PDA

Zobacz pełną wersję : 30 lat Gdańskiej Galerii Fotografii MNG



Jurek Plieth
14-02-2007, 12:29
STRAŻ OGNIOWA WG KAZIMIERZA PASKA

/fotografie i opowieści/

Wstęp uroczysty

Zapraszam w imieniu całego Zespołu pracowników i współpracowników Galerii oraz prześwietnej Dyrekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku wraz z jej Dyrektorem Wojciechem Bonisławskim tudzież w imieniu dawnych, obecnych i przyszłych przyjaciół, mecenasów, sponsorów i dobroczyńców Galerii na pierwszą w trzydziestym jubileuszowym roku wystawę, której wernisaż celebrować będziemy w niedzielę 18 lutego 2007 roku o godzinie 17 hucznie ale bezpiecznie, bowiem opiekować będą się nami strażacy żywi z Gdańska i Przodkowa (a może i Wilna) oraz duchy tych strażaków, których na fotografiach podziwiać i wspominać będziemy. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich na uroczystości naszej zgromadzonych zamówiliśmy strażacki wóz bojowy sprzed lat wielu, by go nie tylko podziwiać ale i w razie jakichkolwiek kłopotów cielesno duchowych szybką pomocą nam służył. Wzdychamy też – miejmy nadzieje skutecznie – do świętego Floriana, by rozpoczętą pod Jego patronatem całoroczną naszą jubileuszową ceremonię miał po opieką.

Mimo tak doniosłej okazji nie zawracaliśmy nikomu głowy prośbami o odznaki i beneficja, które by naszym poprzednikom (i nam) niby miałyby z tego tytułu się należeć. Jednak za wszelkie oznaki sympatii – ze strony naszych prześwietnych wernisażowych gości i wszystkich w całym roku 2007 nas odwiedzających – jak dobre słowa, wesołe trunki, dropsów tutki, laurki i tirlifiurki wdzięczni będziemy teraz i zawsze...

Prosimy też jak zawsze o nieskładanie kondolencji......

Stefan Figlarowicz

13 lutego 2007

Straż ogniowa uczestniczy w wielu wydarzeniach lokalnych społeczności. W niedzielę 18 lutego dźwięk syreny strażackiej otworzy wystawę rozpoczynającą jubileuszowy rok trzydziestolecia Galerii.

Na wystawie pokazujemy fotografie z dwóch albumów oraz bogato ilustrowanej, liczącej 400 stron autobiografii instruktora pożarnictwa Kazimierza Paska (1903-1995). Dotyczą one Ochotniczych Straży Pożarnych w międzywojennej Polsce, zwłaszcza jednostek w powiecie lidzkim (dziś Białoruś). Pokazują i opisują wąsatych strażaków w błyszczących hełmach, ich sprzęt, ćwiczenia, kursy i pokazy. Albumy są darem mieszkańca Szczecina Sławomira Korzonka – wnuka autora.

Ekspozycję uzupełniliśmy fotografiami i eksponatami pomorskich straży pochodzącymi ze zbiorów Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie koło Kartuz. Uczestnicy wernisażu będą mogli podziwiać zabytkowy, świetnie zachowany wóz strażacki parkujący przed Galerią, udostępniony przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.


Grażyna Goszczyńska

Stefan Figlarowicz

Jurek Plieth
14-02-2007, 16:45
Jak napisać komunikat prasowy

• Komunikat piszemy zgodnie z zasadą...
Miło mi bardzo, że jesteś taki spostrzegawczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z zaproszenia GGF i osobiście udał się na wernisaż wystawy. Tamże będziesz miał okazję spotkać się z autorem tekstu, który ja tylko wkleiłem i osobiście przekazać my swoje gorzkie uwagi. Autorem jest sam szef galerii, p. Stefan Figlarowicz.
Z pozdrowieniami,
J.

caravaggio
14-02-2007, 18:38
...który ja tylko wkleiłem
Pamietaj! "Niczego nie podkreslaj. Zamiast tego stosuj kursywe." ;-)

Kolega kris75 wie co mowi, wszak "un jest humanista" :lol:

kris75
14-02-2007, 19:25
Miło mi bardzo, że jesteś taki spostrzegawczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z zaproszenia GGF i osobiście udał się na wernisaż wystawy. Tamże będziesz miał okazję spotkać się z autorem tekstu, który ja tylko wkleiłem i osobiście przekazać my swoje gorzkie uwagi. Autorem jest sam szef galerii, p. Stefan Figlarowicz.
Z pozdrowieniami,
J.

No to wobec powyzszego skoro moj post nie wniosl do watku nic konstruktywnego nie ma sensu aby zajmowal cenne miejsce na serwerze zamiast tego

"2007 to jubileuszowy rok trzydziestolecia Gdańskiej Galerii Fotografii. Pierwszą wystawą w jubileuszowym roku będzie ekspozycja zatytułowana "Straż ogniowa wg. Kazimierza Paska". Uroczysty wernisaż, mający miejsce w niedzielę, 18 lutego 2007 roku, zostanie otwarty dźwiękiem syreny strażackiej. Poza tym jego uczestnicy będą mieli okazję podziwiać zabytkowy wóz strażacki udostępniony przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach."