PDA

Zobacz pełną wersję : P.S. CS2 jak zmniejszać pionowe i poziome naraz



fotomoto
22-02-2007, 21:10
Witam
Obrabiając większą ilość zdjęć w P.S. spotykam się z pewną uciążliwością,
a mianowicie chcąć poprawić cały folder jednym zadaniem muszę go dzielić na pionowe i poziome kadry ,żeby przy końcowym zmniejszeniu obrazka wszystko było o.k.
W aparacie używam opcji automatycznego obracania i P.S. otwiera raz pion raz poziom więc jak ustawię rozmiar na pionowe to z poziomych wychodzi kicha.Może da się jakoś ustawić żeby P.S. ignorował obracanie i wszystkie otwierał poziome albo jakoś zmniejszał procentowo?

Jankes
22-02-2007, 21:22
Nie wiem czy dobrze rozumie ale nie wystarczy zaznaczyc constrain proportions?
Co prawda jak dla mnie lepszym rozwiazaniem jest korzystanie z xnview przy zmianie rozmiarow wielu plikow..

fotomoto
22-02-2007, 21:42
Nie wystarczy.Oczywiście mogę zmniejszyć grupowo innymi programami ale sęk w tym że mam np 2tyś jpeg-ów i chciałbym je: odszumić,rozjaśnić,usunąć winietowanie,zmniejszyć,wyostrzyć i zapisać jednym procesem unikając kilkukrotnego zapisu jpeg .

Tomasz1972
22-02-2007, 21:51
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=640

fotomoto
22-02-2007, 22:10
przyjrzałem dokładnie ten wątek już wcześniej i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie( zmniejszenie procentowe przez batch-a nie pozwala na wyostrzenie po zmianie rozmiaru i zapisu z potrzebną mi kompresją)

Fan nr 1
22-02-2007, 22:11
fotomoto fajnie zmniejsza się wsadowo kadry pionowe i poziome w Adobe lihgtroom ( tam zaznaczasz, że ma zmniejszać proporcjonalnie, podajesz maksymalna szerokość i wysokość w pikselach , eneter i ... gotowe)

fotomoto
22-02-2007, 22:23
w DPP też ,ale jak pisałem chciałbym też użyć Neat Image jako zadania i innych opcji P.S.a użycie dwóch czy trzech programów do obróbki jednej grupy zdjęc to strata jakości i czasu ( wolałbym odpalić P.S.i popijać kawkę ,a poza tym po ostatniej studniówce miałem ponad 5 tyś fotek do poprawek więc szukam najprostszych rozwiązań)

Iwan
23-02-2007, 01:12
Też mnie to swego czasu dręczyło.
Spróbuj File>Automate>Fit Image...

fotomoto
23-02-2007, 12:00
Też mnie to swego czasu dręczyło.
Spróbuj File>Automate>Fit Image...

Wielkie dzięki - działa !