PDA

Zobacz pełną wersję : cień na zdjęciu przy pełnym zoomie w A510



elipsa
16-02-2007, 23:35
Witam,

zauważyłem taki problem w moim nowym a510. Otóż przy włączonym zoomie na jasnym tle na zdjęciach pojawia się ciemniejszy obaszar, jakby taka jakaś smuga w lewej dolnej części. Dokładnie widać to na zdjęciu w ramce.

Czy ktoś może ma pomysł skąd to się bierze i co można z tym zrobić?

Pozdrawiam serdecznie.

lewAp7
17-02-2007, 10:59
pewnie jakiś paproch albo "maziaj" na matrycy lub w obiektywie... Ja miałem coś podobnego, tylko bardziej wyraźne i niezależnie czy z zoomem, czy bez - plama ta była cały czas w tym samym miejscu... Wysłałem na Żytnią, wrócł po tygodniu (610) bez plamki, w karcie gwarancyjnej było: "wymiana obiektywu"...
Nie wiem czy coś z tym zrobisz samodzielnie...

Docent68
17-02-2007, 11:51
Tak jak pisze lewAp7 - może to być paproch w obiektywie lub na nim. Jeśli tak to możesz spróbować przedmuchać obiektyw spręzonym powietrzem, lub przeczyścić go np. pianką do czyszczenia ekranów i patyczkiem higienicznym.

Jeśli to coś w środku to jednak serwis.

elipsa
28-02-2007, 23:58
Właśnie się dowiedziałem, że moja gwarancja na aparat jest nic nie warta (zakup na Allegro). Pytałem w serwisie - powiedzieli, że najprawdopodobniej jest zabrudzenie na którejś z soczewek. Ale za naprawę czegoś takiego zażyczyliby sobie ok. 150 zł, co mnie troszkę podłamało. Teraz więc zastanawiam się, czy nie spróbować może samemu rozkręcić obudowy i powycierać te soczewki. Jak myślicie, da się radę to zrobić? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w napraie PowerShotów A5xx?

snow
01-03-2007, 00:00
Myśle że jak sam rozkręcisz to nie złożysz jak potrzeba i będziesz miał nieostry obraz - lepiej oddać do jakiegoś serwisu (nie koniecznie na Żytniej)