PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie z Funsport



Voytas
05-02-2005, 19:58
www.funsports.pl (http://www.funsports.pl)
Czy ktoś kupował w w/w firmie jakiś sprzęt? chodzi mi o sprzedaż wysyłkową. Czy jest zaufana itp. Przymierzam się do zakupu paru rzeczy a mianowicie:
- Lampę CY300K lub CY400K
- statyw W806
- softbox SK80120
- i parę inych drobiazgów

Co sądzicie w ogóle o tym sprzęcie? Wydaje mi się, że ceny nie są aż tak wysoki.
Może znacie i polecicie jakegoś innego dystrybutora.
Dzięki z góry

I takie jeszcze jedno pytanie:
te lampy mają wyzwalacze: fotocela, synchro i test.
Jezeli kupie wyzwalacz na podczerwien (na goraco stopke) to jaki odbiornik musze miec przy lampie aby ja wyzwolic ta podczerwiena? :) Pytam bo w funspotcie nie widze takiego odbiornika...

Krzychu
05-02-2005, 20:20
I takie jeszcze jedno pytanie:
te lampy mają wyzwalacze: fotocela, synchro i test.
Jezeli kupie wyzwalacz na podczerwien (na goraco stopke) to jaki odbiornik musze miec przy lampie aby ja wyzwolic ta podczerwiena? :) Pytam bo w funspotcie nie widze takiego odbiornika...

Fotocelę oczywiście, chodzi o to żeby wyzwalać światłem na które Twój materiał rejestrujący nie jest uczulony żeby się nie dokładało do ogólnej ekspozycji - problem w tym że w cyfrach różnie bywa z "uczuleniem" matrycy na podczerwień a ten wyzwalacz to jest wyjątkowo tandetna miniaturowa lampa błyskowa z czerwoną szybką.

A co do Funsporstu - firma solidna, lampy już mniej, ale dla zastosowań amatorskich współczynnik cena / jakość nie do przebicia...

Voytas
05-02-2005, 20:35
Fotocelę oczywiście, chodzi o to żeby wyzwalać światłem na które Twój materiał rejestrujący nie jest uczulony żeby się nie dokładało do ogólnej ekspozycji - problem w tym że w cyfrach różnie bywa z "uczuleniem" matrycy na podczerwień a ten wyzwalacz to jest wyjątkowo tandetna miniaturowa lampa błyskowa z czerwoną szybką.

myslisz, ze wyzwalacz radiowy to lepsze rozwiazanie (chodz o ponad 200zl drozsze)?

Krzychu
05-02-2005, 20:43
Fotocelę oczywiście, chodzi o to żeby wyzwalać światłem na które Twój materiał rejestrujący nie jest uczulony żeby się nie dokładało do ogólnej ekspozycji - problem w tym że w cyfrach różnie bywa z "uczuleniem" matrycy na podczerwień a ten wyzwalacz to jest wyjątkowo tandetna miniaturowa lampa błyskowa z czerwoną szybką.

myslisz, ze wyzwalacz radiowy to lepsze rozwiazanie (chodz o ponad 200zl drozsze)?

Zdecydowanie... Możesz jeszcze próbować kupić kabel z końcówką na gorącą stopkę, te lampy mają napięcie dla aparatu bezpieczne (ale sprawdź to na 100% żeby nie było na mnie ;-) )

Madroz
05-02-2005, 21:05
Ja kupuje u nich od dawna, i nigdy nie było problemów, mają naprawdę tanio. Jak zepsułem lampę to mi naprawili po gwarancji BEZPŁATNIE w kilka dni sprzęt miałem z powrotem. Co do samego sprzętu - to jest on chińskiej produkcji, ale za takie pieniądze lepszego nigdzie nie kupisz.
A oto przykładowe zdjęcie z wykorzystaniem lamp CY100 z FUNSPORTU.

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=543207

pozdrawiam

Voytas
05-02-2005, 21:43
Madroz...musze powiedziec ze zacheciles mnie swoim portfolio do zakupu :):):)
mozesz powiedzec co dokladnie zakupiles u nich...i ile czekales na paczke

Madroz
05-02-2005, 21:53
Jasne,
Razem z kumpelką kupiliśmy 2x softbox 90x50(nie pamiętam dokładnych wymiarów) 2x statyw, 2x lampa CY100MR + fotocela na drugi błysk (kiedyś robiłem A40-stką. kupiłem ten zestaw ponad rok temu, później jeszcze dokupywałem statywy, parasolki, i takie tam. Za każdym razem dostawa przebiegała nie dłużej niż 2-3 dni. Wszystko zapakowane bardzo solidnie. Jak masz pytania to zadzwoń do nich na pewno Ci doradzą.
Jeżeli chodzi o wyzwalanie lamp to polecam RADIOWY patent, gdyż fotocele wbudowane w lampy nie za każdym razem działają od światła odbitego.
pozdrawiam.