PDA

Zobacz pełną wersję : Witam i zapraszam



Janko Muzykant
13-03-2004, 13:57
Witam, większość znam z usenetu.
Jako, ze jestem właścicielem G3 to czasem tu będę wpadał a na dzień dobry zapraszam na moją stronę http://www.adamsmialek.prv.pl/ ze zdjęciami z tego aparatu (zdjęcia z datą sierpień 2003 i późniejszą).

hazan
13-03-2004, 14:41
Witam, większość znam z usenetu.
Jako, ze jestem właścicielem G3 to czasem tu będę wpadał a na dzień dobry zapraszam na moją stronę http://www.adamsmialek.prv.pl/ ze zdjęciami z tego aparatu (zdjęcia z datą sierpień 2003 i późniejszą).

Całkiem Całkiem - bardzo fajne zdjecia - tylko nie ktore za bardzo czuc PS-em ale moge sie mylic.

Janko Muzykant
13-03-2004, 21:26
Całkiem Całkiem - bardzo fajne zdjecia - tylko nie ktore za bardzo czuc PS-em ale moge sie mylic.

A no czuć i to dobrze - skoro w G3 siedzi już trochę PSa to dla czego nie kontynuować dzieła zniszczenia? ;)

Vitez
14-03-2004, 02:47
skoro w G3 siedzi już trochę PSa

Zawsze mozna w RAW robic :twisted: niz niszczyc ;)

Jestem pewien ze spodziewales sie tego typu sugestii/odpowiedzi

Janko Muzykant
14-03-2004, 10:28
Zawsze robię w RAW ;)
No i spodziewałem się takiej odpowiedzi ;)

Vitez
14-03-2004, 12:54
Zawsze robię w RAW ;)


To od kiedy w RAW jest jakis PS ? :P

mroczny
14-03-2004, 19:43
To od kiedy w RAW jest jakis PS ?
Pamiętasz Vitez te zamierzchłeczasy, kiedy jeszcze miałeś G3, nie jest to rewelka, więc często-czasem trzeba coś podciągnąć, podrównać i odszumieć :lol: bo bez tego to często gęsto mizerka

Janko Muzykant
15-03-2004, 00:00
Obrabiam bo chcę a nie muszę. I śmiać mi się che, jak ktoś marudzi na ''rusznane w ps'', jak by zapomniał o kilkunastu funkcjach peesopodobnych w swoim aparacie.
Chyba nie ważne jak są zdjęcia robione tylko jakie one są.

Vitez
15-03-2004, 00:25
To od kiedy w RAW jest jakis PS ?
Pamiętasz Vitez te zamierzchłeczasy, kiedy jeszcze miałeś G3, nie jest to rewelka, więc często-czasem trzeba coś podciągnąć, podrównać i odszumieć :lol: bo bez tego to często gęsto mizerka

Chyba nie zrozumiales... pytam gdzie w formacie RAW jest PS, czyli - jesli mamy surowy obraz z matrycy (RAW) to jest on nietkniety z zalozenia softem aparatu, tak wiec - nie jest tknietym "aparatowym" PS-em, stad moje pytanie do Janka - czemu, jesli uzywa RAW, uwaza ze jest to jednak tkniete aparatowym PS-em zdjecie?

Inaczej - jesli ktos robi w RAW, czyli zdjecie dostaje nieobrobione softem aparatu a wlasnie surowe, to dziwne ze twierdzi ze to zdjecie juz jest tkniete jakims wbudowanym w aparat softem typu PS i mozna je "psuc" dalej ;) (bo nie jest - taki jest wlasnie urok RAW).

Janko Muzykant
15-03-2004, 00:49
RAW to nie zdjęcie - żeby je zobaczyć (wywołać) potrzeba softu. No i mamy ps (oczywiście ps rozumiem jako jakikolwiek soft do obróbki).

Nie da się z RAW wywołać zdjęcia ''naturalnego'' no bo niby jak mamy ustawić parametry - na środek wszystkie suwaki? A balans bieli?

Czy konwersja nastąpi w aparacie czy później to dla mnie bez znaczenia - wiedomo, wygodniej i precyzyjniej mozna to zrobić później.

A że akurat lubię styl ciepło-wysycony stąd korzystam z softu mając za cel wyłacznie takie a nie inne zdjęcia.

I przy okazji - odpowiadając Mrocznemu - robiłem nieco zdjęć D60 i 10D no i szczerze nie ma wielkiej różnicy wyłaczając oczywiste - rozdzielczość, sposób pracy, wygodę, szybkość i przeznaczenie aparatów. Z wszystkich tych trzech maszyn można uzyskać przyzwoita jakość zdjęć i co najważniejsze - da się nad nimi panować. Oczywiście ten ostatni najmiej szumi przy wysokich iso, jakość szczegółów będzie wprost zalezna od obiektywów (seria G ma szkło średniej klasy, przysłonięte w miarę przyzwoite). Dynamika 10D i G3/G5 jest praktycznie taka sama, zdaje mi się, ze D60 nieco słabsza z racji wieku ale może akurat tak mi wtedy wyszło.

Vitez
15-03-2004, 13:18
RAW to nie zdjęcie - żeby je zobaczyć (wywołać) potrzeba softu. No i mamy ps (oczywiście ps rozumiem jako jakikolwiek soft do obróbki).


OK ale ten soft do obejrzenia/wywolania RAW masz juz w komputerze nie w aparacie. Z aparatu bierzesz czystego RAW, stad nadal uwazam ze twoje stwierdzenie "skoro w G3 siedzi już trochę PSa to dla czego nie kontynuować dzieła zniszczenia?" jest falszywe (chyba ze robisz w JPG, wtedy owszem - dotykasz zdjecie "troche PSa" z G3) :P

mroczny
15-03-2004, 13:55
Nie da się z RAW wywołać zdjęcia ''naturalnego'' no bo niby jak mamy ustawić parametry - na środek wszystkie suwaki? A balans bieli?

Czy konwersja nastąpi w aparacie czy później to dla mnie bez znaczenia - wiedomo, wygodniej i precyzyjniej mozna to zrobić później.
Chodzi o to, że Aparat robi prosty zrzut z matrycy kiedy używasz RAW, nie obrabia go tylko zrzuca co widzi przez CCD tak jak go sobie ustawiłeś na ekspozycji, plus tego jest taki, że w photoshopie masz przycisk cofnij, a algorytmach aparatu już nie, więc raczej nie odwrócimy tego co nam canon sam zgotował. :wink:

Irish
18-03-2004, 18:30
Fajne fotki , ciekawe ujecia, kolorki no i pomysl ,http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/foto/galeria/babie/27.htm to jak by bylo lekko jasniejsze nadawalo by sie na tapete do windowsa heh :D

Janko Muzykant
18-03-2004, 19:19
Fajne fotki , ciekawe ujecia, kolorki no i pomysl ,http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/foto/galeria/babie/27.htm to jak by bylo lekko jasniejsze nadawalo by sie na tapete do windowsa heh :D

Tak, ten duży to microsoft, z tyłu linux a ten wywrucony to beos? ;)
A łąka taka jeszcze pusta...

Irish
18-03-2004, 22:33
hehehhe :D laka dobra jest , mam ja na pulpicie :D wiec spoko .