PDA

Zobacz pełną wersję : [urlopik] Egipt zasilanie



gietrzy
31-01-2005, 16:28
Czy ktoś wie jakie napięcie jest w kontakcie w Egipcie?
No i rzecz najważniejsza, czy wtyczka do kontaktu ma normalny kształt :?: :wink:

maku
31-01-2005, 17:50
Nie miałem żadnego problemu, wszystkie ładowarki działy. Nie wiem tylko czy przypadkiem tak jak we Włoszech nie było by kłopotu z wtyczkami o grubych bolcach. Wszystko co podłączałem to były tylko różne ładowarki.

gietrzy
31-01-2005, 19:33
Nie miałem żadnego problemu, wszystkie ładowarki działy. Nie wiem tylko czy przypadkiem tak jak we Włoszech nie było by kłopotu z wtyczkami o grubych bolcach. Wszystko co podłączałem to były tylko różne ładowarki.
Dzięki.

dzi
31-01-2005, 19:35
niezależnie od napięcia, radze uważać na sfrustrowanych mieszkańców Egiptu na widok aparatu - są przewrażliwieni na tym punkcie i czasami nawet agresywni. Fotografowanie jest wbrew ich religii.

Choć można "obejść" ich niezadowolenie udająć, że fotografuje się np.swoją żonę a obiektyw skierować ciut w bok na nich :D

maku
31-01-2005, 20:14
Nie jest tak źle. Choć na pewno nie należy być nachalnym.
Zdarzały mi się sytuacje kiedy Egipcjanie sami ustawiali się do zdjęć.

SdoubleU
19-01-2006, 22:56
Ja równiez nie spotkałem się z niechecią Egipcjan do fotografowania, a jeżeli już to zawsze sprawę załatwiało trochę drobnych.

A co do napiecia to normalne ~230 v spokojnie wszystko działa.

Robson01
20-01-2006, 00:04
Czy ktoś wie jakie napięcie jest w kontakcie w Egipcie?
No i rzecz najważniejsza, czy wtyczka do kontaktu ma normalny kształt :?: :wink:
Napięcie normalne, problem może wystąpić z gniazdkami. W hotelach mają inną grubość bolców i trzeba poprosić o "przejściówki" na miejscu w recepcji. Nie wiem czy dotyczy to wszystkich hoteli czy tylko niektórych.
A co do robienia zdjęć ludziom to nie miałem z tym problemów - wszyscy pozowali, nawet policjanci w Gizie a potem wyciągali dłoń po bakszysz. Inaczej wygląda sytuacja w miejcach gdzie ludzie nie są przyzwycajeni do turystów (w pobliżu granicy Sudańskiej i Libijskiej oraz w bardziej oddalonych oazach), wówczas należy zachować ostrożność.

Vitez
20-01-2006, 17:31
Chyba rekord pobity... odkopanie watku sprzed roku :shock: :roll: , byle tylko cos dopisac... i jak tu nie podejrzewac nabijania postow byle miec cos na start? :? (szczegolnie ze mamy tu opcje 'Edytuj' , nie trzeba dwoch postow jeden po drugim pisac "bo sie cos przypomnialo" ).

barbarianhord
29-11-2007, 20:25
Ej ja właśnie mamm jechac do egiptu i mi ta wiadomośc pomogła, a że sprowokowany cos dopisałem to dobrze .zawsze jakiś punkcik do przodu.

thinredline
29-11-2007, 21:49
Nie jest tak źle. Choć na pewno nie należy być nachalnym.
Zdarzały mi się sytuacje kiedy Egipcjanie sami ustawiali się do zdjęć.

... a potem oczekiwali zapłaty :grin: