PDA

Zobacz pełną wersję : Kompresja filmu.



][Milo][
07-02-2007, 17:19
Mam problem z doborem odpowiedniej kompresji, aby adobe premiere odczytał bezproblemowe plik avi.
Filmiki nagrane A640... kompresowałem na divx'a, xvid'a, x264 w roznych ustawieniach i rozdzielczościach, ale bez pozytywnego skutku. [są odtwarzane w różnych playerach bez problemu].

Mam pytanie: czy może ktoś robił kiedyś coś podobnego i wie jak skompresować film, aby programy typu premiere nie miały problemu z ich odczytem ?

Pozdro.

micles
07-02-2007, 22:24
Polecam PAL DV lub jak masz dużo miejsca na kompie to Uncompressed. Rekompresować możesz jakimkolwiek programem który ci się podoba, ja polecam poszukać jakiegoś programu z cr4ckiem, bo freeware nie znajdziesz.

yogi-bear
07-02-2007, 23:11
Kiedyś używałem trochę Premiere'a do składania filmów z kamery miniDV. Zgodzę się, kodek DV jest sensownym rozwiązaniem i Premiere dobrze go odczytuje. A co do darmowego softu - VirtualDub (nie znam lepszego programu do tego typu operacji). Istnieje wersja do "avi" jak i do "mpeg". Pogoogluj trochę. Kodeki DV można znaleźć na stronach producentów kamer (o ile dobrze pamiętam na sony.com gdzieś leży).

][Milo][
08-02-2007, 01:42
Owszem używałem Virtualdub'a do kompresji.... ale wracając do tematu, działa, wielkie dzięki za pomoc. :)

Kodek DV można ściągnąć stąd jakby kto pytał:
http://www.free-codecs.com/download/DVdate.htm

Pozdro.

micles
09-02-2007, 15:24
Nie ma za co, od tego jesteśmy żeby sobie pomagać :P

jacekxyz
11-02-2007, 00:38
[Milo][;278645']Mam problem z doborem odpowiedniej kompresji, aby adobe premiere odczytał bezproblemowe plik avi.
Filmiki nagrane A640... kompresowałem na divx'a, xvid'a, x264 w roznych ustawieniach i rozdzielczościach, ale bez pozytywnego skutku. [są odtwarzane w różnych playerach bez problemu].

Mam pytanie: czy może ktoś robił kiedyś coś podobnego i wie jak skompresować film, aby programy typu premiere nie miały problemu z ich odczytem ?

Pozdro.

Z filmami z aparatow jest troche problem, generalnie zajmuje sie zawodowo obrobka w premierze ale materialu nagranego w dv, ostatnio dostalem filmik 2 gb nagrany aparatem i tez mam problem do dzis nie rozwiazany zwiazany z jakoscia i z plynnoscia, generalnie aparaty nagrywaja w mniejszej rodzielczosci niz pal (720x576 25 kl/sek) najczesciej jest to 640x480 30kl/sek i teraz jesli chcemy przerobic taki film na avi w rodzielczosci paloskiej aby moc go pozniej zapisac np na dvd to program musi przeskalowac obraz i tu juz tracimy na jakosci oraz zmienic ilosc klatekz 30 na 25 i wlsnie z tym jest problem bo niestety po takiej zamianie obraz traci plynnosc, probowalem roznymi programami ale bez efektu, czy ktos zna skuteczny sposob na przerobke takiego filmu?

micles
14-02-2007, 11:00
Nie przerabiać, wszystko dostosowywać do 640x480@30fps. Musisz wiedzieć co jest rdzeniem filmu i do rozdzielczości i fpsów właśnie tego rdzenia ustawiać resztę.