to wiecej niz potrzebuje (aczkolwiek mysle o upgrade do 5.0 - troche "bogatsze oprogramowanie") W zupelnosci wystarczy