PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecie roku 2004 - zapraszam do oceniania zdjęć !!



hazan
01-02-2005, 01:11
Od chwili obecnej można już oceniać zdjęcia na konkurs – zapraszam wszystkich serdecznie do zabawy i proszę nie zapomnijcie o regulaminie.
Wątek ten na czas konkursu będzie przyklejony – zapraszam do dyskusji na temat konkursu i prac konkursowych.

wizja
01-02-2005, 18:50
Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zaczać pierwszy... :mrgreen:


czy głosujecie na swoje zdjęcia? tak w kwestii formalnej :wink:

muflon
01-02-2005, 18:56
Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zaczać pierwszy...
czy głosujecie na swoje zdjęcia? tak w kwestii formalnej :wink:
Ja tak - wszystkie, to wszystkie. Najprawdopodobniej zupełnie niesłusznie i nieobiektywnie :)

wizja
01-02-2005, 19:05
a na ile oceniłeś? :mrgreen:

gietrzy
01-02-2005, 19:11
Mnie zdjęcie Tomka z Białegostoku powaliło!

Super: kontrast, ostrość idealna, kolory, no i GO

Muflon: bardzo ładne zdjęcie, super kolory. Myśłałeś o tym, by podesłać to do United Colors Of Benetton?

Sven: co za kadr, klimat, wyższa szkoła jazdy, szacunek!

wizja: bardzo ciekawy kadr, fajne kolorki

Chciałem wszystkim uczestnikom pogratulować.

tpop
01-02-2005, 19:17
na swoje oczywiscie nie glosowalem ale ma cos na sumieniu :oops: . Obawiam sie ze w jednym przypadku glosowalem niezbyt obiektywnie. Chodzi mi o to ze oceniajac to (http://canon-board.info/album_pic.php?pic_id=244) zdjecie nie kierowalem sie wrazeniami artystycznymi i technicznymi samej fotografi. Uwage moja przyciagnal zupelnie inny walor :mrgreen: . Nie dziwie sie ze zdjecie ma juz 85 odslon. Doloze pewnie jeszcze kilka :)

wizja
01-02-2005, 19:22
tak na boku zastanawiałem się na ile ta liczba odsłon wpływała na ocenę zdjęcia, to raz, a dwa - czy kierujecie się oceną zastaną? np. jak ma 1,88 to musi być kiepskie w założeniu (chodzi o nastawienie przy klikaniu na minieturkę) :D


a tak marudzę, żeby rozdmuchać wątek :wink:

gietrzy
01-02-2005, 19:40
a dwa - czy kierujecie się oceną zastaną? np. jak ma 1,88 to musi być kiepskie w założeniu
Nie

muflon
01-02-2005, 19:49
Muflon: bardzo ładne zdjęcie, super kolory. Myśłałeś o tym, by podesłać to do United Colors Of Benetton?
Eee, pewnie też by powiedzieli "dobre... ale ten worek ze śmieciami!" ;-) Ale fakt, że w gazecie było - i nawet odrobinę $$$ za nie zgarnąłem :mrgreen:

akustyk
01-02-2005, 23:57
przypominam tylko jedna prawde fotograficzna: ostre i kolorowe to nie jest jeszcze dobre zdjecie. dobra fotografia powinna miec w sobie jakas historie - cos, co bedzie sie pamietac po tygodniach, miesiacach a nawet latach.

oceniajmy zdjecia, nie piksele ;-) to nie sa karty testowe ISO 8)

maku
02-02-2005, 00:23
przypominam tylko jedna prawde fotograficzna: ostre i kolorowe to nie jest jeszcze dobre zdjecie. dobra fotografia powinna miec w sobie jakas historie - cos, co bedzie sie pamietac po tygodniach, miesiacach a nawet latach.

oceniajmy zdjecia, nie piksele ;-) to nie sa karty testowe ISO 8)

Z tym stwierdzeniem to się tylko zgodzić można.

Vitez
02-02-2005, 17:50
Chodzi mi o to ze oceniajac to (http://canon-board.info/album_pic.php?pic_id=244) zdjecie nie kierowalem sie wrazeniami artystycznymi i technicznymi samej fotografi. Uwage moja przyciagnal zupelnie inny walor :mrgreen: . Nie dziwie sie ze zdjecie ma juz 85 odslon. Doloze pewnie jeszcze kilka :)

Ah no tak... moja faworytka z plfoto czyli Pawel Topolski, obecnie podbija photosig 8)

Aha... wydaje mi sie ze mozna komentowac pod samymi zdjeciami - nie musicie robic tego tutaj 8) (to szczegolnie do gietrzy).

tpop
02-02-2005, 18:05
Aha... wydaje mi sie ze mozna komentowac pod samymi zdjeciami - nie musicie robic tego tutaj 8) (to szczegolnie do gietrzy).
Juz probowalem - nie da sie. Komentarze sa wylaczone :(.

muflon
03-02-2005, 10:00
Aha... wydaje mi sie ze mozna komentowac pod samymi zdjeciami - nie musicie robic tego tutaj 8) (to szczegolnie do gietrzy).
Juz probowalem - nie da sie. Komentarze sa wylaczone :(.
Ano nie da się :( Administrator proszony jest o włączenie komentarzy :)

Aszu
03-02-2005, 11:37
Tak, Popieram, chciałem coś napisać, (pochwały dla muflona) ale się nieda.

seti
03-02-2005, 15:48
no to skoro nie można komentować pod fotami dwa słowa o moich wrażeniach:
Z mojej ulubionej tematyki, chwilowo zawieszonej z braku porządnego szkła, słowa uznania dla zdjęcia Tomka Golińskiego i Jacka [to zdjęcie znam doskonale i nie mając okazji wcześniej - tutaj serdecznie gratuluję perfekcyjnego technicznie ujęcia.] Z krajobrazu przepiękne, oszczędne w środkach zdjęcie lasu Svena zawsze zostanie mi w pamięci i będzie funkcjonować w mojej wyobraźni jako "kanon" [ nomen omen ;) ] z drugiej strony fota Akustyka doskonale pokazuje różnorodność koloru i faktury w trudnym, skąpym oświetleniu przy świetnym kadrze. Bardzo mi się podoba także fota Przemka Białka - temat wprawdzie nie nowatorski, ale dobre wykonanie i fajna tonacja. Na koniec mój faworyt - przpiękna fotografia Hesji - doskonale ją pamiętam kiedy zachwyciła mnie po raz pierwszy na plfoto i to odczucie nie osłabło ani na chwilę.. Wszystkim prezentującym foty gratuluję serdecznie udanego roku :)

TOPOL
03-02-2005, 18:51
Ah no tak... moja faworytka z plfoto czyli Pawel Topolski, obecnie podbija photosig 8)

Aha... wydaje mi sie ze mozna komentowac pod samymi zdjeciami - nie musicie robic tego tutaj 8) (to szczegolnie do gietrzy).


Ehhh, dzięks Vitez :)
Aga na Photosigu zaistniała jak jeszcze fotografowałem ją Olkiem C5050... :)

hazan
03-02-2005, 19:03
Tak, Popieram, chciałem coś napisać, (pochwały dla muflona) ale się nieda.

Jesteście pewni ze chcecie komentarze - zacznie sie jakas nieprzyjemna pyskowka i znowu stwierdzicie ze oceny sa nie obiektywne ?!.

wizja
03-02-2005, 20:39
.. ale nie uprzedzajmy faktów :wink:


(a'la Wołoszański) :mrgreen:

Vitez
04-02-2005, 09:01
Tak, Popieram, chciałem coś napisać, (pochwały dla muflona) ale się nieda.

Jesteście pewni ze chcecie komentarze - zacznie sie jakas nieprzyjemna pyskowka i znowu stwierdzicie ze oceny sa nie obiektywne ?!.

Z tego co zauwazylem przy poprzedniej - niedokonczonej edycji - jest chyba mozliwosc moderowania komentarzy?
A komentarze sie przydadza by napisac co sie podoba, co nie, poradzic np "kompozycja horyzontu powinna byc w 2/3 a nie w polowie" itp ;) .
Pyskowki powinny byc ucinane ale dobre porady czy krytyki nie zaszkodza - szczegolnie tym nizej ocenianym zdjeciom - pewnie autorzy zastanawiaja sie skad srednia 1.2 :roll: .

Aszu
04-02-2005, 10:33
Hazan, odblokuj komentaże.

hazan
04-02-2005, 14:58
Ok - w takim razie informuje ze od tej chwili komentarze sa odblokowane.

wizja
05-02-2005, 21:04
no i tak jak można było przypuszczać pojawiło się mnóstwo komentarzy :wink:


btw, ruch w ocenach zamarł i zdaje się, że można w przybliżeniu wytypować już 3 (4 - różnica jednego głosu?) pierwsze miejsca :wink:

no ale nie uprzedzajmy.. jak już pisałem :P

seti
05-02-2005, 21:22
pytanie do admina : czy dało by się zobaczyć kto jak głosował ? zawsze mnie interesował "socjologiczny" aspekt takich konkursów :wink:

hazan
06-02-2005, 19:09
pytanie do admina : czy dało by się zobaczyć kto jak głosował ? zawsze mnie interesował "socjologiczny" aspekt takich konkursów :wink:

Dac sie da ale nie zrobie tego poniewaz to b.duzo pracy przy wyciaganiu danych z bazy i ich ukladania - generlanie nie ma takiej opcji w stadardowej funkcjonalnosci.

tpop
06-02-2005, 21:44
pytanie do admina : czy dało by się zobaczyć kto jak głosował ? zawsze mnie interesował "socjologiczny" aspekt takich konkursów
:shock:
to moze poczytaj o tym w sieci. Na pewno cos znajdziesz.
Kurde zrobic ludziom konkurs to zaraz zaczynaja rzezbic. To jest tylko konkurs "Zdjęcie roku 2004"i nic wiecej. A juz na pewno nie doswiadczenie socjologiczne.
Zdziwie sie jesli hazanowi bedzie sie chcialo robic kolejny taki konkurs.

akustyk
06-02-2005, 21:58
pytanie do admina : czy dało by się zobaczyć kto jak głosował ? zawsze mnie interesował "socjologiczny" aspekt takich konkursów
:shock:
to moze poczytaj o tym w sieci. Na pewno cos znajdziesz.
Kurde zrobic ludziom konkurs to zaraz zaczynaja rzezbic. To jest tylko konkurs "Zdjęcie roku 2004"i nic wiecej. A juz na pewno nie doswiadczenie socjologiczne.
Zdziwie sie jesli hazanowi bedzie sie chcialo robic kolejny taki konkurs.

hmm... nie rozumiem w czym masz problem. pytanie brzmi: "czy dalo by sie...". a to co innego niz rzadanie: "adminie zrob..."

ech... moze przeczytac dokladnie, zamiast wszedzie wietrzyc podstep? :roll:

tpop
06-02-2005, 22:37
akustyk przeczytaj jeszcze raz sobie posta seti i zastanow sie co mial na mysli. Nie wystarczy przeczytac - trzeba jeszcze zrozumiec co sie czyta. Wedlug mnie w sposob oczywisty poprzez pytanie zaproponowal wyciagniecie takich danych. Poza tym nie trzeba żądać. Wystarczy poprosic.


ech... moze przeczytac dokladnie, zamiast wszedzie wietrzyc podstep?
O jakim podstepie mowisz??

seti
06-02-2005, 23:05
pytanie do admina : czy dało by się zobaczyć kto jak głosował ? zawsze mnie interesował "socjologiczny" aspekt takich konkursów
:shock:
to moze poczytaj o tym w sieci. Na pewno cos znajdziesz.
Kurde zrobic ludziom konkurs to zaraz zaczynaja rzezbic. To jest tylko konkurs "Zdjęcie roku 2004"i nic wiecej. A juz na pewno nie doswiadczenie socjologiczne.
Zdziwie sie jesli hazanowi bedzie sie chcialo robic kolejny taki konkurs.

heh, widzę że to jakiś drażliwy temat dla kolegi :lol: każdy konkurs ma reguły a o wspomnianej nic nie było to się grzecznie spytałem. w sieci już wiele znalazłem - dziękuję uprzejmie za wskazówki. buźka.
PS. ja się nie zdziwię, bo to fajna zabawa - socjologiczna też ;)

akustyk
06-02-2005, 23:50
akustyk przeczytaj jeszcze raz sobie posta seti i zastanow sie co mial na mysli. Nie wystarczy przeczytac - trzeba jeszcze zrozumiec co sie czyta.

"czy dalo by sie..." - rozumiem jako grzecznosciowo wyrazone pytanie czy cos jest mozliwe/wykonalne/ma szanse na uzyskanie zgody pytanego. domyslnie, z pelnym zrozumieniem, gdyby odpowiedz miala byc przeczaca.



Wedlug mnie w sposob oczywisty poprzez pytanie zaproponowal wyciagniecie takich danych. Poza tym nie trzeba żądać. Wystarczy poprosic.

wedlug mnie, w sposob oczywisty nadinterpretujesz i probujesz wcisnac ludziom cos, czego nie powiedzieli, nie zamierzali albo nie chcieli.

przy duzej roznorodnosci interpretacji zwrotu "czy dalo by sie" wybierasz ta najbardziej niekorzystna dla pytajacego. a potem masz pretensje i uragasz, jak ktos Ci zwraca uwage, ze szukasz dziury w calym. wez sie, czlowieku, przejdz na spacer i odpocznij

hazan
07-02-2005, 01:50
Odblokowalem koemntarze - ale nic sie nie pojawia wiec co jest ?

tpop
07-02-2005, 10:17
wez sie, czlowieku, przejdz na spacer i odpocznij
Panuj troszke nad slowami. EOT

Vitez
07-02-2005, 17:04
Odblokowalem koemntarze - ale nic sie nie pojawia wiec co jest ?

Przyzwyczaili sie ze sie nie da, oceny wystawili i teraz leniuchuja czekajac na wyniki 8) .
Ja jak sie bede strasznie nudzil to wypisze pod niektorymi zdjeciami bledy ktore mi sie nie spodobaly i powody takiej a nie innej oceny ;)