PDA

Zobacz pełną wersję : 20D wreszcie mam :)



TomekD
03-02-2005, 23:14
Dziś wreszcie zanabyłem 20Dz kitem + ten tamron 28-75 f2,8
Mam pierwsze uwagi i pytania do poiadaczy?

Czy u Was tez krzywo zamocowany jest wyświetlacz???, na początki myślałem że jest przekręcony, ale jak się przyjżałem okazało sie ze prawa jego strona ma mniejszą szczelinę w stosunku do okienka niz lewa, różnica jest około 1,5 mm - widać pod kątem
Da się z tym żyć, ale czy Wy też tak macie??

co do uwag to faktyczniee z tym tamronem jest co trzymac..., reka boli po paru minutach, zdecydowanie przydał by się grip mimo że wczesmniej nie używałem. Nawet przy normalnym trzymaniu brakuje trochę na dole, najmniejszy palec jest na slraju, albo w powietrzu. Nie wiem czy wiecie co mam na mysli.

Co do tamrona to kupiłem gdzie mieli. Drazni mnie mocowanie yulnej soczewki bo tak jak by odstawało . To jest jakas cienka baszka, nie wiem czy to jedynie sołonka czy mocowanie. Czy ta pstatnia soczewka jest asferyczna? Dziwnie odbija światło jak by była nie równa.
Ale zdjęcia są całkiem ok, narazie w domku przy iso 800-1600 spokojnie da się robić. Szumy są do przeżycia.

Pozdrawiam

tpop
03-02-2005, 23:31
Czy u Was tez krzywo zamocowany jest wyświetlacz???,
Zapewne dosc mocno Cie to drazni? Tez by mnie draznilo. Nie wiem ja reszta ale skoro wydaje 6 tysiecy na aparat to chce miec prosty wyswietlacz. A czy da sie zyc? Na pewno - sa wieksze zmartwienia ale mnie by to draznilo za kazdym razem kiedy bym spogladal na LCD.

TomekD
04-02-2005, 11:06
Czy u Was tez krzywo zamocowany jest wyświetlacz???,
Zapewne dosc mocno Cie to drazni? Tez by mnie draznilo. Nie wiem ja reszta ale skoro wydaje 6 tysiecy na aparat to chce miec prosty wyswietlacz. A czy da sie zyc? Na pewno - sa wieksze zmartwienia ale mnie by to draznilo za kazdym razem kiedy bym spogladal na LCD.

Nie jest tak żle, wiesz, na poczatku na wszystko zwarca się uwagę. Przynajmniej ja tak mam ze ogladam każdy szczegół.
ps. zainstalowałem oprogramowanie z "czarnej płyty" i po podłaczeniu aparatu i właczeniu go w spisie programów które sa proponowanie do sciagniecia nie ma zadnego programu canona. Jest PS, PhotoPanit, i program windowsowy....
Jak odpalam program canona i staram się sciagnac nim fotki krzyczy że słane baterie. Czy jest tak ze przy połowie stanu baterii nie mozna ściagnac zdjęc? Miałem inne canony, ale zoombrowser był widoczny w liście proponowanych programow, albo mozna było odpalić wczesniej i ściagac niezaleznie od stanu naładowania.
MOze ja nie mam jakiegos programu..., jak się nazywa oprogramowanie do ściagania zdjęc?

Vitez
04-02-2005, 11:23
TomekD : wez te wszystkie cholerstwa powylaczaj, odinstaluj, wylacz tez aparat a nastepnie... siegnij i przeczytaj OBIE instrukcje (do aparatu i software) po min DWA razy :evil: .

Mozesz w miedzyczasie sie bawic aparatem.

Dopiero jak to zrobisz zacznij zadawac pytania :roll: - bo na wiekszosc z nich odpowiedzi znajdziesz wlasnie w instrukcjach .

darpla
04-02-2005, 21:21
Nie ma co narzekac.Masz dobry sprzet tylko zadajesz za duzo pytan zamiast po prostu troche poczytac.Instrukcja, ksiązki i wyszukiwarka na ineteresujace Cie tematy canon-board.info

Chris
05-02-2005, 11:58
Czy u Was tez krzywo zamocowany jest wyświetlacz???, na początki myślałem że jest przekręcony, ale jak się przyjżałem okazało sie ze prawa jego strona ma mniejszą szczelinę w stosunku do okienka niz lewa, różnica jest około 1,5 mm - widać pod kątem


To masz jakis wadliwy egz. u mnie jest idealnie

pozdr.
KRzysiek

TomekD
05-02-2005, 15:11
spoko, aż tak bardzo nie widac, mam za sabą czas wpatrywania się w kazdy szczegół.
Ja juz tak mam że wszystko wypatrzę :)

[ Dodano: 07-02-2005 ]
Niestety popełniłem błąd i podłączyłem 20D przed inststalacją softu canona. Standardowo zainstalował się soft windowsów do 20D Okazało się że nie mozna tego zrobić bo program canonowy nie będzie działał poprawnie i faktycznie tak jest:(
Jak sie pozbyć sterowników windowsowych,tych które instaluja się automatycznie po podłaczeniu urządzewnia ???
Tylko nie mówcie że mam reinstalować system, albo formatowac dysk :>
ps.
nie działają wszystkie opcje EOS Viver..., np zapisywanie:(

darpla
16-02-2005, 15:19
zalezy czy to bylo oprogramowanie, ktore zainstalowalo sie w katalogu Program Files(wtedy bedziesz musial go wyszukac i odinstalowac-uninstal albo w panelu sterownaia -->dodaj lub usum programy).

Jesli poszlo do kataloguWindows to wtedy musisz znac nazwe drivera i go wyszukac



Ale ogolnie jak zainstalujesz oprogramowanie od canona 20d to nie bedziesz mial problemow.Nie powinny sie wykluczac

Tomasz Golinski
16-02-2005, 16:34
A w PTP nie dziala bez sterow?