PDA

Zobacz pełną wersję : PS, kopiowanie akcji



pchelka
20-02-2007, 11:10
Witam, potrzebuję przeinstalować komputer i chcę przekopiować swoje akcje z PS. Możecie mo podać ścieżkę gdzie znajdę odpowiedni folder? Z góry dzięki i pozdrawiam, Beata

Janusz Body
20-02-2007, 11:12
Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2\Presets\Photoshop Actions

Pod warunkiem, że masz ustawione wszystko na standard.

pchelka
20-02-2007, 11:56
Dzięki :) widziałam wcześniej ale nie byłam pewna czy to ten folder. Są w nim pliki o nazwach m in. commands, text effects, frames, production i in. w sumie niewiele tego. Czy w tym na pewno siedzą te moje akcje?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Co ustawione wszystko na standard?

Janusz Body
20-02-2007, 12:06
Dzięki :) widziałam wcześniej ale nie byłam pewna czy to ten folder. Są w nim pliki o nazwach m in. commands, text effects, frames, production i in. w sumie niewiele tego. Czy w tym na pewno siedzą te moje akcje?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Co ustawione wszystko na standard?

Akcje mozna zapisywac w dowolnym folderze - jak nie wiedziałas to pewnie wszystko jest w standardowym - j.w.

Pliki akcji maja rozszerzenia ATN. Powinien byc plik z taka sama nazwa jak naglowek folderu w ktorym sa Twoje akcje

pchelka
20-02-2007, 12:55
Hmm to może jednak ich tam nie ma bo żadna z tych nazw nie jest mi znajoma :/ W PS moje akcje siedzą w utworzonym przeze mnie folderze o nazwie "moje akcje", czy to ma właśnie wpływ na lokalizacje tych plików? W folderze o którym mówimy nie widzę ich, wygląda na to że są tam tylko te standardowe akcje.

gwozdzt
20-02-2007, 12:59
To może spróbuj poszukać tych plików z rozszerzeniem .atn jak napisał Janusz.
Jeśli używasz Windows to będzie:
Menu Start --> Wyszukaj --> Pliki lub Foldery --> *.atn

pchelka
20-02-2007, 13:21
Wyszukuje tylko tych siedem plików atn, które widzę w folderze, który podał Janusz. Skoro tak to pewnie te moje akcje gdzies w tych plikach siedzą. No zobaczymy jutro po przeinstalowaniu komputera. Niemniej jednak dzięki za pomoc :)

Janusz Body
20-02-2007, 14:03
W PS w zakladce Actions jest taki "trojkacik" (u góry z prawej). Kliknij na nim i wybierz "Save Actions" - mozesz zapisac gdziekolwiek :)

pchelka
20-02-2007, 14:51
Dzięki :)