PDA

Zobacz pełną wersję : PMA'07 i co dalej?



Rafał Gutowski
25-02-2007, 22:27
Dzisiaj na tajwańskich stronach znalazłem obrazek...
Nie wiem ile w tym prawdy, ale wygląda bardzo ciekawie i prawdopodobnie...

Mac
25-02-2007, 22:35
Nie wierzę, nie ma przycisku drukowania :( to nie może być prawda!!!

trampek
25-02-2007, 22:36
bylo... w zamknietym watku "co nowego na horyzoncie

czajna
25-02-2007, 22:36
No niestety było to już na forum i jest to nieumiejętny fake z 20D, jakbyś miał powiększenie tej fotki dolnej (lewy profil) to dobitnie jest tam napisane 20D...

Rafał Gutowski
25-02-2007, 22:38
OK OK .... nie bijcie - nie wiedziałem, sorry za zamieszanie...

czajna
25-02-2007, 22:39
so MOD, close??

Maris
25-02-2007, 22:40
Wystarczyło sprawdzić ... w sumie to całkiem niedawno było :-|

konradl
26-02-2007, 00:10
a po co zaraz close... IMO to dobry nastepca poprzedniego przepowiednio-plotkarskeigo watku... :)

W koncu tak czy tak 40d bedzie :) A watek mozna nawet przykleic zeby nowe o podobnym tytule nie powstawaly...

Toffic
26-02-2007, 00:13
nie, no z takim telewizorem z tyłu? :) Przecież tam po prawej (patrząc od tyłu) nie ma za co chwycić tego "urządzenia"

snowboarder
27-02-2007, 03:04
Skoro stary rumor-watek zginal, pomyslalem, ze warto zalozyc nowy.
Tym bardziej, ze pojawily sie nowe ploty o 40D bardzo bliskim wypuszczenia...

"Hm... I was at a local BestBuy today (NYC on Broadway, near Houston), and the 30D had a yellow price tag, instead of the white one, when I asked them about it, they said it meant it was discontinued, and after a bit of talking, I got the clerk to look it up on the computer to tell me that the replacement was called the "40D", and was due out in April. (They mentioned the 40D by name, I never said what I was hoping would be listed as the replacement)

Now I know that the BestBuy people don't know cameras much, and thats actually what makes it more possible, as their computers only let them check their own catalog/inventory information. I hope its correct, and if someone has a BestBuy near them, stop in and see what they tell you, it may match what I got told."


Dalej w watku na FM ktos umiescil zdjecie 30D z innego duzego sklepu
z zoltym tagiem. Dla mnie tego typu informacje sa dosc znaczace...
Musi byc dosc konkretny powod dla ktorego duze sieci uwazaja
30D za "discontinued"... Canon nie ryzykowalby, by sprzedawcy mowili
takie rzeczy potencjalnym nabywcom bez powodu...
Moze 40D i 1dDs MkIII sa blizsze wypuszczenia niz nam sie wydaje?
To, ze oba modele sa gotowe, chyba nikt nie watpi....

Kolekcjoner
27-02-2007, 03:18
Wiedziałem że nie odpuścisz :D.

A co do meritum to przed PMA wiele sklepów nie miało w ofrcie 1Ds-a, a jednak się nie pojawił. Po za tym canon przygotował promocje na 30D także IMO to nic nie oznacza. Ja myślę też że tutaj sytuacja będzie o tyle inna (z 40D) niż z MkIII, że 30D będzie jeszcze pewnie przez jakiś czas sprzedawany razem z 40D (20 D jeszcze się trafia nowy).
Co do Ds-a to myślę, że canon ma kilka prototypów ale sądzę, że poczekają na ruch konkurencji. Nie wyobrażam sobie żeby dali dwie jedynki niemal w tym samym czasie. Może pojawi się to szybkie body z FF-em o którym wielu marzy. To by była dopiero jazda.

MacGyver
27-02-2007, 03:18
Już ta akcja ze zwrotem 590 zł mogła sugerować że 30D jest "na wylocie". Wyglądało to tak jakby Canon chciał wypchnąć z rynku jak największą ilość egzemplarzy tej puszki.

Kolekcjoner
27-02-2007, 03:53
Już ta akcja ze zwrotem 590 zł mogła sugerować że 30D jest "na wylocie". Wyglądało to tak jakby Canon chciał wypchnąć z rynku jak największą ilość egzemplarzy tej puszki.

Ale równie dobrze mogła być to reakcja na konkurencję (D80, K10D). Co by nie mówić 30D był od jakiegoś czasu "overpriced" i canon ma tutaj pole manewru. Zwłaszcza że ma kilka cech które skutecznie bronią go przed konkurentami, a przy tym powiedzmy sobie szczerze jest to technologia (jak na cyfrę i canona) średniowieczna. Podejrzewam że dla Canona produkowanie 30D to biznes o jakim sobie można tylko pomarzyć. Projekt zwrócił się już dawno, a ciągle jeszcze ściga konkurencję. Podejrzewam że gdyby tylko chcieli to cena spokojnie mogła by zejść poniżej 1000$. Dlatego nie jestem pewien czy następca będzie tak szybko. No chyba, że zrobią 30Dn :). Już widzę co by się tutaj działo :lol:.

MacGyver
27-02-2007, 04:08
Tak, ale akcja dotyczyła puszek, które poszły już w świat, czyli ktoś zapewne za nie Canonowi zapłacił. Przypominało to bardziej styczniową wyprzedaż aut wyprodukowanych w poprzednim roku niż zaplanowaną wcześniej promocję. Prościej i taniej chyba wypuścić jakąś partię towaru w niższej, promocyjnej cenie, niż bawić się w zbieranie kodów paskowych i przelewy do klientów.
Niemniej mogła to być równie dobrze szybka reakcja na jakieś zawahania na rynku, wiosną się zapewne okaże jak było w rzeczywistości ;-)

Kolekcjoner
27-02-2007, 05:56
Ciekawa jest inna rzecz, że dokładnie 1 Marca 2007 roku przypada dwudziestolecie systemu EOS i 70 - lecie (symboliczne) Canona. Także możliwe że coś się wydarzy za kilka dni - tylko co?

SdoubleU
27-02-2007, 07:25
Ciekawa jest inna rzecz, że dokładnie 1 Marca 2007 roku przypada dwudziestolecie systemu EOS i 70 - lecie (symboliczne) Canona. Także możliwe że coś się wydarzy za kilka dni - tylko co?

Może być coś jubileuszowego !!!

gwozdzt
27-02-2007, 08:34
Ja myślę, a wrecz jestem przekonany, że w świetle takich wyników na własnym podwórku:
http://canon-board.info/showthread.php?t=18380
na pewno coś jeszcze nowego zobaczymy, bo chyba nie mają zamiaru oddać Nikonowi całego rynku pomiędzy 400D a 5D/1D mkIII.

Kubaman
27-02-2007, 09:28
snowboarder, niestety dokładnie słowo w słowo ten sam tekst , który cytujesz czytałem na dpreview.com około miesiąc temu. Mam więc sceptyczne nastawienie.

Kolekcjoner
27-02-2007, 14:13
Ja myślę, a wrecz jestem przekonany, że w świetle takich wyników na własnym podwórku:
http://canon-board.info/showthread.php?t=18380
na pewno coś jeszcze nowego zobaczymy, bo chyba nie mają zamiaru oddać Nikonowi całego rynku pomiędzy 400D a 5D/1D mkIII.

Kłopot tylko polega na tym, że na innych rynkach sytuacja jest zgoła odmienna. Po za tym canon chwali się, że świetne wyniki finansowe (za zeszły rok) zawdzięcza min. jak to nazwali "strong sales" 30D i XTi. Także z tym oddawaniem rynku to chyba nie do końca. Co nie zmienia faktu że konkurencja co raz silniejsza i być może skłoni to Canona do wyjęcia z szuflady czegoś ciekawszego niż lifting dotychczasowych puszek.
Gwozdzt żeby tylko się nie okazało, że skłoni ich to do wypuszczenia czegoś w rodzaju mitycznego 3000D :D.

PROF
27-02-2007, 14:34
Jaciagle jestem nadziei ze konferenencja ktora miala miejsce 22 lutego i ujawnila 1D MK III to czesciowe odkrycie kart, i jak na jublileuszowy rok przystalo pokazano cos ze srodkowej polki lustrzanek, przypominam tu serie artykulow dotyczacych pomylkowego pokazania sie zakladki 40D na oficjalnej stronie, ktora parenascie minut pozniej zostala zablokowana.

choc nie ukrywam cena/jakosc (wg specyfikacji) canona 1D MKIII mi zaimponowala, a jest tez wielu polprofesjonalistow kotrzy byli bywstanei przelknac kwote $4000 by miec wpelni profesjonalna puche, serii ktora jeszcze do niedawna "straszyla cena".

Powiem szczerze ze czekalem z niecierpliwoscia na jakiekolwiek informacje o premierach na PMA i bylem troche zawiedziony zena konferencji przedstawiono jedynie 1 puche z najwyzszego segmentu, lecz po paru chwilachpomyslunku i przekartkowaniu pdfa pod tytulem review, zaczolem sie grubo zastanawiac.

Narazie tylko zastanawiac co do PMa jeszcze niecale 2 tygodnie a CANON nie powiedzial jeszcze ostatniego slowa, moze to tylko zagranie taktyczne zeby zmiekczyc konkurencje, albo zniechecic potencjalnych klientow do weszenia i tym bardziej zaskoczyc wszystkich premiera jak na jubileusz przystalo (to tylko takie gdybanie).

snowboarder
27-02-2007, 17:20
Jeszcze jeden post, ktory ma sens:

"The two most credible sources are saying:

- Source 1 - Canon underestimated the drop in the demand for the 30D and has significant stocks, so that they made a late decision to defer the 40D, drop the price of the 30D and market it strongly (lens packages, D80 like pricing in some markets etc). They now intend to have 4 DSLR announcements in the year of the EOS 20th anniversary ? beginning March 2007 and ending February 2008. The 1D III (done), the 40D (mid year), the 1Ds III (August / September 2007) and the 5D replacement

- Source 2 - Canon had the 40D ready to go and ran the specifications (10.4mp 1.6 crop, Digic III, Antidust etc) past some very influential buyer reps and got the feedback that this would be a ?me too? camera, seen as a catch-up to the competition with nothing much to differentiate it. This was not acceptable to Canon in the 20th anniversary year, where Canon?s DSLRs needed to be seen as defining the market. So they have sent the camera back for some specification updates and plan a release later this year. Updates being considered included 3 inch LCD, limited weather sealing, Wi Fi attachment option (as per the 1D III) and the next generation 12mp sensor. They may even surprise people by skipping the 40D name (e.g. 50D or 60D to make a point)."


Dla dopelnienia, z tego samego zrodla, sytuacja na froncie 1Ds MkIII:


Canon were testing a FF sensor last year with the same 6.4 x 6.4 pixel pitch as the 30D but with larger photodiodes and better pixel lenses. Compared to the current 1Ds II’s 7.2 x 7.2 sensors this gave a pixel density increase of 1.266 (my calculation) giving a sensor size of 21.8mp with an effective size of 21mp. This sensor also had a built in 1.255 crop mode, giving a 16.7mp 1D IIn equivalent picture. The sensor (with dual DIGIC III etc) could do 5 FPS at FF and 8 FPS in crop mode…. The photodiodes were approximately the same size as those in the 1Ds II’s 7.2 x 7.2 pixels and with the next generation noise reduction etc this sensor delivered 3200 ISO native and 6400 with High mode enabled…

And (surprise ) they were also testing a FF 16.6mp sensor with the 7.2 x 7.2 pixel size, new micro lenses and close to 5D sized photodiodes (presumably for the new high end 5D replacement). What is interesting is if you reverse the maths, for the 1.255 crop this gives you exactly the 1d III sensor when cut down from FF…. Which makes a lot of sense

Now what remains to be seen is what Canon actually release… But if I were a betting man it will be damm close to the above (ie IDs III with 21mp and the 3D or 5D Mark II with 16.7mp)

Oh and BTW the testers LOVED the image quality on both cameras…

arturs
27-02-2007, 17:52
A czy to (http://www.pma-show.com/canon/2/) i to (http://www.pma-show.com/0068/canon/digitalcamera/canoneos40d/) już było? - jakby nie patrzeć to oficjana strona PMA..

Pozdr
Artur

Frg
27-02-2007, 18:32
A czy to (http://www.pma-show.com/canon/2/) i to (http://www.pma-show.com/0068/canon/digitalcamera/canoneos40d/) już było? - jakby nie patrzeć to oficjana strona PMA..


No to ja zapadam w sen zimowy i prosze o zbudzenie mnie nie wcześniej jak za rok :-D

PROF
27-02-2007, 19:25
kurcze ale konspiracja, zeby ludzie od PMa gdybali na temat premier Canona...

SdoubleU
27-02-2007, 19:41
A czy to (http://www.pma-show.com/canon/2/) i to (http://www.pma-show.com/0068/canon/digitalcamera/canoneos40d/) już było? - jakby nie patrzeć to oficjana strona PMA..



W tej sytuacji to albo PMA na spółę z Canonem podgrzewają rynek i się śmieją albo nie będzie na tych targach żadnych niespodzianek :cry:

djtermoz
27-02-2007, 19:42
Pozwole sobie odgrzac ten zapomniany watek bo przeciez zbliza sie PMA. Nie slyszeliscie moze nic o jakis nowych fajowych DSLRach Canona co maja sie niedlugo pojawic? ;) Przeciez ten co mam teraz to juz ma pare miesiecy i moralnie sie zestarzal. Niby zdjecia robi ale nie maca sie go tak fajnie jak pare miechow temu. Trza by bylo cos nowego zanabyc... :mrgreen:

Dawno nie bylo na forum zadnego gdybania. ;) Mamy tylko 3 watki na ten temat. To troche malo. Trzeba rozruszac ludzi zeby ruszyli wyobraznie. Proponuje kilka nowych watkow na temat: "Co po 40D?", "Dlaczego Canon nie robi nam dobrze?, "Czy warto czekac na 5DMk10 i pol?" oraz oczywiscie "Dlaczego moj obecny aparat obsysa?" :mrgreen:


Sorry, ale mam dzisiaj dziwny humor i nie moglem sie powstrzymac. :mrgreen:

hyzop
27-02-2007, 20:12
Ciekawa jest inna rzecz, że dokładnie 1 Marca 2007 roku przypada dwudziestolecie systemu EOS i 70 - lecie (symboliczne) Canona. Także możliwe że coś się wydarzy za kilka dni - tylko co?

Prezes Canona, podziękuje za zaufanie i 20 lat współpracy.

Kolekcjoner
27-02-2007, 20:34
Snowboarder co do tego - Source 2 to mi to "wishlist" zalatuje ale zobaczymy. Ja tam wierzę w to co powiedział użytkownik tsiphoto "No 40D on PMA". A warto zaznaczyć, że miał 100% trafne informacje przed premierą Smarka na jego temat.

snowboarder
27-02-2007, 21:06
Sorry, ale mam dzisiaj dziwny humor i nie moglem sie powstrzymac. :mrgreen:

A co, spozniles sie na pociag? :lol: Nie chcesz, nie czytaj, that simple...


Snowboarder co do tego - Source 2 to mi to "wishlist" zalatuje ale zobaczymy. Ja tam wierzę w to co powiedział użytkownik tsiphoto "No 40D on PMA". A warto zaznaczyć, że miał 100% trafne informacje przed premierą Smarka na jego temat.

Na PMA, nie, jakis miesiac po ;-)
Ruchy w duzych sieciach sklepow w US ewidentnie wskazuja na
koniec zywota 30D. Ja stawiam: 40D w Kwietniu, 1Ds MkIII w Sierpniu max,
moze wczesniej...


Z lepszych wiadomosci: 16-35L II pojawil sie juz w amazon.com
za $1600, choc niektore sklepy przyjmuja zamowienia za $1500...
Sporo taniej niz poczatkowo myslano....

Frg
27-02-2007, 21:52
Ruchy w duzych sieciach sklepow w US ewidentnie wskazuja na
koniec zywota 30D. Ja stawiam: 40D w Kwietniu, 1Ds MkIII w Sierpniu max,
moze wczesniej...

Aż 3 wielkie odsłony rocznicowe...
Ale czy to oznacza 5D Mk II nie wcześniej jak na PMA 2008? :cry:

Kolekcjoner
27-02-2007, 22:15
Ale czy to oznacza 5D Mk II nie wcześniej jak na PMA 2008? :cry:

A po kiego grzyba wcześniej. Przecież i tak nikt nie ma. No chyba że Sony wreszcie coś wysmaży :).

Snowboarder chciałbym żebyś miał rację ale te rabaty i kity które Canon przygotowuje nie wróżą zbyt dobrze (oczywiście 1Ds-a to nie dotyczy).
Co do L-ki to wygląda na to, że stara "I" stanieje dużo mocniej niż początkowo zakładano :).

PROF
28-02-2007, 01:13
osobiscie mi smark 3 generacji dal mi mocno do myslenia, kurcze chyba zapadlem na ta grozna dla portfela chorobę (Onanizm sprzętowy) ale jakbym juz mial go kupowac to najpredzej pod koniec tego roku, tak co by portfel sie troche "utuczył", do tego czasu mysle ze pojawi sie cos nowego w tym smark III studio version wtedy to juz kwestia ceny, ale obawiam sie ze bedzie duuuuuzo wyzsza niz wersji reporterskiej z racji Fullfrejmowej matrycy pewnie o rozdzielczosci 18-22 MegaPixeli, moze tez pojawi sie ten nieszczesny 3D lub 5D II jak zwal tak zwal (slyszalem rozne wygdybane nazwy).
W kazdym razie to co sie dzieje w kwestii lustrzanek w okresie 2 lat wstecz zacheca do optymizmu, dlaczego ?? Sprzet tanieje i to widac,, ponad rok temu jak kupowalem 350Tke placilem za nia 4000PLN teraz da sie ja kupic za 2200 a jej nowszy odpowiednik za 2500, to o zgrozo prawie 2 razy taniej na wyjsciu :) a za ile mozna bylo kupic 1D MARK II rok temu az strach wymienic kwote hmmm 25K PLN teraz da rade za 16K PLN kupic ten sama aprat, a tu mamy premiere trójki i co zapowiadana cena wyjsciowa $4000 czo daje formalnie 12K PLN (uwzgledniajac Cla VATy i inne kiszkowe oplaty jakie polska biurokracja wymyslila) wyjdzie pi razy dźwi okolo 15-16K PLN czyli ?? Czyli na wyjsciu tyle ile poprzedni model teraz :| z premiery na premiere przewiduje zatem ze na naszych wykrzywionych od patrzenia w wizjerek twarzy stopniowo bedzie wychodzic wielki banan od ucha do ucha :)

snowboarder
28-02-2007, 02:07
Wow, na nikonians.org pojawily sie mocne ploty
o Nikon 18-20MP D3 (prawie) FF na PMA! Nawet zmienili nazwe
forum na D1/D2/D3... Podobno pewniak.

adam_k
28-02-2007, 02:20
no było by fajnie nawet lepiej jak by miał 20MPX moze wtedy canon przestał by nam robić łaskę z DSem

akustyk
28-02-2007, 02:44
Wow, na nikonians.org pojawily sie mocne ploty
o Nikon 18-20MP D3 (prawie) FF na PMA! Nawet zmienili nazwe
forum na D1/D2/D3... Podobno pewniak.
Canon im matryce sprzedal?

bo jak to znowu Sony, to moze lepiej niech sie nie wyglupiaja

czornyj
28-02-2007, 02:49
Przyjemnie będzie teraz dla odmiany posłuchać biadolenia "Dlaczego Nikon mógł wypuścić nowego fulfrejma, a Canon op....la się z nowym Ds-em i 3D???" :lol:

adam_k
28-02-2007, 02:53
FF to na pewno nie bedzie ale MPX mogą sporo pomieścić polączą 2 matryce z kompaktów i juz 20 mpx bedzie :-)
Ja się tam cieszę niech go pokazują na PMA

czornyj
28-02-2007, 02:57
Wielkość tej matrycy (crop x1.1) jest najprawdopodobniej dopasowana do standardowej wielkości stepperów - tak, by nie trzeba jej było naświetlać "na dwa razy"

snowboarder
28-02-2007, 03:00
Chyba wszyscy trzymamy kciuki. Zeby tylko to byla prawda,
a nie np. zapowiedz w stylu tego Pentaxa MF, ktory za szybka jest
od kilku lat na kazdej wystawie. I zeby byl naprawde swietny,
choc moze nie za swietny, bo wtedy Canon moze zdecydowac
odlozenie premiery 1Ds MkIII, zeby go "ulepszyc" :-)
Jesli bedzie "akurat" swietny, to Canon moze nam dac 1Ds-a wczesniej
niz myslimy...

Kolekcjoner
28-02-2007, 04:08
No to jeśli to prawda to Snowboarder będziesz świętował :). Nowy Ds powinien być szybko :D.
W sprawie Nikona D3 zapraszam do właściwego wątku:
http://canon-board.info/showthread.php?t=20041 :D.

EDIT:
Choć jest jeszcze jedna możliwość. Ds-a sobie zostawią (w celu ulepszenia jak napisałeś), a teraz dadzą nowe 5D z DIGICIII albo ten aparat (o niewiadomej nazwie 3D??) z matrycą 16 MPx i cropem 8kl/s. Takie coś było w testach. W każdym razie marketingowcy Canona mają chyba niezły ból głowy :D.
Być może wtedy Ds pojawi się już w zupełnie nowej formie jako MF.

KuchateK
28-02-2007, 05:18
I zeby byl naprawde swietny,
choc moze nie za swietny, bo wtedy Canon moze zdecydowac
odlozenie premiery 1Ds MkIII, zeby go "ulepszyc" :-)
Jesli bedzie "akurat" swietny, to Canon moze nam dac 1Ds-a wczesniej
niz myslimy...
W naszym interesie jest aby byl doskonaly ;)

Bo:
a) Canon ma napewno pare gotowych prototypow, ktore moga wejsc do produkcji w krotkim czasie, a testowanych w wezszym gronie jak te rozrzucone na swiecie, ktore chca obecnie produkowac i o ktorych sa pogloski. Do tego napewno maja paru szpiegow u Nikona i sa z pewnoscia przygotowani doskonale aby odpowiednio odpowiedziec :D
b) Mozna poczekac na lepszy model, ktory przycmi Nikona.
c) Zawsze moge zmienic system :mrgreen:


Fajne te wszystkie plotki, fajnie ze jest rocznica, ale mam wrazenie, ze Canon ostatnio nie zaskakuje jakas wielka innowacyjnoscia. Znacznie wiecej w kilku ostatnich puszkach jest tu marketingowego minimalizmu jak rewolucji dobrych dla klienta.

1d3 jest fajna nowoscia nieco lamiaca ta tendencje. Ale co oprocz niego zobaczymy?

Tutaj 40D pokaze przyszlosc. Jesli bedzie to 10mpix i odkurzacz z drobnymi dodatkami bedzie to idealny dowod, ze canon ma klientow w glebokim powazaniu i stal sie opaslym leniwcem, ktory spoczal na laurach bo mu cemosy mniej szumia i ludzie te puszki kupuja dla matryc przymykajac oko na cala reszte.

SdoubleU
28-02-2007, 07:13
Fajne te wszystkie plotki, fajnie ze jest rocznica, ale mam wrazenie, ze Canon ostatnio nie zaskakuje jakas wielka innowacyjnoscia. Znacznie wiecej w kilku ostatnich puszkach jest tu marketingowego minimalizmu jak rewolucji dobrych dla klienta.


Odnoszę dokładnie takie samo wrażenie! Ostatnim aparatem, który wniósł coś innowacyjnego było 5D. Trzydziestka wiadomo - odgrzana 20, a 400 - niby inna matryca, niby sama strząsa paprochy, a i tak prawie jak 350.:grin:

KuchateK
28-02-2007, 07:19
Rownierz 5D nie zaskakuje tutaj wielka innowacyjnoscia. Poza matryca ten aparat nie ma kompletnie nic. Idealny przyklad, ze Canon jedzie na samych matrycach. Do 3D, ktorego wszyscy oczekiwali zanim wyszedl brakuje mu cale dziesieciolecia rozwoju w stylu prezentowanym ostatnio przez canona :mrgreen:

Moze teraz po ciekawym 1D3. Moze... :roll:

SdoubleU
28-02-2007, 07:23
Rownierz 5D nie zaskakuje tutaj wielka innowacyjnoscia. Poza matryca ten aparat nie ma kompletnie nic. Idealny przyklad, ze Canon jedzie na samych matrycach. Do 3D, ktorego wszyscy oczekiwali zanim wyszedl brakuje mu cale dziesieciolecia rozwoju w stylu prezentowanym ostatnio przez canona :mrgreen:

Moze teraz po ciekawym 1D3. Moze... :roll:

Właśnie matrycę miałem na myśli pisząc o innowacyjności - jak by nie było pierwszy amatorski FF.

PROF
28-02-2007, 09:14
W naszym interesie jest aby byl doskonaly ;)

c) Zawsze moge zmienic system :mrgreen:





naprawde odwazylbys sie sprzedac wszysrko i zmienic system ?? u mnie sprzedaz 3 0biektywow i puchy (nijakiej ale jednak) to liczenie sie ze sporymi stratami, a juz kompletnym bezsensem bylo by to zebym sprzedawala L'ke raptem miesiac po jej zakupie, bo w zamirzeiu mam zamiar jeszcze wide'a zimienic na jasny czerowny pasek (24-70 f2.8 L USM)i dokupic cos tele z czerownym i jasnym (70-200 f2.8 IS USM) zeby dopelnic tele ktory juz mam do spoterki, no i moze w przyszlosci 400 L f5.6 USM.

Własnie jestem ciekaw jakie kolejne obiektywy prowadzi canon w najblizszym czasie.

gwozdzt
28-02-2007, 09:20
w zamirzeiu mam zamiar jeszcze wide'a zimienic na jasny czerowny pasek (24-70 f2.8 L USM)i dokupic cos tele z czerownym i jasnym (70-200 f2.8 IS USM) zeby dopelnic tele ktory juz mam do spoterki, no i moze w przyszlosci 400 L f5.6 USM.

Własnie jestem ciekaw jakie kolejne obiektywy prowadzi canon w najblizszym czasie.
właśnie zapowiedział: 16-35/2,8L II
IMHO będzie idealnie pasował do planowanego zestawu 8-)

PROF
28-02-2007, 09:31
właśnie zapowiedział: 16-35/2,8L II
IMHO będzie idealnie pasował do planowanego zestawu 8-)


tak o tym wiem, i ma kosztowac 1500-1600 $ przynajmniej tyle kosztuje w presale, ale czy procz tego ??

Nemeo
28-02-2007, 09:50
albo ten aparat (o niewiadomej nazwie 3D??) z matrycą 16 MPx i cropem 8kl/s. Takie coś było w testach.

W jakich testach ? Gdzie o tym czytałeś ?

Kolekcjoner
28-02-2007, 09:56
W jakich testach ? Gdzie o tym czytałeś ?

Było o tym kilka razy na FM i forum dpreview.

gietrzy
28-02-2007, 10:01
W jakich testach ? Gdzie o tym czytałeś ?

dpreview, Paweł Papież

Nikon D3... modły wusłuchane :)

PROF
28-02-2007, 11:13
Co do 3D to jedyne co bylo to troche gdybania np tu http://photo.blogger.ph/2006/08/01/the-new-canon-eos-3d/

ale tez cos mi swita ze ktos ma/mial prototyp i go testuje ito slyszalem spory kawalem temu chyba to nawet pod koniec ubieglego roku.

zuiko
28-02-2007, 11:59
Zastanawiam się (i liczę na wasze przemyślenia), jaka jest szansa, że Olympus znowu po latach spróbuje poważnie zaatakować segment profi - coś w rodzaju linii OM XXIw? :)

Co prawda dla mnie za późno, bo zuiko używam już tylko przez adapter do eosa :) , ale taki ruch mógłby wprowadzić jakiś ferment na tej półce, a to zawsze skutkuje czymś dobrym dla użytkowników.

Jak myślicie, jest taka szansa? Odgrażają się, że pokażą na PMA nastpcę E-1.

scanus
28-02-2007, 12:10
OM XXI wieku? Stare OM takie było i "to se ne wrati".

Olympus tłucze kasę na kompaktach i chyba nie zależy mu na zdobywaniu rynku profi. Następca E-1 raczej nic tu nie zmieni.

Chociaż pięć korpusów i 17 szkieł wygląda na coś więcej, niż tylko fanaberię koncernu Olympus.

art-i
28-02-2007, 15:10
Własnie jestem ciekaw jakie kolejne obiektywy prowadzi canon w najblizszym czasie.

No właśnie. Czy będzie wreszcie ten 100-400/4.0?

PROF
28-02-2007, 23:37
ja bylbym bardziej skory na cos ala 24-105 ale ze swiatelkiem 2.8 i ISem jak sie da.

MaciekCi
01-03-2007, 16:12
To może ja tak nietypowo ;)

Nie wiem gdzie się zapytać więc zapytam tu , związane z PMA ... Czy Canon przewiduje jakieś nowe, fajne drukarki foto ? :>

gietrzy
01-03-2007, 17:00
ja bylbym bardziej skory na cos ala 24-105 ale ze swiatelkiem 2.8 i ISem jak sie da.
W Canon Museum Of MIA* R&D Toys znajduje się eksponat 24-135L IS f/2.8.
Wielkością przypomina wiaderko...

* - mission in action :)

szakalos
01-03-2007, 17:06
Wyczytalem ciekawą teorię dot 20D/30D40D/50D wg. Mike'a Johnstona - w duzym uproszczeniu 400d i 5d rules:
Canon 40D: Needed At All?

'Kay, I'm being kinda snarky again. (If you haven't noticed, "snarky" has replaced "curmudgeonly" as my favorite self-description. I don't even really know what it means, but it reminds me of a "Muttley snigger." I got that from Cotty.)

I have a suggestion for Canon in re the "big" 20D/30D/40D question. (You know, the one causing untold neverending shuddupshuddupSHUDDUP existential anguish all over every Canon forum on the 'net....)

The suggestion: drop it.

That's right. Drop it altogether. Why does Canon need a camera in between the XTi (400D) and the 5D, anyway? Answer: it doesn't.

(For those of you who don't know it, as opposed to those of you who prefer to ignore it, in proper American English a corporation is an "it," not "them" and "they" and "their.")

As fas as I'm concerned—just looking at Canon v. Nikon here, not considering outside contenders (which have much narrower slices of the pie chart anyway)—Nikon dominates the lower reaches of the DSLR market. The D40/D80/D200 trio provide the consumer with the best range of choices and the best cameras in each of their respective price ranges. True, the Canon XTi is a great little camera, for people down on that end of the market who prefer, for whatever reason, to shoot Canon. It falls between the D40 and the D80. Translation: you want cheaper than the XTi? Nikon's got it (the D40). You want better than the XTi? Nikon's got it (the D80). And the D200 is der Übercamera in its price segment. Why does Canon have to have a model to compete against the D200? So it can continue losing to it?

At the top end of the market, the situation is reversed. Up there, Canon is king. Its 5D/1D Mk.III/1Ds Mk.II lineup is the trio with the mostest*. Whatever you want at the top end, Canon's got it. No, it's not like Nikon doesn't exist up at that end: just as the XTi provides a worthy Canonophile alternative at the bottom of the market, the D2Xs provides a worthy Nikonophile contender to the 1D at the top end. Nothing against either of them: the XTi and the D2Xs are both real nice. But Canon's the one with the great range of choices, and the best cameras, on the high side of the DSLR breakdown. You want just as good a sensor as the D2Xs in a smaller, more easily portable, less expensive camera? Canon's got it. You want a pro workhoss that's just as fast 'n' beefy? Canon's got it. You want a much bigger sensor with significantly more pixels? Canon's got it. Game. Set. Match.

So my question for Canon shooters is, what the heck do you think you want in a "40D"? A better camera than the 30D? You've already got it, folks: it's called the XTi. A luscious, higher-MP, full-frame sensor and a great, big, beautiful finder in a tough, solid box? You've got that too: it's called the 5D. True, a lineup without a 30D creates a "price gap." Who cares? Either save your money, or spend less and stop kvetching about all the dough you didn't spend. If the XTi is too cheap to soil your soft pale fingers with, buy two.

And from Canon's perspective—well, all Canon needs to do is to work toward the middle. Give future iterations of the XTi a better viewfinder and more robust build, and/or work on bringing the price of the 5D down, or on putting the 5D sensor into a somewhat more modest camera.

So, Canon might need a 4D. Or a 3D (now that would be a cool camera name). But maybe it doesn't need a "40D" at all. It was a great series in its time; but maybe it's time now for the x0D series to go the way of the station wagon.
Posted by: MIKE JOHNSTON

link (http://theonlinephotographer.blogspot.com/)

Frg
01-03-2007, 20:29
That's right. Drop it altogether. Why does Canon need a camera in between the XTi (400D) and the 5D, anyway? Answer: it doesn't.

(For those of you who don't know it, as opposed to those of you who prefer to ignore it, in proper American English a corporation is an "it," not "them" and "they" and "their.")


Nie rozumiem czemu ten człowiek tak się czepia :confused: Oczywiście, że można powiedzieć "They", gdy się mówi o firmie nie jak o jednolitym ciele lecz zgrupowaniu osób, np. mając na myśli dyrekcję. English nie oznacza automatycznie American English :roll:
Zresztą styl języka w jakim jest artykuł Mike'a (a raczej nie jest to "proper American English" :mrgreen: ) stawia go raczej bliżej trolla niż rzeczoznawcy, choćby nim był w rzeczywistości :-)

A tak swoją drogą:


So my question for Canon shooters is, what the heck do you think you want in a "40D"? A better camera than the 30D? You've already got it, folks: it's called the XTi.

ROFL. Gdyby to było prawdą, linia dwucyfrowa w ogóle nie miałaby fizycznego prawa istnieć i mieć takiego wzięcia :D
Uznaję, że czytanie tego było stratą czasu. No (additional) comments.
Frg out.

gietrzy
01-03-2007, 21:04
A tak swoją drogą:
ROFL.
A tak swoją drogą ostatnie info głosi, że na PMA 07 tylko Marek. Canon USA wydał jeden (spring) z dwóch (spring/fall) katalogów na ten rok.
Jeśli to prawda to WTF? 30D - ostatni mohikanin?

Kolekcjoner
01-03-2007, 22:16
A tak swoją drogą ostatnie info głosi, że na PMA 07 tylko Marek. Canon USA wydał jeden (spring) z dwóch (spring/fall) katalogów na ten rok.
Jeśli to prawda to WTF? 30D - ostatni mohikanin?

No niestety wygląda na to że nic nie będzie póki co. Co do tego tekstu Mike'a to on kiedyś pisał że FF jest bez sensu i się nie przyjmie także to taki bajkopisarz trochę.
Wygląda na to że PMA będzie w tym roku należeć do firmy na N :D.

SdoubleU
01-03-2007, 22:21
A tak swoją drogą ostatnie info głosi, że na PMA 07 tylko Marek. Canon USA wydał jeden (spring) z dwóch (spring/fall) katalogów na ten rok.
Jeśli to prawda to WTF? 30D - ostatni mohikanin?

Dziwne by to było, wycofać się z produkcji linii, która się całkiem nieźle sprzedaje. NIe chce mi sie werzyć, może na jesień.

Kolekcjoner
02-03-2007, 00:27
Jak nie ma nowości i zapowiedzi w naszym ogródku. To przynajmniej podam co się dzieje u konkurencji:


Będzie na PMA nowy model Nikona takie D40 z matrycą 10MPx. Po pierwsze odpowiedź na konkurentów. Po drugie Sony nie opłaca się już produkować tych matryc i powoli będą z 6 Mpx wychodzić.

snowboarder
02-03-2007, 16:55
PMA sie zaczyna...

"Canon senior engineer, Taki Somoishe, stated today in Las Vegas that the new Mark III Ds will ship in November in time for Christmas season. A 22mp full frame sensor with a new high speed chip coded Digic IV model. The camera will have a burst rate of 7 frames per second. The camera fill not have a view screen similar to the 10 frame D model. The Mark III Ds will capture images in Jpeg, Raw and now tiff. More info to be announced in March"


22MP 7fps??! O matko! Gdzie jest moj Desik? :-)

qwerty1237
02-03-2007, 17:00
A 22mp full frame sensor with a new high speed chip coded Digic IV model. The camera will have a burst rate of 7 frames per second. The camera fill not have a view screen similar to the 10 frame D model. The Mark III Ds will capture images in Jpeg, Raw and now tiff. More info to be announced in March"


Jebut... to byl odglos opadajacej kopary... Licytacja trwa... kto da D3s...

gietrzy
02-03-2007, 17:32
PMA sie zaczyna...
22MP 7fps??! O matko! Gdzie jest moj Desik? :-)

Rozwalili wszystkich :)
Teraz niech tylko zrobią porządek z cenami z 400D/30D i cała linia gotowa :) a sample z D200 ktoś tu ostatnio pokazywał więc...



A 22mp full frame sensor with a new high speed chip coded Digic IV model. The camera will have a burst rate of 7 frames per second.

To należy czytać tak:
Dziękujemy wszystkim, którzy kupili 400D/5D. Daliście kase my dajemy Dydżik4. Róbta co chceta - dosłownie :)

A na poważnie, coś zayeahbeestego musi być u Nikona i/lub Sony.

djtermoz
02-03-2007, 18:47
A 22mp full frame sensor with a new high speed chip coded Digic IV model. The camera will have a burst rate of 7 frames per second. The camera fill not have a view screen similar to the 10 frame D model. The Mark III Ds will capture images in Jpeg, Raw and now tiff. More info to be announced in MarchA wszystko to za bardzo przystepna cene, prawie pol-darmo, jakies $7000-8000. Od reki dla kazdego...

PrzemeS
02-03-2007, 19:54
A 22mp full frame sensor with a new high speed chip coded Digic IV model. The camera will have a burst rate of 7 frames per second. The camera fill not have a view screen similar to the 10 frame D model. The Mark III Ds will capture images in Jpeg, Raw and now tiff. More info to be announced in March"


O w d*pe! Taki reporterski FF sie szykuje.
Szczeka mi opadla jak zobaczylem predkosc nowego Marka.

PROF
02-03-2007, 23:56
:shock: eeeeem... no t o juz bedzie kosiarka na która mnie nie bedzie stac, ale mam nadzieje ze gdy wejdzie DIGIC IV to wszystko co na DIGIC III stanieje w tym 1D MK III, ehhh nic ide zrzucic kolejne 3 giga rawow na nieublaganie kurczacy sie dysk

snowboarder
03-03-2007, 00:33
...Od reki dla kazdego...

Mozesz sie niezle zdziwic... Aktualnie wyglada, ze popyt na ten
aparat bedzie niewiele mniejszy niz na 1D MkIII.
Ja po PMA pewnie wpisze sie na liste w paru sklepach. Bardzo
mi zalezy, zeby go miec w polowie grudnia, jesli oni juz oficjalnie
mowia o listopadzie, to mam male szanse, jesli nie zaczne
dzialac teraz :-)


...ide zrzucic kolejne 3 giga rawow na nieublaganie kurczacy sie dysk

Mam ten sam problem, ilosc dyskow zaczyna przerastac moje
mozliwosci lokalowe :lol:

PROF
03-03-2007, 01:19
Mam ten sam problem, ilosc dyskow zaczyna przerastac moje
mozliwosci lokalowe :lol:


ja jak sie wkurze to jutro ide po dyk SATA, bo teraz mi zostalo 7 GB placu a jeszcze nie przerobilem niekotrych fotek na ze tak powiem "polpozytywy" czyli 16 bitowe tiffy, a to juz moze byc mordersto i moze sie okazac ze obudze sie "z reka w nocniku", poki co pakowanie poprzednich tifow do zipow mysle ze sporo zaoszczedze.

snowboarder: tez chcialbym miec taki problem jak Ty, by moc sie zapisac na liste oczekujacych na Dsa dla mnie szczytem mozliowsci moze sie okazac juz sam 1D MK III,

Kolekcjoner
03-03-2007, 03:53
Póki nie ma nic nowego to może ta galeryjka (na prawdę mnóstwo sprzętu ;):)) Wam poprawi humory. Polecam :lol:!

http://fishki.net/comment.php?id=18351

KuchateK
03-03-2007, 07:37
To ja ide po duza skarbonke do sklepu i zaczne zbierac :mrgreen:

Chyba konkurencja zaczyna naprawde cos nadganiac :roll:

Kolekcjoner
03-03-2007, 10:04
To ja ide po duza skarbonke do sklepu i zaczne zbierac :mrgreen:

Chyba konkurencja zaczyna naprawde cos nadganiac :roll:

No Canon tak jakby trochę przyspał ostatnio aczkolwiek trzeba poczekać na to co ta konkurencja na prawdę zapoda. Bo póki co biorąc pod uwagę co czytam tu i ówdzie Mareczek nieźle posprząta :).
Co do konkurencji to są np. przecieki od Sony:


I have good news, Sony will announce a new dSLR. It'll be class higher then Nikon D80, lower than Canon 1D Mark III or Nikon D2x. I haven't any additional information. It'll be probably semi-pro/higher-semi-pro class with new CCD element and very high ISO ( 10 000).

esteper
03-03-2007, 10:42
Dzizys, ku... ja pie...lę. Jestem w głębokim szoku i jestem ciekaw co to za puszki konkurencja wypuszcza, skoro Canon jedzie po maksie z 1Ds MkIII. Olympus to E410 i E510, ale ciekaw jestem co dadzą w następcy tej słynnej wiekowej E1. Po Nikonie to nie spodziewał bym się nic dobrego, co najwyzej nowy kolor spustu migawki w D40 ;):p Sony to jak już widac w poście wyżej... Zobaczymy zobaczymy :)

gietrzy
03-03-2007, 13:00
Co do konkurencji to są np. przecieki od Sony:
Ale będą jaja jak Sony pierwsze wypuści 3D :)

Ale jadą po bandzie (Sony): ISO 10000? To będzie albo śmietnik albo plastik.

KuchateK
03-03-2007, 17:24
Albo Canonowe CMOS'y juz nie sa najlepsze :mrgreen:

Choc to akurat watpliwe :twisted:

No nic, jeszcze kilka dni. Odrobina cierpliwosci :)

Kolekcjoner
03-03-2007, 21:07
Ale będą jaja jak Sony pierwsze wypuści 3D :)

Ale jadą po bandzie (Sony): ISO 10000? To będzie albo śmietnik albo plastik.

Gietrzy ja myślę, że Sony właśnie będzie atakować cyferkami. To do nich bardzo podobne. Ponieważ ceną (choćby ze względu na koszty) nie bardzo się da to będą pakować ile wlezie megapixeli, windować iso. Nie na wszystkich to zadziała ale na niektórych na pewno.

PROF
04-03-2007, 01:52
Czulosc czulosci nie rowna. tak samo jak megapixel megapixelowi. W szakrze nie mialem jeszcze alfy w rekach, ale nie sadze by sony ze swoja matryca na ccd zaoferowala cos lepszego niz cmosowa canonowska matryca (na ktorej rozwoj canon wydal fortune, i poswiecil lata prototypowania), niewydaje mi sie tez by doprowadzili do takie sytuacji ze zdjecia beda wygladaly jak smarowane farbkami, skoro nazywac je polprofessionalnymi. Obstawialbym ze te ow 10K w ISO to albo chwyt marketingowy za kotrym nic nie idzie (nic procz wywolaniem zametu przedpremierowego i ogolnie pojetego zainteresowania) lub tez nadinterpretacja parametru jakim jest ISO

Ogolnie przyjelo sie ze ISO to :(cytuje wypowiedz jednego z userow innego forum, bo niedokopalem sie zrodla)



Zasadniczo jeśli chodzi o zastosowanie tej normy w fotografii to polega to na pomiarze densytometrycznym sensytogramu pod kontem czułości na światło
danego materiału, wykreśleniu krzywej charakterystycznej i odczytaniu wartości według normy.

W przypadku fotografii cyfrowej sprawa nie jest tak prosta bo matryca niema nominalnej czułości ale przyjmuje pod wpływem software różne wartości normowane ISO (by zachować analogię do fotografii srebrowej)


sony mogl zinterpretowac definicje inaczej skoro dla fotografii cyfrowej nie jest ona usystematyzowana.

I nie zdziwilbym sie gdyby ta czulosc 10000 byla taka sama jak ISO 1600 w nikonie dajmy nato.

scooter
05-03-2007, 09:51
Nikt nic nie czuje przez skórę ??

Po konferencji Canoan w lutym wszyscy się uspokoili ....

Nikt nie chce już zmian w 30d lub 5d ??

Może jakieś super szkiełka ??

Cichy
05-03-2007, 09:58
Nikt nic nie czuje przez skórę ??

Po konferencji Canoan w lutym wszyscy się uspokoili ....

Nikt nie chce już zmian w 30d lub 5d ??

Może jakieś super szkiełka ??

Ja czuję, coś mnie łupie w krzyżu. Czyżby nowe czujniki krzyżowe w 40d ?

akustyk
05-03-2007, 10:08
Ja czuję, coś mnie łupie w krzyżu. Czyżby nowe czujniki krzyżowe w 40d ?

w gwieździe, towarzyszu Cichy, w gwieździe! no chyba, ze jesteście wierzący :lol:

Zaibatsu
05-03-2007, 18:49
Cicho cuś :mrgreen:

KuchateK
06-03-2007, 04:20
Cicho cuś :mrgreen:
...przed burzą :twisted:

guzman
06-03-2007, 12:25
.... burzą na kupowanie, bo jeśli nic nie wyjdzie, konkurencja nic nie pokaże, to na temat cen będziemy wiedzieć już wszystko, przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy.

snowboarder
06-03-2007, 17:25
Wyglada, ze cicho bo wszystko jasne...
Ta premiera Nikona dzis mnie lekko dobila. Obawiam sie, ze
to gorszy znak niz wielu mysli. Wedlug mnie Nikon napalil sie
na najtanszy segment, bo to mu przynioslo zyski w ostatnim czasie.
Linie pro olal. To, ze kiedys tam cos pokaze przestaje powoli
miec jakiekolwiek znaczenie. Rynek sportu oddal dzis bez walki.
Olimpiada jest za rok z kawalkiem, skoro Nikon nie ma nic dzis,
to chocby i jakis aparat sie pokazal za rok, bedzie to za pozno...
Poza tym mowa tylko o jakies hybrydzie a nie konkurencji do 1D MkIII.
Lato 2007 to bedzie okres ogromnych wydatkow wszystkich
agencji foto na nowy model Canon 1D MkIII. Listy oczekujacych
aktualnie w wiekszych sklepach maja po pare tysiecy osob (!).
A te nie uwzgledniaja wiekszych klientow.
Widac, ze wszystkie wieksze firmy chca zakosic pieniedzy
z dolnej polki ile sie da, jak sie da najszybciej. Wszystkie te
Sony-smony, Olympusy i Nikony to segment za $700.
Co to wszystko oznacza? Ze powoli mamy monopol na rynku aparatow
za wiecej niz $2000. I ze wszelkie nadzieje, ze konkurencja,
ze nizsze ceny, ze szybciej i wiecej mozemy sobie wsadzic tam
gdzie zawsze ciemno...

edit: Nikon nawet wydmuszki nie ma... Oficjalna strona
z "premierami" na PMA

http://nikonimaging.com/global/activity/pma/2007/index.htm

Krzysztof Bieliński
06-03-2007, 17:33
Ze powoli mamy monopol na rynku aparatow
za wiecej niz $2000. I ze wszelkie nadzieje, ze konkurencja,
ze nizsze ceny, ze szybciej i wiecej mozemy sobie wsadzic tam
gdzie zawsze ciemno...



spoko, 6400ISO z Marka III i tam tez bedzie jasno ;)

Kolekcjoner
06-03-2007, 17:34
Wyglada, ze cicho bo wszystko jasne...
Ta premiera Nikona dzis mnie lekko dobila. Obawiam sie, ze
to gorszy znak niz wielu mysli. Wedlug mnie Nikon napalil sie
na najtanszy segment, bo to mu przynioslo zyski w ostatnim czasie.
Linie pro olal. To, ze kiedys tam cos pokaze przestaje powoli
miec jakiekolwiek znaczenie. Rynek sportu oddal dzis bez walki.
Olimpiada jest za rok z kawalkiem, skoro Nikon nie ma nic dzis,
to chocby i jakis aparat sie pokazal za rok, bedzie to za pozno...
Poza tym mowa tylko o jakies hybrydzie a nie konkurencji do 1D MkIII.
Lato 2007 to bedzie okres ogromnych wydatkow wszystkich
agencji foto na nowy model Canon 1D MkIII. Listy oczekujacych
aktualnie w wiekszych sklepach maja po pare tysiecy osob (!).
A te nie uwzgledniaja wiekszych klientow.
Widac, ze wszystkie wieksze firmy chca zakosic pieniedzy
z dolnej polki ile sie da, jak sie da najszybciej. Wszystkie te
Sony-smony, Olympusy i Nikony to segment za $700.
Co to wszystko oznacza? Ze powoli mamy monopol na rynku aparatow
za wiecej niz $2000. I ze wszelkie nadzieje, ze konkurencja,
ze nizsze ceny, ze szybciej i wiecej mozemy sobie wsadzic tam
gdzie zawsze ciemno...

edit: Nikon nawet wydmuszki nie ma... Oficjalna strona
z "premierami" na PMA

http://nikonimaging.com/global/activity/pma/2007/index.htm

Chłopie bo my w jakąś deprechę wpadniemy przez Ciebie. Wiosna idzie trochę więcej optymizmu/* :mrgreen:.


/* - sam w to nie wierzę :oops:.

gietrzy
07-03-2007, 01:14
Andrew, nie wiedziałem, że pstrykasz i kręcisz kotlety ;-)
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=22332975

Impossible?

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1000&message=22242792

Chyba nikt poważny nie podważy wiarygodności tego gościa.
Wygląda na to, że marketing Canona stopniowo będzie puszczał bąki nt. nowego never, neverland

konradl
07-03-2007, 01:40
no niezly jest... duzo nie pisze ale jak napisze to tak jest:
http://forums.dpreview.com/forums/postersprofile.asp?poster=hhiziiiwhxii

snowboarder
07-03-2007, 07:41
nie wiedziałem, że pstrykasz i kręcisz kotlety


szczerze, nie rozumiem uzycia slowa "kotlety" w tym wypadku,
ale tak czy inaczej niewiele o mnie wiesz ;-)
Nie mialbym nic przeciwko HD w 1Ds MkIII... Wiadomo, ze
Viperem toto nie bedzie (dla niezorientowanych - Fincher nakrecil
"Zodiac" przy pomocy tej camery - pierwszy film w historii nakrecony
w calosci bez uzycia filmu ani zadnego rodzaju tasmy video),
ale opcja uzycia np. 600 f4 i nakrecenia latwo HD bylaby nie
do przecenienia... A propos, kiedy pojawi sie 1Ds MkIII, moze wiesz?
:lol:

gietrzy
07-03-2007, 09:20
szczerze, nie rozumiem uzycia slowa "kotlety" w tym wypadku
Weselne pstryki.

Kolekcjoner
07-03-2007, 10:15
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=22332975

Chyba nikt poważny nie podważy wiarygodności tego gościa.
Wygląda na to, że marketing Canona stopniowo będzie puszczał bąki nt. nowego never, neverland

On już mówił że w nowym marku miało być to video ale jednak się wycofali.
Co do jego wiarygodności to wygląda to na głos z Tamtąd :mrgreen:.



Nie mialbym nic przeciwko HD w 1Ds MkIII... Wiadomo, ze
Viperem toto nie bedzie (dla niezorientowanych - Fincher nakrecil
"Zodiac" przy pomocy tej camery - pierwszy film w historii nakrecony
w calosci bez uzycia filmu ani zadnego rodzaju tasmy video),
ale opcja uzycia np. 600 f4 i nakrecenia latwo HD bylaby nie
do przecenienia...
W pierwszym Matrixie do kręcenia kilku scen używano kilkudziesięciu zsynchronizowanych 300D.

MacGyver
07-03-2007, 10:24
W pierwszym Matrixie do kręcenia kilku scen używano kilkudziesięciu zsynchronizowanych 300D.
Jesteś pewien że w pierwszym Matrixie, tym który miał premierę w 1999 r, używano 300D ?

CeErIOiKs
07-03-2007, 10:30
Już nie s... teraz X ...fuj
http://nikonimaging.com/global/products/digitalcamera/slr/d40x/index.htm
Czy D40 był aż tak amatorki zeby go odswierzać ?...po kilku miesiącach.
Teraz sie ciesze ze wybrałem C...
Nikon kompletnie mnie zawodzi od kilku miesiecy jesli chodzi o nowe body ;/
Z reszta...teraz to nawet "Xs" mnie nie zmartwi :D

gietrzy
07-03-2007, 11:52
http://nikonimaging.com/global/products/digitalcamera/slr/d40x/index.htm
Czy D40 był aż tak amatorki zeby go odswierzać ?...po kilku miesiącach.

Nikoniarze piszą, że Nikon wyczyścił magazyny z sensorów 6 MPx.
Od początku wiedzieli, że D40 docelowo miało mieć 10 MPx

CeErIOiKs
07-03-2007, 14:22
Wiec mogli przedłuzyc produkcję D50 na tyle by sie pozbyc 6-stek ... D40 natomiast wypuscic juz z "docelową" matrycą.
Bezsens imho

Zaibatsu
07-03-2007, 14:52
Szkoda mi tych ktorzy zakupili 40-tke, teraz mogą sie czuc mocno zrobieni w konia :?

Kolekcjoner
07-03-2007, 14:58
Szkoda mi tych ktorzy zakupili 40-tke, teraz moge sie czuc mocno zrobieni w konia :?

No na forum dpreview jest niezła jatka :D.

snowboarder
07-03-2007, 15:03
W pierwszym Matrixie do kręcenia kilku scen używano kilkudziesięciu zsynchronizowanych 300D.

Sorry, ale jak to mowia, co ma piernik do wiatraka?
Tzw. "frozen moments" to technika starsza niz Matrix a nawet
zaawansowane aparaty cyfrowe. My tu mowimy o opcji krecenia
sekwencji video HD apratem fotograficznym.
Jedna rzecz mnie dziwi. Dlaczego, skoro Canon na serio bierze
to pod uwage, nie ma tej opcji w 1D MkIII? Przeciez ewidentnie
celem jest zapewnienie fotoreporterom opcji podeslania agancji
krotkiego video, a 1Ds MkIII to aparat bardziej studyjny niz
reporterski... Opcja ta wydaje sie byc "przy okazji" takze nikt nie
kupi drogiego 1Ds dla video, chyba, ze opcja jest bardzo zaawansowana.
Ale wtedy jaki nosnik do nagrania HD - CF? :-)
W sumie caly ten rumor ma troche sensu, ale nie do konca...

MacGyver
07-03-2007, 15:07
Szkoda mi tych ktorzy zakupili 40-tke, teraz mogą sie czuc mocno zrobieni w konia :?
I niech to będzie memento dla wszystkich tych co płaczą jaki to ten Canon niedobry i gdzie on ma swoich klientów... Nikon ma ich dokładnie w tym samym miejscu, takie czasy :-|

akustyk
07-03-2007, 16:28
szczerze, nie rozumiem uzycia slowa "kotlety" w tym wypadku,

bo nie ogladales "chlopaki nie placza".
przyslac Ci plytke?




Jedna rzecz mnie dziwi. Dlaczego, skoro Canon na serio bierze
to pod uwage, nie ma tej opcji w 1D MkIII?

to akurat jest raczej proste. zeby bylo co dodac w MkIV :)

Zaibatsu
07-03-2007, 19:27
Jeszcze przez chwilę tli się nadzieja że coś fajnego konkurencja pokarze :mrgreen:

PROF
08-03-2007, 10:08
no i chyba sie doczekalismy tego dnia dzis 8 Marca a wiec nie tylko swieto kobiet ale i takze swieto "onanistow sprzetowych", mysle ze po poludniu wszelkie plotki zostana obalone, a wszystkie niejasnosci wyjasnione. :)

KuchateK
08-03-2007, 17:05
No to sie doczekalismy :) Kolejny super zoom (18-200) i...

http://www.dpreview.com/news/0703/07030805sigma200500mm.asp

Liczac ze Canon ma tylko f/4 przy 500mm (ale z IS) to niezle :mrgreen: A to jeszcze zoom :D

Kolekcjoner
08-03-2007, 17:13
No to sie doczekalismy :) Kolejny super zoom (18-200) i...

http://www.dpreview.com/news/0703/07030805sigma200500mm.asp

Liczac ze Canon ma tylko f/4 przy 500mm (ale z IS) to niezle :mrgreen: A to jeszcze zoom :D

Kuchatku kraczemy już o tym od południa :D.
Tutaj (http://canon-board.info/showthread.php?t=20260) :)

hyzop
08-03-2007, 20:51
Powstał wątek gigant, targi się zaczeły a tu nie ma oczym pisać.

Kolekcjoner
08-03-2007, 20:58
Powstał wątek gigant, targi się zaczeły a tu nie ma oczym pisać.

Można sobie pooglądać zdjęcia ze stoiska Canona :D.
http://www.dpreview.com/articles/pma2007/Canon/

Nie ma co narzekać. Na tle konkurencji Canon wymiata.

Zaibatsu
08-03-2007, 21:01
Wymiata to sigma ze swoią armatą :mrgreen: qrcze czyżby targi nie miały nas niczym zaskoczyć :-|

SdoubleU
08-03-2007, 22:30
No to nie spełniły się prawie żadne z oczekiwanych (przewidywanych) zapowiedzi. Ani 40 ani 450 - kilka kompaktów i to na tyle hehhhhh :-)

KMV10
08-03-2007, 22:32
Na razie to wszystko wygląda dość drętwo.

Arek Piekarz
08-03-2007, 23:57
Na co mamy czekać? Praktycznie wszystko ze stajni Canona zostało zaprezentowane przez targami, teraz ludzie mogą to tylko pomacać. Nie spodziewałbym się kolejnych rewelacji.

Zielony
09-03-2007, 00:15
Można sobie pooglądać zdjęcia ze stoiska Canona :D.
http://www.dpreview.com/articles/pma2007/Canon/

Nie ma co narzekać. Na tle konkurencji Canon wymiata.

Poczekajmy na fotki Andrew'a :)
Pewnie wróci zdruzgotany brakiem DS'a III ;)

snowboarder
09-03-2007, 20:09
OK, OK, poki co jeszcze ktos musi pracowac :-)
Lece jutro na caly dzien, wiec cos pokaze, obiecuje.
Poki co przegladam fotki na dpreview i szczerze smutek mnie
ogarnal na ten zestaw:

http://www.dpreview.com/articles/pma2007/Nikon/

ja wiem, ze lezacego sie nie kopie, ale to, co legendarny
Nikon zaprezentowal na najwiekszej wystawie foto 2007 roku
naprawde zasluguje na pusty smiech. Z innych sie smiejemy
bo kartonowe pudelka za szybkami itd, ale Nikon ich chyba
przebil...

Ok, jesli macie jakies zyczenia, to ostatni moment.
Moj plan poki co to zrobic jakies testy 16-35 II i wyprobowac
druki paru moich fotek na aktualnie najlepszych Epsonach i Canonach...
Poza tym pomeczyc Canonowcow o 1Ds, szeroki kat i lekkie tele
miedzy innymi... Nie omieszkam tez spytac Nikonowcow o D3 :lol:

piast9
09-03-2007, 20:54
Nikt nie pisze, czy na PMA Tokina pokazała wreszcie 16-50 z jakimiś prognozami wypuszczenia na rynek.

gietrzy
09-03-2007, 20:57
Ok, jesli macie jakies zyczenia, to ostatni moment.

Jak możesz przestrzel po swojemu 70-200/4L IS
f/4, na 70, 100, 135, 200


Moj plan poki co to zrobic jakies testy 16-35 II
Tylko włóż swoją kartę, przestaw na raw i wyłącz lampę ;-)

edit
Powracając do tematu:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=22378445

Dżizas, K, J, P, ale by numer wywinęli ;-)

Skipper
09-03-2007, 21:08
Jak możesz przestrzel po swojemu 70-200/4L IS
f/4, na 70, 100, 135, 200


Tylko włóż swoją kartę, przestaw na raw i wyłącz lampę ;-)

jesli chcesz kupic to moge tylko polecic ja kupiłem jakis czas temu i jestem bardzo zadowolony :)

Quadrifoglio
09-03-2007, 21:20
Sony FF ? .... no to za chwilę Nikon FF i ceny spadają. Chociaż mnie osobiście będzie to interesowało za jakieś dwa lata ...
http://www.gizmodo.com/assets/images/gallery/4/2007/03/medium_414788517_7f9e97bfa9_o.jpg
http://www.gizmodo.com/assets/images/gallery/4/2007/03/medium_414805997_dc0adefd65_o.jpg
http://www.dpreview.com/articles/pma2007/Sony/IMG_4806.jpg

a nawet jeśli nie FF to segment 30D ...

Kolekcjoner
09-03-2007, 21:31
Ok, jesli macie jakies zyczenia, to ostatni moment.
Moj plan poki co to zrobic jakies testy 16-35 II i wyprobowac
druki paru moich fotek na aktualnie najlepszych Epsonach i Canonach...
Poza tym pomeczyc Canonowcow o 1Ds, szeroki kat i lekkie tele
miedzy innymi... Nie omieszkam tez spytac Nikonowcow o D3 :lol:

Obadaj też Sony. Jak to wygląda w rzeczywistości :).

scooter
09-03-2007, 23:33
i popytaj o te kity (zestawy obiektywów) na XX-lecie systemu ....

Kolekcjoner
10-03-2007, 01:24
edit
Powracając do tematu:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=22378445

Dżizas, K, J, P, ale by numer wywinęli ;-)

Czyżby chłopaki zwietrzyli możliwość zrobienia jeszcze lepszego interesu :D?

KuchateK
10-03-2007, 03:23
Jak kupia za 4000 to i za 4500 znajdzie sie paru napalonych. A pozniej mozna reszcie opuscic ;)

snowboarder
11-03-2007, 07:32
OK, pare uwag na swiezo.
Po pierwsze mamy monopol. Oficjalnie. Koniec kropka.
Czekam na otwarcie wystawy - wielka reklama Canona. Wchodze -
stoisko Canona wali po oczach. Na mapce stoisk - logo Canona.
Wszedzie Canon. To juz nawet nie jest smieszne.

Pierwsze wyzwanie - porownac wydruk mojej fotki z cyanowo-niebieska
woda z Bora Bora na topowych drukarkach Epsona, HP i Canona.
Ide do Epsona a tam totalna arogancja. Cos niesamowitego. Nie wydrukuja
mojego pliku, bo "mielismy raz wirusa, sraka pierdaka". Geeze, sprzedajecie
drukarki, dajcie mi sprobowac! OK, ide z moim plikiem do Canona.
Totalnie inne podejscie, luz, przyjemnie. Jasne, nie ma sprawy, drukuje
moja fotke na IPF5000. Oh my f@cking god!!! Gdzie jest moja szczeka?
Odlot, po prostu odlot. Cyany piekne, przejscia niebieskie, holly shit!
Wszystko bardzo szybko i bez zadnej obrobki tam. Laduj plik -> print.
Na drugi ogien leci Angkor Wat. Oh my f@cking god!!! Znacie reszte :lol:
Ide do HP. Probuje 3100. Fajny facet, wrecz sie cieszy na mozliwosc porownania.
Drukuje sporo wolniej niz IPF5000, ale kolory na pierwszy rzut oka bardzo
dobre. Niestety przejscia tonalne gorsze. Tam gdzie Canon widzi cala
game niebieskich tu raptowne skoki. Ale nie jest najgorzej. W koncu
HP jeszcze pare lat temu nie mial nic w wyzszych drukarkach.
Druga proba u Epsona ;-) Facet, uwaga, podnosi glos! Ale jaja. Zachowuja sie
jak ten, ktory przez lata nie mial konkurencji, a teraz grunt im sie wali.
Totalny obciach. Zreszta w rozmowie z innymi fotografami na wystawie
wyszlo, ze to typowa dla nich arogancja. Szkoda, Epson ode mnie nigdy
dolara juz nie dostanie. Canon - owszem :-)
Wracam do Canona i probuje IPF5000 jeszce raz, tym razem z lepszym
programem. Moja szczeka turla sie po podlodze....
Moja fotka z Bora Bora powoli wzbudza coraz wieksze zainteresowanie.
Z tylu zachacza mnie, nazwijmy go Jim. Jim pracuje w Canon USA, jak
sie okazuje pozniej, bardzo wysoko. Zaczynamy bardziej meska rozmowe ;-)
Jim, co jest? Gdzie 1Ds? Jim bierze mnie dalej na bok. - Nie mam pojecia.
- Jak to, 3 lata i nic? - OK, przylatuje do Japoni na prezentacje, nawet nie
wiem czego. Pokazuja nam 1D MkIII, bajka. Pierwsze moje pytanie "gdzie
1Ds"? Problem lezy w naturze upgrade'u. Canon wie, ze Picture Styles nie
maja sensu w 1Ds. Chca zrobic prawdziwy upgrade. Ja na to - Jim,
14-bitowy kolor to jest prawdziwy upgrade. Jim: wiem, ale oni chca wiecej.
Jim bierze mnie do tablicy, gdzie pokazane sa FF sensory i porownanie ramki FF
do cropow. Kurcze, Andrew patrz, FF to bajka. My to wiemy, 1Ds nie zniknie.
Pytanie kiedy?
Jim, wyobraz sobie, wypuszczacie 14-bitowy 1Ds i 21mm prime o jakosci
35L. Zabieracie klientow sredniemu formatowi. Cisza, Jim bardzo serio -
naprawde myslisz, ze takie szklo jest az tak wazne? Ja - Jim, kurcze, no
jasne! Zobacz, pokazujesz mi jak wiecej widzi FF niz 1.3 Tak samo wiecej
widzi 21mm niz 24mm. Takie szklo to potega!
OK, potem padly jeszcze pewne spekualcje, ale wstrzymam sie. Nie mam
powodu Jimowi nie wierzyc, na serio nic nie wie. Ale rozmowa byla bardzo
ciekawa, Jim spedzil ze mna z godzine (prawdziwe imie znane redakcji :lol:).

A propos arogancji Epsona, ide do Nikona. Zal sciska serce, pustki na stoisku.
Zachaczam podstarzalych repow, co slychac, fajny obiektyw (wystawione
wszystkie tele z 200-400 f4). Co sie dzieje, gdzie D3? Blade twarze.
Pojawia sie agresja. Ton rozmowy robi sie nieprzyjemny. My jestemy najlepsi,
a co! - Przeciez wlasnie zkillowaliscie D2H... - A skad wiesz? Nieprawda!
- Oficjalne info jest na waszym website... - My jestesmy najlepsi!
Sprzedajemy tyle a tyle aparatow! Sad....

Sony - cala ta "gama" przyszlych produktow to papierowe pudelka.
Rura z papieru pomalowana na bialo reprezentuje "profesjonalne tele" :lol:
Aparaty - to samo. Nie ma o czym pisac...

Moja nagroda na show to program Capture NX. Sprzedaje to Nikon, ale
program powstal w Nik Software i tam tez bylem na prezentacji
(na dpreview jest fotka z tej prezentacji, gdzie moje kolano sie zalapalo :-) )
Generalnie jest to super soft. Ustawia sie na zdjeciu punkty na obszarach, ktore
sie chce zmienic (niebo, drzewa, chmury itd). Program automatycznie tworzy
selekcje tych obszarow i przy pomocy suwakow podczepionych pod te punkty
zmienia sie jasnosc, kolor itd. Technologia nazywa sie u-point. Bajka.
Brzmi bardzo prosto, ale efekt jest znakomity. Polecam goraco. Wszystkie filtry
Nik dzialaja bezposrednio spod programu tez. Super.

Tokina 16-50. Mialem w reku, wyglada super, jakosc wykonania
i wszystko ekstra. Na stoisku czuc bylo pewna ulge, ze w koncu
mozna to cudo dotknac, podobno w sklepach w maju.

Tamron 14mm - naprawde niezle wygladajace szklo, obejrze zdjecia
przed finalnym sadem, ale na pierwszy rzut oka o wiele lepsze
niz Canon 14mm.

Sigma 500 f4.5 - kurcze, niezla zabawka, kusi ;-)
Sigma 200-500 f2.8, dzialajacy prototyp (!), trzeba im przyznac
szacunek...

Canon 16-35 II - dali mi robic zdjecia bez problemu, takze moze cos
wybiore by pokazac. Niestety typowe fotki wystawowe...
To samo 70-200 f4L IS...
Dali mi tez wlozyc moja karte do 1D MkIII, czyli aparat gotowy jak
najbardziej. Bajka. Nie tylko technologicznie, ale przede wszystkim waga.
Jest zdecydowanie lzejszy. Reszte wiecie, nie ma co sie rozwodzic.
A propos, poznalem Chucka Westfalla. Swietny facet. Czuc, ze jest dumny
i ma z czego.

Teraz najwazniejsze.

Generalnie wystawa wyglada dosc smutno. I obawiam sie, ze Canon
przyczynil sie do tego. Konkurencja praktycznie padla. Stoiska Olympusa,
Pentaxa, Nikona - puste. Jedyny tlum na Canonie. Przeboj to stoisko
General Electric. Producent lodowek postanowil wejsc w aparaty, wykupil
ogromne stoisko, zatrudnil tlumy mlodych naganiaczy i... kompletna cisza.
Nikt, na serio nikt sie nie zatrzymywal. Az zal bylo patrzec.

Moim zdaniem bedzie tylko gorzej. Canon odskoczyl tak strasznie, ze
przepasc moze sie tylko powiekszyc. Najbardziej mnie martwi arogancja Nikona,
bo to jedyny potencjalny konkurent. Choc mam nadzieje,
ze to tylko repy, ze prawdziwy Nikon ma lepsze, pozytywne podejscie.

to tyle na razie, zdjecia pozniej...

popmart
11-03-2007, 08:18
.... smieszno i straszno

Krzychu
11-03-2007, 09:31
Przeboj to stoisko
General Electric. Producent lodowek postanowil wejsc w aparaty, wykupil
ogromne stoisko, zatrudnil tlumy mlodych naganiaczy i... kompletna cisza.
Nikt, na serio nikt sie nie zatrzymywal. Az zal bylo patrzec.


Nie no, robią trochę więcej rzeczy niż lodówki ;-) , niemniej jednak pomysł żeby sprzedawać jakieś marne kompakciki (przy możliwościach finansowych przekraczających wielokrotnie możliwości dowolnej firmy z branży foto) jest jak dla mnie dość dziwny...

Kolekcjoner
11-03-2007, 10:09
Nie no, robią trochę więcej rzeczy niż lodówki ;-) , niemniej jednak pomysł żeby sprzedawać jakieś marne kompakciki (przy możliwościach finansowych przekraczających wielokrotnie możliwości dowolnej firmy z branży foto) jest jak dla mnie dość dziwny...

No jakoś zacząć trzeba. Póki co to zbyt wcześnie żeby wyciągać wnioski. GE to firma która by mogła kupić wszystkie japońskie koncerny elektroniczne razem wzięte. Także póki co bym się wstrzymał z wróżeniem co dalej.

Snowboarder - dzięki za relacje, bardzo ciekawe spojrzenie na sprawę. Tylko trochę smutne.

scooter
11-03-2007, 10:28
tak więc po weekendzie idę po 5d, upgrade do 5d mkII za jakieś 100 lat :(

PROF
11-03-2007, 13:14
ja natomiast poczekam jeszcze te pare miesieczy na upgrade 30D do 40D a jesli jego cena lacznie z gripem bedzie na tyle wysoka ze bede widzial sens zakupu 1D MK III to kto wie. Warunkiem jest jednak ze 40D bedzie mialo juz DIGIC III matryce 12-14Mp , smieciarka to penie juz standart bedzie (bo oszczedzi sporo kasy serwisom canona), 5fps, i wiele bym dal za swobodny dostep do wielu wersji matowki (choc nie sadze by te opcje dali).

Teraz troche gdybania.

Skoro teraz 30D, wg sklepowej regularnej ceny mozna dostac od 4100 (wg allegro 3700).

Zakladam ze cena 40D na wejsciu bedzie wyzsza niż 30D na wejsciu, i zwazywszy na przedkladane zainteesowanie odbiorcow teraz moge sadzic ze bedzie to kwota okolo 5000 na wejsciu, liczac do tego gripa (okolo 700 tyle co grip do 30D , moze to byc nawet ten sam grip) wychodzi 5700.

konfrontujac ceny :

najmocniejszego poprofesjonalnego reporterskiego 40D
z najmocniejszym profesjonalnym reporterskim 1D MK III
(w cenie ktora po polrocznej obecnosci na rynku zelzeje powiedzmy do kwoty 14000 w polsce)

powstaje pytanie : czy warto bedzie dać 8000 z małym haczykiem, za:

- 3 razy zywotniejsza migawke (typowa poprofesjonalna 100 tys klapniec 1DMKIII 300 tys klapniec)

- uszczelnienia

- wymienne matowki (ktore sa w sklepach, w stosunku do matowek do amatorskich i polprofesjonalnych, ktore w zasadzie to tylko na zamowienie sprowadzaja)

- wybitny krzyzowy AF (ktory reaguje tez na okolice wybranego punktu przez co zadziej sie myli i jest duzo precyzyjniejszy i szybszy)

- 10fpsow (a niech sobie juz jest, pewnie sie komu kiedys przyda)

- matryce w formacie APS-H (moim zdaniem udany kompromis pomiedzy FF a APS-C, bo zoom tele jest wiekszy niz w FF a wide jest mnijeszy niz a APS-C), wyzsza czulosc (mozliwe 6400 a uzyteczne pewnie 3200, eksploatacha 1600 bez bolu)

- wbudowany dyktafonik do glosowego opisywania zdjecia (mi osobiscie by sie przydalo bo za kazdym razie po wyjedzie zastanawiam sie gdzie dokladnie zostalo to wykonane albo co to wogole jest)

- 2 procesory digic przez co kazdy z nich jest zajety w momencie cykania zdjec innymi sprawami (niezaleznie AF i Pomiar swiatla)

- 4 razy wieksza rozpietosc tonalna matrycy (12 bit vs 14 bit)

- samodzielna mozliowsc skorygowania nastaw wybranej optyki do obiektywu (koniec wycieczek na zytnia bo obiektyw ostrzy przez obiekt albo za obiekt)

- LiveView (poki co bardziej zabawka niz techniczna nowinka ze wzgledu na problemy z AF w tym trybie, ale niech sobie juz jest, moze na urodzinach u cioci sie przyda :P), podobnie jak mozliowsc podgladu na zywo obrazu z matrycy na komputerze przed cyknieciem zdjecia

- duzo dluzsze serie zdjeciowe (nie sadze by ktos to wykorzystywal na dluzsza mete bo jak kto s sie zapomni to wypstryka wszystkie dostepne karty jakie ma w kieszeni)

- pokazywanie na wyswietlaczu nastawy ISO non stop

- wieksze pokrycie obrazu przez wizjer (30D/problably 40D too ma 96% 1DMKIII ma 100%)

- szybsze synchro z lampami blyskowymi (30D/40D prawdopodbnie tez to 1/200s 1DMKIII ma 1/300s - na hali sportowej gdy trzeba dopalic lampa bo swiatla za malo a ruch za szybki 1/200 to deczko malo, 1/300 to z duza doza prawdopodobienstwa tez ale juz napewno bedzie lepiej)

no i banały :

- zintegrowany grip przez co nic nie skrzypi i jest solidne

- zlacze IEEE i LAN przez co transmijsa danych do komputera jest szybsza

dla tych ktorzy zapomnieli pytania :)
"czy warto bedzie dać 8000 z małym haczykiem, za te wszystkie roznice ??"

czornyj
11-03-2007, 13:30
OK, pare uwag na swiezo.
<CIACH>
...

Ha ha ha! Wybacz Snowborder, ale twoja czołobitna relacja przypomina mi korespondencje Gałczyńskiego z Moskwy. Jedyne co miał on owemu miastu do zarzucenia to fakt, że jest zbyt podobne do Taorminy, bo je się w niej równie dużo pomarańcz jak na Sycylii, on zaś - Gałczyński - pomarańcz nie znosi :lol:

Maris
11-03-2007, 13:47
Nie wiem dlaczego, ale też mam skojarzenia z rokiem 1984 (i książką i czasem, w którym kiedyś przyszło żyć)

Nemeo
11-03-2007, 13:56
OK, pare uwag na swiezo.
<CIACH>
...

Pytałeś może jak wyglądają plany Canona odnośnie tele ?

snowboarder
11-03-2007, 15:39
Czornyj, nie wiem czemu tak ci do smiechu, mnie nie bylo...
Reszty twojej wypowiedzi nawet nie komentuje...
Nemeo, probowalem, ale oni tu w Canon USA na serio nic nie wiedza...
Ale chociaz podejmuja luzne dyskusje, choc tylko do etapu,
gdy sa one luzne (poza rozmowa z Jimem, ale to byl ewidentnie wyjatek).
W Nikonie przykazane maja nie podejmowac zadnych
dyskusji o przyszlych produktach, jeden facet sie przyznal,
ze przylapanie na takiej rozmowie to wywalenie z pracy na miejscu (!).
Paranoja.

Na koniec pare luznych fotek, musialem pokazac stoisko GE :lol:
To prawda, ze GE moze kupic wszystkie firmy na PMA razem
i nawet tego nie zauwazyc... Ale compacty w 2007 to juz chyba
na serio za pozno...
Pierwsza fotka to moment otwarcia, przed glownym wejsciem ogromna
prezentacja historii Canona. Zaraz za wejsciem pierwsze i najwieksze
stoisko...
Ostatnia, smieszna fotka (mam nadziej, ze pan sie nie obrazi)
to 16-35 II na szerokim koncu. Nie ma sensu pokazywac
wystawowych "testow", zadne to testy. Ale pierwsze wrazenie
jest super pozytywne.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wildlifeland.com/temp/pma1.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wildlifeland.com/temp/pma2.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wildlifeland.com/temp/pma3.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wildlifeland.com/temp/pma4.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wildlifeland.com/temp/pma5.jpg)

Krzychu
11-03-2007, 16:02
Na koniec pare luznych fotek, musialem pokazac stoisko GE :lol:


Thnx, pokaże kolegom w pracy ;-) Jakby nie było to mój pracodawca, tylko w innej działce :)

djtermoz
11-03-2007, 16:40
snowboarder - zapomnialem Cie poprosic o popatrzenie na to wczesniej, ale czy mam rozumiec ze nowej Sigmy DP1 w ogole na PMA nie bylo?

czornyj
11-03-2007, 17:54
Czornyj, nie wiem czemu tak ci do smiechu, mnie nie bylo...

Całkowicie zgadzam się z tobą, że w chwili obecnej Canon oferuje kilka bezkonkurencyjnych produktów, ale twój entuzjazm dla osiągnięć tej firmy i wizje zagłady konkurencji - wybacz, ale są dla mnie niepoważne.

Swego czasu - powiedzmy - w atramentówkach niepodzielnie rządził HP, który ów patent wymyślił. Niestety, w pewnym momencie - jeśli chodzi o jakość - Epson go posprzątał i po dziś dzień się to nie zmieniło.

W erze baniek w monitorach graficznych bezkonkurencyjne wbyły Barco i Radiusy - świeć Panie nad ich duszami.

Pionierem w dziedzinie cyfrowej fotografii była swego czasu Agfa, robiła też naonczas wraz z UMAX-em bezkonkurencyjne skanery (rebrandowane pod Microteca i Linotype). Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

To, że w dniu dzisiejszym Canon oferuje niezłe cyfrowe DSLR-y nie znaczy wcale, że za kilka lat nie będzie to (za przeproszeniem, tfu!) np. Sony, czy inny Samsung. Nikon też kiedyś porządził w segmencie lustrzanek ('60-'80) i dał sobie swą pozycję lidera odebrać byle producentowi kserokopiarek. A historia lubi się powtarzać...

mtata
11-03-2007, 18:22
czornyj - bardzo obrazowe i prawdziwe przedstawienie ewolucji w technologii. Tyle, że to działa ale w perspektywie wieloletniej. A większość obserwatorów tego wątku, ze mną włącznie, czekało na PMA z nadzieję na jakieś trzęsienie ziemi, które rozruszałoby segmenty rynkowe opanowane w tek chwili przez Canona i w efekcie doprowadziłoby do spadku cen np. FF. Tak się niestety nie stało i dlatego małym pocieszeniem jest pewność, że coś takiego nastąpi, ale... za kilka lat :(

snowboarder
11-03-2007, 18:31
Moja relacja pokazuje moje odczucia z najwiekszej w roku wystawy
foto na swiecie. Nigdzie nie napisalem, ze sie ciesze, ze tak jest.
Moj entuzjazm nie dotyczy tej sytuacji jako takiej, to nowe produkty
Canona sa rewelacyjne i trudno tu o brak entuzjazmu. Dla mnie nowoscia
jest, przy okazji, jakosc ich drukarek.
Jesli chodzi o D-SLR to absolutnie nie jest to takie proste, jak myslisz.
Aparat to nie drukarka. Czy wiecie, ze 1D MkIII opracowywano
przez CZTERY lata?! Sadzac po tegorocznym PMA, nie ma firmy poza
Sony, ktora ma potencjal na choc zblizenie sie do Canona w tej chwili.
Dlaczego? Chodzi oczywiscie o sensory. A nawet Sony jest lata
od pokazania czegos na serio. Wszystkie inny firmy udowadniaja,
jak wielkim problemem jest zrobienie dobrego sensora. Nikon
to tylko jeden z dowodow na to. Spojrzcie na Olympus - dlaczego
ciagle nie ma tego "pro" body? Bo Panasonic robi sensor.
OK, proponuje zakonczyc temat, bo znowu krew sie wzburzy itd.
Nie ma co w nieskonczonosc bic piany na ten sam temat. Jest jak
jest i jasno to bylo wczoraj widac. WSZYSCY z kim rozmawialem
widza to tak samo. Miejmy nadzieje, ze sie poprawi...

gietrzy
11-03-2007, 18:57
Moja relacja pokazuje moje odczucia z najwiekszej w roku wystawy
foto na swiecie. Nigdzie nie napisalem, ze
Ale po co się tłumczysz. Byłeś, podzieliłeś się wrażeniami i OK
A że nie wszystkim się podoba twoje story. Trudno. Luzik Andrew, zapnij 35L i popstrykaj dla relaksu ;-)

Smaczny
11-03-2007, 20:47
Andrew, dzięki za relację. Powinieneś pisać scenariusze filmowe ;-) No i czułem się trochę jak słuchając Mariusza Max Kolonko kiedyś w relacjach TVP. Ale nie wiem czy go znasz. Anyway, respect and thanks for the contribution :-)

hyzop
11-03-2007, 21:14
A nie dowiedziałeś się czegoś w kuluarach jak widzą przyszłość 5D oraz coś o jego ewentualnym następcy ?

Kolekcjoner
11-03-2007, 22:07
A nie dowiedziałeś się czegoś w kuluarach jak widzą przyszłość 5D oraz coś o jego ewentualnym następcy ?

Oni widzą tę przyszłość świetlaną :lol:.

Ja myślę że to co napisał Snowboarder oddaje dobrze nastroje panujące wśród ludzi i to wbrew pozorom nie tylko na tym forum. Być może jest to szersza kwestia i na takich targach widać to szczególnie. Przy tym USA to jednak trochę inny rynek niż europa. Europa jest bardziej przywiązana do tradycyjnych marek - to może mieć znaczenie. Na forum Nikona też ostatnimi czasy (słusznie lub nie ) ale wylewane są żale, że Nikon to nie jest już TEN Nikon tylko........ - tu każdy sobie wpisze co uważa.

Dla mnie nie ma wątpliwość, że przyszedł czas na dużych graczy rynku elektroniki użytkowej i nie ma co liczyć na to, że póki oni się nie ruszą to coś się radykalnie zmieni.

Z ciekawostek to powiem jeszcze, że podobno w Canonie pracują intensywnie nad optyką szerokokątną DO - to jedna z przyczyn dlaczego jest zastój w szerokiej optyce. Mają to być mniejsze i lżejsze obiektywy o bardzo dobrej jakości optycznej - pożiwiom uwidim :).

jacekxyz
11-03-2007, 23:08
A ja sie ciesze ze nie pokazali 40d bo niedawno kupilem 30d i pewnie bym zebami zgrzytal jak by sie 40 pojawila (zart oczywiscie) a tak powaznie smutno jakos sie zrobilo, jak widac 100% przecieki jednak nie sa tak do konca 100% wiec nie ma co sie przedwczesnie podniecac, i jeszce pytanie do snowboardera mozesz cos wiecej na temat sigmy 16-50 powiedziec, zrobiles nia jakas fotke? tez czekam na to szkielko ale jak sie do polowy roku nie pojawi to pewnie kupie tamrona

snowboarder
12-03-2007, 00:09
Sorry, ale jakiekolwiek pytania teraz sa spoznione. Trzeba bylo
wczesniej poprosic... Bylo pytanie o Tokine 16-50 a nie o Sigme...
Tokina byla tylko w wersji na Nikona, zdjec nie robilem, a poza
tym fotki "wystawowe" sa i tak do kitu. Wrazenia "dotykowe" ekstra,
o wiele lepsze niz jakiekolwiek Tamrony czy Sigmy.

piast9
12-03-2007, 01:00
Bylo pytanie o Tokine 16-50 a nie o Sigme...
No było ;) W maju, powiadasz... Mam nadzieję, zobaczymy. Mam ochotę na to szkło :) Byle jakościowo nie okazało się kiszkowate. W sumie niedługo chyba powinny się pojawić opinie Pentaksiarzy na temat ich wersji 16-50 :)

Vitez
12-03-2007, 01:02
Jedna rzecz mnie dziwi. Dlaczego, skoro Canon na serio bierze
to pod uwage, nie ma tej opcji w 1D MkIII? Przeciez ewidentnie
celem jest zapewnienie fotoreporterom opcji podeslania agancji
krotkiego video, a 1Ds MkIII to aparat bardziej studyjny niz
reporterski... Opcja ta wydaje sie byc "przy okazji" takze nikt nie
kupi drogiego 1Ds dla video, chyba, ze opcja jest bardzo zaawansowana.
Ale wtedy jaki nosnik do nagrania HD - CF? :-)
W sumie caly ten rumor ma troche sensu, ale nie do konca...

Studyjny ale... nie do konca.
Ja to widze tak:
- cel serii 1Ds - agencje reklamowe, podgryzanie rynku srednioformatowcow
- cel serii 1D - agencje reporterskie, szczegolnie sportowe

Jakie zastosowanie mialoby nagrywanie filmow HD w serii 1Ds ?
Odpowiedz prosta - spoty reklamowe !
W serii 1D cel jak najbardziej tez jest ale odpowiedz na powyzsze pytanie znajduje sie wlasnie ponizej i scisle powiazana jest z nabijaniem kabzy:



to akurat jest raczej proste. zeby bylo co dodac w MkIV :)

jacekxyz
12-03-2007, 01:10
Sorry, ale jakiekolwiek pytania teraz sa spoznione. Trzeba bylo
wczesniej poprosic... Bylo pytanie o Tokine 16-50 a nie o Sigme...
Tokina byla tylko w wersji na Nikona, zdjec nie robilem, a poza
tym fotki "wystawowe" sa i tak do kitu. Wrazenia "dotykowe" ekstra,
o wiele lepsze niz jakiekolwiek Tamrony czy Sigmy.

Oczywiscie chodzilo mi o tokine nie o sigme, pomylilem sie ok juz wszytko jasne
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jakie zastosowanie mialoby nagrywanie filmow HD w serii 1Ds ?
Odpowiedz prosta - spoty reklamowe !

Vitez kto przy zdrowych zmyslach bedzie krecil spoty reklamowe aparatem? aparat nigdy nie bedzie kamera a kamera aparatem (krece troche w Hd kamera pro JVC)

Vitez
12-03-2007, 01:31
Vitez kto przy zdrowych zmyslach bedzie krecil spoty reklamowe aparatem?

Ten kto tnie koszty na zasadzie "juz mamy sprzet co to robi i robi to dobrze wiec po co dokupowac kamere HD" .
Dla wieli "dobrze" jest wystarczajace. Nie musi byc "najlepiej" .


aparat nigdy nie bedzie kamera a kamera aparatem (krece troche w Hd kamera pro JVC)

Canon na serio zamierza obalic ta teze poczynajac od tego (oraz dodajac do tego to co slyszalem na konferencji - duze zainteresowanie Canona technologia i rynkiem HD):
http://www.dpreview.com/news/0702/07022203canontx1.asp
dla ryku amatorskiego a konczac na plotkach o HD w 1DsMkIII dla pro.
Kamery to do konca nie zastapi, ale w wielu przypadkach "nie do konca az tak wymagajacych" moze takowa godnie nasladowac.

muflon
12-03-2007, 01:39
A ja powiem tak: http://www.kenrockwell.com/tech/pma07.htm :mrgreen: Taki obrazek u Rockwella na stronie... :lol: to tak jakby forum Nikona wstawiło sobie L-kę w logo :mrgreen: Świat się kończy...

akustyk
12-03-2007, 01:44
A ja powiem tak: http://www.kenrockwell.com/tech/pma07.htm :mrgreen: Taki obrazek u Rockwella na stronie... :lol: to tak jakby forum Nikona wstawiło sobie L-kę w logo :mrgreen: Świat się kończy...
i jeszcze zdjecie z hotel room zrobione SD700... a w tekscie jawne przyznanie, ze ma 5D...

swiat sie konczy... Ken Rockwell bedzie teraz pisal swoje banialuki spod sztandaru Canona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gietrzy
12-03-2007, 01:50
A ja powiem tak: http://www.kenrockwell.com/tech/pma07.htm :mrgreen: Taki obrazek u Rockwella na stronie... :lol: to tak jakby forum Nikona wstawiło sobie L-kę w logo :mrgreen: Świat się kończy...

Najlepsze jednak jest

https://canon-board.info/imgimported/2007/03/donate-1.gif
źródło (http://www.kenrockwell.com/Images/gif/donate.gif)

Ciekawe kto jeszcze z pros-iaków został w Nikonie ;-)

snowboarder
12-03-2007, 02:09
Tu jeszcze dla G3-ki, bo znalazlem cos co mozna pokazac...
Fotka z nowego 70-200 f4L IS, f4 200mm przy 1/60


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.wildlifeland.com/temp/pma6.jpg)

Vitez, bez urazy ale twoj pomysl jest dosc... kiepski...
Agencja nie ma 1Ds, agencja wynajmuje fotografa, ktory ma 1Ds.
Gdy agencja kreci spot reklamowy, to wynajmuje dom produkcyjny.
A jesli myslisz o reklamach np. lokalnej restauracji, to nie uzyja do
tego aparatu za $8K, lecz video kamery za $2K, ktora ma super
jakosc. Video w 1Ds nie ma sensu. Ma w 1D, bo reporter bedac
swiadkiem konca swiata np. "przy okazji" nakreci krotkie video,
ktore w minute pozniej bedzie w TV (albo nie, bo to juz
bedzie koniec swiata...).

jacekxyz
12-03-2007, 02:23
Vitez, bez urazy ale twoj pomysl jest dosc... kiepski...
Agencja nie ma 1Ds, agencja wynajmuje fotografa, ktory ma 1Ds.
Gdy agencja kreci spot reklamowy, to wynajmuje dom produkcyjny.
A jesli myslisz o reklamach np. lokalnej restauracji, to nie uzyja do
tego aparatu za $8K, lecz video kamery za $2K, ktora ma super
jakosc. Video w 1Ds nie ma sensu. Ma w 1D, bo reporter bedac
swiadkiem konca swiata np. "przy okazji" nakreci krotkie video,
ktore w minute pozniej bedzie w TV (albo nie, bo to juz
bedzie koniec swiata...).

Wlasnie sie zastanawialem nad sensem tego HD w aparacie i tu sie z toba w 100% zgodze, nie widze innego zstosowania nie widze

KuchateK
12-03-2007, 02:39
Ten kto tnie koszty na zasadzie "juz mamy sprzet co to robi i robi to dobrze wiec po co dokupowac kamere HD" .
Dla wieli "dobrze" jest wystarczajace. Nie musi byc "najlepiej".
"Nie musi byc najlepiej" to w polsce sie sluby foci "bo ja juz mam sprzet to sobie zarobie".


Canon na serio zamierza obalic ta teze poczynajac od tego (oraz dodajac do tego to co slyszalem na konferencji - duze zainteresowanie Canona technologia i rynkiem HD):
http://www.dpreview.com/news/0702/07022203canontx1.asp
dla ryku amatorskiego a konczac na plotkach o HD w 1DsMkIII dla pro.
Kamery to do konca nie zastapi, ale w wielu przypadkach "nie do konca az tak wymagajacych" moze takowa godnie nasladowac.
Wszyscy cos slysza a potem sie okazuje ze to w wiekszosci tylko urojenia i bzdurne marzenia...

Choc by jak tu technicznie zmiescic na cf'a troche tego filmu... Tak... Wiem, ze sa gigabajty. Tyle tylko czy ktos widzial magnetowid na CF? Wejscia i wyjscia av w aparacie? Gdzie niby sie zmieszcza? Chyba jednak nie bardzo sie to nadaje.

Zainteresowanie to raczej wynika z tego, ze musza nadgonic HD w swoich normalnych kamerach. Nie tak dawno jak badalem rynek Canon nie mial praktycznie nic do zaprezentowania w tym temacie poza xl h1. To troche malo gdy mozna bylo dostac znacznie wygodniejsze i mniejsze sony za pol ceny. Teraz jest troche lepiej, ale nadal Canon jak dla mnie ma sporo do nadgonienia.

Ciagnac dalej bajki... Mialy byc super-hiper eLki HD... Pamietacie co ludzie pare tygodni temu wypisywali dziwne historie jak to obecne biale nie nadazaja za sensorami i inne bzdury spisujac juz cala szklarnie canona na straty?

No sa nowe HD czarne z paseczkiem... Jedna wlasciwie zrobili... Do kamer ;)

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelDetailAct&fcategoryid=175&modelid=14556


- 2 procesory digic przez co kazdy z nich jest zajety w momencie cykania zdjec innymi sprawami (niezaleznie AF i Pomiar swiatla)
Do pomiaru swiatla i AF'a sa dwa kolejne oprocz Digic'ow. Ten od swiatla dodatkowo obsluguje przyciski i pare innych funkcji.


dla tych ktorzy zapomnieli pytania :)
"czy warto bedzie dać 8000 z małym haczykiem, za te wszystkie roznice ??"
Do czasu gdy bedzie wiadomo co z tego (a cos napewno) dadza w 40D nie mozna nic zawyrokowac.

gietrzy
12-03-2007, 07:22
Wszyscy cos slysza a potem sie okazuje ze to w wiekszosci tylko urojenia i bzdurne marzenia...
Nie cytowałbym gościa jakby wcześniej się nie sprawdził.
Sprawdził się i z 400D/50L i z 1D3

Choc by jak tu technicznie zmiescic na cf'a troche tego filmu... Tak... Wiem, ze sa gigabajty. Tyle tylko czy ktos widzial magnetowid na CF? Wejscia i wyjscia av w aparacie? Gdzie niby sie zmieszcza? Chyba jednak nie bardzo sie to nadaje.
Im chodzi o wedding at reception i to wszystko.
BTW: w nowym (fajnym) TX-1 sam Chucky mówi, że 4 giga SDHC starczy na 30 minut filmiku HD...


Zainteresowanie to raczej wynika z tego, ze musza nadgonic HD w swoich normalnych kamerach. Nie tak dawno jak badalem rynek Canon nie mial praktycznie nic do zaprezentowania w tym temacie poza xl h1. To troche malo gdy mozna bylo dostac znacznie wygodniejsze i mniejsze sony za pol ceny. Teraz jest troche lepiej, ale nadal Canon jak dla mnie ma sporo do nadgonienia.

Bue he he :)

Widziałeś/wiedziałeś o HV20 ;-) mniam mniam za tą cenę.

gwozdzt
12-03-2007, 09:32
Z ciekawostek to powiem jeszcze, że podobno w Canonie pracują intensywnie nad optyką szerokokątną DO - to jedna z przyczyn dlaczego jest zastój w szerokiej optyce. Mają to być mniejsze i lżejsze obiektywy o bardzo dobrej jakości optycznej ...
Ciekawa ta ciekawostka :-) a już na pewno ciekawsza od filmików :-)
Czy moze wiesz coś więcej? Zoomy? stałki? Jakie ogniskowe - szerokie czy bardzo szerokie?

borkomar
12-03-2007, 09:43
Jak możesz to powiedz też coś bliżej o Tokinie 16-50 - byłoby miło(coś wiadomo o cenie:?: ).Dzieki z góry.

piast9
12-03-2007, 10:51
coś wiadomo o cenie:?: )
Zapowiedzi cenowe w jenach pokazywały coś koło 90% ceny 50-135 2.8, który to obiektyw jest już w PL w sklepach. Wystarczy wykonać proste obliczenia...

borkomar
12-03-2007, 10:56
Zapowiedzi cenowe w jenach pokazywały coś koło 90% ceny 50-135 2.8, który to obiektyw jest już w PL w sklepach. Wystarczy wykonać proste obliczenia...

Dzięki - czyli rewelacji cenowej nie będzie, przynajmniej na początku.

Michu (Pentax)
12-03-2007, 12:35
Snowboarder - prośba: napisałeś, że przy stoisku Pentaksa było pusto, w związku z czym zapewne nie będziesz miał zbytnich kłopotów, by zweryfikować opinię tyczącą szkieł 16-50 i 50-135 ;). Pojawiły się bowiem głosy, że z jakością wykonania tych obiektywów jest tak sobie. To zapewne tłumaczyłoby dosć niską cenę. Tym niemniej ciekaw jestem Twojej opinii.

Kolekcjoner
12-03-2007, 12:42
Ciekawa ta ciekawostka :-) a już na pewno ciekawsza od filmików :-)
Czy moze wiesz coś więcej? Zoomy? stałki? Jakie ogniskowe - szerokie czy bardzo szerokie?

Słuchaj wiem praktycznie tylko tyle co napisałem. To są informacje - nazwijmy to nieoficjalne :mrgreen:. Reszta to by były czyste spekulacje. Jest zresztą krótkie info na ten temat w jednym z wywiadów z projektantami, któregoś obiektywu DO. Ale zabij a nie znajdę :).

KuchateK co do spekulacji i tego kto co pisał przed PMA. To były też 100% pewne informacje, że Canon się wycofał z cropa 1.3, że zapowiadali rzekomo połączenie jedynek, że 1Ds tuż tuż (sam to pisałem :lol:), że przypomnę jeszcze pewniaki :D - 400/5.6 IS, 100-400/4 IS - już nawet ceny były podane i wiele innych. Ale były też takie, które stuprocentowo trafiły. Także to tak jest ze spekulacjami że jedne się sprawdzają, a inne nie. Natomiast nie wyzywałbym niektórych (tych spekulacji nie osób :)) od bajek, bzdur i śmiesznostek, bo jak sam widzisz powyżej - różnie bywa :).

Vitez
12-03-2007, 13:39
Vitez, bez urazy ale twoj pomysl jest dosc... kiepski...

Pozyjemy zobaczymy. Nie zamierzam swoich mrzonkowych pomyslow bronic do ostatniej kropli krwi ;) , w zamian wole poczekac na realny sprzet i jego mozliwosci.

muflon
12-03-2007, 14:33
To były też 100% pewne informacje, że Canon się wycofał z cropa 1.3, że zapowiadali rzekomo połączenie jedynek, że 1Ds tuż tuż (sam to pisałem :lol:)
Ba, ktoś juz chyba nawet spotkał pro testującego przedprodukcyjny egzemplarz nowego super-wypasionego 1Ds, jeszcze bez logo i w ogóle :mrgreen: Ale czy to nie fajnie sie tak pobawić? ;-) A nuż się uda wstrzelić i można potem przez pół roku głosić wszem i wobec, że ma się stuprocentowe przecieki na najbliższe targi :mrgreen:

snowboarder
12-03-2007, 17:32
Ba, ktoś juz chyba nawet spotkał pro testującego przedprodukcyjny egzemplarz nowego super-wypasionego 1Ds, jeszcze bez logo i w ogóle...

Ale to prawda. Ja tez jestem w malym szoku po tym, gdy sie
dowiedzialem, ze przygotowanie 1D MkIII trwalo CZTERY lata(!).
Oni wypuszczali 1D MkII a juz pracowali nad MkIII. Tyle to trwa...
Z moich rozmow na PMA wynika tylko, ze wczesne testy napewno
nie odbywaja sie w USA (za duzy market, za duzo ludzi i trudniej
uchowac tajemnice) ale w miejscach bardziej... odludnych ;-)
Australia ewidentnie tutaj przychodzi na mysl. To, ze sa raporty
o roznych modelach w testach i ze spora ich czesc pochodzi
wlasnie z Australii nie dziwi wiec chyba. Teraz pytanie - kiedy
wypuszcza i co wypuszcza... Prawdopodobnie ciagna oni rownolegle
rozne typy prototypow wrecz do ostaniej chwili. To, jak 1Ds MkIII
bedzie wygladal jest jednak juz na mur postanowione. Sierpien...

Michu, mnie Pentax niespecjalnie obchodzi, szkiel nie ogladalem.
Jak booth wygladal mniej wiecej widac na fotce z dpreview...

http://www.dpreview.com/articles/pma2007/Pentax/IMG_4962.jpg

Mieli to miejsce na spore prezentacje, mieli nawet pro fotografow
podobno robiacych Pentaxem (rzucal sie w oczy taki jeden z Kauai
w hawajskiej koszuli) ale dosc smutno to wygladalo, facet
staral sie jak mogl, ale byl tylko jeden czy dwoch sluchaczy, on:
"no poczekajmy jeszcze chwile na wiecej osob..." a wiecej osob sie
nie pojawialo... Zreszta tak samo bylo na prezentacjach wiekszosci
producentow... Wyjatkiem byl Canon, gdzie kolejno zmieniajacy sie
naprawde sporej rangi fotografowie pstrykali grupe na scenie,
wszystko sie pojawialo od razu na duzych monitorach, swietnie
zaaranzowane, obok stala wielka drukarka, od razu drukowali
naprawde ekstra show i pelno ludzi non-stop. Bardzo fajny byl
chlopak na Nik Software, potrafil zaciekawic sporo grupe, zreszta
juz pisalem, ze Capture NX to dla mnie bomba, juz zreszta kupilem
- $115 to jak dla mnie nic za to cudo...
W Nikonie byly dosc dziwne prezentacje, Coolpixy itd, ale najbardziej
mnie ubawila prezentacja ze spora pompa na temat zalet Vibration
Reduction (!). Niby nic dziwnego, ale jeszcze pare lat temu Nikon robil
co mogl udowadniajac, ze to jest niepotrzebne (!!!). Analogia do FF
az sie prosi :lol: Bylo tam troche wiecej ludzi niz Pentax czy Olympus,
ale niewiele wiecej...

januszP.
12-03-2007, 17:43
http://nt.interia.pl/foto/news/rewolucja-format-jpeg-idzie-do-kosza,881598,3609 JPEG out?

gietrzy
12-03-2007, 17:49
http://nt.interia.pl/foto/news/rewolucja-format-jpeg-idzie-do-kosza,881598,3609 JPEG out?

Jakie out?!

JPEG jest free a HD Photo?
Jest jeszcze jpeg w wersji 2000

qwerty1237
12-03-2007, 18:12
Przypomina mi to pitolenie Microsoftu o tym ze wma wyprze mp3 jako standart przyszlosci w kompresji muzyki. No i mp3 twardo sie trzyma a wma jakos nie potrafi sie przebic. Dobrze ze chociaz nie kaza sobie placic za licencje. Moze sie upowszechni. Pozyjemy, zobaczymy.

Kolekcjoner
12-03-2007, 18:35
Ale to prawda. Ja tez jestem w malym szoku po tym, gdy sie
dowiedzialem, ze przygotowanie 1D MkIII trwalo CZTERY lata(!).
Oni wypuszczali 1D MkII a juz pracowali nad MkIII. Tyle to trwa...
Z moich rozmow na PMA wynika tylko, ze wczesne testy napewno
nie odbywaja sie w USA (za duzy market, za duzo ludzi i trudniej
uchowac tajemnice) ale w miejscach bardziej... odludnych ;-)
Australia ewidentnie tutaj przychodzi na mysl. To, ze sa raporty
o roznych modelach w testach i ze spora ich czesc pochodzi
wlasnie z Australii nie dziwi wiec chyba. (...)


Ja czytałem że też w Ameryce Południowej jest prowadzone sporo tego typu testów.

zjawa
12-03-2007, 18:35
ale o tym to jest już inny wątek chyba :)
mam pytanie czy na PMA mowili cos o 20leciu eosa?

Kolekcjoner
12-03-2007, 18:39
Ale to prawda. Ja tez jestem w malym szoku po tym, gdy sie
dowiedzialem, ze przygotowanie 1D MkIII trwalo CZTERY lata(!).
Oni wypuszczali 1D MkII a juz pracowali nad MkIII. Tyle to trwa...


Jest rzeczą pewną, że Ds już istnieje tak samo 40D i nastęca 5D tylko kiedy to wypuszczą. Czy nie będzie tak, że np. z Ds-em będą chcieli poczekać do premiery Nikona FF?

matka997
12-03-2007, 19:10
a tu dla odmiany troche zdjęć, na których przy innych stoiskach widać jakiś ludzi

http://www.fotopolis.pl/index.php?g=292

pozdro

Arek Piekarz
12-03-2007, 19:10
Warto obejrzeć zdjęcia z targów na zaprzyjaźnionym forum Nikona (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16962&page=11). Niech drugie i trzecie zdjęcie od dołu posłużą za komentarz...

snowboarder
12-03-2007, 21:43
ale o tym to jest już inny wątek chyba :)
mam pytanie czy na PMA mowili cos o 20leciu eosa?

Byla super wystawa z naprawde rzadko spotykanymi starymi
modelami... "Motyw rocznicowy" przewijal sie, ale i tak
wszyscy sie podniecali MkIII glownie...

Kolekcjoner
12-03-2007, 22:13
.. "Motyw rocznicowy" przewijal sie, ale i tak
wszyscy sie podniecali MkIII glownie...

W sumie nic dziwnego, bo tak na prawdę to była jedyna ciekawa rzecz jaka tam się pojawiła - no może jeszcze tekturowe :mrgreen: modele Sony.

snowboarder
12-03-2007, 23:55
Jeszcze konczac o PMA, chcialem sie podzielic jedna mala uwaga.
Chodzi mi o rozmiary nowych aparatow niezaleznie w sumie od
producentow ich. Dotknalem np. "nowosci" Olympusa - sa dwa
prawie identyczne w parametrach aparaty, roznia sie wielkoscia.
Ten 500 cos tam jest tak maly, ze po prostu nie wyobrazam sobie nim
zrobic jakiekolwiek zdjecie. Gdy to powiedzialem facetowi z Olympusa
zaczal sie smiac i mowi - "chcesz maly?" i podal mi 400 cos tam.
Sluchajcie ten "aparat" jest wielkosci paczki od papierosow!
Ja nie wiem o co chodzi, ale nikt powazny tego nie kupi.
Wyglada jak aparat dla dzieci do lat 5-ciu. Zreszta slynne obiektywy
Olympusa, nawet te najdrozsze tez po dotknieciu robia zdecydowanie
gorsze wrazenie, nijak im do solidnosci Canonow i Nikonow.
W sumie wszystkie te Alphy, Penatxy, mniejsze Canony czy Nikony
sa po prostu histerycznie male. Nie wiem skad sie wziela ta tendencja,
ale ewidentnie nie znika, lecz np. te nowe Olympusy ja wrecz wkladaja
na kolejny, jeszcze mniejszy level :-)

scooter
13-03-2007, 00:05
bo robią je nasi mali przyjaciele z dalekiego wschodu na rynek daleko wschodni, chińczyków jest więcej :)

akustyk
13-03-2007, 00:28
te nowe Olympusy ja wrecz wkladaja
na kolejny, jeszcze mniejszy level :-)

a wiesz... niech to ma obudowe z ruskiej stali czolgowej, do tego zrobia jakis nalesnikowaty sloik 25mm/2.0 i bedzie fantastyczny sprzet do wlozenia w kieszen na wyjscie z domu. taka pstrykawka na spacer :)

snowboarder
13-03-2007, 00:37
a wiesz... niech to ma obudowe z ruskiej stali czolgowej, do tego zrobia jakis nalesnikowaty sloik 25mm/2.0 i bedzie fantastyczny sprzet do wlozenia w kieszen na wyjscie z domu. taka pstrykawka na spacer :)

Swietnie, tylko niech sie akurat cos naprawde fajnego
nadarzy, jak juz wyjdziesz na ten spacer, to skonczysz ze zdjeciem
na sensorku 4x mniejszym niz FF i bedziesz sobie plul w brode,
ze prawdziwego aparatu ze soba nie wziales... Zawsze mnie troche
dziwia te definicje "spacerowy zoom", "kieszonkowy aparat"...
Idziesz robic zdjecia - wez normalny aparat ze soba, nie to nie bierz nic...

djtermoz
13-03-2007, 00:49
Capture NX to dla mnie bomba, juz zreszta kupilem - $115 to jak dla mnie nic za to cudoKupiles... ale pozwol ze sie tak glupio zapytam. Ten NX dziala z RAW z Canona? Bo wydawalo mi sie ze to tylko z NEFami chodzi. Na stronie http://www.capturenx.com/ pisza w FAQ:

Can Capture NX be used to edit images from cameras of other manufacturers?

Capture NX supports JPEG and TIFF images from any source. For RAW files, Capture NX only supports Nikon's RAW NEF images, and cannot open any other company's proprietary RAW file.

No to jak to jest? Bedziesz tym obrabial JPEGi? czy kupujesz Nikona? A moze ja o czyms nie wiem a w internecie bzudry pisza?

Kolekcjoner
13-03-2007, 00:56
Ja nie wiem o co chodzi, ale nikt powazny tego nie kupi.
Wyglada jak aparat dla dzieci do lat 5-ciu.


Swietnie, tylko niech sie akurat cos naprawde fajnego
nadarzy, jak juz wyjdziesz na ten spacer, to skonczysz ze zdjeciem
na sensorku 4x mniejszym niz FF i bedziesz sobie plul w brode,
ze prawdziwego aparatu ze soba nie wziales... Zawsze mnie troche
dziwia te definicje "spacerowy zoom", "kieszonkowy aparat"...
Idziesz robic zdjecia - wez normalny aparat ze soba, nie to nie bierz nic...

No ale ja np. bym kupił gdyby Canon coś takiego zrobił. Mnie tam nie przeszkadza żeby był mały byle jakość zdjęć była jak trzeba. Dla mnie aparat nawet najlepszy jest nic nie wart jak nie mam go ze sobą. A targanie "normalnego" lustra i szkła nie zawsze jest możliwe.
Nie jest wykluczone że te szerokokątne DO nad którymi się biedzą w Canonie są robione po to żeby stworzyć taki miniaturowy zestaw w pełni użyteczny zdjęciowo.
Wydaje mi się też, że nie bardzo jest o co kruszyć kopię, bo przecież wszystko od 5D w górę jest "słusznych rozmiarów i wagi" także każdy ma wybór.

snowboarder
13-03-2007, 00:59
Kupiles... ale pozwol ze sie tak glupio zapytam. Ten NX dziala z RAW z Canona? Bo wydawalo mi sie ze to tylko z NEFami chodzi. Na stronie http://www.capturenx.com/ pisza w FAQ:

Can Capture NX be used to edit images from cameras of other manufacturers?

Capture NX supports JPEG and TIFF images from any source. For RAW files, Capture NX only supports Nikon's RAW NEF images, and cannot open any other company's proprietary RAW file.

No to jak to jest? Bedziesz tym obrabial JPEGi? czy kupujesz Nikona? A moze ja o czyms nie wiem a w internecie bzudry pisza?


Odpowiedziales sobie dokladnie sam na pytanie.

Capture NX supports JPEG and TIFF images from any source.

Ja i tak RAW-y obrabiam w C1, C1 eksportuje 16-bitowe TIFF-y.
Capture NX kupilem by obrabiac szybko te TIFF-y stosujac
technike u-point (przy okazji Capture NX pracuje w 16-bitach).



Wydaje mi się też, że nie bardzo jest o co kruszyć kopię, bo przecież wszystko od 5D w górę jest "słusznych rozmiarów i wagi" także każdy ma wybór.

Masz racje ale powoli wydaje sie, ze przyzwoity rozmiar robi
sie cecha "pro"... A poza tym miniaturyzacja ma swoje granice,
Olympus 410 je przekroczyl zdecydowanie.

Wini
13-03-2007, 01:05
Kupiles... ale pozwol ze sie tak glupio zapytam. Ten NX dziala z RAW z Canona?

Przecie wiesz, że nie. Polecam ściągnięcie triala i wypróbowanie. Mnie bardzo ten program pasuje. Co prawda uzywam starszej wersji :oops: ale czasami konwersja cr2(DPP) - tif (Nikon Capture) - jpg daje fajne efekty

Kolekcjoner
13-03-2007, 01:19
Masz racje ale powoli wydaje sie, ze przyzwoity rozmiar robi
sie cecha "pro"... A poza tym miniaturyzacja ma swoje granice,
Olympus 410 je przekroczyl zdecydowanie.

Ale popatrz na to tak. Miałeś kiedyś w ręku Olympusa OM-2 np. albo pentaxa K1000 to wcale nie były duże aparaty, a jak dawno temu zrobione. Także nie wiem czy ta obecna miniaturyzacja to jakaś wielka nowość. Po prostu cyfra stwarza jeszcze większe możliwości pod tym względem. Wolę nawet nie myśleć co będzie jak wprowadzą "nielustrzanki" z wymiennymi obiektywami - będzie się działo :mrgreen:. Wizja kolegi odie83 z forum Nikona może się ziścić :).

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/img87/2296/nikond10mi7.jpg)

akustyk
13-03-2007, 01:24
Swietnie, tylko niech sie akurat cos naprawde fajnego nadarzy, jak juz wyjdziesz na ten spacer, to skonczysz ze zdjeciem
na sensorku 4x mniejszym niz FF i bedziesz sobie plul w brode, ze prawdziwego aparatu ze soba nie wziales...
Andrew, ale ja na spacer to mialem na mysli bardziej do ludzi, niz w jeepa i w Teton czy do Olympic :)
a jak ide wsrod ludzi to im bardziej niepozorny aparat tym latwiej zrobic naturalne zdjecie. i tutaj sama scena, uklad, spontanicznosc, natualnosc "czlowiekow" ma wieksze znaczenie niz ostrosc pikseli :)



Zawsze mnie troche dziwia te definicje "spacerowy zoom", "kieszonkowy aparat"... Idziesz robic zdjecia - wez normalny aparat ze soba, nie to nie bierz nic...
wiesz... jak wezme normalny aparat i sprobuje go w kogos wycelowac, to albo moherek poleci, albo kamyk, albo pan/pani podejda i obrzucaja slina wzglednie zarzadaja kasy. a obawiam sie, ze jakbys ze swoim 5D zapomnial o zasadzie "don't try this at home" to LAPD by Ci zrobilo z d... przyslowiowa jesien sredniowiecza :)
oczywiscie przesadzam, ale chodzi o to, ze czasem trzeba miec aparat nie tylko maly dla transportu, ale tez dla amatorskiego wygladu i mozliwosci fotografowania ludzi naturalnych, a nie zaaferowanych powaznie wygladajacym cannon-em :)


nie sadze, zeby to byl najwazniejszy powod uwzgledniany przez takiego Olympusa, ale mysle ze jakis rynek na nieduze korpusy z fajnymi obiektywami jest. nie tylko street, choc akurat tutaj Oly ma niezle szanse ze wzgledu na "marke" (OM kiedys byl jednym z podstawowych sprzetow streetowcow - nie majacych forsy na Leike).

snowboarder
13-03-2007, 01:36
to LAPD by Ci zrobilo z d... przyslowiowa jesien sredniowiecza :)

a ktos tu napisal, ze powinienem pisac scenariusze, stary pokonales
mnie w przedbiegach :lol:

Nie demonizuj LAPD, bo ja ich bardzo lubie :-)

Pewnie masz racje, ja jakos na ludzi niespecjalnie zwracam uwage...
Ale sprobuj jak ci sie nadarzy okazja wziac ten 410 do reki i pozniej
napisz o wrazeniach. Aparat dla Kena, jak nic...

akustyk
13-03-2007, 01:59
Wiec nie demonizuj LAPD, bo ja ich bardzo lubie :-)

nie no... zartowalem z tym. zla slawe robia teksty o zakazach
fotografowania w Nowym Jorku i iscie szokujacych ograniczeniach
(bodajze wciaz obowiazuje zakaz uzywania statywu w NY bez
zgody samego burmistrza). domyslam sie, ze im bardziej na
zachod i na poludnie (z ominieciem Teksasu i Utah :D ), tj.
w strone morza i winnic, tym atmosfera bardziej lajcik :)
bez mala jak w Europie :)



Pewnie masz racje, ja jakos na ludzi niespecjalnie zwracam uwage...
Ale sprobuj jak ci sie nadarzy okazja wziac ten 410 do reki i pozniej
napisz o wrazeniach. Aparat dla Kena, jak nic...
zerkne z ciekawosci. z malych aparatow sam mam Fujice i poniekad
bardzo sobie chwale. z daleka wyglada jak Praktika (czyt. od razu
mam etykietke amatora robiacego syfiastym starym zlomem) ale
w srodku werk jak marzenie :) ale to ze jest malutka i przy tym
solidnie zbudowana to fantastyczna sprawa. gdyby tylko do tego
byl nalesnikowaty lensik... :D

KuchateK
13-03-2007, 04:52
nie no... zartowalem z tym. zla slawe robia teksty o zakazach fotografowania w Nowym Jorku i iscie szokujacych ograniczeniach
(bodajze wciaz obowiazuje zakaz uzywania statywu w NY bez
zgody samego burmistrza).
Eeee... Przygoda w Grand Central gdzie dziennie przewala sie parenascie/dziesiat tysiecy ludzi mozna zrozumiec. Jak sie rozstawi tam dwoch czy trzech ze statywami to jednak tworzy sie spory korek. Sporo innych miesc popularnych turystycznie ma tak samo. Ale tylko dlatego, ze tam poprostu nie ma miejsca dla maniakow ze statywami. Co jak co, ale na ulicach jak narazie nie ma najmniejszego problemu ze statywami. Choc by z racji tego, ze nikt nie bedzie w stanie tego pilnowac. Trzeba jednak wykazac nieco wyczucia i ocenic czy aby statywem nie robi sie zbyt wiele zamieszania. Jesli ewidentnie to przeszkadza otoczeniu w popularnych miejscach to sie przywalaja.

snowboarder
15-03-2007, 17:45
Widzieliscie "podsumowanie" PMA na dpreview?
http://www.dpreview.com/articles/pma2007/

On the SLR side of things and despite Sony almost succeeding in stealing the show with the rather vague announcement of some new models coming at some time in the future the highlight this year came from Olympus. Not only did the company show two new compact SLR models with strong feature sets (including live view), it also took the covers off a considerably more finished-looking successor to the E-1, a camera that people have been waiting patiently for since the days when the Pentax 645 Digital was new news.

Dowod na to jak ludzka slabosc zwycieza obiektywizm :-(
Canon olal Phila, Phil sie obrazil na Canon...
I chyba zaczal brac pieniadze od Sony :lol: To podsumowanie
to jedna wielka bzdura. Pudelka Sony nie budzily zadnego
zainteresowania a on pisze, ze prawie byly przebojem wystawy,
ale, uwaga, Olympus okazal sie wiekszym...
W sumie nie ma to jakiegos wiekszego znaczenia, ale wyglada
na jakas krucjate w tym momencie.
Poza tym jakakolwiek reputacja dpreview zostala spuszczona
do kibla...

Kolekcjoner
15-03-2007, 21:41
Widzieliscie "podsumowanie" PMA na dpreview?
http://www.dpreview.com/articles/pma2007/

On the SLR side of things and despite Sony almost succeeding in stealing the show with the rather vague announcement of some new models coming at some time in the future the highlight this year came from Olympus. Not only did the company show two new compact SLR models with strong feature sets (including live view), it also took the covers off a considerably more finished-looking successor to the E-1, a camera that people have been waiting patiently for since the days when the Pentax 645 Digital was new news.

Dowod na to jak ludzka slabosc zwycieza obiektywizm :-(
Canon olal Phila, Phil sie obrazil na Canon...
I chyba zaczal brac pieniadze od Sony :lol: To podsumowanie
to jedna wielka bzdura. Pudelka Sony nie budzily zadnego
zainteresowania a on pisze, ze prawie byly przebojem wystawy,
ale, uwaga, Olympus okazal sie wiekszym...
W sumie nie ma to jakiegos wiekszego znaczenia, ale wyglada
na jakas krucjate w tym momencie.
Poza tym jakakolwiek reputacja dpreview zostala spuszczona
do kibla...

Wiesz to co dla kogo jest przebojem (czy zapowiedzi Sony czy dwie puszki Olympusa + zapowiedź trzeciej + szkła czy inne rzeczy) to kwestia do dyskusji. Może dla Phila są to ważne wydarzenia. Dla mnie bardziej znamienne jest to, że w tym sprawozdaniu nie ma słowa o Canonie. Tak jakby w ogóle takiej firmy na targach nie było albo była tak mało znacząca, że nie warto nawet wamiankować o jej obecności. No cóż Canon zaczyna wzbudzać co raz silniejsze emocje - na ogół negatywne - widać to też nawet po innych forach. I mam wrażenie że ta tendencja będzie się utrzymywać.

scooter
16-03-2007, 12:21
bo staje się monopolistą ??!!:(

KuchateK
16-03-2007, 12:57
Bo nam zazdroszcza :mrgreen:

c42
16-03-2007, 13:10
, ze Capture NX to dla mnie bomba, juz zreszta kupilem - $115 to jak dla mnie nic za to cudo..."

co takiego Ci sie podoba w capture? szef kupuje rzeczy z napisem Nikon wiec i ten program kupil dla ideii hehe dla mnie nie dorasta do piet elementsowi... raz ze rozpoznaje cale 3 formaty to jeszcze ma problemy z zapisywaniem ich... nasz bynajmniej capture nie jest wstanie zapisac wgranego tiffa jako jpg :D ergonomia programu to juz inna bajka dla mnie nie do przejscia... aha sprawdzales odszumianie? nie ma to jak przejechac blurem zdjecie... i pomyslec ze w polsce te cudo jest wcenie dwoch elementsow.... dwoma lapami nie polecam chyba ze daja gratis do aparatu...

Kolekcjoner
16-03-2007, 15:09
Bo nam zazdroszcza :mrgreen:

Nie chcę tworzyć kolejnej "teorii spisku powszechnego"/* ale chyba jest w tym sporo racji. Powoli czytanie innych forów i nie tylko zaczyna być męczące. Wiele osób skupia się głównie na udowadnianiu jaki to sprzęt Canona jest do d...., a nie daj Panie jak już wejdą na temat forum CB :mrgreen:.


/* - cytat z Janusza Body :)

Milosz
16-03-2007, 19:24
Nie chcę tworzyć kolejnej "teorii spisku powszechnego"/* ale chyba jest w tym sporo racji. Powoli czytanie innych forów i nie tylko zaczyna być męczące. Wiele osób skupia się głównie na udowadnianiu jaki to sprzęt Canona jest do d...., a nie daj Panie jak już wejdą na temat forum CB :mrgreen:.


/* - cytat z Janusza Body :)

to sie nazywa kompleks malego.... zestawu obiektywow :>