PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulatorki ???



Grexim
14-03-2004, 21:35
Witam jestem posiadaczem Cannona A60 a take pewnego problemu :) . Chodzi o akumulatorki - używam unicross 850mAh NiCd i chyba nie jest to dobre rozwiązanie. Jak były nowe starczały na ok 40 zdjęć ale ostatnio to starczają na 5 zdjęć - podobno problem tkwi w tym że nie są "odpowiednio dobrane do aparatu" tzn aparat nie do końca je rozładowuje i przez to powstaje tzw. efekt pamięci. Mam więc pytanie : jak dobrać akumulatorki aby ich nie wymieniać co 4-mieś ? Mam w zamiarze kupienie ładowarki wraz z akumulatorkami NiMh. Może ktoś z własnego doświadczenia wie jaką firmę wybrać oraz jaką pojemność akumulatorków ??

Vitez
15-03-2004, 00:22
Na pewno NiMH i na pewno pojemnosc okolo 2200 mAh. Fireme praktycznie dowolna, jesli masz blisko MediaMarkt to w dobrej cenie dostaniesz GP z ladowarka.

mroczny
15-03-2004, 09:40
Zgadzam się z przedmówcą, ja polecam baterie Aku niemieckiej firmy camelion, są to Ni-MH 2200mAh, choć ponoć są już i 2500mAh, można je spokojnie dostać na allegro wraz z mikroprocesowrową ładowarką <po naładowaniu do pełna wylącza się, a gdy baterie się trochę rozładują , to je na bierząco doładuje, idziesz spać, a na rano masz pełne Aku, bez stresu czy wstawania po kilku godzinkach specjalnie aby wyjąć wtyczkę z gniazdka>

Arek 1249
19-03-2004, 22:11
Witam jestem posiadaczem Cannona A60 a take pewnego problemu :) . Chodzi o akumulatorki - używam unicross 850mAh NiCd i chyba nie jest to dobre rozwiązanie. Jak były nowe starczały na ok 40 zdjęć ale ostatnio to starczają na 5 zdjęć - podobno problem tkwi w tym że nie są "odpowiednio dobrane do aparatu" tzn aparat nie do końca je rozładowuje i przez to powstaje tzw. efekt pamięci. Mam więc pytanie : jak dobrać akumulatorki aby ich nie wymieniać co 4-mieś ? Mam w zamiarze kupienie ładowarki wraz z akumulatorkami NiMh. Może ktoś z własnego doświadczenia wie jaką firmę wybrać oraz jaką pojemność akumulatorków ??

Ja do A60 używam akumulatorków NiMH GP 2100, wyrabiam ok 300 zdjęć w tymok. 20 % z lampą . Co jakiś czas rozładowuję je do końca i dopiero ładuję. Używam ich już od roku.
Pozdrawiam.