PDA

Zobacz pełną wersję : Softbox + 550EX



Mori
01-02-2005, 20:31
Co myślicie o czymś takim: http://www.foto7.com.pl/lastolite/micro_apollo.htm :?:

darpla
01-02-2005, 20:53
Efekt jest niezły. Ale ile taki sprzęcik kosztuje jest istotne. Tło z softboxem wyszło super a kolor skóry prawie jak po zatosowaniu plugina do Photoshopa Skin-Tune.

Acha...
I muszę przyznać że modelka lepiej wyszła bez uśmiechu.

maku
01-02-2005, 21:35
a kolor skóry prawie jak po zatosowaniu plugina do Photoshopa Skin-Tune.

I to mnie zastanowiło. Rozumiem rozproszenie światła ale kolory. Zupełnie tak jakby te przykłady były tendencyjne. Nie mam oczywiście doświadczenia w studio ale...

Spontan
01-02-2005, 22:45
jak pstrykam z softboxem lumiquesta to tez kolory wychodza ocieplone, nie potrafie tego wytlumaczyc ;)

Tomasz Golinski
02-02-2005, 00:06
Zupełnie tak jakby te przykłady były tendencyjne.
Odnoszę wrażenie, że to "brzydkie" jest też krótszą ogniskową.

maku
02-02-2005, 00:19
Być może przy zastosowaniu takiego sofboksu uwydatnia się większy wpływ temperatury lampy błyskowej.
Przypomina mi to twierdzenie jednego z moich trenerów który stwierdził kiedyś że nie ma czegoś takiego jak obiektywny egzamin.

Choć nie zaprzeczam że tak duży softbox da na pewno lepsze efekty niż zwykły LuminoQest. Pozostaje niestety problem jego rozmiaru. Coś takiego trudno raczej będzie zastosować przy reporterce. Ale w przykładzie podanym powyżej jak najbardziej się sprawdzi lepiej. Drażnią mnie tylko takie przerysowania przykładów.

smutny
03-02-2005, 19:59
Witam
mam ten sam propblem, zdjęcia z sofboxem Lumiquesta też ma wyraźnie cieplejsze tak że muszę korygować WB...czyżby softbox miał inny odcień? albo AutoWB szaleje...