PDA

Zobacz pełną wersję : Obrobka zdjec - jak usunac pryszcze



marcello1976
25-02-2007, 13:44
Witajcie !

Niedawno robilem zdjecia mojej siostrzenicy. I wszystko byloby ok, tylko ona jest w wieku, gdy ilosc pryszczy zbliza sie do ilosci wlosow na glowie. Siostrzenica zazyczyla sobie, aby je ze zdjec usunac. Probowalem programem CleanSkin, ale niestety nie poradzil sobie :-( Czy ktos zna jakis sposob, aby w latwy sposob pozbyc sie ich ? Zaczelem usuwac je sztuka po sztuce, ale to walka z wiatrakami...

czornyj
25-02-2007, 13:50
Healing brush w PS. Pięć minut i usuniesz wszystkie w cholerę...

crater
25-02-2007, 15:25
stamp tool badz latka w Photoshopie

polecam latke bo pozostawia fakture skury z miejsca pobranego:)

Zielony
25-02-2007, 15:35
Po retuszu możesz zapodać efekty.

marcello1976
25-02-2007, 16:05
Po retuszu możesz zapodać efekty.

Hmmm.. A jakie efekty ? Teraz robie tak, ze po usunieciu pryszczy, przepuszczam zdjecie przez CleanSkin. Jest niezle, ale nie zawsze sie sprawdza - np na jednym ze zdjec, siostrzenica jest z rozami. Po CleanSkinie twarz jest ladnie wygladzona, ale roze wychodza dziwnie - krawedzie sa niby rozmyte, ale w srodku jest ostra linia (wyglada to jak ostra krawedz w otoczce rozmycia).
Dzieki za dotychczasowe rady :-)

rolaj
25-02-2007, 16:28
Koledzy napisali wyżej: podstawowe narzędzia z Photoshopa: pieczątka lub łatka. A jeśli to jest CS2, to Healing Brush. CleanSkin, czy jak to tam sie nazywa i inne takie wynalazki, nie jest potrzebny.

Zielony
25-02-2007, 16:55
Hmmm.. A jakie efekty?

No fotkę do wglądu - przed i po.
Nie wiem co to ClearSkin*, ale Photoshop i jego narzędzia w zupełności wystarczą.


*jakiś plugin do PS czy odrębna aplikacja?

Krisspy
25-02-2007, 17:16
Po CleanSkinie twarz jest ladnie wygladzona, ale roze wychodza dziwnie - krawedzie sa niby rozmyte, ale w srodku jest ostra linia (wyglada to jak ostra krawedz w otoczce rozmycia).


Przede wszystkim każdym pryszczem musisz się zająć z osobna. Narzędziami jak masz podane wyżej. Nie znam CleanSkina ale wnioskuję, że to automat.
Jeżeli tak to jest dobry do wszystkiego, czyli... tak naprawde do niczego.
Albo twarz, albo róże.

crater
28-02-2007, 03:27
generalnie otrzyamelm od marcella zdjecie ktore poddalem oborbce. moze mistrzem jakims w tym nie jestem, ale mysle ze retusz jest wystarczajacy. Moge bredizc bo jest generalnie troszke pozno jak na mnie...


https://canon-board.info/imgimported/2007/02/miniaturka-2.jpg
źródło (http://www.piotrszmidt.com/retusz/marta/miniaturka.jpg)

jak wygladal orginal i retusz mozna zobaczyc na tutaj. (http://www.piotrszmidt.com/retusz/marta/) ( po zaladowaniu strony nalezy najechac myszka na zdjecie)

Mam nadzieje ze autor niema mi za zle zamieszczenia zdjecia.

Ps.marcello1976 jutro jak wstanę to opisze ci cala metodę. Duzo dłubania niestety jest przy tym i żaden program automatycznie ci tego nie zrobi wiec nawet nie probuj...

muflon
28-02-2007, 10:23
Mam nadzieje ze autor niema mi za zle zamieszczenia zdjecia.
Nie wiem jak autor, ale jak to się rozejdzie przypadkiem wśród znajomych dziewczyny to macie obydwaj prze****ane :mrgreen: Dobra robota! :-D

scooter
28-02-2007, 10:25
tylko trochę za dużo różu/czerwieni zostało po pryszczach ....
trzeba by zmienić nieco odcień skóry w miejscu redukcji ...

tadek
28-02-2007, 10:32
co by nie gadac to dziewcze wyladnialo ;)

deejay24h
28-02-2007, 14:17
co by nie gadac to dziewcze wyladnialo ;)

i to jak... jednak ja nie jestem za tak daleko posuniętą obróbką...

popmart
28-02-2007, 15:50
no powiedzmy sobie szczerze ..... odpuść tę modelkę bo strasznie duzo roboty z nią jest .....

pozdro

MacGyver
28-02-2007, 15:56
generalnie otrzyamelm od marcella zdjecie ktore poddalem oborbce. moze mistrzem jakims w tym nie jestem, ale mysle ze retusz jest wystarczajacy
Ja bym jeszcze tą lampę z nosa usunął, ale generalnie jest dobrze :-)

crater
01-03-2007, 13:40
poprawilem troche to przeaplenie nosa i kilka innych :)


https://canon-board.info/imgimported/2007/03/after-2.jpg
źródło (http://www.piotrszmidt.com/retusz/sors/after.jpg)

viTo
02-03-2007, 11:10
dobra robota...
Jak byś mógł to wrzuć jakiegoś tutka jak to zrobiles... Często bedzie to potrzebne... i nie tylko mi :mrgreen:

Za wszelkie tutoriale BÓG ZAPŁAĆ... ...W EURO. :-D

rolaj
02-03-2007, 13:25
Patent na taki retusz i kilka innych bardzo pożytecznych myków opisuje bardzo przejrzyście, krok po kroku i na przykładach Scott Kelby w "Fotografia cyfrowa - obróbka zdjęć". Warto mieć. viTo, jutro bede w Kędzierzynie na Mostostalu i Ci mogę pokazać osobisty egzemplarz. Jak co to na PM

mungo
03-03-2007, 16:26
IMHO jeszcze bym usta poprawił;) I by była supermodelka. Co do usuwania pryszczy, to najlepiej albo stempelkiem w photoshopie[sporo cackania], albo healing brushem[mniej cackania]. Udało ci się wykasować niechciane rzeczy bardzo fajnie:D I widzę, że z worami pod oczami sobie poradzileś, a już chciałem tutaj jakiś tutorial pisać;)
Healing brush, healing brush, healing brush jeszcze raz. Trochę roboty, ale jaka potem przyjemność jak pokazujesz już poprawione zdjęcie:D

Milosz
07-03-2007, 11:31
przegiales z tym retuszem, plaska broda i nos... troche jak maska posmiertna :P

gwozdzt
07-03-2007, 11:39
co by nie gadac to dziewcze wyladnialo ;)
Nie dziewczę wyładniało, tylko zdjęcie.
Dziewczę by wyładniało, jakby je wysłać do kosmetyczki i wizażystki :-) I to wbrew pozorom jest rada zupełnie serio - trzeba choć trochę modelkę przygotować, a będzie dużo mniej męczarni w PS.

pietro.s
11-03-2007, 17:53
a jak sie udało uzyskać ten błysk w oku? w oryginale nie ma aż takiego szklistego oka?