PDA

Zobacz pełną wersję : poczta Google (2,8GB) już dla wszystkich



strus_pedziwiatr
07-02-2007, 19:58
Dla zainteresowanych:
poczta Google dostępna jest pod adresem http://www.gmail.com
- skrzynki o pojemności ponad 2,8GB.
Nie mogę tylko znaleźć ograniczenia na pojedynczy e-mail,
a z pokazywanych rysunków wydaje się że jest to 4MB, ale nie wiem czy dobrze odczytuję intencje Google'a.
Należy pamiętać że pop3 jest standardowo wyłączony, więc żeby korzystać z jakiegoś programu pocztowego należy poprzez panel www tą opcję włączyć w swoim profilu.
Warto też pamiętać: pop3 - ssl, smtp - tls.

McKane
07-02-2007, 20:28
Hmm ale to juz od bardzo dawna przeciez dziala. Ograniczenie na 1 mail to 10 MB

chavez
07-02-2007, 20:31
Tak, od dawna, ale od teraz jest dostępne bez zaproszeń.

mkwiek
07-02-2007, 20:58
dokładnie, do tej pory trzeba było mieć zaproszenie od osoby która już miała konto. Niektórzy nawet na allegro takie sprzedawali :) Ale nadal obok logo jest "BETA". do kiedy?
a szczerze mówiąc nie ma to jak poczta komercyjna.

McKane
07-02-2007, 21:03
dokładnie, do tej pory trzeba było mieć zaproszenie od osoby która już miała konto. Niektórzy nawet na allegro takie sprzedawali :) Ale nadal obok logo jest "BETA". do kiedy?
a szczerze mówiąc nie ma to jak poczta komercyjna.

Nie no bez przesady z tymi zaproszeniami ;) Stosowne linki mozna bylo znalezc w necie bez problemu (i za darmo) a motyw ten mial niby uczynic z tej poczty rozwiazanie elitarne czyli powszechnie porzadane :) I jak widac efekt zostal osiagniety.

Poczta komercyjna jest ok chociaz jesli za taka uznac rozwiazanie serwowane razem z neostrada to juz tak fajnie nie jest. Ja osobiscie korzystam z gmaila i jak do tej pory to najlepsze z moich wszystkich kont.

mkwiek
07-02-2007, 21:34
Poczta komercyjna jest ok chociaz jesli za taka uznac rozwiazanie serwowane razem z neostrada to juz tak fajnie nie jest. Ja osobiscie korzystam z gmaila i jak do tej pory to najlepsze z moich wszystkich kont.

no tak, neostrada to nie to co miałem na myśli :)
Gmail jest w porządku, głównie dzięki dobrej opcji wyszukiwania (jeżeli ktoś korzysta poprzez przeglądarkę), maile połączone w swego rodzaju konwersacje i dobry filtr antyspamowy.
Minus to brak obsługi niektórych typów załączników i niemożność podania tego maila w wielu serwisach (np na dpreview nie można założyć konta jak się ma gmail lub hotmail).