PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ostroscia na samowyzwalaczu. A80.



Hadson
31-01-2005, 12:50
Zauwazylem ze jak robie zdjecia na samowyzwalaczu to mam problem z ostroscia. Tzn robilem sobie te zdjecia bo chcialem wstawic min tu na forum i do Skajpa. I ustawiłem aparat na sciane i obraz i potem mnie (dochodziłem za kazdym razem) nacisnołem przycisk migawki. Odczekałem 10 sek i zdjecie aparat mi zrobil. I wlasnie zauwazylem ze aparat na samowyzwalaczu zbiera ostrosc w trakcie naciskania przycisku. CZy da sie tak zmienic jak w klasycznych lustrzankach aby zbieral ostrosc przed zrobieniem zdjecia?

Jesli jest to cos banalnego prosze nie banowac mnie ani nie krzyczec. Mam aparacik kilka dni. :-)

Chyba ze z moim aparatto jest cos nie tak.

Pszczola
31-01-2005, 13:04
A w instrukcji nie jest opisane co i jak?

Vitez
31-01-2005, 14:29
Odczekałem 10 sek i zdjecie aparat mi zrobil.

A robiles zdjecie trzymajac aparat w reku? Moze po prostu porzuszone wyszlo?

Hadson
31-01-2005, 21:16
Ustawiłęm go na szawce. NAcisnołem buttona. On wycelował w obraz albo we mnie jak naciskałem "buttona" poleciałem na środek pokoju i wyszło nie ostro. Ale już odkryłem że chyba a80 tak ma. Ze jak chce się robić fotke sobie to trzeba chyba postawić tam manekina. Wycelować i potem samemu tam stanąć. Poszukam jeszcze w instrukcji chociaz mam Angielska bo aparat jest pochodzenia USA "Made in Dźiapan".

Vitez
01-02-2005, 14:17
Ustawiłęm go na szawce. NAcisnołem buttona. On wycelował w obraz albo we mnie jak naciskałem "buttona" poleciałem na środek pokoju i wyszło nie ostro. Ale już odkryłem że chyba a80 tak ma.

Kazdy tak ma. Moj 10D tez lapie ostrosc w momencie nacisniecia spustu migawki nawet w trybie samowyzwalacza - dziwne nie? ;) .
Hint: zlap ostrosc tam gdzie chcesz, potem wlacz MF (manual focus) - bedziesz mial "zablokowana" ostrosc w tym miejscu gdzie ostatnio zlapales i mozesz bez obaw naciskac spust migawki uzywajac samowyzwalacza.

Hadson
01-02-2005, 18:45
A ze sklepu sobie "dziabne" manekina do ustawiania ostrosci. :D Albo kupie dmuchaną lale z seks shopu.

Cychol
01-02-2005, 21:18
Ja .....ę :) przymknij przesłonę i zrób zdjęcie z większą głębią :D

Vitez
02-02-2005, 17:36
Ja .....ę :) przymknij przesłonę i zrób zdjęcie z większą głębią :D

W A85? Ty chyba nie wiesz co mowisz... tam z defaultu jest wieeelka GO 8)

Cychol
02-02-2005, 19:35
To nie rozumiem też pytania w temacie :lol:

Hadson
06-02-2005, 00:03
To nie rozumiem też pytania w temacie :lol:

Szanowni koledzy forumowicze. Przyznam szczerze, że i ja się pogubiłem.:-) A przynajmniej nie rozumiem. A jesli staram się zrozumiec to mi brzmi to zdanie jakoś dziwnie.