PDA

Zobacz pełną wersję : Jest jakiś soft do "kolorowania" zdjęć BW?



mattnick
21-02-2007, 16:24
Very Important Question :) Czy jest jakiś soft, który zdjęcie BW przerabia na kolor ?? Jest mi to okrutnie potrzebne !!!! Dzięki za pomoc

McKane
21-02-2007, 16:31
Adobe Photoshop, Gimp, Paint Shop Pro

DoMiNiQuE
21-02-2007, 16:34
Skoro to musi byc specjalny do kolorowania to prosze http://www.programy.wabi.pl/recolored.php
Nie wiem czy dziala, ale skoro PS i Gimp nie daja rady... ;)

Edit:
Ten tez jest specjalny do kolorowania http://programy.poszkole.pl/38,program,1424.html ;)

mattnick
21-02-2007, 17:20
Adobe Photoshop, Gimp, Paint Shop Pro

no to może wykażesz i podzielisz się wiedzą jak to zrobić ??

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Szukam programu, który zrobi to automatycznie

DoMiNiQuE
21-02-2007, 17:29
Szukam programu, który zrobi to automatycznie
Obawiam sie, ze nie ma takiego.

mattnick
21-02-2007, 17:33
hmmm...czyli np. samych swoich poprawiali klatka po klatce ??

Tomasz1972
21-02-2007, 17:45
hmmm...czyli np. samych swoich poprawiali klatka po klatce ??

Niekoniecznie . Nikt nie wie na jakim materiale był oryginał . Może nagranie było w kolorze a kopie kinowe oraz TV czarno-białe . Odnaleziono oryginał , zrobiono obróbkę cyfrową i puszczono jako pokolorowane :)

djtermoz
21-02-2007, 17:53
Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Szukam programu, który zrobi to automatycznieObawiam sie ze zeby to zrobic automatycznie to musialbys miec cos w rodzaju: 3 wersje tego samego zdjecia, czarno-biale, zrobione przez filtry R, G, B. Potem to poskladac w PS i napisac akcje/skrypt, ktory bedzie odpowiednio podkladal kolor bazujac na kontrascie poszczegolnych obszarow zdjecia z wszystkich 3 wersji.

McKane
21-02-2007, 18:22
no to może wykażesz i podzielisz się wiedzą jak to zrobić ??

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Szukam programu, który zrobi to automatycznie

Automatycznie ? :) To tak jakbys powyrywal z ksiazki co druga strone i potem szukal programu ktory uzupelni utracona tresc automatycznie :)

Co do PS'a i podobnych to sa od tego poradniki w sieci, ksiazki i czasopisma.